logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Pokaż zdjęcie

PKP

Most kolejowy na rzece Skrwie na trasie Sierpc-Brodnica. Most w swej historii obsługiwał również kolej wąskotorową Sierpc-Majewo-Rypin i Sierpc-Majewo- Lubicz. Gdzie jest Majewo? Jadąc obecnie DK10 w stronę Torunia około siódmego kilometra za Sierpcem jest wąska szosa w lewo do Osówki, a po prawej stronie owo Majewo. Była tam stacja, gdzie pociąg do Rypina skręcał w prawo do Szczutowa i dalej przez Skrwilno do Rypina. Prosto była linia do Lubicza, tor podążał tak, jak obecnie trasa DK10. Na fotografii widzimy pociąg osobowy TLK Flisak z Gdyni do Katowic, który jedzie po torze normalnym. Obok po lewej stronie widać puste miejsca na cokołach po moście wąskotorowym. Fot. wrzesień 2022 r.


Most kolejowy na rzece Skrwie na trasie Sierpc-Brodnica.  Most w swej historii obsługiwał również kolej wąskotorową Sierpc-Majewo-Rypin i Sierpc-Majewo- Lubicz. Gdzie jest Majewo? Jadąc obecnie DK10 w stronę Torunia około siódmego kilometra za Sierpcem jest wąska szosa w lewo do Osówki, a po prawej stronie owo Majewo. Była tam stacja, gdzie pociąg do Rypina skręcał w prawo do Szczutowa i dalej przez Skrwilno do Rypina. Prosto była linia do Lubicza, tor podążał tak, jak obecnie trasa DK10. Na fotografii widzimy pociąg osobowy TLK Flisak z Gdyni do Katowic, który jedzie po torze normalnym. Obok po lewej stronie widać puste miejsca na cokołach po moście wąskotorowym. Fot. wrzesień 2022 r.


© fot. tao

Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.