logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna


Ilość ost. wpisów:  
Sortuj wg daty: malejąco
rosnącoWersja do druku

Wpisy z poprzednich miesięcy
Forum dyskusyjne Sierpc online
Ogólne Forum Dyskusyjne

Przejdż do: | Ogólne Forum Dyskusyjne | Forum Kultura | Forum Sport | Forum Historia | Opinie o stronie

Istniejące wpisy:


Dodo129
2018-05-21 12:53:42 - Jaki dostawca internetu jest dostępny w Sierpcu na domkach osiedle Jagiełły. Oprócz oczywiście playa, plusa itp.


Czarna Manka
2018-05-19 03:13:37 - Tym, ktorzy forum nie sledza na biezaco moze sie wydawac, ze wpisy Mikolo sa nieco bez sensu i odnosza sie do nie wiadomo czego. Otoz maja sens i odnosza do wpisow PrawilnegoAnona, ktore administrator usunal. I dobrze, bo przyznam, ze takiego zalewu chamstwa, ktore PrawilnyAnon zaprezentowal dawno nie widzialam.


MałaSarenka
2018-05-18 21:16:49 - Ludzie którzy szli do polityki na szczeblu rzadowym dla pieniędzy to np. Samoobrona. Tyle tylko że wiele nie zawojowali, nachapali się ile mogli i zniknęli. Nie sądzę, że politycy powinni pracować w sejmie, czy w samorządzie charytatywnie bo to by prowadziło do nadużyć. Ale z drugiej strony nie uważam że ich pensje są zbyt niskie. No bez przesady, nie wierzę, że nieboraczkom do pierwszego nie starcza.


Mikolo
2018-05-18 21:03:04 - Nie palę, gdyż to czyste dopłacanie podatku do własnej śmierci. Wszystkim zresztą odradzam ten nałóg. Niestety na wczasy również nie przyjeżdżam do Polski, gdyż horrendalne ceny nie przystają do jakości usługi. Mogę za to śmiało polecić sąsiadów, Chorwacja, Bułgaria, Węgry. Zaskoczę Cię pewnie, ale nawet samochodu nie mam. Wybacz, ale śmiem twierdzić, że dopadła Cię choroba XXI wieku, gdzie decydujące jest mieć niż być. Nie znasz każdego przypadku wyjazdu z Ojczyzny. Nawet nie wiesz jak są to ciężkie decyzje. Jednak w przypadku kiedy Twój własny rząd jawnie chce Ci zabrać ponad 70% w podatkach to chyba nawet umysłowy impotent jest w stanie się zorientować, że coś jest nie tak. Oszczędź swojego buńczucznego rozmyślanie o przywiązaniu patriotycznym i "sztywnych" zasadach. Może to poruszyć podobnego ćwierć inteligenta, który nie jest w stanie złożyć poprawnie jednego zdania w ojczystym języku. Ja na ten dialog się nie skuszę. Pozdrawiam


Mikolo
2018-05-18 19:37:54 - Oczywiście, że wiem. Można forsować dwa modele pensji dla posłów. Bardzo wysokie pensje które przyciagna ekspertów z sektora prywatnego lub zerowe co sprawi ze przyciągnie to ludzi już ustawionych w życiu Z jakaś ideą i pomysłem. Obniżenie pensji w tej kadencji sprawi, ze do polityki będą rwac sie ludzie nie umiejacy kilku tysięcy zarobić na rynku pracy. Wiesz....ja nie mieszkam w Polsce...to w Twoim interesie powinna być wysoka jakość polityków...ale jak widzę Ty wolisz takich sredniakow szarakow...Twój wybór.


Mikolo
2018-05-18 18:48:26 - Po części ma Pan rację. Polscy politycy zarabiają naprawdę psie grosze. Pensja nie jest w stanie przyciągnąć ludzi inteligentnych, wykształconych Z sukcesami na koncie, gdyż w sektorze prywatnym zarobią 3 razy tyle. Bierni, mierni ale wierni, tak wyglada dzisiejsza scena polityczna. Ja nawet cieszę się, ze politycy nie realizują swoich programów...przy takiej dawce socjalizmu dziwie sie że, ten kraj jakoś funkcjonuje. Patrząc na działalność pana Kośmidra i Pana Perzyńskiego nie widzę żadnej różnicy. Wydaje mi się, ze zmiany personalne niewiele zmienią, dopoki w całym kraju nie nastąpi rewolucja. Na to sie nie zanosi jednak. Gawiedź ma pełne brzuchy Z tv płynie wspaniały przekaz o Polsce jako o krainie mlekiem i miodem płynąca. Większość ludzi przywykla do roli "bydła" którą raz na 4 lata zagania sie do wyborów. Ludzie odwykli od samodzielności, do egzystencji wystarcza ochłapy które raz na 4 lata wybrany Pan zrzuci ze stołu. Jak mawiał Stefan Kisielewski...najgorsza Z niewoli to ta której już nikt nie dostrzega...Pozdrawiam


Czarna Manka
2018-05-18 16:25:11 - PrawilnyAnon troche mi przypomina pewnego znajomego, ktory bedac mlodym chlopakiem pracowal w damskim, scisle damskim zespole. Pewnego dnia poprosil o informacje jak zrobic smaczna zupe pomidorowa. I wyszedl. W pokoju zawrzalo, a kiedy ow znajomy po okolo dwudziestu minutach wrocil, okazalo sie, ze dyskusja dalej trwala w najlepsze. Jednak najsmieszniejsze bylo to, ze panie nawet nie zauwazyly jego znikniecia. Podobnie Anon: rozpetuje pieklo a potem z rozbawieniem obserwuje jak inni okladaja sie palkami po lbach.


anton
2018-05-18 16:12:02 - Ciekawa dyskusja i to z jakim zwrotem akcji. Najpierw stary.sierpczanin obrażał Burmistrza i Radnych, a PrawilnyAnon go pouczał. Ostatecznie jednak stary.sierpczanin mimo uprzedzeń do władzy okazał się kulturalny, a PrawilnyAnon... No coments


Kopernik
2018-05-18 08:46:44 - Do PrawilnegoAnona: jeżeli wysyłasz mnie do 4 klasy szkoły podstawowej, to ja sugeruję Ci uzupełnić wykształcenie ponad licencjat wyższej szkoły gotowania na gazie prawą ręką, choćbyś ją skończył nawet w za granicą (wow!)


Czarna Manka
2018-05-18 00:54:44 - Ciesze sie, ze ze "starego.sierpczanina" zeszlo troche powietrza i zaczal sie wypowiadac w zdecydowane bardziej wywazony sposob. "Nie bedziesz obrazal, nie bedziesz obrazany", chcialoby sie rzec. Orwella uwielbiam, jednak bardziej do poczynan naszej centralnej wladzy pasuje porownanie do jego "Roku 1984", nie sadzi Pan?


stary.sierpczanin
2018-05-17 23:32:10 - Na dobranoc moi drodzy, nie dziwię się, że gdy pojawię się na forum nagle staję się obiektem ataków tych samych osób. Widać i czuć, że wpisy pochodzą z tego samego źródła. Możecie mnie obrażać i próbować odwracać uwagę od spraw które poruszam na tym forum. Spraw które bezpośrednio dotyczą nas mieszkańców. Obiecuję, że dopóki starczy mi sił nie spocznę w piętnowaniu nikczemności, niegodziwości i kłamstw każdej władzy. Dziś to jest Perzyński, od jesieni zapewne będzie ktoś inny. Każdej władzy należy patrzeć na ręce. Poczytajcie sobie do poduszki 'FOLWARK ZWIERZĘCY" ORWELLA, bardzo pouczająca lektura. Dobranoc Państwu.


stary.sierpczanin
2018-05-17 23:22:14 - Drogi Mikolo. Odpowiadając na Twoje pytania...W moim długim życiu nie widziałem polityka, który wywiązałby się w 100 % ze swoich obietnic. Jak powiedział kiedyś Marszałek Piłsudski.Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic. Niestety te słowa są ze wszech miar aktualne. Uważam natomiast, że zmiana personalna w chorym systemie może wiele zmienić, może doprowadzić do zmiany bądź upadku samego systemu. Natomiast na szacunek mój drogi to trzeba sobie zasłużyć. Skoro ktoś nie szanuje innych to sam też na taki szacunek nie zasługuje.


stary.sierpczanin
2018-05-17 23:13:25 - Dobry wieczór Państwu. Czytając wpisy Nieprawilnego Antona utwierdzam się w przekonaniu, że prostak jak kończą mu się argumenty to przechodzi do wyzwisk. Mój drogi żal mi Cię. Proponuję jak najszybciej zmienić tabletki lub ograniczyć ich ilość. Płyń dalej w swym rynsztoku, tylko uważaj żebyś się nie zachłysnął. Nie mam zamiaru zniżać się do Twego poziomu. Zachęcam Cię, żebyś zamiast pouczać innych nadrobił zaległości w wykształceniu, gdyż swym poziomem zdecydowanie zaniżasz średnią na tym forum i w naszym mieście.


MałaSarenka
2018-05-17 21:22:37 - Mi na przykład przeszkadza jedynie zajadłość z jaką Stary Sierpczanin atakuje lokalne władze samorządowe. Każda wypowiedź maniakalnie sprowadza się do oskarżeń i uszczypliwości. Jego wpisy zawsze przywodzą mi na myśl wypowiedzi Macierewicza o zamachu w Smoleńsku. Ten sam zafiksowany typ narracji.


PrawilnyAnon
2018-05-17 21:09:34 - StarySuerpczanin nie jest rzetelnym źródłem. Jego posty są typu "NO coś tam coś tam nagle Buch i bęc" żadnych źródeł, linków tylko jego domysły tak jak te o ukrytej kosiarce na stadionie. Tak Sierpc to zaścianek bo tacy jak StarySierpczanin wygonili stad młodych, na szczęście ten trend się zmienia co można zobaczyć po szybkości otwieranych nowych lokalów i młodym/średnim wieku właścicieli. Czy w mojej poprzedniej wypowiedzi podałem tylko ubera? Nie. Polecam książkę "czytanie ze zrozumieniem" klasa 4 podstawówki.


Kopernik
2018-05-17 19:54:01 - Dziwi mnie tak zmasowany atak na starego.sierpczanina.Nie jestem fanem jego tekstów w warstwie poglądowej, ale uważam, że są one spójne i wie co w trawie w Sierpcu piszczy. Jakoś nikogo nie oburzają wpisy PrawilnegoAnona, wg którego Sierpc to zaścianek zamieszkały przez degeneratów, zachęca jednego z nas do zdychania i wypisuje dyrdymały nt ubera,podczas gdy ten ma kłopoty i w niektórych krajach po zaostrzeniu prawa musiał zaprzestać działalności.


Czarna Manka
2018-05-17 00:47:35 - MalaSarenko, trafilas "starego.sierpczanina" w tzw "mietkie" czyli w punkt. Teraz rozwscieczony napisze, ze jestes sarenka, poniewaz masz owlosione nogi ha, ha ha!!!!!


MałaSarenka
2018-05-16 21:54:43 - Od pewnego czasu obserwuję dyskusję na forum i postanowiłam zabrać głos. Nie żeby dokonania obecnego burmistrza należały do wybitnych ale wpisy StaregoSierpczanina są już poprostu nudne i denerwujące. Rozumiem, że jest to osoba piastująca niegdyś wysokie stanowiska w UM a teraz oderwana od koryta wylewa tu anonimowo swoje gorzkie żale. Zapewne w cztery oczy już nie był by taki wygadany. Każdy wpis to wiadro pomyj. Jeszcze żaden nie był o tym co w Sierpcu dobre i piękne. A przecież obecny stan miasta to nie wynik ostatnich 3 lat rządów ale wielu poprzednich. Także apeluję o więcej pozytywnego myślenia i mniej żółci. Pozdrawiam


PrawilnyAnon
2018-05-16 20:17:01 - Naucz się poprawnie pisać mój nick, załóż okulary i przeczytaj jeszcze raz widzisz tam literę "T"? Posprawdzałes słowniki i teraz będziesz na okrągło pisał HURRR HEJT STOP DURRRR HALO POLiCJA PRZYJEŹdZCie DO INTERNETU! Oceniam to miasto przez pryzmat moich doświadczeń i miasta z którego pochodzę. Sierpc to takie zaściankowe miasteczko, gdzie jest ogromne stężenie polorobacyny, rozpowszechniające najpierw przez zarazę zwana PZPR, przez SLD aż po PSL. Z drugiej strony jest garstka lawkowcow co przesiadują over24h na dobę w parku o czytają gazetę polska, obgadują polowe mieszkańców ale biją się w pierś co niedziela, krzycząc "moja wina". Przyjechałem do tego miasta z powodów prywatnych, nie interesuj się bo to już nie ten ustrój. Działania burmistrza są do przewidzenia, miasto się rozwinie w taki sam sposób jak inne pozostałe miasta 30k+. Możesz stary sierpczaninie walić gruchę pod burmistrza z Zawidza ale to tylko twój fetysz wiec miłej zabawy. Ani ja, ani ty nie zmienisz nic spamowani tutaj. Różnica polega na tym ze ja świetnie się bawię a ty bierzesz wszystko na poważnie i masz nieziemski ból dupy ze jakiś ANONimowy człowiek ma z ciebie beke (wytłumaczenie dla dziadków "beka=ubaw po pachy"). A co do 10tki to pomyśl logiczne, chciałbyś aby droga krajowa przemierzała przez sam środek miasta? PKS zlikwidowali bo nikt w starych zatechnialych jelczach i skaczących autosanach bez klimatyzacji nikt nie będzie jeździł. Uber, car sharing/pooling, prywatne małe busy to jest przyszłość. Nawet nie chce mi się wyjaśniać czym w/w rzeczy są. Jesteś już stary, odpuść, czas zdychać. Mi to jest obojętnie, możemy dyskutować dalej bo jak już pisałem beke mam nieziemska z ciebie.


Mikolo
2018-05-16 17:44:57 - Więc zadam Panu 3 proste pytanie. 1) Czy widział Pan w swoim długim życiu polityka czy urzędnika który w 100% wywiązał się ze swoich obietnic wyborczych? 2) Czy uważa Pan, że zmiana personalna w chorym systemie może spowodować coś dobrego? 3) Czy ma Pan odrobinę kultury osobistej i szacunku by do, bądź co bądź, najważniejszej osoby w Sierpcu zwracać się per Burmistrzu? Dziękuję za ewentualną odpowiedź.


Czarna Manka
2018-05-15 13:14:02 - Jestem czarna ale na pewno nie ze zlosci. A pytan Pan nie zadaje tylko autorytatywnie sie wypowiada, obrazajac przy okazji. Nie ukrywam, ze to mi sie nie podoba. Podejrzewam, ze dla Pana merytoryczna odpowiedz to bezkrytyczne przyklaskiwanie, niestety.


stary.sierpczanin
2018-05-15 10:11:27 - Droga czarna ze złości Mańko. Na każdy pseudonim lu określenie trzeba sobie zasłużyć. Gdyby nie miały nic wspólnego z osobą które określają, to dawno zostałyby zapomniane. Cieszę się, że moje były trafne i przyjęły się w życiu potocznym. Każdy kto decyduje się sprawować funkcje publiczne powinien liczyć się z tym, że będą patrzeć mu na ręce. My mieszkańcy mamy prawo krytykować i oceniać każdą władzę. Najłatwiej jednak zamiast merytorycznej odpowiedzi zakrzyczeć i zdyskredytować pytającego.


stary.sierpczanin
2018-05-15 10:04:32 - Wracając jeszcze do jednego z poniższych wpisów. Właśnie za kadencji obecnego króla Juliana miasto zostało odcięte od drogi krajowej Nr 10. Niedawno zapadła decyzja o zmianie DK nr 10 i przesunięcie jej w kierunku Płocka. Tak więc nasza dziesiątka niedługo będzie omijać Sierpc szerokim łukiem. Co w tej sprawie zrobił PINOKIO ? W naszym mieście zlikwidowano ostatnio dziesiątki połączeń autobusowych z innymi miastami. Czy burmistrz ma na to wpływ ? Można chociaż zaprotestować. Na początku kadencji tak przecież dbał o wizerunek naszego miasta i z dumą otwierał TOI TOI na dworcu.


stary.sierpczanin
2018-05-15 09:58:38 - Szanowny Panie Mikolo, nie wiem czy Pan zauważył, ale moje wpisy powodowane są głównie troską o "nasze pieniądze". Nie ma żadnych publicznych pieniędzy. Każda władza, czy to rządowa, czy miejska, gminna czy też powiatowa nie ma własnych pieniędzy. Władza żeby komuś coś dać, musi najpierw komuś coś zabrać. Tak to się dzieje na całym świecie. Jesteśmy łupieni w postaci różnych podatków i opłat, a w zamian za to funduje nam się...Właśnie o tym co nam się funduje powinniśmy wiedzieć i mieć w tym udział, a ponadto powinniśmy rozliczać władzę z każdej wydanej złotówki. Ja osobiście na tym forum zadałem wiele pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Zgadzam się z Tobą, że miasto to przedsiębiorstwo, w którym to my mieszkańcy jesteśmy udziałowcami. To nie jest dojna krowa, gdzie byle debil może znaleźć zatrudnienie. Szkoda tylko że nasza sierpecka Perzyczywistość jest inna.


stary.sierpczanin
2018-05-15 09:48:21 - Drogi niePrawilny Antonie. Jak sam piszesz sprowadziłeś się do naszego miasta i podjąłeś pracę przeszło 3 lata temu. Niczym nasz Burmistrz. Czyżbyście przyjechali tym samym PKSem ? Cóż więc możesz wiedzieć o tym co działo się w naszym mieście przez ostatnie 25 lat. Jakim prawem więc oceniasz innych sierpczan i ich dokonania, którzy zrobili wiele dla tego miasta w ciągu swojego życia ? Nie zamierzam uczyć Cię moralności, gdyż zapewne nie znasz znaczenia tego słowa. Z Twoich wpisów zieje nienawiść. Brak jednak w Twych działaniach konsekwencji. Skoro według Ciebie Sierpc był 3 lata temu zapyziałym, żaściankowym i zacofanym miastem TO PO JAKĄ CHOLERĘ SIĘ TU SPROWADZIŁEŚ ? WRACAJ TAM SKĄD PRZYBYŁEŚ.


stary.sierpczanin
2018-05-15 09:40:41 - Dzień dobry. Witam jak zwykle serdecznie wszystkich czytelników, a w szczególności osoby ukrywające się pod pseudonimami nie"Prawilny Antoś", skołowany "Mikolo" i czarną ze złości "Mańkę". Spokojnie moi drodzy adwersarze, nie denerwujcie się tak bardzo, lub zmieńcie tabletki. Jedyne co potraficie to oczerniać innych. Zamiast merytorycznej dyskusji stosujecie tzw. HEJT. Nie zagłuszycie swoimi wpisami prawdy o waszym królu Julianie, o jego "grzeszkach" mówi już cały Sierpc. Mieszkańcy naszego miasta nie są durniami i na jesieni rozliczą PINOKIA z jego dokonań.


sierpc on-line
2018-05-14 15:10:56 - Reaktywujemy sierpecki chat . rejestracja nicka na stronie www.polfan.pl, nazwa pokoju sierpc on-line. Zapraszamy http://applet.polfan.pl/


Czarna Manka
2018-05-14 03:51:13 - Gruba.J uwaga, bo rozpracuje! ;-)


janko
2018-05-13 22:19:07 - Stary Sierpczaninie....najpierw sprawdź fakty a potem pisz. ulica Miłobędzka w zakresie własność gminy Sierpc ma asfalt..... w granicach administracyjnych miasta jest z nawierzchnią żwirową. i ten odcinek będzie robiony. Ciekawe czy uderzysz się w piersi i przeprosisz za pisanie bzdur......pewnie nie.


Mikolo
2018-05-13 22:10:42 - Niestety nie zrozumiała Pani kompletnie mojej wypowiedzi. Uważam, że każdy najlepiej wie jak wydać swoje własne pieniądze. Niestety z przykrością stwierdzam, że nasze państwo prezentuje 180 stopni inną opcję. Zabiera bardzo dużą część podatków i wydaje je często na kompletnie absurdalne pomysły. Genialnym wręcz posunięciem burmistrza, było by np. zlikwidowanie straży miejskiej, i zredukowanie etatów we wszystkich podległych mu spółkach i urzędzie do niezbędnego minimum. Wtedy nie musiałby robić sobie zdjęć ze Struzikiem, podpisując dotacje. Zyski osiągnięte z optymalizacji zatrudnienia, przyniosłyby jeszcze lepsze efekty i nie na takie drogi mógłby sobie pozwolić. Miasto to duże przedsiębiorstwo, a nie dojna krowa gdzie byle debil, może znaleźć zatrudnienie. Pozdrawiam.


Gruba J.
2018-05-13 21:40:03 - Dawno nie zaglądałam a szkoda bo boki można zrywać ) Mańka już rozpracowała Sierpczanina całkiem, Mikoło z Mańką uważa że burmistrz powinien sobie jak najwięcej zabrać i żadnych chodników nie robić bo wtedy "zwyczajnie mniej się zmarnujeę, a Prawilny uważa odwrotnie, że najwpierw się powinno szosy i chodniki robić, a potem je rozcinać żeby się do szamb podłączać i jeszcze od dziadów wyzywa. Zaraz mnie od bab wyzwie chociaż moja najstarsza o wnuka się nie postarała i chwała Bogu.


Czarna Manka
2018-05-13 15:19:16 - Zajadlosc, z jaka Stary Sierpczanin atakuje burmistrza daje powody aby przypuszczac, ze w gre wchodza osobiste animozje i porachunki (litosciwie pomine brzydki zwyczaj nadawania obrazliwych okreslen wlodarzom miasta). To nie jest krytyka a krytykanctwo w najczystszej postaci. Zgadzam sie z tym, co napisal Mikolo, dodalabym tylko, ze zainteresowani opinia Starego Sierpczanina sa nie tyle ludzie w jego wieku co podobnie do niego myslacy.


Mikolo
2018-05-13 09:53:20 - Czy wie Pan Panie Stary Sierpczanin, że im mniej pieniędzy trafia na publiczne widzi misie tym nawet lepiej dla społeczeństwa?! Po prostu i zwyczajnie mniej pieniędzy się zmarnuje. Optymalnie by było gdyby nasze społeczeństwo było na tyle bogate by mogło samo wykonywać tego podobne inwestycje, ale do tego długa droga. Wydłuża się jeszcze bardziej z każdym "cudownym" pomysłem rządów PiS-u. Brak klasy średniej, którą Morawiecki ustawicznie dobija, za chwie odbije się takim echem, że 300 metrów Miłobędzkiej i zmarnowane przy tym pieniądze, czy 2 km w Zawidzu i jeszcze więcej zmarnowanych pieniędzy, to nawet nie ćwierć kropli przy problemach jakie generuje szczebel centralny. Lubi Pan podjudzić swoimi wpisami, ale moim skromnym zdanie, zainteresowani Pana wspisami mogą być co najwyżej ludzie w Pana wieku. Pozdrawiam.


PrawilnyAnon
2018-05-12 18:21:46 - Pudło nie jestem pieskiem burmistrza ale nowym mieszkańcem tego miasta. Jak zaczynałem prace tutaj 3 lata temu to miasto było archipelagiem. Dobrze ze zaczyna się od dróg bo w końcu aby kogoś przyciągnąć tutaj trzeba usprawnić infrastrukturę. Po drugie, w poprzednim wpisie piszesz o 13 drogach, teraz o 1 to ile w końcu tych dróg? Zawidz normalnie jak Rzym, wszystkie drogi do niego prowadzą. Po trzecie, dofinansowanie jest z funduszy unii. Nie trzeba być "ekspertem" żeby wypełnić formularz w imieniu gminy i wysłać wraz z wymaganymi załącznikami. Staram się być obiektywny na razie co mnie tylko denerwuje to ten dworzec i dołek. A ty powinieneś się nazywać starykomuch co by najlepiej chciał aby miasto było odcięte od dróg krajowych, dojazd był przez jeden drewniany most, bloki i szkoły pomalowane na buraczano żółto i żeby wstęgę przecinano przy otwarciu nowego toi toia.


stary.sierpczanin
2018-05-12 16:37:52 - No proszę jak miło... Uderz w stół a nożyce, przepraszam, pieski burmistrza się odezwą. Od razu widać jaki poziom reprezentuje ta sfora. Widocznie nerwy im puszczają, bo nieuchronnie zbliża się koniec panowania króla Juliana, a wraz z nim odejdą siną w dal wszelcy asystenci burmistrza i cała świta, a może po prostu tabletki wam się skończyły. Pożyczcie od swego pryncypała, on ich podobno dużo używa. Jeśli zaś chodzi o to jakie kompetencje ma samorząd miasta głąby niedouczone, to dla Waszej wiadomości, w Sierpcu mamy samorządy, miejski, gminny i powiatowy. Prawa i obowiązki wszystkich regulują ustawy, odpowiednio o samorządzie gminnym i samorządzie powiatowym. Poczytajcie je ze zrozumieniem jeśli oczywiście potraficie, a jeśli nie to poproście o ich interpretacje kogoś mądrzejszego. Wracając do poprzedniego wpisu. Budowana ul. Miłobędzka nie jest drogą powiatową tylko gminną, leżącą w większości na terenie gminy Sierpc. Podałem przykład dobrego gospodarza z Zawidza, który pomimo małego budżetu potrafi wybudować kilkanaście odcinków dróg gminnych, pozyskując na nie dofinansowanie w wysokości 80 %. A nasz PINOKIO nie dość że "załatwił" dofinansowanie w wysokości 30 %, to jeszcze nie na swoją drogę. Widać jakich ma doradców, po jego działaniach i wpisach na tym forum.


PrawilnyAnon
2018-05-12 13:19:11 - Sierpc to miasto na prawach powiatu, doucz się stary dziadzie jakie obowiązki ma takie miasto. Pewnie w twoim łbie to dalej 49 województw jest co? STARY SIERPCZANIN TABLETKA!


stary.sierpczanin
2018-05-12 10:02:17 - Dzień dobry Państwu. Witam serdecznie po długiej przerwie. Wiem że niektórzy z Was tęsknili już za mną. Proszę więc o wybaczenie. Postanowiłem troszkę odpocząć i pocieszyć się obecnością moich wnuków, którzy odwiedzili mnie w ten majowy weekend. Poza tym nic ciekawego się w naszym mieście nie wydarzyło w ciągu ostatnich kilku tygodni. Pinokio dba o to, żeby jego nos rósł nadal w tak szybkim tempie i mami i oszukuje wciąż radnych i mieszkańców. Wziąłem do ręki ostatni Kurier Sierpecki i cóż...Zachęcam Państwa do przeczytania na stronie 6 i 7 felietonów dotyczących budowy i dofinansowania dróg. Mamy niezłe porównanie. Otóż na stronie 6 mamy informację z gminy Zawidz o dofinansowaniu w wysokości 80 % budowy 13 dróg za kwotę 3 mln 772 tys. A na sąsiedniej stronie nasz król Julian podpisuje z Marszałkiem umowę na dofinansowanie drogi (nie miejskiej), Wartość inwestycji 300 tys., dofinansowanie 100 tys. Aż się marszałek śmieje na zdjęciu, że tak tanio daje się rolować PINOKIA. Tak naprawdę to nie on tylko miasto dofinansuje drogę gminną w wysokości 200 tys. Takiego to mamy gospodarza. Ps. Księciunio to młody Rzeszotarski, niedoszły zastępca burmistrza, syn Księcia Wielmożnego na Skansenie .Pozdrawiam i do usłyszenia niebawem


PrawilnyAnon
2018-05-11 19:35:33 - @domboberto Przestań forsować marny akwizytorku, beka z ciebie i z twojego podkreślania w co drugim zdaniu "ŚWIATŁOWÓD" xD dobry produkt nie potrzebuje reklamy. Pewnie robisz u tego właściciela na śmieciowce i musisz znaleść frajerów aby umowę podpisali Co do tematu klasztora to ostatnio kiecuny mogli niezłe zarobić bo ich jeden ziomek spadł z rowerka i prawie 200 czarnuchow przyjechało na jego pogrzeb. Trzeba było zrobić zrzutę i by było na remont.


anton
2018-05-10 13:27:27 - Donboberto. Ajak w JaworNet wygląda TV. Ile i jakie kanały są w podst. pakiecie. Jakie kanały dokupuje się oddzielnie i jaki w ogóle jest wybór i koszty?


donboberto
2018-05-10 12:45:25 - Witam, od niedawna jestem klientem i gorąco chciałbym polecić sieć JaworNet która dostarcza w Sierpcu Internet przez ŚWIATŁOWÓD, 50 Mb 150 Mb i 300Mb, jakość usługi bezkonkurencyjna w porównianiu do konkurencji tj. Vectra, Orange itp.; stały dostęp do Internetu ze stałą prędkością, bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia, to jest właśnie ŚWIATŁOWÓD.


anton
2018-05-08 11:44:49 - Do Kopernika. Niektórzy nazywają tak miłościwie nam panującego Burmistrza. Inna ksywka to np. Król Julian


Kopernik
2018-05-08 00:00:10 - Czy ktoś mnie oświeci kim jest "księciunio"?


Magnolia
2018-05-07 16:50:38 - Dlaczego nie działa strona internetowa Klasztoru ? Wcześnie za poprzednich księży proboszczów działała. Kiedy człowiek nie zawsze może iść na mszę z różnych powodów można było wtedy przeczytać sobie . A teraz od Wielkanocy zero informacji? Może ktoś ze szkoły Leonium mógłby zająć się tą stroną!


19pa
2018-05-07 14:28:25 - Oddalamy sie... Radni wojewódzcy jednogłośnie podjęli uchwałę o trasie S10. Ma być jak najbliżej Płocka.Wszyscy radni obecni podczas wtorkowych obrad byli za.Oto przyjęte we wtorek przez sejmik Mazowsza "stanowisko w sprawie przyspieszenia prac nad budową drogi S10 w bezpośrednim sąsiedztwie Płocka"Wszyscy radni obecni podczas wtorkowych obrad byli za.Jak nasz przedstawiciel miasta glosowł?


Czarna Manka
2018-05-06 21:29:49 - "Mieszkanko sierpca", wydawalo mi sie, ze dostatecznie jasno przedstawilam swoje stanowisko i stosunek do Kosciola jako instytucji. Nie jestem osoba praktykujaca ale podejrzewam, ze gdybym stanela na sarcie wyscigu o przestrzeganie zasad dekalogu, wygralabym w cuglach z niejedna osoba, ktora biega na msze i ochoczo rzuca na tace. Jednoczesnie patrzac uwaznie czy dostrzegaja to inni. Ja nie bede dofinansowywac pasibrzuchow, ktorzy z ustamipelnymi potepienia dla grzeszacych wiernych, sami grzesza bez zenady i nader chetnie. Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich, ale zjawisko jest jednak powszechne. A moj Bog jest dobry i wyrozumialy, i nie potrzebuje posrednictwa pomiedzy Nim i mna.


anton
2018-05-06 20:44:56 - Ja akurat do kościoła chodzę, co prawda nie regularnie, ale na tyle często że kościół i wyjście do niego nie jest dla mnie wydarzeniem. Skromny kościół jest dla mnie lepszy. Przepych i bogactwo nie pozwalają mi skupić się na modlitwie. Bogaty wystrój kościoła i te dzieła stuki potrzebne są chyba jedynie tym, którym szkoda paru złotych na bilet do muzeum. Zapewniam, że w muzeach są o wiele bardziej wartościowe dzieła sztuki. Wszystkim, którym bogactwa w kościele za mało przypominam słowa Chrystusa o bogaczu, wielbłądzie i uchu igielnym.


mieszkanka sierpca
2018-05-06 20:31:23 - Szkoda, że na wpisy maja odwagę tylko ci co do kościoła nie chodzą, jest im zupełnie obojętne co się tam dzieje. Jak zwykle mają odwagę tylko krytykować. Nic dziwnego , że nie przeszkadza im wszystko co brzydkie w Sierpcu bo,żeby przypadkiem nie dołożyli własnej złotówki.Smutne.


mariusz160375
2018-05-06 16:27:05 - A co byście chcieli by były złote ławki albo fotele...Bóg jest ponoć wszędzie na łące w domu czy ogrodzie..Klasztor jest prawdziwym kościołem który nie dba o luksusy..proste porównanie w realu..cmentarz parafialny Sierpc A cmentarz w Szczutowie..reszta bez komentarza.


anton
2018-05-06 12:34:50 - Co do parkingu Kopernik ma rację. A jeśli chodzi o same kościoły. Różni księża, różnie do tego podchodzą. Podobnie jak zwykli ludzie ze swoimi domami. Jedni skromnie, ale funkcjonalnie, inni na bogato. Osobiście wolę skromność. Kościół ma przede wszystkim sprzyjać skupieniu i modlitwie. Oglądać dzieła sztuki można w muzeach. Niestety, ale ostatnio coraz trudniej o księży z powołania, a częściej są to osoby wykonujące zawód księdza. Prawdziwi księża z powołania dbają przede wszystkim o parafian. Można do nich pójść po radę nie tylko duchową. Oni bardziej dbają o nasze dusze, niż bogactwo i przepych samego budynku kościoła. "Zawodowi księża" podobnie jak my zwykli pracownicy różnych firm pracujemy głównie dla pieniędzy, "bo z czegoś trzeba żyć". Więc mają podobne podejście. Wierzę jednak, że to się zmieni. Księża będą naszymi "lekarzami dusz" i będą się skupiać na naszym i swoim życiu duchowym, a nie materialnym. Tak nam dopomóż Bóg.


Kopernik
2018-05-06 10:11:13 - Myślę, że nikt nie powinien oczekiwać w kościele gotyckim barokowego przepychu. Nie będę się powtarzać, bo podpisuję się pod tekstami Czarnej Manki, ale cywilizowany parking przy klasztorze nie byłby żadną fanaberią.


Czarna Manka
2018-05-05 22:48:34 - Dla mnie piekny kosciol to kaznodzieja, czyli pasterz, ktory jezdzi rowerem i niesie Przeslanie Boze za "Bog zaplac", a takze wierni, starajacy sie przestrzegac dekalogu. Tyle w temacie. Gwoli wyjasnienia, jestem niepraktykujaca katoliczka.


mieszkanka sierpca
2018-05-05 22:30:57 - Mi nie chodzi o inne kościoły, chodzi konkretnie o Nasz Klasztor w Sierpcu. A jeżeli chodzi o dobrego katolika, to nie czeka na tacę, sam ma potrzebę włożenia pieniądza do skarbony, która jest w każdym kościele. I jeszcze , potrzebujący modlitwy, nie rozgląda się z nudów po ścianach. Dla mnie piękny kościół to okazanie szacunku dla Matki Bożej.


Czarna Manka
2018-05-05 21:07:31 - Zapomnialam dodac, zekoscioly powinny byc udostepnione wiernym stale, nie tylko podczas mszy. Limitowanie czasu na kontakt z Bogiem to czysta komercja. Ktos, kto modli sie sam, dla siebie, poniewaz ma w danym momencie przeciez nic nie wrzuci na tacke.... Posze to, poniewaz kiedys, lata temu bylam w Karlovych Varach (Karlsbadzie). Przechodzilam obok malutkiego kosciolka, z ktorego wnetrza dochodzila muzyka organowa. Weszlam, w srodku nie bylo nikogo. Wnetrze proste, wrecz ascetyczne i ta muzyka... Wtedy po raz pierwszy - i jak dotychczas jedyny - doznalam czegos niezwyklego, unikalnego. Nie potrzebowalam posrednika, bylam sam na sam z Niewiadomym. Dlaczego odmawiac takich doznan innym?


Czarna Manka
2018-05-05 19:34:19 - Skromne koscioly nie swiadcza o biednej parafii tylko o rozsadnie myslacym ksiedzu. Jak slusznie napisala "mieszkanka sierpca" one sa dla wiernych, a wiernego powinna interesowac modlitwa i skupienie. Temu na pewno nie sprzyja przeladowane ozdobami wnetrze. Chociaz, rzeczywiscie jezeli kaznodzieja kelpie z ambony oklepane formulki, wtedy przynajmniej mozna zawiesic na tych ozdobkach oko i zadumac sie nad brakiem gustu niektorych budowniczych....


mieszkanka sierpca
2018-05-05 18:29:00 - Skromne kościoły świadczą o biednej parafii. To nie dla księży są te kościoły, tylko dla nas. Ksiądz przychodzi, odchodzi i nic nie zabiera. Mieliśmy wspaniałych księży- odeszli. Dlaczego??? Gdyby wszyscy tak myśleli nie byłoby takich pięknych bazylik, katedr, a myślę że powstały z wdzięczności do Matki Bożej. Wiele uzdrowień cudów spowodowało, że ludzie składali ofiary w celu podziękowania. Nasza Matka Boża też jest cudowna. W kościele czuję się dużo lepiej niż w innych miejscach. Myślę, że każdy z nas nie idzie do kościoła dla księdza, lecz dla Boga.


anton
2018-05-05 16:57:32 - Mnie osobiście skromny wystrój kościołów nie przeszkadza. Jezus nie nauczał w sanktuariach, pałacach itp. Widząc skromnie urządzony kościół, często widzę też skromnego proboszcza odwiedzającego i rozmawiającego z parafianami nie tylko przy "kolędzie". Taki proboszcz w odróżnieniu od pewnego "ojca" Tadeusza potrafi podzielić się z tym co ma. Nie liczy na dary od bezdomnych. Im więcej będziemy mieli skromnych kościołów, tym więcej będziemy mieli ludzkich księży


mieszkanka sierpca
2018-05-05 10:27:02 - Kochani, wiem ,że to nie do Was to pytanie, ale może ktoś wie, dlaczego nasz Klasztor - Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej jest taki smutny. Wnętrze kościoła bardzo ubogie. My kochamy ten kościół, ale jeżdżąc po innych miastach , innych kościołach tak bardzo skromnego wnętrza nigdzie nie spotkałam. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Jak sięgnąć pamięcią, nic we wnętrzu nie przybyło.Zmieniły się tylko żyrandole i nic więcej. Kiedyś to miejsce było nazywane małą Częstochową, przychodziły pielgrzymki z daleka. Teraz Klasztor jest zamknięty na co dzień, jedynie otwarty w godzinach mszy. Turyści nie mogą się zatrzymać, wejść. Myślę, że samej Matce Bożej Sierpeckiej też z tego powodu jest smutno. Cudowne miejsce, płynące łaskami a zamknięte i smutne. U podnóża Góry Loret miejsce na parking. Rozpoczęto jakieś prace, nie dokończone. Parking bez kostki, miele się błoto. Ołtarz polowy - smutek. Czy tak zostanie bez zmian i dlaczego????


mieszkanka sierpca
2018-05-05 10:11:24 - Wierzę , że przy zaangażowaniu obecnego burmistrza, oraz całej Rady Miasta nasze miasto znacznie się zmieni. Te budynki straszące, pustostany znikną, a właściciele pozostałych brzydkich domów sami zatroszczą się o zmianę wizerunku ich domów.


Kopernik
2018-05-04 08:19:23 - Do Neron: w związku z toczącą się dyskusją na forum nt. ruder na dołku , a po części w związku z projektem Daniela Rycharskiego na jeziórkach - macewy z "Pokłosia" i 4 tys. kwiatów jak tęcza LGBT - fascynująca instalacja.


Czarna Manka
2018-05-03 22:39:07 - Nie.


Neron
2018-05-02 23:42:10 - Czy temat żydów jest poruszony w związku z roszczeniami środowisk żydowskich ?


ezopet
2018-05-02 17:24:35 - Witam,  Jestem ezoteryczka z 10 letnim doswiadczeniem, zajmuje sie takze lokalizacja zaginionych bądź skradzionych zwierząt, z dokladnoscia do 500-800m2 Za pomocą wahadła radiestezyjnego (inaczej zwanego pendulum) i kart można zawezić pole poszukiwań do minimum, co pozwoli na odnalezienie ulubieńca.  Potrzebuję imienia , zdjęcia( które służy jako fantom energetyczny i jest niezbędne do przeporwadzenia lokalizacji), adresu pod którym zamieszkiwało zwierzę, ewentulanie adresu spod którego zaginęło, jeśli jest inny niż miejsce przebywania. Mozliwośc płatności paypal lub wpłąta na polskie konto bankowe. Koszt ekspertyzy: 200zł ezopet@onet.eu


Czarna Manka
2018-04-29 16:58:52 - Coz, PrawilnyAnonie, negowanie historii to - z calym szacunkiem - czysta glupota. Fakty sa takie, ze np. w 1793 roku na ogolna ilosc 1029 mieszkancow przypadalo 516 zydow, co, jak latwo policzyc, stanowilo wiekszosc. W pozniejszych latach ten odsetek sie zmniejszal, ale obecnosc spolecznosci zydowskiej byla stala. Pomysl Kopernika bardzo mi sie podoba, rewitalizacja starej czesci miasta w kierunku prowincjonalnego miasteczka przyciagnie turystow i zatrzyma uciekajacy, unikalny juz klimat takich miejsc. Bo Serpc nie zaimponuje wielkomiejskoscia, takim "mikro skansenem" juz tak. Przy okazji chce wspomniec, ze zydzi (pisze mala litera, poniewaz mam na mysli wyznawcow religii, nie czlonkow narodu - to tak, aby uprzedzic ewentualne uwagi) sa rozni, dobrzy i zli, madrzy i glupi, silni i slabi itd.... Dokladnie tak, jak w innych narodach.


Kopernik
2018-04-29 11:00:44 - Przyznaję, że sformułowanie 'żydowskie korzenie" było użyte niezbyt precyzyjnie, ale Żydzi pojawili się w Sierpcu już w XV wieku, a od połowy XIX wieku stanowili około połowy mieszkańców. Śmiało można więc powiedzieć o związkach naszego miasta z kulturą żydowską, a jeśli komuś kojarzy się ona z chałką to współczuję...


PrawilnyAnon
2018-04-29 08:02:50 - @Słowianin tak jest! Sierpc to POLSKIE (specjalnie z dużych) podkreślam POLSKIE miasto, żadna mniejszość nie będzie tutaj gloryfikowana, a nawet jak miało jakieś żydowskie korzenie to je się wytnie bo tylko przeszkadzają. HUUUUSAAAARRRIAAAAAA @Kopernik zróbmy z tego Jewish District, jakieś karuzele, skoki bungee z tych ruder, oczywiście linki w kształcie pejsów dla beki! na każdym rogu automaty z żydowską chałką, bardzo mi się podoba taka inicjatywa


Słowianin
2018-04-26 17:11:21 - Żydowskie korzenie? Polskie korzenie ma nasze miasto jako, że leży w Polsce a nie w Izraelu. tp, ze mieszkała tu jakaś mniejszość narodowa nie znaczy, ze dane miasto na obce korzenie.


Kopernik
2018-04-25 19:18:43 - Moi znajomi, którzy po raz pierwszy odwiedzili Sierpc byli najbardziej zainteresowani tymi właśnie ruderami i byli zachwyceni uliczkami Benedyktyńska, Konopnickiej czy Św. Wawrzyńca, nie przywiodły im na myśl dzikiego zachodu, ale prowincjonalne żydowskie miasteczko i może to jest kierunek rewitalizacji Sierpca - zgodnie z jego żydowskimi korzeniami.


Czarna Manka
2018-04-25 04:33:29 - Te rudery to cala historia naszego miasta. Piekne, kolorowe bloczki, o ktorych wspomina "mieszkanka sierpca" to klocki, w kazdym miescie takie same - rozniace sie tylko wysokoscia. I farbkami ,ktorymi radni wlasnie dysponuja. Natomiast domy, ktore sa charakterystyka naszego miasta, ktore sa po prostu piekne - umieraja!!!!


herman
2018-04-23 09:34:36 - Te rudery są prawdopodobnie pod opieką konserwatora zabytków, ale chyba są jacyś właściciele tych ruder, i można wymóc na nich jakieś działanie.


PrawilnyAnon
2018-04-16 10:34:06 - Te rudery z drewna na dołku to wyglądają jak z dzikiego zachodu. Jak prezydent da mi hajs na remont to mogę z tego zrobić "Saloon" ze striptizem go go, ja uczywiscie na szefa tego przybytku. Napewno taki budynek przyciągnie nie tylko uwagę turystów


mieszkanka sierpca
2018-04-16 08:01:11 - Tutaj Pan się myli, źle wspominam komunę i nie o to mi chodzi. W innych miastach dawno nie ma takich ruder, zniknęły, miasta są z nowymi domami, stare wyburzanie lub poprawiono im elewację. Gdyby nie to że trzeba się zalogować uważam że odezwało by się mnóstwo głosów potwierdzających. Piękne są bloki, kolorowe a jak okropnie wyglądają stare straszące zniszczone domy które mamy w centrum. Myślę że jest to większa sprawa, ale do zrobienia.


PrawilnyAnon
2018-04-16 07:19:19 - Pani jest typowa plaża. "Upiększmy miasto kwiatkami, pustostany pomalujemy na pstrokato i dookoła postawimy makiety domów jak w Misiu" weź ty kobieto się nie udzielaj skoro masz wciąż komunizm w baniaku. Z perspektywy osoby, która mieszkała w większym mieście i przyjechała do tego kurwi dołka to temu miasto brakuje dobrych dróg, tutaj jest dziura na dziurze jakby meteoryty zbombardowały to miasto. Jak burmistrz chce przyciągnąć inwestorów, jak oni tutaj dojechać nie mogą


mieszkanka sierpca
2018-04-15 21:33:48 - Pan poniżej potrafi tylko krytykować, dlatego ta wypowiedź nie powinna być wzięta pod uwagę. Myślę że władze miasta a właściwie Pan burmistrz dowie się co można zrobić z zaniedbany i domami i pustostanami. Dziękuję za zmianę wyglądu ulic, placów. Widać że mamy dobrego włodarza, lecz pozostały straszne domy.


PrawilnyAnon
2018-04-15 18:18:14 - Lol a kogo obchodzi jak moja chałupa wyglada, nie podoba się to się nie patrz, może jeszcze jakieś transparenty mam powywieszać z napisem Welcome to Sierpc? Kpina! Cyrk! Wystarczy jak się dziury w drogach naprawi i każdy będzie miło wspominał to miasto


mieszkanka sierpca
2018-04-15 15:08:50 - Ponieważ zbliża się okres urlopów , będą nas odwiedzali goście z różnych stron, moje pytanie , czy decyzją Rady Miasta można zmusić właścicieli zaniedbanych domów aby zadbali o wizerunek tych domów. Gdy wjeżdża się do miasta obojętnie z której strony bardzo dużo jest takich straszydeł, które powinny być wyburzone lub wyremontowane.


Kopernik
2018-04-09 10:15:00 - Chętnie ofiaruję 1 %, ale na sprzęt tylko dla oddziału chirurgicznego, bo tam są świetni fachowcy, ale złamanego grosza nie dołożę na oddział ginekologiczno-położniczy, bo brak jest personelu na poziomie pozwalającym na wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego. Trochę mam obawy co do rozdzielania tych pieniędzy, bo odnoszę wrażenie,że w naszym szpitalu odbywa się zarządzanie rodem z PRL-u.


PrawilnyAnon
2018-04-08 20:39:38 - To jest ta lepsza zmiana na stanowisku wicestarostów? Zamiast poszukać pieniędzy w budżecie to prosicie o to żeby szary mieszkaniec sierpca się zrzucił po 1% ze swojego podatku a wy dalej będziecie kręcić lody i śmiać się ludziom w twarz?! Śmiech na sali! Złamanego grosza nie dostaniecie bo sami doprowadziliście ten szpital do takiego stanu


Słowianin
2018-04-07 22:23:36 - Witam, proszę Państwa, zbliża się czas składania PIT-ów, zachęcam gorąco do przekazania 1% swojego podatku na: NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ZDROWIA KOMITET ODDZIAŁU W PŁOCKU (KRS: 0000161803, NIP: 7741112262, REGON: 610180010). Pozwoli to m. in. sierpeckiemu szpitalowi na uzyskaniu dodatkowych pieniędzy, które będą przeznaczone na sprzęt medyczny. Ja za późno się o tym dowiedziałem, mimo, że informacja taka znajduję się w szpitalu, przy poradni chirurgicznej. Przekazałem wcześniej 1% WOŚP. Pozdrawiam, pacjent - Jacek Kowalski.


Gruba J.
2018-04-05 19:37:46 - Może i koty są ważne, ale dla mnie ważniejsza jest choroba mojego berbecia, ale już na szczęście lepiej jest. Wracając Słowackiego z odwiedzin ze szpitala zauważyłam po obu stronach drogi okazałe drzewa. Może trzeba wskazać je Młodemu burmistrzowi, że pozostały bezczelnie niewycięte! ;))0


Kopernik
2018-04-05 18:46:49 - Do lubomir.janku - Pana podejście do kotów jest racjonalne, a oburzenie na domniemanych złodziei słuszne, ale ja jako miłośnik kotów pozwolę sobie na cytat z Oscara Wilda: "Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los". Trzymam kciuki,żeby koty wróciły.


lubomir.janku
2018-04-05 15:27:11 - Prawdą jest, że koty chadzają swoimi drogami, polują na wszystko co się ruszą i zdarza im się wejść w szkodę - i to pewnie często. Faktem jest, że ich nie trzymałem w zamknięciu, ale nie po to je ściągnąłem ze wsi i wykastrowałem, aby mi służyły w domu za ozdobę. Mieszkam niedaleko Browaru, Przedszkola Czerwonego Kapturka oraz MOPS-u. Były czasy, że każdego dnia rano sprzątałem po 1-2 zagryzione szczury ze swojego podwórza, bo kot wykonywał swoją pracę i je zagryzał. Dzięki nim nie musiałem się obawiać, że w moim budynku gospodarczym zrobią sobie gniazdo, bo niedaleko znajdują się duże śmietniki, z których korzystają ww. Instytucje. Ostatnio ten czarny dorwał nawet młodą gapę. Koty mają po 3 lata i nie łaziły zbyt daleko. Zawsze kręciły się w pobliżu domu. To nie tak, że za nimi płaczę ale nie po to o nie dbałem (wykastrowałem, odrobaczałem, wyrywałem kleszcze czy zabezpieczałem przed pchłami) aby mi je teraz ktoś kradł albo truł, bo "tak mu się podoba." Jeszcze nie tak dawno pamiętam jak wiele osób było oburzone ilością szczurów w mieście. Co jest gorsze: kot czy szczur?


Czarna Manka
2018-04-04 12:54:59 - Koty sa lowcami i ich instynkt kaze zabijac. To nie jest wina kotow, takie sa, ale przez to gina ptaki, wiewiorki. Bezdomne walcza o przezycie, zabijaja aby przezyc ale te, ktore maja wlascicieli powinny byc przez nich pilnowane. Psy zanieczyszczajace trawniki (i nie tylko) to prawdziwa plaga, przyznaje, dlatego uwazam, ze jedyna metoda, ktora temu moze zapobiec to wysokie pieniezne kary nakladane na wyprowadzajacych, ktorzy nie sprzataja po swoich pupilach.


Gruba J.
2018-04-04 09:13:24 - Oj ten Anton NIEprawilny(((


Kopernik
2018-04-04 08:36:36 - A co ci przeszkadza Czarna Manko przemykający kot? Bo koty raczej niechętnie obcują z ludźmi i nie naprzykrzają się jak psy, które srają gdzie popadnie a właściciele oglądają obłoczki.


Czarna Manka
2018-04-03 23:32:16 - Ja oplakuje krzywde kazdego zwierzecia, odejscia moich psow wrecz odchorowywalam. Dodam, ze jestem dorosla i to od dluzszego czasu. Doskonale rozumiem lubomira, mam nadzieje, ze zguby sie odnajda. Chociaz nie ukrywam, ze nie lubie, kiedy koty wlocza sie samopas.


PrawilnyAnon
2018-04-03 20:47:19 - Pewnie nie trzymałeś ich w domu tylko łaziły wszędzie i srały gdzie popadnie. Ogarnij sobie innego sierściucha i tyle, kto to widział żeby dorosły człowiek po kocie płakał


lubomir.janku
2018-04-03 15:29:05 - Bardzo proszę o pomoc ... mam prośbę z serii " KTOKOLWIEK WIDZIAŁ ... KTOKOLWIEK WIE ..." Z domu przy ul. Kochanowskiego w Sierpcu (okolice Browaru, Agencji Rynku Rolnego, Wulkanizacji) zaginęły 3 koty (2 bure i 1 czarno-brązowy) z tychże zdjęć (https://www.facebook.com/lubomir.janku?hc_re... ... nie ma to nic wspólnego z wiosną, gdyż wszyskie są wysterilizowane i nie działa na nich czar wiosny ... Najpierw zaginął jeden, a kilka dni później dwa kolejne ... to nie może być tylko przypadek ... Proszę o jakiekolwiek informacje - jeżeli ich zniknięcie to sprawka, któregoś z "życzliwych" sąsiadów to informatorowi zapewniam anonimowość ... Za wiarygodne informacje możliwa nagroda ... Będę wdzięczny za rozpowszechnienie tejże informacji ... Proszę pisać na FB lub 511 580 882


Gruba J.
2018-04-02 21:11:17 - Uff... i po Świętach. A tu co się wyrabia? )) Wyegzaminowali Sierpczanina z wiedzy o kazachstanie! I nie zdał) A to Ci heca


Czarna Manka
2018-03-31 18:17:53 - Oj, Stary Sierpczaninie, odrobil Pan lekcje ale jednak nie do konca.... Do sprawy Kazachstanu odniose sie po raz ostatni, bo juz mnie to nudzi..... Zatem po kolei : w roku 2017 PKB wzrosl o 3% a w obecny , wedlug ocem Banku Swiatowego ma byc jeszcze wyzszy. Problem Jeziora Aralskiego Kazachowie otrzymali w spadku, kiedy to w latach 60 ubieglego stulecia towarzysze z Moskwy postanowili powiekszyc obszar upraw bawelny. W tym celu wody z Syr Darii i Amu Darii, czyli dwoch najwiekszych, zasilajacych jezioro rzek, za pomoca systemu kanalow skierowali na pola. Kiedy jezioro zaczelo wysychac spowodowalo to cala lawine zmian i w konsekwencji katastrofe ekologiczna. Podobnie ma sie rzecz ze skazeniami radioaktywnymi. To takze pamiatka po ZSRR. Jezeli chodzi o prawa czlowieka to rzeczywiscie jest raczej kiepsko, ale i w Polsce nie jest super, bo jako kobieta uwazam, ze moje sa lamane. Zycze Staremu Sierpczaninowi mlodosci ducha, radosci i spokoju Wesolych Swiat!!!!!!


stary.sierpczanin
2018-03-31 12:26:20 - Szanowni moi adwersarze, życzę Wam z okazji Świąt Wielkanocnych dużo szczęścia, zdrowia, pomyślności, umiejętności czytania ze zrozumieniem i szacunku do innych ludzi. Jeśli zaś chodzi o słynny Kazachstan. To życzę Wam i sobie również, żeby nasz kraj był w gronie krajów rozwiniętych a nie niedorozwiniętych. Za wzór stawiajmy sobie kraje i cywilizacje do których nam znacznie bliżej kulturowo i gospodarczo. A mieszkańcom Kazachstanu życzę, żeby ich średni dochód na poziomie ok. 150000 KZT , czyli około 1600 PLN rósł w takim tempie jak w Polsce, żeby w ich kraju nie łamano praw człowieka, żeby uporali się z katastrofą ekologiczną w rejonie wysychającego Jeziora Aralskiego, oraz skażonymi na skutek prób atomowych dużymi rejonami kraju, żeby żyło im się coraz lepiej. Szanowni Państwo, jeszcze raz życzę Wam Wszystkim RADOSNYCH ŚWIAT WIELKANOCNYCH spędzonych w gronie najbliższych...


Czarna Manka
2018-03-30 23:45:55 - Proponuje, abyscie Panowie zamiast szabelek wzieli do reki galazki oliwne, przynajmniej na czas Wielkanocny!!!! Ja sama swoja zadziornosc odrzucilam precz i zajelam sie zacna dzialalnoscia, czyli przygotowaniem jadla wszelakiego. Zycze Wszystkim spokojnych i zdroworozsadkowych Swiat, smacznego jajeczka!!!


Kopernik
2018-03-30 20:23:27 - A czy można punktować nie używając epitetów typu "stary dziad"?


Luis Witon
2018-03-30 18:47:19 - Mikolo - w ostatnim zdaniu twojego posta pokazałeś, że to jednak z twoją wiarygodnością jest problem... i to duży!


Mikolo
2018-03-30 16:24:11 - Drogi Koperniku, jeżeli ktoś mija się z prawdą, lub najzwyczajniej w świecie kłamie chyba nie ma nic złego w tym by takie zachowanie punktować! Wpis Starego Sierpczanina był kierowany bezpośrednio do mnie. Ten człowiek nie wie o czym mówi, nie ma wiedzy na dany temat, lub celowo mąci ludziom w głowach. Możliwości jest kilka. Poziom wiedzy na temat krajów euroazjatyckich na tym forum jest poniżej dna. Ktoś z Was był w ogóle w którymś z tych krajów? Czy to nie do Polski ciągnie się 15-letnie szroty z pocałowaniem w rękę... Panowie, chyba urodziliście się wczoraj, lub celowo będziecie manipulować. Jestem bardzo wyczulony na tego typu zachowanie i jeżeli tylko będę miał czas, z przyjemnością wypunktuje każde kłamstwo, które pojawi się na tym forum, bo być może do kogoś dotrze, że np taki stary sierpczanin jest wiarygodny jak wyborcza i tvn24 wzięte do kupy.


PrawilnyAnon
2018-03-30 09:35:12 - @mariusz popielski Yyy nie mam do czego się doczepić, to doczepie się do języka, kolejny stary dziad prowansalski, który nie potrafi przedstawić konkretów Taki jest obraz sierpczanow. W ogóle wydaje mi się, bo mieszkasz w Sierpcu od niedawna i dopiero zapoznaje to miasto, ale wy się dziwicie, ze młodzi stad uciekają? Jestem wręcz przekonany, ze to taka kasta jak wy ja wygoniliście ich z tego miasta. Wymieniacie jakieś inwestycje, gdzie teraz to norma i obowiązek, a wy szczęśliwi, ze przez 25lat wam toi toie postawili, NO śmiech ma sali! Albo ze poprzednia wladZa wam posadki w TBSach załatwili. Szczyt osiągnięć. Sam pracuje z takim dziadem w pracy i tez tylko kwiczy "ooo paaanieee ale kiedyś BYŁO". Smród totalny


Kopernik
2018-03-30 08:11:58 - Do mariusz.popielski: wydaje mi się, że masz rację co do tożsamości Mikolo i Czarnej Manki, bo obie te osoby robią wycieczki do poziomu intelektualnego w takim samym, mało kulturalnym stylu.


Czarna Manka
2018-03-30 06:21:11 - Zapomnialam dodac, ze Astana, stolica Kazachstanu byla w 2017 roku gospodarzem wystawy EXPO "Future Energy". Moze niektorym panom cos to powie, chociaz nie jestem pewna....


Czarna Manka
2018-03-30 01:00:46 - Panie Mariuszu Popielski - prosze pokazac, jakie w moim poscie popenilam bledy - ortograficzne (?), gramatyczne (?), interpunkcyjne (?).


mariusz.popielski
2018-03-30 00:04:26 - PrawilnyAnon, Mikolo i Czarna Manka to jedna osoba, posługująca się różnymi "nickami'.... . Nie pouczaj innych, a sam weź się za swoją niepoprawną interpunkcję i ortografię. Kaleczysz piękny język polski.Jednak do rzeczy, gdzie ten rozwój w Kazachstanie ? Ty zweryfikuj swoją wiedzę.Chyba, że mają w tym kraju swoje PO i im żyje się lepiej... . Marzeniem każdej polskiej rodziny w Kazachstanie jest uciec z tego kraju dobrobytu do Polski... . Może najbiższej rodzinie prezydenta kraju i jego poplecznikom wiedzie się dobrze, ale reszta żyje w nędzy, mimo surowców, które kraj posiada / jak u nas "za PO-wców"/.


PrawilnyAnon
2018-03-29 10:26:54 - Naprawdę Stary Sierpczanin jest starym dziadem co mu Kazachstan kojarzy się z jakimś demoludem. Albo wiesz Pan tyle o tym kraju co z filmu "Borat" czyli nic. Znowu jakieś teorie spiskowe piszesz o jakiejś ukrytej maszynie do trawy xD nie długo to pan napiszesz żeby Muldera i Scully zes pan widział. Będzie boisko treningowe i dobrze, przynajmniej każdy skorzysta i będzie mógł sobie pograć. A co do wymieniania udogodnosci w Sierpcu to fakt "toi toie" to szczyt inwestycji w tym mieście, jest się czym chwalić.


Administrator serwisu nie odpowiada za treść wpisów
zamieszczonych na tej stronie przez internautów


Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.