logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna


Archiwum Forum Dyskusyjnego



2022 r.
grudzień,

2019 r.
marzec,

2017 r.
luty, kwiecień, październik,

2016 r.
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień,

2015 r.
styczeń, luty, marzec, kwiecień, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień,

2014 r.
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień,

2013 r.
styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień,

2012 r.
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień,



O tak....
2013-11-19 16:35:19 - Większość Sierpczan na skrzyżowanie Piastowskiej z Traugutta koło CKiS i Jeziórek mówi "Stryje­wskiego" więc niech to będzie legalnie normalnie tak jak w cywilizowanym kraju.


yx
2013-11-19 13:46:52 - wydaje mi się że na temat śp E.Stryje­wskiego, najwięcej wie sierpecki rzecznik miasta,ciekawe czy będzie chciał rozmawiać


do blues
2013-11-13 12:17:07 - Czy panu coś mówi takie słowo jak skromność czy szlache­tność.Panu byłemu Naczelnikowi nie zależało na medalach, fanfarach czy pomnikach.To co zrobił, to dla mieszkańców tego miasta, aby po kolana w błocie nie chodzili i żyli jak cywilizowany naród.Jak pan sam doświadcza wszystko się spełniło, a takim małym pomnikiem jest pańska pamięć.


Blues
2013-11-12 22:19:52 - Nigdzie nie napisałem że "czerwony" to gorszy..Śp.E­ugeniusz Stryjewski w niecałe 10 lat zrobił więcej dla miasta niż obecny w 18 z o wiele większymi możliwościami. Dlatego proszę aby dyrektor dał mi odpowiedź dlaczego nie potrafi doprowadzić do uhonorowania swojego dziadka.


z boku
2013-11-12 22:08:02 - Zasługi pana Stryjewskiego są na pewno spore ale nie zapominajmy, że to był czas - lata 70. gdy w całej Polsce się dużo budowało. Były na to pieniądze z pozaciąganych pożyczek, które jako kraj spłaciliśmy dopiero w 2012r. Większość tego czym dziś się chwalimy powstało właśnie w PRL.


do bluesa
2013-11-12 21:58:49 - Pan wybaczy ale przegina pan z tą znajomością o czerwonych.Pan śp.ES był człowiekiem energicznym i jak na tamten czas to obecnych biznesmenów przykryłby czapką.Czasy były inne, albo jesteś robol z łopatą, albo jesteś w kadrze, ale musisz mieć legitymację.Śp.Nacze­lnik chciał wypełniać swoje pasje życiowe, ale wszędzie był znak stop, czyli brak legitymacji.Pan o tym może nie wie, ale posiadanie legitymacji to nie znaczy oprawca czy złodziej niech pan zapyta swojej mamy czy tatusia.Kadra kierownicza musiała mieć legitymację, ale tylko legitymację bo w sercu nie sprawdzali.Panie blues gorsi to tacy co nie mięli legitymacji,a "czerwono" mieli w mózgach i to do dziś.Trudno mi wywnioskować ile pan ma lat, ale jak nie rodzice to dziadkowie pańscy też posiadali takie legitymacje bo wtedy musieli.Czy jeśli nawet chodził pan do szkoły za Gierka lub nawet później to pan też zalicza się do tych czerwonych.Nie miał pan wyjścia.Harce­rstwem się pan nie zasłoni bo kadra ZHP to PZPR jeszcze żyją i może pan z nimi pogawędzić przy ognisku.


Blues
2013-11-12 21:31:50 - Każde miasto w jakiś sposób honoruje swoich zasłużonych obywateli. Problem polega na tym że ES był "czerwony" a Tomek musi palec prosto trzymać Kośmidrowi bo inaczej poleci ze stołka..


do blues
2013-11-12 18:30:56 - Mam do pana pytanie dlaczego pan się uczepił tego tematu na tym forum.Jeśli jest pan z Sierpca to powinien pan wiedzieć, że to co zrobił dla Sierpca Naczelnik E.S trwa do dzisiejszego dnia i to jest jego pomnik pamięci, bo jak inaczej opowiadać o Sierpcu jak nie o byłym budowniczym tego miasta śp.Naczelnika Eugeniusza.Po jego kadencji co zrobiono dla Sierpca....tylko odnawiano i konserwowano jego inwestycje­.Teraz pan zrozumiał i zobaczył gdzie są tablice i pomniki śp.dziadka pana dyrektora Pracowni.


Blues
2013-11-11 23:12:21 - A ja z innej beczki. Dlaczego dyrektor Pracowni nie potrafi doprowadzić do upamiętnienia chociażby tablicą swojego dziadka, któremu Sierpc zawdzięcza o wiele więcej niż obecnemu panującemu ? Czyżby koszula milsza ciału ?


no tak...
2013-11-11 20:03:48 - Przy pomniku w czasie apelu poległych Katynia nie wyliczono.Prze­cież jest tablica na Domu Kultury, ale może za daleko z klasztoru do CKiS, no jest kawałek.


poniżej
2013-11-11 19:53:56 - Są pomniki z powstań narodowych - mamy pomnik powstańców styczniowych, powstańców listopadowych, tablicę na "edenie" również o powstaniu - a przecież ci wszyscy walczyli też o niepodległość. Czemu w dniu wyzwolenia spod zaborów składamy kwiaty ofiarom Katynia???


Takie pytanie
2013-11-11 16:13:29 - Z okazji Święta 11-go Listopada mam takie pytanie do czytelników czy w Sierpcu nie ma miejsca, pomnika, który upamiętnia czasy odzyskania niepodle­głości.Wszystkie dozwolone uroczystości odbywały się przy tablicach upamiętniających pomordowanych Polaków lub na cmentarzu przy pomniku bohaterów Radzie­ckich.Tylko, że to dotyczy czasów II wojny światowe­j.Pomnik przy dawnej muszli też dotyczy bohaterów II wojny i nagle przestano go odwiedzać tylko przeniesiono obchody różnorakie pod Kamień Katyński.Jest przecież pomnik z I wojny światowej na cmentarzu parafialnym to tam gdzie do dzisiejszego dnia znajdują się groby radzieckie z II wojny.Tyle się tu na forum pisze, że zdewastowano grób lub kawałek macewy, a nikt nie pisze, że zdewastowano część wojskowego cmentarza wraz z pomnikiem I wojny.Czy w Sierpcu i okolicach w okresie I wojny to tylko ginęli Niemcy i Rosjanie­?Myślę, że święto z 11-Listopada to nasze Polskie i trzeba obudzić pomięć walczących i pomordowanych w tam tym okresie Polaków.Pamiętajmy, że Polacy walczyli i po stronie Niemieckiej i po Bolszewickiej zależy gdzie im przypadło, ale o Polsce pamiętali, a teraz co?...


mieszkanie c
2013-11-11 07:55:54 - Witam. Duzo sie pisze o sierpeckim kirkucie i takiej drewnianej zabudowie ktorej juz dzis nie ma, faktycznie za czasow szkolnych czyli 87 rok tam sie biegalo po tej drewnianej zabudowie ale co najciekawsze nikt z forumowiczow nie napisal ze pod koniec 87 roku ktos pozwolil by koparka rozkopywac ten cmentarz a ziemie wraz z koscmi i czaczkami wywozic tu gdzie byla rozlewnia smoly na ul zwirki i wigury, dopiero jak dzieciaki zaczely nosic kosci czaszki ustawiac na moscie ktos to ukrucil i wykopy sie skonczyly... pozdrawiam, mieszkaniec


do blues
2013-11-08 20:44:26 - Ja mam do Sierpeckiej Pracowni daleko, a i tak sam nie dojadę tylko mi zostaje to Forum Historia, a ty bluesie nic nie pomożesz, bo pani Grażyna obiecała.


Blues
2013-11-08 20:39:23 - Zgłoś się do Pracowni. Powinieneś otrzymać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie...


spr.tekstu
2013-11-04 12:32:53 - Gdzie można się dowiedzieć o treść tłumaczenia tekstu na znalezionej macewie.




Następne 1000 wpisów


Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.