logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna


Ilość ost. wpisów:  
Sortuj wg daty: malejąco
rosnącoWersja do druku

Wpisy z poprzednich miesięcy
Forum dyskusyjne Sierpc online
Forum Kultura

Przejdż do: | Ogólne Forum Dyskusyjne | Forum Kultura | Forum Sport | Forum Historia | Opinie o stronie

Istniejące wpisy:


mordokleya6
2022-04-06 22:22:54 - Witam. Wiecie, od jakiegoś czasu serio jestem bardzo dumny z tego, że Sierpc rozwija się w taki sposób, że powoli zaczyna przypominać znacznie większe miasto niż jest. Jakby, nigdy nie sądziłem, że doczekam się tutaj kina xD Niemniej, jest pewna rzecz której nadal mi brakuje. Mianowicie, jakiegoś sklepu gdzie można kupić jakieś, nie wiem, mangi, komiksy, czy coś tego rodzaju. Jednocześnie jestem ciekawy - czy sierpczanie byliby czymś takim w ogóle zainteresowani ?


Czarna Manka
2020-06-15 22:10:23 - Komentarz do artykułu: "Przychodzimy, odchodzimy" - debiutancki tomik poetycki Tadeusza Rutkowskiego - nauczyciela i dyrektora sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego 
Cesarzowi cesarskie, Bogu dac co boskie, potomnosci i sobie - rymy czestochowskie.


Technik Budownictwa S.
2019-03-08 09:22:53 - W przeszłości, w latach 90-tych, Sierpecka Nizina Płońska czyli miasteczko byo fajnym miejscem, chodziło się często do Skansenu, na spacery i różne imprezy okolicznościowe, szczególnie w 94 roku, co takiego się stało, że teraźniejsze miasteczko jest inne. Sierpc przeżył rozwój i nie wyszło to na dobre kulturze. Dworzec PKP w Płocku organizuje przejazdy częste szynobusów, ale wydaje się, że nie jest to miłe zjawisko dla płocczan, przynajmniej płocczanie, którzy są zmuszeni pracować przy utrzymywaniu kultury sierpeckiej nie zupełnie uwielbiają częste szynobusy na swój odnowiony po dużym trudzie Dworzec, z Sierpca. Przypomina to raczej rodzaj kultury przeszłościowej, przed latami 90-tymi, kiedy bez względu na okoliczności międzynarodowe zarządzano w niekulturowy sposób. Nikt z Nas nie jest zmuszony pracować w ten sposób, tylko dlatego, że Nizina rozwija swój własny biznes łamiąc reguły kulturowe od już dużej ilości lat, programując systemy Miasta, które nie tylko jej nie podlega, ale także posiada swą własną kulturę starodawną sławną z Mazowsza. Wydaje się, że niektórzy sierpczanie chcieliby mieć słynne miszmasz, tzn. mam za darmo cały Płock, ale nie zaszkodzi w tym sobie dopomóc bardziej. Raczej jest to nieznajomość Mazowsza. Niestety z tym problemem należy zgłaszać się do instytucji państwowej informującej o historii, a nie jak to bywało do płocczan, którzy od dawien wsławieni są kulturą międzynarodową i historyczną. Praw Płockich tak czy owak należy przestrzegać, chyba że Gmina sierpecka przejść chce do historii polskiej RP jako lider banicji. Pozdrawiam Urząd Państwowy Burmistrza.


herman
2019-01-03 10:01:56 - Komentarz do artykułu: Piosenka na święta od sierpeckich muzyków 
Super życzę sukcesów


Janek z Włók
2018-12-17 00:01:25 - Komentarz do artykułu: A w skansenie już zima i Święta 
Intrygujące nazwisko ma autor... Zawsze mnie to zaciekawia. Bez podtekstów etnicznych albo religijnych najmniejszych.


RafałWar
2018-09-24 16:31:38 - Jak to jest ,że w Sądzie w Sierpcu są układy i znajomosci. Myślałem ,ze w sadach jest sprawiedliwość , tu tak się dzieje wszystko za plecami po cichu ech szkoda mówić


Janek z Włók
2018-05-18 08:47:16 - Nowe opracowanie nt. stanu infrastruktury turystycznej w Sierpcu, przygotowane przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia". Wygląda na to, że władzom miasta zostało jeszcze sporo do zrobienia. Link: http://stocznia.org.pl/publikacje/zabytek-i-jego-otoczenie/


Słowianin
2018-04-26 17:09:24 - Komentarz do artykułu: Żydzi, geje i lesbijki. Nowy artystyczny projekt Daniela Rycharskiego przeciw antysemizmowi i homofobii - 27.04.2018 r. 
A może jakiś projekt przeciwko antypolonizmowi?


jurenio
2018-04-24 19:44:34 - Komentarz do artykułu: Żydzi, geje i lesbijki. Nowy artystyczny projekt Daniela Rycharskiego przeciw antysemizmowi i homofobii - 27.04.2018 r. 
Na pytanie: Czym jest wyspa?, pragnę panu wyjaśnić, że wyspa powstała za panowania Burmistrza Marka Kośmidra, który zlecił tzw.ratowanie Jeziórek. Nie zatrudnił tam przymusowo nikogo, ani Żydów, ani Polaków. Usypana jest z naszej Polskiej ziemi przywiezionej przez Sierpczanina z własnej kopalni. Jeziórka bardzo zarastały, a woda mało natleniona co w okresie letnim groziło epidemią chorób, a nie relaksem. Obecnie wyspa służy do sztucznego poruszenia wody wokół niej. Jak to działa proszę odrobić jako pracę domową. Miły panie na początku okupacji niemieckiej akwen ten był zwykłym bagnem, gdzie pływały kaczki i rolnicy moczyli wozy konne tzw.żelaźniaki. Pan myśli, że Niemcy do Sierpca przyjechali na wczasy? Nie, zagarnąć teren, wykorzystać fizycznie okupowany naród i osiedlić swoich obywateli. Tak też zrobiono, Żydów z getta zapędzono do oczyszczania i równania brzegów tego akwenu. W czasach kiedy Żydzi przymusowo pracowali przy Jeziórkach, jeszcze wyspy nie było, bo jeszcze nie było naszego Burmistrza. Pozdrawiam.


Luis Witon
2018-03-28 18:33:42 - Komentarz do artykułu: O relacjach trzech narodów w nowej sierpeckiej publikacji - promocja wydawnicza - 27.03.2018 r. 
Dumowski i Stręciwilk... chichot historii?


Zdzisław Dumowski
2017-05-05 17:54:14 - Komentarz do artykułu: Czy miastu potrzebni są regionaliści? Dyskusja w sierpeckim oddziale TNP - 25.04.2017 r. 
Podczas spotkania nie została podniesiona w dostateczny sposób jedna ważna kwestia, a mianowicie kwestia sponsoringu wszelkich przedsięwzięć z zakresu lokalnej polityki historycznej. Sama polityka historyczna istnieje w praktyce lokalnej władzy samorządowej jako działanie pozorowane. W przypadku powiatu jest to zrozumiale, ponieważ powiat instytucjonalnie z taką potencjalną aktywnością łączy jedynie Biblioteka. Pedagogiczna. Miasto ma w tym zakresie do dyspozycji 3 instytucje kultury: MBP, PDDMS i CKiSz, które są dotowane z budżetu, więc " w domyśle " ludzie tam pracujący mają swobodę działania i powinni się zająć wszystkim, co trzeba. Aktywność oficjalnych instytucji kultury powiatu i miasta nie jest jednak na tyle rozwinięta, aby zagospodarowała całą wolną przestrzeń. Inicjatywy w zakresie utrwalania lokalnej historii i budowania świadomości historycznej, jakie w Sierpcu zrealizowano, są w przytłaczającej większości inicjatywami nieinstytucjonalnymi, a więc prywatnymi " osób lub stowarzyszeń. Dotowanie przez władze samorządowe takich inicjatyw odbywa się wprawdzie corocznie za pośrednictwem konkursów dla organizacji pozarządowych, ale wsparcie to nie jest oszałamiające: z powiatu na wydanie książki Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej mogło maksymalnie otrzymać 1000 zł, z miasta za nowego burmistrza " maksymalnie 2500 zł, a koszt samego wydruku i oprawy 300 egz. publikacji to 12-14. tys. zł. Jest w tym postępowaniu władz pewna logika. Lokalna władza nie wspiera w sposób zdecydowany działań regionalistów, ponieważ są to działania prywatne, a znajomością z prywatnymi władza publiczna nie chce się afiszować. Inicjatywy Kazimierza Czermińskiego, jak pomniki i tablice, czy wydawanie książek o tematyce lokalnej przez MBP i TPZS są realizowane głównie dzięki sponsoringowi przez nieliczne zakłady pracy i osoby prywatne. To zdumiewające zjawisko wciąż istnieje. Sponsorami lokalnych działań w tym obszarze jest od wielu lat samorząd wojewódzki i urzędy centralne, którym łatwiej przychodzi zaufać prywatnym inicjatywom realizowanym na prowincji niż miejscowej, prowincjonalnej władzy.


jurenio
2017-05-03 21:51:37 - Komentarz do artykułu: Nowy plan Sierpca - folder reklamowy czy pożyteczne wydawnictwo? 
Panie Bogdanie, czy Sierpc jest tak wielce rozchwytywanym miastem, że aż taki "plan" jest potrzebny? To jest wynik naiwności lub zapracowania tzw.sponsorów. Prowadząc przedsiębiorstwo nie mogłem się ogonić od obcych pseudo wydawców różnych informatorów, map, galerii gdzie miałaby być zaznaczona moja firma. Chodziło tylko o wpłatę zadeklarowanej sumy i przystawienie pieczątki. To jest sposób na produkcję bubli jak ostatni "plan". Sponsor czasami bez zastanowienia deklaruje i wpłaca, a później się czerwieni ze wstydu, że sponsorował ośmieszającą ulotkę swojego miasta i siebie. Są w Sierpcu znani historycy, geodeci i firmy poligraficzne, którzy mogą o Sierpcu wydawać arcydzieła. Dziwne, że są ludzie w Sierpcu, że na takie tanie chwyty obcych się jeszcze łapią. Panie Bogdanie jest takie stare porzekadło "Piszcie sami swoje dzieje, bo wam napiszą"...i napisali. Jak Pan myśli, czy nie lepiej zakupić w Sierpeckiej firmie nowy szyld dla swojego zakładu i dumnie zamontować nad wjazdem czy sponsorować obce kompromitujące buble.


mariusz160375
2017-05-03 18:44:29 - Komentarz do artykułu: Nowy plan Sierpca - folder reklamowy czy pożyteczne wydawnictwo? 
Szanowny Panie Bogdanie. Widać , ambasadorowi'' św Ducha nie zależało na tym by taki zabytek umieścić na planie miasta.


Monika34
2017-04-27 13:07:22 - Jestem tutaj nowym mieszkanieńcem.. Jakie lokale polecacie? dobre jedzenie i atmofsera?


tuż tuż
2017-01-02 11:00:52 - Komentarz do artykułu: A kto wie czy za rogiem?.... - muzyczno-świąteczne przesłanie od sierpeckich muzyków 
Widac ze niektórzy juz widza wybory


do nizej
2017-01-02 08:51:34 - nie ma wszystkiego, ale to "nieistotny szczegół"


FanBAAALL
2016-12-31 12:40:04 - Wystarczy wpisać w google: CKISZ facebook Jest wszystko. Myślenie nie boli. Chyba że ograniczone kompleksami.


Bolo
2016-12-30 16:51:31 - Na Kokoszce to taka góra na łące.


paula20218
2016-12-30 11:46:18 - Witam gdzie w Sierpcu odbywa się sylwester pod chmurką ? jakieś szczegóły


Klasa
2016-12-25 20:46:59 - Komentarz do artykułu: A kto wie czy za rogiem?.... - muzyczno-świąteczne przesłanie od sierpeckich muzyków 
Super !!!!!


fan7
2016-12-23 18:07:20 - Dziadek opowiadał, że na takie rzeczy chodziło się na skargę do pierwszego sekretarza PZPR w mieście i skutkowało 300% normy. Dzisiaj wnuk cierpi bo nie ma gdzie iść, a 300% normy marnuje się na jego oczach.


fan6
2016-12-23 08:52:40 - Genialne podsumowanie. W punkt.


fan5
2016-12-22 23:58:12 - Polityka jest dla polityków, a kultura jest dla artystów. W Sierpcu jest tylko polityka, więc kultury brak.


fan4
2016-12-22 14:01:36 - Dla mnie ten brak informacji o dzialanosci, reklamy imprez to skandaliczne zaniedbanie, które ciagnie się pomimo zmiany dyrektora i jego obietnic, że się to zmieni. Ale przeciez dyrektora ktoś rozlicza?!?!Wszyscy w tym miescie oslepli??


fan3
2016-12-22 13:47:27 - To prawda, ale kiedy skończy się te wykazywanie na papierze i komu to potrzebne, chyba nie społeczeństwu.


fan2
2016-12-22 12:30:44 - reklama od zawsze kulała w CkiSz i w Domu Kultury, i się nic nie zmieniło. widocznie to choroba zaraźliwa. :-) a może po prostu najważniejsze by się odbyło, zapisane w papierach i się wszystko zgadza :-)


do do gaming
2016-12-22 12:18:42 - Co z tego, że miejsce? To juz nie znaczy, że warto postarac sie o reklamę? Przeciez to korzysc tez dla Ckiszu. Jakos w informacji w necie nie ma mowy o innym organizatorze. Jest tylko ckisz


Ziutka
2016-12-22 02:56:18 - Komentarz do artykułu: A kto wie czy za rogiem?.... - muzyczno-świąteczne przesłanie od sierpeckich muzyków 
..."kto wie, czy za rogiem nie stoja aniol z Bogiem"... - te slowa to rewelacja, szkoda, ze reszta tekstu zupelnie nie odpowiada temu poziomowi. Ale generalnie - super!!!!


do gaming
2016-12-21 22:50:07 - 4 Gaming Party nie było organizowane przez CKiSz, Cekisz udostępniał tylko tylko miejsce do tej imprezy


gaming
2016-12-19 23:05:51 - trafiłem przed chwila na informację, że 17 grudnia w Cekiszu odbyło się 4 Gaming Party. Do jasnej cholery gdzie była zapowiedz tej imprezy? Kto o niej wiedział? czy to tylko dla wybranych? Dlaczego znowu zwykli ludzie nie wiedzą NIC O TYM CO DZIEJE się w CeKISzu!!!! Dlaczego nikt z wladz nie reaguje na to taką polityke tej placowki!!!


Jarociński
2016-12-18 19:47:31 - Książka o Sudragach do nabycia w miejscowej szkole w cenie 15zl.polecam-czyta się lekko i przyjemnie.


Zaczytana
2016-12-13 23:24:26 - Komentarz do artykułu: Promocja wspomnień Jerzego Jarocińskiego "Dawniej niż przed pół wiekiem" - 22.10.2016 r. 
Książkę jeszcze można kupić - w szkole w Sudragach - są jeszcze wolne egzemplarze 15zl.


fanka
2016-12-13 15:10:40 - Czy na wigilię będą bilety?


sylw
2016-12-12 10:00:22 - A czy jakiś Sylwester miejski będzie? Wypadałoby juz poinformowac


fanka
2016-12-11 16:49:01 - Czy będzie wigilia bluesowa w cekiszu?


dyr.
2016-12-09 21:15:16 - Na papierku musi być.


Rombau
2016-12-09 18:46:11 - Tak będzie. Jak na derektora ZGMu. Akurat się przejmują konkursami.


Biblo Feel
2016-12-09 10:56:59 - Nie no chyba będzie konkurs.


Do poniż
2016-12-09 09:05:51 - Kobieta z gimnazjum.


Jacek K.
2016-12-08 12:51:09 - Kiedy będzie wiadomo kto będzie dyrektorem biblioteki na płockiej? Podobno mają tam coś nowego zrobić. Ktoś coś wie?


Bonifacy
2016-12-07 13:33:48 - Komentarz do artykułu: Spec od gadżetów z TVN Turbo nagrywał w skansenie nowy odcinek programu 
Ciekawe, czy zaproszono Kubę wraz z jego ekipą na tradycyjnego sierpeckiego kebaba i czy im smakował? :)


Super
2016-12-06 11:43:03 - Kayah już nagrała, było w radio pr III, czekamy na Sierpc.


Fan_n
2016-12-05 15:28:28 - Pewnie ładna .


do Kolęda
2016-12-05 00:30:36 - To nie jest żadna odpowiedź to po prostu świąteczna piosenka w wykonaniu muzycznych przyjaciół. Dobra zabawa i dużo uśmiechu.


Kolęda
2016-12-04 14:27:25 - Właśnie powstaje nowa kolęda sierpeckich muzyków i to jest odpowiedź na te wszystkie nieprzychylne muzykom wpisy na tym forum.


swing
2016-11-30 22:14:25 - kto był na swingu w ckiszu?


hehe
2016-11-30 22:13:57 - fajnie


Chałturnik
2016-11-30 00:25:54 - Rock i jego gatunki to przedział lat 70-80-tych, to klasyka gatunku. Przepiękne wpisy poniżej, ale czasy jak widać wychowują nowych fanów, ale trzeba im polecać chociażby oglądanie filmów z koncertów na youtube. Oglądanie na nowych sprzętach domowych daje wiele ogromnych przeżyć czego do występów polo disco nie idzie porównać. Wystarczyć wklepać B.B.King, Deep Purple, Uriach Heep, Nazareth, Pink Floyd, UFO itd.


Do niżej
2016-11-29 23:49:45 - Mówisz "rock nic nadzwyczajnego", a rock ma przecież wiele twarzy. Jazzrock, hardrock, heavy, blues-rock, pank rock, rock progresywny, rock symfoniczny. Można wymieniać jeszcze długo. To jest ważny element naszej kultury, zarówno w warstwie muzycznej i tekstowej.


Rock
2016-11-29 23:34:13 - Chyba nie tak. Znakomite teksty powstawały zawsze. I podczas powstań narodu polskiego i później. Tylko forma przekazu się różniła. Arcydzieła polskie powstawały dawno. Korzystały z takiego przekazu jaki akurat był dostępny. Racja, że gdyby ruchy wolnościowe powstały w latach 50 to muzyka tamtych lat byłaby nośnikiem tekstów wolnościowych. Na pewno nie gorszych niż tych w latach 80. Więc rock to tylko aktualny dla tamtych lat nośnik przekazu buntu. Nic nadzwyczajnego.


Rock
2016-11-29 23:24:56 - Zgadzam się z wpisami poniżej jednakże proszę zwrócić uwGę, że w latach 50-tych i 60-tych teksty jeszcze nie były na takim dobrym poziomie jak w latach późniejszych. To była super wartość.


klown
2016-11-29 22:46:09 - Oczywiście dziś ludzie nie chcą czegoś trudniejszego w muzyce, chcą mieć łatwo i szybko. Dlatego disco polo takie jest popularne. A lat przemian lat 80 nie przywiązywałbym do gatunku muzyki. Akurat wtedy taka była. W latach 50 rytmy bigbeatowe były szczytem nowości i krzyku młodzieży. Jakby przemiany odbyły się wtedy na tych rytmach powstałyby utwory, które dziś kamieniami wolności.


Chałturnik
2016-11-29 21:53:25 - O nie..... proszę przeprosić wszelkich muzyków chałturujących po weselach i dancingach jak muzykantów typowo weselnych grających w tamtym czasie . Nikt disco polo nie grał bo wtedy królowały na parkiecie tańce klasyczne tj. tango, walc, ha-ha, twist, rock&roll, ballada i wszystko co było tańcem. Przyszedł czas na tańce swobodne i grało się rocka i bluesa, oczywiście kowery zagraniczne z kaleczną angielszczyzną, ale to było wow.... Każdy utwór na 4/4 można zmienić na rytm i bicie keyborda, dodać efekt i powstaje niby to samo, ale inaczej brzmiące co można skakać i trzymać rączki w górze. Powoli ludzie są już zmęczeni muzyką z automatu i szukają brzmień naturalnych, dlatego zespoły taneczne wracają do instrumentów i ambitniejszego repertuaru. Muzyka polo disco to sztuka oparta na jako takim śpiewaniu, umiejętności obsługi automatu MP3 i świateł laserowych. Publice zaoferować picie puszkowego piwa na sali i trochę dymu i są w niebie. Muzyka rockowa to inny Świat, którego obecni młodzi nie zrozumieją nawet za 20 lat. Polo disco daje im prostotę życia, a rock jest sztuką, którą trzeba rozumieć.


A.T.
2016-11-29 21:30:16 - Komentarz do artykułu: MOSiRo-busem, by ocalić wspomnienia - 27.11.2016 r. 
Warto odwiedzić Chromakowo, dwór, park i ciekawą historię.


Rock
2016-11-29 21:28:19 - Kto nie czuje muzyki rockowej, opluwa ją lub umniejsza nie ma albo nie chce wiedzieć jak ważna to jest część naszej kultury. Kto żył w latach 70-tych i 80-tych świadomie, powtarzam świadomie, ten wie, że bez tego fragmentu kultury nie byłoby wiary w narodzie, nie byłoby siły aby zmienić Polskę. Ona dawała nam marzenia na lepsze jutro, dawała nadzieję, że może się udać. Wystarczy przypomnieć te ważne dla nas teksty: "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem", "Jak wygląda ten wasz cudny świat - ja to wiem i oni wiedzą jak napiętnowany marzeniami", "We śnie słyszałem matki głos - uczciwym bądź, dobrym bądź", "A spiker cedził ostre słowa od których nagła wzbierała złość. I począł w tobie gniew kiełkować aż pomyślałeś: milczenia dość", "Ktoś łapie mnie i zaciska palce na gardle tak, że aż tracę dech. Zabijam go, po morderczej walce. Budzę się i... gdzie, już jestem wiem", "Nie ma par do tańca nikt nie prosi ładnie. Nie strzelajcie do orkiestry, jeśli oni zginą - przyjdą lepsi", "Kolejny raz w teatrze tym zmieniano dekoracje. Na pustej scenie w świetle ramp zakryto stare tło ... Życie to teatr". Można by tak długo. Gdzie wtedy była muzyka disco polo? Tylko na weselach. Komentarz chyba zbyteczny.


Brawo
2016-11-29 19:50:20 - Komentarz do artykułu: MOSiRo-busem, by ocalić wspomnienia - 27.11.2016 r. 
Brawo Panie Dyrektorze, tak trzymać!


Muzo
2016-11-29 13:06:11 - Kornet i bęben to skład dla Sierpca.


Brawo
2016-11-29 12:23:52 - Brawo. Tak jest. Też byłem i widziałem kapitalny występ dwóch finalistek konkursu chopinowskiego grających dla garstki zainteresowanych. Ale to pewnie dlatego, że nie potrafiły dobrze grać.


do "W tym roku"
2016-11-29 12:17:40 - Najdziwniejsze jest to ,że tak tylko mówi się o rocku , szczególnie w Sierpcu. a na muzykę klasyczną ilu przychodzi? na jazz, na folk, itd wszystko kiedyś było mniej popularne lub bardziej. Życie i popularność to sinusoida. Skoro na finalistkach konkursu Chopinowskiego , absolutny światowy TOP, w sierpcu przychodzi 15 osób to o czym to świadczy? o tym , że Panie nie potrafią grać? NIE ! No ale według wszystko wiedzących Sierpeckich "krytyków" właśnie o tym to świadczy. Musi upłynąć bardzo duzo wody w sierpienicy, byśmy jako lokalne społeczeństwo dojrzali do tego, żeby szanować, doceniać i wspierać naszych miejscowych twórców bo to właśnie oni budują naszą kulturę i tożsamość.


Po co Perfect
2016-11-29 00:23:36 - A może tak: VOOVOO, Kult, Hey, Brodka, Kortez, Artur Rojek, Mela Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Lao Che, Pidżama Porno, Happysad, Coma, Maria Peszek, Taco Hemingway, Jelonek, Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Acid Drinkers, Domowe Melodie, Organek, Łąki Łan, T.Love i inni


petronews
2016-11-28 23:06:06 - mówi że perfect 10 maja b.r zagrał za 165 tys. w amfiteatrze. a 4 lata temu za 90 tys. chyba nieaktualne dane. Perfect był w Sierpcu już. Za darmo. I furory nie było. Kto uważa, że za sierpeckie zespoły rockowe ktoś zapłaci bilet? Muzyka w mieście jest. Był bigband, była muzyka poważna i operowa i była muzyka z beatboxerem. A czy muzyka to tylko muzyka rockowa? To przecież tylko krótki historycznie odłam muzyki. A krzyk na forum ogromny jak i ilość hałasu z głosników którymi zasłaniają braki w grze. Patrząc na wpisy, na tym forum jest kilka osób zapewne obracających się a może i grających. Sierpc ma historię zespołu rockowego. Bardzo dobrego. I? Ktoś słyszał? Są na listach? Polska zna? Ja też uważam że należy płacić za koncerty zespołów- każdych. Tylko czy ktoś zapłaci za nasze słabiutkie zespoły? Miasto pewnie stać na jedną duża imprezę za darmo dla wszystkich. I taki Perfect mógłby zagrać tu. A koncert Perfectu w sali na 400 osób to bilety z ceną nie do przyjęcia. Ale takie 123? Fajny pomysł.


Many
2016-11-28 22:34:57 - Perfect zagra za 40 tys., Raz Dwa Trzy za 12 tys., Luxtorpeda za 25 tys. itd. Ale chyba nie o tym mówimy ile trzeba zapłacić artyście ale czy się rock kończy. Jak widać po stawkach nie. Miasto i CKiSz nie liczyło się z kasą jak w sierpniu raczyło nas słabiutkimi kabaretami i Chylinską więc nie w kasie problem. Problem w tym czy jest w tym mieście animator kultury i czy muzykę zalicza do tej kultury. Kto odpowie na pytanie? Po za tym za kulturę trzeba płacić. Nikt nie roztrząsa faktu konieczności zapłacenia za bilet do kina, teatru, muzeum, a podnosi się sprawę płacić - nie płacić za koncert rockowy. Oczywiście, że płacić. Czy ktoś zespołom rockowym płaci w Sierpcu?


W tym roku
2016-11-28 21:26:57 - na koncertach w Centrum występowały zespoły z Torunia, Płocka i chyba z Warszawy. Popatrzcie na ich FB. Niestety piszący mają tu dużo racji w świecie rock umiera. Widzą to wszyscy. Najlepszym dowodem jest to, że nie ma nowych uznanych gwiazd. Zostali starzy okrzyczani grający za najlepszych lat tego gatunku. Oni przyciągają jeszcze na koncerty ale raczej tych którzy tą muzyką żyli wiele lat temu i dziś mają 40 czy 50 lat. Młodych coraz mniej. Ta muzyka schodzi do małych klubów. Robi się niszowa. Jak np popularne przed laty reggae.


rockowiec
2016-11-28 21:14:13 - Jeśli ludzie nie przychodzą na darmowy koncert rockowy to przyjdą na biletowany? Pewnie tak. Ale musi być to gwiazda. Ciekawe ile ludzie zapłacą za taki bilet? Ja bym dał 50 zł. no może 60. NO na taki Perfect to dałbym 80. Nie wiem ile na sali tam wejdzie osób. No niech 400. to 32000 co może być z biletów. Czy za tyle zagra Perfect? ktoś wie? Jeśli tak to pierwszy przyjdę na ich koncert.


do wpisu 2016-11-26 15:16:26
2016-11-28 17:15:47 - No niestety ale jesteś kolego (koleżanko) niedoinformowany(a). Na koncercie było prócz zespołu jeszcze dwóch ludzi z Sierpca. w sumie 7 osób. Wystarczy się kogoś z nich zapytać.


Ha!
2016-11-28 13:16:20 - No i repertuar jest. Forum ma większą moc sprawczą niż niejeden przełożony!!!


strona internet. ckisz
2016-11-28 12:18:50 - Czy ktos w ckiszu moze w końcu poważnie traktowac ludzi i zrobić porządną i AKTUALNĄ strone internetową?!?!?!!?!? Ludzie! Tam nawet nie ma AKTUALNEGO REPERTUARU KINA!!!!! Skandal co się tam dzieje!


he
2016-11-28 10:43:02 - Bo według włodarzy CKiSZ-u rock się skończył i wcale nie chodzi im o ro(c)k 2016 :-)


Do rockowca
2016-11-28 10:21:30 - Czyli jest tak jak przewidywałam. Nikt nie zaprasza wcale do Sierpca rockowych zespołów. Teraz wiem dlaczego tak tu się wychwala disco polo.


koncert
2016-11-28 09:12:09 - Występowały tylko Sierpeckie zespoły , vocalistki i vocaliści


Do niżej 2
2016-11-28 08:54:27 - Z tego wynika, że za czasów obecnego dyrektora żaden tego typu koncert się nie odbył?


Do niżej
2016-11-28 08:52:05 - A kto występował?


Rockowiec
2016-11-28 08:13:31 - 26.09.2014 nie wiem czy to był ostatni ale wiem , że była pełna sala ludzi ( duża sala). Zdziwiony ?


Rockowiec
2016-11-28 08:11:59 - 26.09.2914 nie wiem czy to był ostatni ale wiem , że była pełna sala ludzi ( duża sala). Zdziwiony ?


Pytanie
2016-11-28 00:35:03 - Kiedy w Sierpcu miał ostatnio miejsce biletowany koncert rockowy?


Do poniż
2016-11-27 23:56:43 - W Sierpcu to 80% ludzi ze wsi, więc i w koło słychać disco polo.


cytat dla Twórców obrażanych na tym forum
2016-11-27 23:38:55 - Jeżeli ludzie mówią, że to co tworzysz jest nic nie warte, to znaczy że ich wyprzedziłeś.


do słuszna prośba
2016-11-27 23:27:34 - To jest forum kultura a nie sport


prossba
2016-11-27 23:26:36 - prosze o podanie definicji Sierpecki zespół popowy :-)


słuszna prośba
2016-11-27 23:21:16 - Niech grają. Władze wspierają tych co mają sukcesy. Sztuki walki, piłka ręczna, ciężary. Reszta niech pilnie ćwiczy i się uczy w piwnicach i garażach.


Trzeba dodać
2016-11-27 23:18:32 - że ci w łodzi to przyszli do klubu na piwko a nie koncert.. Taka to mierzona wartośc.. Sierpecka publiczność to w większości jak widać fani muzyki popowej. Ale łódź? Taka to wartość .. mierzona w najlepszy możliwy sposób.. W Sierpcu najlepiej się mają zespoły popowe i disco polowe. I takie mają szanse się wybić. Inne to porażka.


taka prośba
2016-11-27 23:14:35 - odpier...cie się od sierpeckich zespołów, które grają bez żadnego wsparcia lokalnych władz i jak was jara inna muza to chodźcie na koncerty bo to fajna sprawa mieć hobby, dotykać kultury i w ogóle


Fan disco polo
2016-11-27 21:32:12 - W latach 90 odbył sie w Sierpcu koncert Tadeusza Nalepy na którym było 10 osób (koncert darmowy) Zespół REPUBLIKA w latach swojej największej świetności koncertował w Sierpcu na sali było mniej niż 50 osób. (koncert darmowy) Koncert zespołu RAZ DWA TRZY na stadionie miejskim w Sierpcu w ramach Kasztelani publiczność około 200 osób/ (koncert darmowy) Koncert finalistek Konkursu Chopinowskiego (jedna w ścisłym finale) Sierpc na sali 20 osób. (koncert darmowy). Koncert muzyki francuskiej na sali 30 osób (koncert biletowany) Można by jeszcze wymienić całą masę wybitnych filmów wyświetlanych w kinie w Sierpcu na którym na sali zagościło max 5 osób. ---"Taka to wartość. Mierzona w najlepszy możliwy sposób"


Roman S.
2016-11-27 16:27:59 - Komentarz do artykułu: Zapowiedź wydawnicza - 2. tom "Wspomnień sierpczan" już niebawem nakładem Biblioteki Miejskiej 
To jest to.


Jak wiemy
2016-11-26 15:16:26 - autorskie propozycje sierpeckich zespołów doceniło na koncercie w kilkusettysięcznej Łodzi kilkanaście osób. Taka to wartość. Mierzona w najlepszy możliwy sposób.


Do poniz.
2016-11-26 15:13:27 - Na fb jest jeszcze program. Na festiwalu w Sierpcu sierpecki zespół grał nie przede Agnieszką Chylińską tylko przed kabaretem. Słuchając tych fałszów i nierównego grania to znakomita decyzja tych co organizowali.


Marek J.
2016-11-26 13:10:09 - Komentarz do artykułu: Zapowiedź wydawnicza - 2. tom "Wspomnień sierpczan" już niebawem nakładem Biblioteki Miejskiej 
Brawo!


Marlin
2016-11-25 23:58:23 - Ja byłem pierwszy raz jak ten ob.poniżej piszący, tylko na pokazie mody i tak jak on spać w nocy nie mogłem z wrażenia. Co się okazało, a to to, że te piękne kreacje to nie są dzieła pań modelek tylko innej osoby. Wyglądały oszałamiająco tak jak kosmicznie brzmiał Goose B. w Sierpcu.


fan poszukiwacz
2016-11-25 22:48:23 - Przeszukałem chyba cały internet w poszukiwaniu autorskich kompozycji zespołu Goose Bumps i niestety nie znalazłem !! Czyli zespól coverowy . To nie znaczy ,że nie mogą fajnie bawić publiczność i dostarczać świetnych wrażeń. No ale w kategorii sztuki to taka sztuka cyrkowa. Idealnie nadająca się do popularnych tok-shołów w stylu Mam Talent, last be the music itp W których chodzi tylko o przyciągnięcie widza by oglądał reklamy a nie wyszukiwanie artystów. Taki pokaz cyrkowy w TV oceniany przez osoby które mają dostarczać rozrywki a nie merytorycznie oceniać dzieło.


do poniż.
2016-11-23 23:51:43 - Nie wypisuj bzdur w stylu naukowym, bo przed koncertem Chylińskiej w Sierpcu śpiewała wokalistka tzw.sierpecka i występowała w Tv Must be the music i w innych. Masz prawo się cieszyć bo po to przyjechali, ale nie ubliżaj innym. Jeśli odniosłeś kosmiczne wrażenie to nie jaraj tyle trawy przed koncertem.


do Koncert Goose Bumps
2016-11-23 22:54:42 - Widać nie byleś na ich koncercie. Nawet nie masz pojęcia co oni wykonywali. W zasadzie każdy rodzaj muzyki. Porównywać ich od gospel? Do kościelnej muzyki chrześcijańskiej z Ameryki? Być może ciebie to nudzi. Nie dziwi to bo pewnie zawodzisz swoje liryczne wypociny. To dopiero nudzi.. Kasztelanka wykonuje utwory ludowe, w stylu dawnym, ludowym a nie po to żeby się podobało.. bo z bębęnkiem.. Który z sierpeckich śpiewaków w swoim stylu jest dobry?A co to za styl?? a kto słucha w Polsce sierpeckiego stylu? Podobno jeden zespół z sierpca pojechał do duzego miasta na koncert niedawno to miał 15 słuchaczy przy piwku. Gdybyś słyszał te aranże to byś zrozumiał że ci młodzi zawodowcy są słuchowo o lata świetlne od naszych tak zwanych muzyków a wokalnie to inna galaktyka. Dlatego gdzie nie pojadą to furorę wywołują. W Must be the music też. Czy sierpecki zespół był w jakimś programie? Jak widać fachowiec poniżej nie rozróżnia pojęcia karaoke od a capella. Ale brawo. Chciał błysnąć..


koncertowo
2016-11-22 23:21:00 - Nasz organista z Fary też śpiewa bez niczego, tylko jakoś inaczej.


do poniż.
2016-11-22 23:17:34 - Na forum Hyde Park nazywają to muzyka z MP3.


koncert
2016-11-22 23:03:27 - No niestety jak to ostatnio zwykle bywa chłopcy po szkołach świetnie wykonują karaoke.


Z koncertu
2016-11-22 22:04:20 - Zgadzam się, ale widać, że byłeś na takim koncercie pierwszy raz i wywarł na tobie ogromne wrażenie. Taka muzyka cieszy tylko raz i słuchanie do oporu daje odwrotny skutek. Muzycy i śpiewacy gospel też śpiewają bez niczego, ale wiedzą, że zaraz zanudzą i używają instrumentów. Muzyka czarna też nie używa instrumentów, ale żeby nie zanudzić używają bębenków i różnych grzechotek. Nasza Kasztelanka też pięknie śpiewa bez kapeli, ale żeby nie nudzić podgrywa kapela. Sierpeccy śpiewacy czy jak nazywasz muzycy nie muszą się wstydzić bo w swoim stylu są dobrzy. Głosy Goose są krystalicznie dobrane i aranż utworów jest specjalnie dla nich, ale nie widzę żadnego z nich w sierpeckim repertuarze. Ważny problem poruszyłeś sierpeckich muzyków znają i doceniają w Polsce, a w Sierpcu brak czasu, aby ich zaprosić. Jeśli lubisz taką muzę, a nie chcesz tracić pieniędzy to zajrzyj do kościoła Babtystów w Warszawie, a dopiero będziesz pod wrażeniem.


Koncert Goose Bumps
2016-11-22 19:03:57 - Koncert rewelacyjny. Kto nie był niech żałuje. Poziom śpiewu kosmiczny. Nasi szanowni muzycy sierpeccy sporo by się nauczyli. Śpiewanie bez towarzyszenia instrumentów to najwyższy kunszt. Więcej takich koncertów!!!


cd..
2016-11-18 20:54:32 - Panie Marku czytając tragiczną historię Pana rodziny troszkę mało jest o czasie wkroczenia Niemców na teren Sudrag. Osobiście jestem miłośnikiem terenów pana Babci tj. Ziemi Dobrzyńskiej i już wcześniej poznałem podobne sytuacje z opowieści tam ocalałych mieszkańców jak i z książki Antoniego Witkowskiego " Mordercy z Selbstschutzu". Sudragi to Kresy Ziemi Dobrzyńskiej w tym okresie i losy potoczyły się jak na całym terenie. Bardzo polecam miłośnikom mocnej historii do zapoznania się z pana publikacją i równocześnie z tą drugą. Dobra szkoła życia. Pozdrowienia.


Fan z cekisz
2016-11-18 20:39:22 - Wszystkim muzykom z grupy > BALONNOVY< dużo zdrowia i humoru twórczego z okazji dwulecia na scenie Sierpeckiej i nie tylko.


cojestgrane
2016-11-13 16:38:33 - 20 Listopada 2016r. (niedziela) godz. 19.00 na scenie CKiSz wystapi: GOOSE BUMPS (Finalista programu MUST BE THE MUSIC). Bilety w jubileuszowej cenie 10 zł do nabycia w kasie CKiSz.


Fan Atyk
2016-11-12 16:13:57 - A miże by zorganizował w Suerpcu festiwal zespołów disco polo grających na żywo ? Frekwencja jak puszą poniżej zapewniona! A takiego festiwalu jeszcze nigdzie nie było.


Administrator serwisu nie odpowiada za treść wpisów
zamieszczonych na tej stronie przez internautów


Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.