logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna


Ilość ost. wpisów:  
Sortuj wg daty: malejąco
rosnącoWersja do druku

Wpisy z poprzednich miesięcy
Forum dyskusyjne Sierpc online
Ogólne Forum Dyskusyjne

Przejdż do: | Ogólne Forum Dyskusyjne | Forum Kultura | Forum Sport | Forum Historia | Opinie o stronie

Istniejące wpisy:


karpow7@vp.pl
2017-09-19 21:37:28 - Placz i narzekania-a to w Sierpcu nie można wygrać przetargu, browar przetargi wyprowadza do Szwajcarii-jak rządziło POWierzbicki też narzekał,że znów ón nie może wygrać przetargu ,bo zawsze senator z PO Go wyruch...


karpow7@vp.pl
2017-09-19 14:16:09 - Poproś schetynę o "schetynówkę"


herman
2017-09-19 10:57:32 - Szanowny Panie Burmistrzu. Nie wiem czy Pan albo ktoś z Pana biura czyta to forum , ale mam pytanie. Kiedy my mieszkancy ulicy Narutowicza od ul Okulickiego w stronę k3maja doczekamy się remontu nawierzchni oraz chodników zwłaszcza po prawej stronie. Po kazdej większej ulewie na ulicy są takie kałuże, że strach iść aby nie być ochlapanym przez samocody. Chodnik jest w takim stanie technicznym, że można nogi połamać. Robi Pan ogródki zabaw dla dzieci chwała za to, ale trzeba też pomyśleć o mieszkańcach tej ulice, zwłaszcza, że niektóre boczne z mają nowe chodniki, ale tam mieszkają radni. Nawiasem mówiąc o dziurach w jezdni zapomniałem wspomnieć.


karpow7@vp.pl
2017-09-19 05:51:51 - Dzisiaj w Sierpcu -schetyna i kierwinski-w Płocku ich pogonili, zrobmy to w Sierpcu-Dom Nauczyciela godzina 17.


superoferta
2017-09-18 13:03:28 - Wszystko co najlepsze dostępne w jednym miejscu. http://szybki.doradca.oferty-kredytowe.pl


marcin.jet@interia.pl
2017-09-18 10:29:54 - cieszy bardzo że miasto włączyło sie w programy realizowane przez LGD i powstały w mieście nowe place zabaw. Zachodze jednak w głowę, co za geniusz wymyślił aby na Zatorzu pobudować nowy plac zabaw obok już istniejącego, co więcej niezbyt intensywnie używanego. W końcu po drugiej stronie Pistowskiej w okolicach Targowicy też są dzieci o których trzeba myśleć. Ciekawe czy dowiemy sie który geniusz-doradca wybrał to miejsce czy burmistrz weźmie na siebie tą decyzję?


Piotr Zych
2017-09-15 14:02:16 - Sejm uchwalił ustawę likwidującą gabinety polityczne w JST - czyli po ludzku i po naszemu likwidują stanowiska doradców przy burmistrzach. Nasz burmistrz będzie się musiał nagimnastykować i wymyślić jakiś nowy myk aby zatrudnić przy sobie nijakiego Nowakowskiego, dotychczasowego jego doradce od spraw mało istotnych. Ogłaszam konkurs: jakie niepotrzebne nowe stanowisko zostanie stworzone specjalnie dla tego Pana aby można było go zatrudnić? Może ... samodzielne stanowisko ds. walki z nałogami i nikotynizmem?


Luis Witon
2017-09-14 08:30:21 - W Sierpcu znów jest plaga szczurów. Wieczorami latają wielkie jak byki po ulicach. Koło Okeja leży ogromny, martwy. Obrzydlistwo. Władzo, która oczywiście nie czytasz tego forum - zrób coś z tym problemem!


Endrju132
2017-09-07 12:04:57 - Szanowni Państwo Czy ktoś posiada numer do gabinetu stomatoligcznego P. doktor Czajkowskiej ?


herman
2017-09-05 07:13:58 - Czy w Sierpcu tak jak w innych miastach jest dofinansowanie z funduszy unijnych na wymianę piecy gazowych starego typu na ekologiczne. Ostatnio byłem w Pomiechówku i tam funkcjonuje to do 90% wartości danego pieca.


Sanderstje
2017-09-04 15:54:25 - Jako mieszkanka osiedla Niepodleglości chciałabym sie wypowiedzieć o pracy Państwa sprzątających. Najczęściej można ich spotkać pod blokiem przy ulicy Paderewskiego 4 opartych o barierkę. Klatki schodowe sprzątane są raz na 2-3 tygodnie po czym wyglądają jeszcze gorzej niż przed "sprzątaniem". Cale dnie spędzają na pogaduszkach z przechodniami, paleniu papierosów bądź spotykaniu się z rodziną mieszkającą na tym właśnie osiedlu. Co do odśnieżania zimą często zdarza się tak że lokatorzy na własną rękę muszą odśnieżać bo nie da sie ani przejść ani tym bardziej wyjechać samochodem. Z koszeniem trawy jest bardzo podobnie. Skoszenie malej wielkości trawnika zajmuje pół dnia a następnie zasłużony odpoczynek i fajeczka. W Sierpcu jest wielu ludzi bez pracy. Nie warto więc zatrudnić kogoś kto będzie uczciwie wykonywał swoją prace i za to dostawał wynagrodzenie?


elis
2017-09-03 11:10:50 - W piątek 8 września o 7:40 spod Fary rusza rowerowa pielgrzymka do Skępego.Zapraszamy chętnych ze wszystkich parafii.


Johny11
2017-08-24 10:04:43 - Do p.Koleńskiego. Jest Pan calkiem dobrze poinformowany ile Ci Państwo zarabiają w Tbs i skoro uważa Pan że wynagrodzenie otzymyją z czynszu lokatorów to ci wszyscy mieszkancy niech sami sobie sprzataja i dbaja o to żeby latem trawa była skoszona a zimą chodniki odśnieżone to ciekawe czy ktoryś z nich chcialby to robić? I wtedy nie bedzie problemu z utzymaniem tych Państwa. I z tego co widzę żaden z tych lokatorów jakoś nie narzeka na prace tych Państwa tylko Pan jako podobno "przyjaciel" jednego z tych mieszkańców.


Luis Witon
2017-08-24 08:54:22 - Ja też uważam, że czasem napisanie na forum ma większy zasieg i szybszą reakcję niż skladanie jakichś oficjalnych skarg, na które nikt nie zareaguje. Tutaj delikwenta zawstydzą i momentalnie jest reakcja. Grunt to pisać prawdę, bez wulgaryzmów i z solidnym uzasadnieniem. PS. w niektórych instytucjach tzw. kawy trwają zdecydowanie dłużej niż 15 minut....


marinho
2017-08-23 19:19:39 - Popieram p. Koleńskiego. W naszym mieście jest wiele osób, które za mniejsze pieniądze pracują dużo ciężej. Przez 8 godz pracy przysługuje im jedna 15 min. przerwa. Zamiast tych państwa z pewnością można by zatrudnić kogoś. kto dużo lepiej i staranniej wykonywałby pracę. Chyba, że to ktoś z rodziny prezesa TBS


Krzysztof Koleński
2017-08-22 19:29:35 - Do User. Dzięki za wskazówki odnośnie miłego spędzenia czasu z żonką. To akurat jest fajne. Natomiast frustratem nie jestem, to że się nie zgadzam z takim podejściem do ludzi ze strony urzędników albo nie podoba mi się sposób pracy jakichś osób to jest moje zdanie i odzwierciedla mój pogląd. Nie wiem czy Wiesz kolego lub koleżanko User, jak niektórzy muszą ciężko pracować i otrzymują marne 1200 zł albo mniej. Poza tym z pieniędzy czynszowników pensje otrzymują osoby zatrudnione w TBS, to znaczy że lokatorzy spłacając kredyt w czynszu ich utrzymują. Więc dla mnie to proste i nie wymaga żadnych dyskusji. Poza tym coś trzeba z takimi sytuacjami robić. Władza pochodzi od obywatela, wyborcy i ma służyć obywatelowi choćby nie wiem w jakim miejscu hierarchii społecznej tkwił z własne czy innej woli, albo zrządzenia losu lub też złych decyzji. Dlatego tez należy to opisywać i się wypowiadać, a nie nic nie robić. Choćby to miało być tylko to forum. Pozdrawiam i idę się przytulić do żonki po ciężkim dniu pracy. Aha Meliska nie działa, szkoda gardła.


User
2017-08-21 17:01:25 - Ehh następny frustrat. Panie nic z tym fantem nie zrobisz ot takie realia wiec uważam że szkoda z du..py strzelać i nerw sobie psuć. Nie wydaje mnie się aby bicie piany na forum coś zmieniło. Proponuję pizgnąć szklaneczkę meliski i przytulić się do cysia żonki hehehe.


Krzysztof Koleński
2017-08-21 13:19:45 - Jeszcze jedna refleksja nasunęła mi się odnośnie bylejakości. Wszyscy którzy mieszkają w w blokach przy Paderewskiego, sławne TBS-y chyba zauważyli dwójkę pracowników osiedla, którzy są odpowiedzialni za wygląd i czystość itp. Czasem jak tam jestem w odwiedzinach u znajomych to widzę ciężką pracę Pani i Pana, nie wiem jak się nazywają,ale oboje słusznej postury. Albo palą papierosy przed klatkami, albo siedzą w jak to określono swojej kanciapie i czekają na koniec dnia pracy. Znam takich ludzi , którzy zapieprzają za marne 5 zł na godzinę, czasem za 8 zł. A z tego cy słyszę Ci dwoje państwo to spoko, pełen luzik, do 14, czasem 15 i do domku. Pana z uśmiechem kolega polecił mi do skoszenia trawnika. Ponieważ jest mistrzem od kamuflażu pracy. Kawałek trawnika kosi pół dnia a i tak wygląda to jakby koza zżarła trawę, choć była by dokładniejsza i bardziej wydajna. Odnośnie czystości na klatce, to usłyszałem, że chyba sobie żarty robię. Potem padły określenia typu....lenistwo, nieróbstwo itp. No o kulturze to nie wspomnę, bo albo się ją z domu wynosi albo szlifuje poprzez wykształcenie. Wtedy spytałem to kto Tych ludzi zatrudnia i płaci za taką pracę. Powiedziano mi że TBS w Sierpcu. No to spytałem, czy nie ma jakiegoś nadzoru, czy coś w tym rodzaju. Przecież można kogoś kontrolować i ewentualnie pouczyć, wydać polecenie itd. No i tu rozległ się śmiech, a potem stwierdzenie, że Prezes TBS-u przyjmuję tych Państwa na kawce u siebie w biurze, tam wszyscy snują swoje opowieści jak to jest źle na świecie i ciężko, a potem wszystko wraca do normy. No sumując czynszownicy TBS utrzymują nierobów i dobrze jest. Można......ano można. Pozdrawiam Prezesa TBS Sierpc i chyle czoła przed ciężką pracą Tych dwoje Państwa.


Krzysztof Koleński
2017-08-21 08:29:30 - Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chcę napisać co ostatnio usłyszałem podczas rozmowy dwóch Pań na temat załatwienia sprawy w MOPS Sierpc. Otóż jedna z nich przedstawiła dokumenty w sprawie alimentów na dzieci. Pani, która z ramienia MOPS obsługiwała powiedziała, że do dochodu rodziny należy wliczyć alimenty, które dotychczas były płacone z funduszu dla dzieci, na co interesantka oświadczyła, że chyba nie należy ujmować w dokumentacji dochodu z tytułu alimentów. No to Pani z obsługi oświadczyła, że chyba wie lepiej. W tej sytuacji interesantka dodała,że jak składała poprzednio dokumenty to nie ujmowała dochodu uzyskanego z alimentów płaconych z funduszu, bo tak jej kazała Pani która te dokumenty przyjmowała. Okazało się,że to ta sama osoba , która wcześniej przyjmowała dokumenty tak właśnie pomogła i wyjaśniła kompetentnie sprawę. Stanęło na tym ,że kazała skreślić z dochodu sumę z alimentów. Wniosek chyba oczywisty. Bylejakość, jeszcze raz bylejakość ze strony pracownicy MOPS. To ja się pytam , kto tam pracuje.... Chyba niedouczone osoby albo akurat tylko ta jedna. I tu informacja dla kobiet, które składają dokumenty o alimenty z funduszu. Alimentów nie dolicz a się do dochodu występując o takowe z funduszu. To są ważne sprawy, bo chodzi o utrzymanie dzieci. Stawiam kompetencje pracowników MOPS po dużym znakiem zapytania,a to instytucja, która działa dla nas ,a nie dla siebie.


Wojteknsu
2017-08-18 13:26:31 - W okolicy ul. Słowackiego i Mickiewicza błąka się młody pies rasy Chart. Pies jest zadbany oraz posiada obrożę. Bardzo łagodny i przyjazny. Może ktoś go poszukuje lub przygarnie, ostatni raz leżał przy sklepie Lewiatan.


KredkaCzerwona
2017-08-15 12:31:30 - Dzień dobry. Czy w Sierpcu lub okolicach jest ktoś skupujący złom z dojazdem do klienta? Mam trochę metali i chętnie sprzedam. Z góry dziękuję!


marta.g
2017-08-09 12:00:03 - szkoda, że Festiwal Smaków jest tak późno reklamowany, od dwóch tygodni mam zaplanowany i zorganizowany wyjazd do Płocka na Disco nad Wisłą razem z mężem i znajomymi. Cóż może w przyszłym roku.....


Luis Witon
2017-08-03 18:44:48 - Podwórko z pewnością nie wpłynie na poprawę warunków życia ale głos w wyborach od zadowolonych mamusiek będzie gwarantowany. Kto w tej sytuacji martwilby się o więcej?


Kopernik
2017-08-03 17:00:04 - W rankingu 380 powiatów gdzie mieszka się najlepiej, powiat sierpecki zajmuje 373 miejsce i jest wyszczególniony w dziesiątce najgorszych powiatów. Myślę,że kolejne podwórko nivea nie wpłynie na poprawę warunków życia.


PHD
2017-08-03 11:15:24 - Jestem wolontariuszką Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku i zostałam poproszona o reklamę naszej fundacji. Jeżeli nie znacie tej instytucji, to zapraszam na naszą stronę internetową http://pomorskiehd.pl/ Zachęcam również do zajrzenia na naszą stronę na FB https://pl-pl.facebook.com/pomorskiehospicjum :)


spotted
2017-08-02 21:28:13 - Jeśli ktoś wybiera sie na koncert Pieknych i Młodych do klubu Bounce w Boguszewcu informuje uprzednio ze klub oszukuje - koncert się nie odbędzie na 100% - pewne info osobiście od Magdy Narożnej i managera zespołu / tak informacyjnie :)


Gruba J.
2017-08-02 20:30:23 - Szanowny marek_czytelniku! Ja się na tym w ogóle nie znam, ale bym Ci radziła zapytać naszego burmistrza na stronie sierpc.pl Nie ma tam dat więc nie wiem kiedy jakie pytania były i czy jest jakaś prewencyjna cenzura, żeby czasem się ktoś o coś niewłaściwego zapytał ))) ale... spróbować warto. Swoją drogą w temacie podwórek i placów zabaw jesteśmy obecnie chyba potęgą ogólnopolską, ciekawi mnie tylko kiedy się będzie chciało wracać. No, życzcie mi dobrej pogody nad morzem, bo się nam udało jeszcze osiem dni wykroić na wyjazd.


marek_czytelnik
2017-08-02 13:40:42 - Ostatnio ucieszyły mnie informacje o nowych boiskach w Sierpcu i Borkowie Wielkim. W Extra Sierpc o Borkowie Wielkim napsano: "W I etapie realizacji projektu planowana jest budowa boiska wielofunkcyjnego o powierzchni poliu-retanowej z utwardzonym placem, na którym w II etapie powstanie siłownia zewnętrzna wyposażona w nowoczesny sprzęt. Obiekt posia-dać będzie oświetlenie w postaci lam-py solarnej wykorzystującej energię słoneczną. Boisko będzie ogólnodo-stępne nieodpłatnie dla mieszkańców gminy. Szacowany koszt inwestycji wyniesie łącznie 190.604,21 zło-tych." Z koleji Burmistrz na Facebooku poinformował: " W ramach remontu boiska powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44x26 m, wyposażone w komplet bramek do piłki nożnej i piłki ręcznej, 3 stojaki rowerowe, kompletny zestaw do siatkówki, kompletny zestaw do koszykówki, piłkochwyty o wysokości 6 m.Dodatkowo powstanie 60-metrowa bieżnia z 4 torami.(..) Całkowity koszt wyniesie ok. 600 tys. zł". Czy ktoś może mi powiedzieć czemu REMONT boiska na terenie miasta jest ponad 3-krotnie droższy niz budowa nowego boiska wielofunkcyjnego w Borkowie Wielkim?


maria63
2017-08-01 11:02:57 - czyżbyśmy wygral Podwóro Nivea? Gratulacje dla SP2 za super zgłoszenie, organizację głosowania i zaangażowanie burmistrza. Podziękowania dla wszystkich głosujących :)


Gruba J.
2017-07-29 20:38:12 - Szanowna kowala78. Wbijaj )) do naszego burmistrza - to bardzo miły, młody człowiek i na pewno pomoże!


kowala78
2017-07-29 13:31:22 - Czy na terenie Sierpca znajduje sie zlobek ? Jesli tak, prosze o namiary ... Z gory dziekuje


Gruba J.
2017-07-29 09:12:38 - No chyba, że nie do internetu na forum))) ale się nie martwmy: bank i tak zrobi tylko, to co mu się opłaci, a nie to co się nam podoba!


marinho
2017-07-28 16:06:31 - Wracając do bankomatu, prośbę o niego zapewne należy wystosować do jednego z oddziałów banku w Sierpcu.


marinho
2017-07-28 16:03:02 - W Gramie można płacić kartą, a i wypłata jest możliwa. Sam bankomat na osiedlu JPII to chyba jednak dobry pomysł. Niektórzy pewnie nie mają zaufania do wypłat z konta w sklepie, a poza tym wówczas pewnie naliczana jest prowizja.


User
2017-07-28 13:17:47 - Popieram bo jest to duże osiedle i taki bankomat byłby jak najbardziej przydatny. Miejsce by się znalazło choćby tu gdzie gram bądź apteka


herman
2017-07-28 12:25:41 - Czy nie uważacie, że na tak dużym osiedlu JPII koło Grama powinien być bankomat, a nie że trzeba lecieć do do dawnej Centralnej lub gdzieś indziej.


User
2017-07-25 11:22:00 - A po co miałbym niby mówić Wam cokolwiek w oczy, to jest Wasza sprawa co robicie i macie do tego prawo. Ja natomiast mam prawo do własnego zdania wiec je wyraziłem i gucio komuś coś do tego. Na brak odwagi nie narzekam poprostu jesli nie muszę to nie szargam publicznie swojego wizerunku w jakimś mało istotnym dla mnie celu. Jeśli tak bardzo chcesz poznać autora wpisu to możemy sie spiknąć na niepublicznym gruncie.


Piotrek64
2017-07-24 23:17:33 - Panie "USER" trzeba było przyjść pod budynek SR i powiedzieć to nam w oczy. Zabrakło odwagi? Łatwiej pluć na pół anonimowym forum. I co by nie mówić to jednak warto było.


User
2017-07-24 23:11:20 - Komentarz do artykułu: Czy bohater pociągnie tłumy? - 22.07.2017 r. 
Patrzę i cóż widzę ...stadko lemingów pozujących do słit foci. Ludzie nie ośmieszajcie się tymi protestami. Barany z wiejskiej podburzają do protestów a plebsik biednie na barykady. żenuaria.


Piotrek64
2017-07-23 22:55:36 - 28? Znacznie więcej, drogi Panie


mariusz.popielski
2017-07-23 21:59:11 - Komentarz do artykułu: Czy bohater pociągnie tłumy? - 22.07.2017 r. 
Śmieszny protest... . Ponadto gdzie jest ponad 50 osób ? Widać tylko 28. Narodowcy mieli większe zgromadzenia.


Kopernik
2017-07-23 10:30:06 - A mnie takiego bohatera w Sierpcu brakowało, bo żałowałam, że nie mieszkam już w Warszawie, żeby móc wyrazić swój protest i cieszę się,że będę mogła to zrobić w Sierpcu. Nie czuję jednocześnie żebym swoim udziałem wspierała PO a jedynie demokrację i podstawowe prawa człowieka.


Gruba J.
2017-07-23 09:24:47 - Komentarz do artykułu: Czy bohater pociągnie tłumy? - 22.07.2017 r. 
Właśnie mnie tam nie było mimo, że akcje PISu mi się nie podobają. Niestety widzę, że chcąc zaprotestować przeciwko PISowi muszę wspierać PO, a zapamiętałam i ich akcje i drugi raz wspierać PO nie będę - taka głupia, to już ja nie jestem, może głupia, ale nie aż tak.


Gruba J.
2017-07-21 16:51:51 - Pozdrawiam bywalców! Nikt z moich znajomych nie interesuje się Sierpcem, bo się tyle dzieje na arenie ogólnopolskiej, że się praktycznie tylko o tym mówi. Zajrzałam tutaj i aż się zadziwiłam! Dyrektor po odejściu mieszkańca z kwitkiem (bo coś się skończyło, jakaś licencja więc ktoś zaniedbał) nie chce (nieważne dla mnie czy zgodnie z regulaminem czy nie) zwrócić pieniędzy za niewykonaną usługę... Jakby tak mnie załatwili, to obraziłabym się i z dzieciakami do Bydgoszczy bym jeździła ))) , ale to kino już by dla mnie co najmniej rok nie istniało! A co do boiska pod skansenem, to chyba za daleko?


savior
2017-07-20 17:27:39 - Dyrektor CKiSz powinien się zapoznać z regulaminem kina, którym zarządza.


Blade
2017-07-20 17:02:38 - Szanowny Panie Dyrektorze. Bardzo dziękuję za zaproszenie i pozytywne załatwienie tej błahej sprawy.


jbraun
2017-07-20 10:49:41 - Na początku słowa uznania dla Starego Sierpczanina, który jak zwykle celnie i merytorycznie opisuje naszą "zieloną wyspę". Zachęcam również wszystkich czytających forum do wypowiedzi na tematy podejmowane na forum (tylko merytoryczna dyskusja oraz słuszna krytyka, może wpłynąć na nasze sprawy). Nie liczcie na radnych, którzy dbają tyko o swoje diety. Uważam, że na leży odważnie pisać o otaczającej nas rzeczywistości, bo tylko taka presja na radę i Burmistrza może przynieść pozytywne zmiany oraz zapobiec zapaści miasta. Czytając wpis "SS" o zamiarze budowy stadionu, postanowiłem zabrać głos. Czy sądzicie Państwo, że w obecnym czasie jest nam potrzebna taka inwestycja? Znając dokonania burmistrza to będzie w całości finansowana z naszych podatków, a to kilka milionów. Nasuwa się pytanie, czy może te pieniądze nie lepiej byłoby wydać na inne bardziej potrzebne inwestycje " może drogi , chodniki, kanalizacja deszczowa itp. (obecny stan bez komentarza). Ponadto lokalizacja w miejscu starego, kosztem zabrania części ul. Br. Tułodzieckich, to chyba pomyłka. Gdzie parkingi oraz potrzebna infrastruktura?, już dziś parkowanie odbywa się na Świętokrzyskiej, znacząco blokując ruch pojazdów. Podpowiadam władzy, bo może nie wpadła na to, przewidywana lokalizacja w planie zagospodarowania, przewidywała ulicę Narutowicza, niedaleko MWM. Może radni na czele z przewodniczącym (który podobno steruje burmistrzem i dzierży w ręku wszystkie "sznurki decyzji" ) zreflektują się i nie zgodzą na flagową inwestycję burmistrza. Panie przewodniczący niech Pan się opamięta i zablokuje tę inwestycje bo rada się zmieni, a my mieszkańcy zostaniemy z tym "wrzodem" na zawsze. "Panie Jerzy, pan się nie boi pół Sierpca za panem stoi"…


Dyrektor CKiSz
2017-07-19 23:53:34 - Szanowny Panie. W odniesieniu do publicznego wpisu jakiego Pan dokonał w dniu dzisiejszym o godzinach 18:42:46 oraz 21:26:53 oraz w trosce o całkowite wyjaśnienie sprawy oraz dobro wszystkich zapraszam do Centrum Kultury i Sztuki w najbliższy czwartek 20 lipca w godz 16.00 do 18.00 lub piątek 21 lipca w godz 17.00-19.00 do sekretariatu CKiSz. Monitoring zarejestrował zdarzenie oraz obecność świadka tej rozmowy co ułatwi wyjaśnienie sprawy w sposób całkowity. Liczę na Pana obecność. Pozdrawiam Dyrektor CKiSz


Blade
2017-07-19 21:26:53 - Pan Dyrektor dziś spławił mnie twierdząc, że nie spełniłem regulaminu kina ponieważ regulamin stwierdza, że zwrot za bilet można uzyskać w dniu seansu. Tymczasem po przeczytaniu regulaminu dostępnego na stronie CKISZ stwierdzam, że nie ma takiego zapisu.


Blade
2017-07-19 18:42:26 - Kino Jutrzenka. W ostatnią niedzielę wybrałem się z małym synem do kina na film w 3D. Po 20 minutach opóźnienia nie było żadnej informacji ze strony obsługi co się dzieje. Jeden z widzów wyszedł z sali, wrócił po chwili i poinformował że nie będzie seansu bo skończyła się licencja na 3D. Do tego czasu żadnej informacji ze strony obsługi nie było. Utworzyla się długa kolejka do kasy. Ponieważ byłem z 4 letnim synem, który nie zrozumie, że nie ma seansu bo brak jest licencji i się niecierpliwił to nie czekałem w długiej kolejce do kasy i wyszedłem. Dzisiaj poszedłem do kina (w poniedziałek i wtorek nie ma seansów) mając nadzieję, że będę mógł skorzystać z biletów na seans, który się nie odbył lub dostanę zwrot pieniędzy. Niestety pan dyrektor poinformował mnie, że nie ma takich możliwości i on jako Dyrektor nic nie może zrobić. Zamiast przeprosić za całą sytuację i wytłumaczyć co można a czego nie w tej sytuacji to stwierdził, że w całej tej sytuacji to ja jestem wszystkiemu winny, nie czytam regulaminów kina i że wogole to on mi się dziwi że ja przyszedłem do kina i liczę na to że dostane zwrot pieniędzy za bilety! Z całej tej sytuacji morał jest taki, że nawet przed wejściem do kina trzeba czytać jego regulamin i że zawsze można trafić w gniazdo żmij ;)


Gruba J.
2017-07-17 13:59:21 - Szanowny Panie Wiceprzewodniczący Niefrasobliwy! Wprawdzie Pana osobiście nie znam, ale moi sąsiedzi dużo mówią o Pana legendarnej, graniczącej ze sknerstwem, nierozrzutności. Także uważam że ktoś... Panu... kiedyś... na interes... nadepnął i teraz Pan w sprawie tego nieszczęsnego malowania trójki z premedytacją zapomniał za czyją to przyczyną ściany obdrapane są! Szanowny Felicjanie! W telewizji mowa była że ksiądz wspólnie z Wicestarostą narozrabiał!


mariusz.popielski
2017-07-15 23:17:27 - Nieprawda. Słyszałem, że dużo więcej.


felicjan
2017-07-15 16:08:38 - Czy to prawda, że w Liceum Ogólnokształcącym jest tylko jedna pierwsza klasa???? Zawsze były 4???


michall2007
2017-07-14 11:00:39 - Do PANI DYREKTOR SZKOŁY NR 3 Informacje, które Pani przedstawiła były szczegółowo rozpatrywane w 2014 roku i są doskonale wszystkim znane. Zastanawia mnie jedynie kwestia poruszenia mojej osoby w przedmiocie umów ze Szkołą Prywatną. Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd, gdyż nigdy nie podpisywałem z Panią umów odnośnie wynajmu lokalu. Nie ja byłem właścicielem szkoły, a jedynie nauczycielem. Jeśli uważa Pani, że kwota wynajmu była zbyt niska, to Pani problem. NIEFRASOBLIWY WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ


Gruba J.
2017-07-12 16:26:56 - Szanowna Dyr.SP3... Jak mam wiele sympatii do Pani, to poradzę: niech Pani lepiej tu przedstawi same wnioski, a sążniste rzędy cyfr niech Pani przedstawi na inne stronie w strawniejszej formie, jak dla mnie najlepiej w postaci słupków albo wykresów)) Serdecznie zdrowia życzę!


Dyr.SP3 Sierpc do20.06.17
2017-07-11 13:41:20 - Przepraszam w wpisie Dyr.SP3 Sierpc do20.06.17 2017-07-11 11:19:44 nastąpił błąd drukarski. Powinno być: Od 01.01.2013 do 31.08.2013r. 6300PLN Od 01.09.2013 do 31.09.2014r. -7000PLN Od 01.01.2015r. do 31.08.2015r. -7500PLN.


Dyr.SP3 Sierpc do20.06.17
2017-07-11 11:19:44 - Oglądając sprawozdanie w TV Sierpc z XL Sesji Rady Miejskiej Sierpca z dnia 28 czerwca 2017r., zaskoczyła mnie niefrasobliwość i nieprawdziwość wypowiedzi Pana Wiceprzewodniczącego. Jako radny kilku kadencji i wieloletni Przewodniczący Rady Miasta powinien Pan wiedzieć, że inwestycje w placówkach oświatowych realizowane są przez Urząd Miasta, a nie przez dyrektora. Powinien Pan również wiedzieć, że od 7 lat, co roku występowałam o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na remont elewacji szkoły. Co więcej poprzednia Rada Miasta zabezpieczyła takie środki w 2014r. do realizacji w 2015r. lecz po zmianie burmistrza i Rady Miasta środki , które były zaplanowane i przeznaczone, wycofano. Zarzuca mi się brak gospodarności i troski o budynek szkoły, a tym samym wprowadza mieszkańców miasta w błąd kiedy tak naprawdę winę za ten stan rzeczy ponosi sama Rada Miasta. Po drugie,po raz kolejny podnosi Pan kwestię źle skalkulowanej ceny wynajmu części Szkoły Podstawowej nr 3 Gimnazjum a potem Publicznemu Gimnazjum im. Biskupa Wetmańskiego w Sierpcu. Chciałabym poinformować wszystkich, że pierwszą umowę z dnia 1.09.2005 i następne do 27.02.2009r podpisał poprzedni dyrektor. Niżej przedstawiam koszty wynajmu. W roku 2005/2006 " 1200 PLN W roku 2006/2007 " 2200 PLN W roku 2007/2008 " 3200PLN do ( 27.02.2009r.) 27.02.2009r. podpisałam umowę zmieniającą. Kolejne umowy były zmieniane i aneksowane. Rozpoczęłam od stawki 4000zł. Niżej przedstawiam szczegółowo zestawienie. Od 01.03.2009r. " 31.08.2009r " 4000 PLN W roku 2009/2010 " 4000PLN W roku 2010/2011-2000PLN, a od 03.01.2011r 2016,40PLN. Kwota ta została pomniejszona, ponieważ w tym czasie zalewane były bardzo często piwnice i w/w pomieszczenia nie mogły być wykorzystane do celów, do których były przeznaczone. O tym informowałam burmistrza miasta Sierpc ( pismo z dnia 27.05.2010r. SP3-2015-1/3/10, z dnia 27.05.2010 SP3-2015-1/4/10 i 10.09.2010 Sp3-2015-1/5/10) W następnych latach koszty wynajmu kształtowały się następująco: Od 1.09.2011 do 30.04.2012 " 4000PLN Od 1.05.2012 do 31.08.2012 " 4120 PLN Od 01.09.2012 do 31.12.2013 - 5800PLN Od 01.01.2013 do 31.08.2013r. " 63000PLN Od 01.09.2013 do 31.09.2014r. " 70000PLN Od 01.01.2015r. do 31.08.2015r. -75000PLN. Myślę, że warty podkreślenia jest fakt, iż 30 czerwca 2015 roku obecny burmistrz bez powiadomienia mnie podpisał umowę wynajmu Publicznemu Gimnazjum im. Biskupa Wetmańskiego na 10 lat na kwotę 8000 PLN. Obecnie, z dniem 30 lipca 2017r. w/w umowę wypowiedział. Skoro Pan Przewodniczący tak bardzo troszczy się o budżet miasta,to niech Pan poinformuje mieszkańców, ile płaciła Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu Prywatna Szkoła dla Dorosłych kierowana przez Pana, a najlepiej z wyszczególnieniem poszczególnych lat. Umowa najmu pomiędzy SP3 a Prywatną szkołą dla dorosłych z dnia 24.10.2005r. - ? Umowa najmu pomiędzy SP3 a Prywatną szkołą dla dorosłych z dnia 01.09.2006r. - ? Umowa najmu pomiędzy SP3 a Prywatną szkołą dla dorosłych z dnia 03.09.2007r. - ? Umowa najmu pomiędzy SP3 a Prywatną szkołą dla dorosłych z dnia 01.09.2008r. - ? Chci


Luis Witon
2017-07-10 19:13:52 - A ja jestem po spacerze po Sierpcu I refleksje mam smutne: brudy na ulicach, nieskoszona trawa, pióra gap, śmieci, dziury w ulicach. Miasto jest bardzo zaniedbane... depresyjne wręcz. Brak ręki dobrego gospodarza. Może zamiast intryg warto zakasać rękawy I przypilnować kogo trzeba?


Gruba J.
2017-07-10 14:30:50 - Krótki wyjazd nad morze udał się połowicznie ;): 4 dni pochmurne i 4 dni słoneczne - mogło być gorzej... Szanowni jurenio i Kopernik mnie wyprzedzili, bo za Kośmidra był zalew co na rynku trwał przeszło tydzień więc za młodego jest dużo lepiej))) Ale Szanowni Ziarno i Kopernik się mylą co do dyrektorów szkół: oni mają stanowiska z konkursu więc prawda, że są praktycznie nie do ruszenia, pewnego rodzaju świętymi krowami. Niestety, młody człowiek z jakichś powodów postanowił pójść po bandzie. Ale jeśli został zwolniony dobry pracownik koszty poniesie każdy z nas - i to jest ta różnica! I jeszcze przyznam rację, że każda władza szybko się dorabia własnych klakierów, to widać nawet tutaj :))) więc nic dziwnego że można znaleźć zwolenników zwolnienia dyrektorki, której mi szkoda. A krzywda, jeśli była wyrządzona, wraca - sama doświadczyłam, i nawet współczuję młodemu, a szczególnie jego bliskim.


Kopernik
2017-07-09 13:55:07 - Sierpc stał w wodzie przy większych opadach również za rządów poprzedniego Burmistrza. Co do p. Krawczyńskiej to można zastosować powiedzenie : kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Jednak jedno mam za złe naszemu Burmistrzowi - brak choćby wąskiego chodniczka łączącego Osiedlową z Tułodzieckich, żeby ludzie nie musieli przemykać jak spłoszone kury. Jak oglądam transmisje z obrad Rady Miasta, to poszczególni radni w swoich interpelacjach bardzo dbają o interesy mieszkańców przez nich reprezentowanych, o nas ktoś zapomniał...


Ziarno
2017-07-09 13:27:00 - Czy Pan Stary Sierpczanin przy każdej osobie zwalnianej z pracy tak to przeżywa?? Jeżeli tak to wyrazy głębokiego współczucia. Obawiam się, że przy tak silnych turbulencjach emocjonalnych związanych z wypowiedzeniami może nie doczekać Pan kolejnych wyborów, czego nie życzę. Zawsze byłem zagorzałym przeciwnikiem wszelkiego rodzaju związków zawodowych, ale ZNP bije wszystkich na głowy. Prawda jest taka, że nauczyciele czy dyrektorzy placówek, przypisali sobie miano elyty i świętych krów nie do ruszenia. Czytałem już tutaj zachwyty nad Panią Krawczyńską i to samo mogę powiedzieć Panu. Jeżeli jest to tak wybitny fachowiec, natychmiast podpisze umowę z kolejnym pracodawcą, bo na rynku specjalistów brakuje. Codziennie ktoś w Sierpcu traci i zyskuje pracę, więc niech Pan nie dramatyzuje. Powiem nawet więcej, że duża część rodziców jest wdzięczna za tą decyzję burmistrzowi. Kaźdy medal ma dwie strony. Są zwolennicy i przeciwnicy tej decyzji ale to norma. Ja się cieszę, że tego człowieka już tam nie ma.


jurenio
2017-07-08 23:09:19 - Miły Sierpczaninie. Woda zalewająca tzw." Dołek" to nie jest wina obecnego Burmistrza bo problem jest starszy od niego. To są miejsca bagienne czyli podmokłe i tam woda jest rzeczą normalną. Był czas na naprawę tego problemu gdy likwidowano Rynek i można było podsypać tę część przy ul.Zielonej gdy zdjęto bruk. Woda samoczynnie spływałaby w stronę rzeki, ale wtedy jeszcze budowano socjalizm i mamy tego skutki.


stary.sierpczanin
2017-07-06 11:17:12 - A on tak się stara. Najlepiej to wychodzi mu niszczenie ludzi. Jest tym bezwzględny. To co wyprawia z Panią Krawczyńską to czyste łobuzerstwo, bezwzględne ezbeckie metody niszczenia ludzi. Podziwiam Panią Grażynę za odwagę i zdrowie w tym wszystkim. Niestety w przeszłości zabrakło tego św. Pamięci dyrektorowi Gimnazjum i sekretarce w urzędzie. Ciekawe kto będzie następny ? Dlaczego nikt nie powstrzyma tego szaleńca. Gdzie są Radni Rady Miejskiej. Pochowaliście głowy w piasek. Waszą biernością i bezczynnością dajecie przyzwolenie na takie działania. WSTYD !!! Przecież niedługo to może spotkać każdego z Was. Gdzie solidarność zawodowa Panowie Malanowski, Skrzyński??? Gdzie obrońca nauczycieli, wieloletni wizytator Pan Chrzanowski ? Czy pamięta Pan, żeby kiedykolwiek z taką premedytacją niszczono nauczyciela ? Czym Was kupił PINOKIO, co Wam obiecał ? Przepraszam za emocje, ale moje stare oczy nie mogą na to patrzeć. Ile jeszcze tragedii ludzkich musi się wydarzyć ? Ile Sierpc musi stracić swoich szans ? Ile ludzi musi stąd wyjechać ? Żeby w końcu społeczeństwo się ocknęło. Mam nadzieję, że pomimo swych lat tego doczekam. Wszak za rok wybory...Ps. Zaczyna padać, idę pompować swój stary ponton. Taka ro nasza PERZYCZYWISTOŚĆ.


stary.sierpczanin
2017-07-06 11:09:15 - Nareszcie wakacje i lato. Zdałoby się powiedzieć, że w końcu możemy w pełni korzystać ze słonecznych kąpieli. A tu co ? Ciągle pada... Nasz król Julian funduje mieszkańcom kąpiele w kałużach. Zapewne ma zamiar zamienić Sierpc w Wenecję Północy. Wystarczą niewielkie opady deszczu a ulice naszego miasta zamieniają się w rwące potoki. To co się działo w ostatnim tygodniu to apokalipsa. Cały dołek był zablokowany, jeziórka wystąpiły z brzegów, ludzie zaczęli się rozglądać za Arką Noego. Ja sam chyba zamienię swego gruchota na jakąś gondolę i będę dorabiał do emerytury. Tak właśnie wygląda infrastruktura miasta za rządów Juliana. Poprzedni Burmistrz co roku budował kilometry kanalizacji, wystarczyło tylko dokończyć to co zaczął. Przecież to podstawowa rzecz w mieście. INFRASTRUKTURA GŁUPCZE !!! Wszelkie media w mieście to jak żyły w organizmie. Bez nich organizm umiera, tak jak nasze miasto za rządów obecnego włodarza, który nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu miastem.Niedługo będziemy dodatkową atrakcją turystyczną obok skansenu. Będą przyjeżdżać wycieczki szkolne, żeby zobaczyć jak nie należy zarządzać miastem. A co robi nasz król Julian ? Bawi się jak zwykle w piaskownicy. To na co go stać to jedynie namawianie do głosowania na podwórko NIVEA. Nie wiem, czy Państwo wiecie, że ostatnie podwórko kosztowało miasto fortunę pieniędzy. Burmistrz zaprzągł do głosowania całą administrację miejską. Ilość godzin urzędników spędzonych przy komputerach pomnożona przez ich stawki godzinowe daje zawrotną kwotę. Tak się bawią dzieci w piaskownicy, a nie urzędnicy. WSTYD !!! Gdzie są te pieniądze z Unii, które obiecał nam PINOKIO, gdzie te inwestycje, gdzie te miejsca pracy(chyba, że dla swoich)? Ile wniosków o dotację złożył obecny burmistrz, ile pieniędzy pozyskał se środków UE ? O (czyt. zero),czyli tyle ile wynosi jego wiedza i umiejętności w zarządzaniu miastem. Ostatnio przepadł wniosek o dotację na dofinansowanie dla mieszkańców kolektorów słonecznych. Zaprzyjaźniona firma skasowała od każdego z chętnych 200 złotych ( zarobiła około 30 tysięcy) i niestety wniosek miasta przepadł. Dziwnym trafem takie gminy jak Zawidz, Mochowo, czy Gozdowo otrzymają dotację po prawie 1 milion złotych na gminę. No ale tam mają prawdziwych gospodarzy. Nasz będzie remontował stadion miejski. Zamiast przenieść obiekt w miejsce bardziej do tego nadające się. Przecież każda nawet niewielka impreza na obecnym stadionie powoduje blokadę ulic i paraliż miasta. Poza tym podobno w związku z rozbudową trzeba będzie zwężyć ulicę B.Tułodzieckich. Bardziej chorego rozwiązania jeszcze nie widziałem. A przecież w planie zagospodarowania przestrzennego miasta lokalizacja stadionu jest przewidziana przy ul. Narutowicza, w kierunku skansenu. Ale co tam plany dla naszego króla Juliana. Podwórko Niwea kazał zbudować na terenach zalewowych przy rzece. Nasz biedny król Julian za swoją pracę jak napisała gazeta dostaje mniejsze wynagrodzenie niż starosta, zapomniała tylko dodać, że jest tak z powodu tego, że ma dużo mniejszy staż pracy, bo podstawę wynagrodzenia ma p


Kopernik
2017-07-03 18:43:19 - Co gorsza, nasz burmistrz jest przeciwnikiem nie tylko blaszanych garaży, ale i chodników.


kristof
2017-07-02 10:58:11 - Słyszę od znajomych i nie tylko, że nasz burmistrz jest przeciwnikiem garaży blaszanych postawionych w różnych zakamarkach naszego miasta. Stad moje pytanie. Komu to przeszkadza ? Komu ? Zazdrośnikom ,którzy sami nie mogą i nie mają gdzie postawić takiego garażu. Ludziom dobrze sytuowanym, bo ich to stać na nie jeden garaż i to murowany. Garaże blaszane, postawione w zakamarkach naszego miasta, często ukryte gdzieś za piętrówkami czy blokami, komu przeszkadzają ?


Gruba J.
2017-07-01 11:50:47 - Dzieciaki na wakacjach, więc mamy nareszcie trochę wolnego... Szanowny Ziarno! U mnie działa solidarność wiesz czego :-). Wracając do rzeczy... niestety, stało się: na radzie, co widziałam w kablówce, Młodego Człowieka zaorał Stary Człowiek. A na oficjalnym facebooku nic z tego nie zobaczyłam. Normalna PERZeczywistość :-)))


Ziarno
2017-06-29 20:49:31 - Nie ma żadnej różnicy, czy krzywdzie ulega kobieta czy mężczyzna, bo za każdym razem cierpi człowiek. Jestem odrobinę zaskoczony, że takie ruchy wywołują u kogoś zdziwienie. Odkąd tylko pamięcią sięgam, zawsze tak było jest i tak będzie. Z każdą zmianą na stanowisku burmistrza, będzie dochodzić do zmian kadrowych. Żadna nowość dla mnie.


Gruba J.
2017-06-28 09:53:44 - Szanowny szuwarek1! Jestem zaskoczonA, nie zaskoczony. Szanowny Ziarno! Tu pisali o usuwaniu i piętnowaniu zamiast wyróżniania osoby sprawnej i zasłużonej, tylko dlatego że nie ze Dwora. Tym sposobem mamy w Sierpcu mniej sprawnych, ale za to "jedynie słusznych". Mnie szkoda. Krzywdzonych osób, zwłaszcza kobiet, też mi szkoda.


Ziarno
2017-06-27 12:16:08 - Chyba czegoś nie rozumiem. Pani dyrektor zostaje przedstawiona w poniższych wpisach, jako wybitny, odpowiedzialny, kompetentny i zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków człowiek. Jeżeli tylko tak jest faktycznie, to ta Pani na bezrobociu nie posiedzi nawet tydzień, gdyż zostanie zasypana masą intratnych propozycji pracy, na stanowiskach od kierowniczych wzwyż. Może nawet trzeba pogratulować tej Pani, że dzięki takiemu ruchowi, będzie miała okazję wykazać się na innych płaszczyznach, za dużo większe pieniądze, niż oferuje stanowisko dyrektora SP 3. Każdego dnia ktoś traci pracę, a ktoś ja dostaje. Poniższe wpisy utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że Pani dyrektor świetnie sobie bez budżetówki, wiec pozostaje życzyć sukcesów w sektorze prywatnym.


przedstawiciel handlowy
2017-06-26 23:40:19 - Do Dyr.SP3 Sierpc do20.06.17 bardzo mi przykro Pani Dyrektor Miałam przyjemność poznać Panią dyrektor kilka lat temu przyjeżdżając do szkoły z prezentacja pomocy dydaktycznych.Praca przedstawiciela nie zawsze jest przyjemna- ale nigdy taka nie była w Szkole Podstawowej nr 3. Pani Dyrektor potrafiła zrobić wszystko,żeby każdy w szkole czuł się dobrze.Kompetentna ,profesjonalna ,widząca w każdym równego sobie .Przez kilka lat mogłam obserwować zmiany ,które zachodziły w szkole ( chyba nie muszę podkreślać ,że zmiany na lepsze )Myślę,że może być Pani dumna ze swojego zaangażowania, swojej pracy i przede wszystkim swojego Człowieczeństwa.Tego nikt już Pani nie zabierze,żadną nieprzemyślaną i krzywdzącą decyzją. Pani Dyrektor - proszę podnieść wysoko głowę do góry i pamiętać,że to nie Pani powinna wszystkim wymienionym we własnym wpisie dziękować ,ale to my jesteśmy wdzięczni ,ze mogliśmy Panią poznać i z Panią współpracować.dziękuję i serdecznie pozdrawiam.


akai
2017-06-25 15:21:53 - mam pytanie czy ktoś wykonywał osobiście odwiert pod studnię i chciałby podzielić się informacjami co do wykonania ?


szuwarek1
2017-06-25 02:03:15 - Do Gruba.J- Jesteś zaskoczony wręczaniem kwiatków na Dzień Kobiet przez Burmistrza (nazywanego różnie-Julianem, Pinokiem, Dyzmą, czy dyktatorem). Przecież on to robi w celu pokazania jaki on jest miły i że pamięta o tym święcie. Jeśli robi to od serca, to dlaczego przy wręczaniu kwiatów każe robić sobie zdjęcie przez nadwornego fotografa? Na każdą najdrobniejszą okoliczność mu towarzyszy. Kobiety, które otrzymały kwiaty nie były świadome, że są fotografowane. Były zaskoczone. Po czasie mówią, że ich nikt nie pytał o zgodę by robiono zdjęcia, a tym bardziej na publikację zdjęć w Internecie. Niektóre Panie z którymi rozmawiałem są tym oburzone. A panujący widzi to zupełnie inaczej. Chyba uważa on, że tego typu akcje gwarantują mu ponowny wybór na burmistrza w następnej kadencji. Burmistrzu -niech żyje pozytywny pijar! Na szczęście obdarowane kwiatami szybko wyciągnęły stosowne wnioski. Ma nadzieję, że nie tylko one. Nie będę wnikał już w to, czy inwestycja w kwiaty to inwestycja prywatna, czy za pieniądze urzędu i gdzie zostały zakupione. PS. Od paru lat nie odwiedzałem Forum Dyskusyjnego, gdyż wpisy zawierały obraźliwe teksty, a merytoryczne wypowiedzi były kasowane. Oczywiście te krytykuje władzę. Chyba coś się zmieniło. Czy i tu dotarła dobra zmiana?


marinho
2017-06-24 17:22:11 - Dodam, że warunkiem przyjęcia do gimnazjum Leonium było wyznanie katolickie, ponieważ Religia jest tam obowiązkowa.


marinho
2017-06-24 17:18:45 - Nie wiem jak będzie w liceum, ale w gimnazjum z synem do klasy chodzą podobni do niego. Tak naprawdę, na rozmowie kwalifikacyjnej warunkiem przyjęcia były wolne miejsce i chęć do nauki. 2 lata temu nawet z Miejskiego ktoś się przeniósł bo były jeszcze miejsca. Leonium zawsze przyjmowało 40 osób do 2 pierwszych klas. Jak będzie od września z liceum - zobaczymy.


Gruba J.
2017-06-24 08:31:55 - Szanowny marinho! Skąd wiesz, że WSZYTSTKIE aluzje o wybieraniu uczniów to bajki skoro znasz tylko jeden, swój przypadek? Coś mi się wydaje, że nie jesteś obiektywny...


marinho
2017-06-23 18:56:04 - Do Grubej J. Mój syn uczy się w Leonium już 2 lata. Na rozmowie kwalifikacyjnej nie było problemów, mimo iż syn orłem w podstawówce nie był. Ja nie jestem ani radnym ani nikim ważnym w mieście. Wszystkie aluzje o wybieraniu uczniów do tej szkoły włóżcie między bajki


Mlini
2017-06-23 16:20:29 - A jaki ten młody człowiek byl miły i szarmancki jak chodził po ludziach i o głosy błagał. Dziś wielu nie zna


Gruba J.
2017-06-23 15:53:58 - Jak to możliwe by taki miły i szarmancki młody człowiek, rozdający kwiatki na Dzień Kobiet, w ten bezwzględny, spektakularny i nieliczący się się z naturą ludzką i kalendarzem sposób, rozprawiał się z zasłużonymi dla nas ludźmi? Uszczypnijcie mnie i niech się obudzę!


Luis Witon
2017-06-23 12:53:22 - Smutno czytać takie wpisy... Pani Grazyno, dużo zdrowia dla Pani. W moim odczuciu była Pani dobrym dyrektorem. Szkoda, ze dziś osoby sprawujące władzę nie liczą się z człowiekiem... ale zła karma powraca. Ja w to wierzę. Niech Pani wyjedzie na wakacje życia i choć chwilę postara się zapomnieć o tym sierpeckim piekle.


Dyr.SP3 Sierpc do20.06.17
2017-06-23 10:52:54 - Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu i nie martw się że wywraca się ono do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłaś, jest lepsza od tej, która cię czeka? Starosta, Wójtowie, Dyrekcja, Pracownicy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, Koleżanki i Koledzy z zaprzyjaźnionych i współpracujących placówek kulturalno-oświatowych Sierpca i powiatu sierpeckiego Na wstępie serdecznie przepraszam, że nie uczestniczę w tegorocznych uroczystościach związanych z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 gdyż nieoczekiwane decyzje moich zwierzchników spowodowały pogorszenie mojego stanu zdrowia. Na skutek niesprawiedliwych ocen oraz niezrozumiałych dla mnie postanowień - dzień 19 czerwca 2017 roku - to ostatni dzień sprawowania przeze mnie funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Niełatwo podsumować w kilku zdaniach prawie 9 lat pełnienia funkcji dyrektora i 31 lat pracy w tej samej placówce. Wydaje się, że ledwie wczoraj podjęłam decyzję o wystartowaniu w konkursie na dyrektora, po odejściu na emeryturę mojego poprzednika, pana dyrektora Józefa Ziemkiewicza. Powtarzając za noblistą Gabrielem Garcia Marquezem " kolumbijskim pisarzem, dziennikarzem i działaczem społecznym " "Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się przytrafiło", myślę o tych dobrych, cennych i ważnych wydarzeniach, które w tym czasie były moim udziałem, o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, od których otrzymałam tak wiele. W tym czasie dokonałam wielu przewartościowań, które ukształtowały moje widzenie świata. Odwołując się ponownie do słów Marqueza proszę o "pamięć serca", która unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymia dobre, bo przecież bywały chwile trudnych decyzji i spotkań, i wręcz ekstremalnych zadań. Serdecznie dziękuję Panu Staroście, Wójtom, Koleżankom i Kolegom z zaprzyjaźnionych placówek kulturalno-oświatowych Sierpca i powiatu sierpeckiego oraz wszystkim Nauczycielom, Pracownikom SP nr 3, Rodzicom i Uczniom za współpracę. Przez te wszystkie lata starałam się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki piastując funkcję dyrektora szkoły. Wiele rzeczy mi się udało, ale nie ustrzegłam się zapewne też błędów za które szczerze przepraszam. Mam poczucie "Niedokończonej misji", ponieważ moja kadencja miała zakończyć się dopiero za rok. Z tego czasu wyniosę mądrość, a często przyjaźń spotkanych ludzi. Pozostaję z nadzieją, że w budowaniu nowej oświatowej przyszłości pomocna okaże się pamięć o przeszłości, także tej wspólnie ze mną spędzonej. Korzystając z okazji składam wszystkim życzenia dobrego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego Grażyna Krawczyńska


Gruba J.
2017-06-22 15:14:17 - Szanowny Felicjanie! Słyszałam od sąsiadki, że jej syna nie chcieli przyjąć. Więc po Felicjanowej wiadomości zajrzałam na ich stronę i przeczytałam w jakimś regulaminie "Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje dyrektor uwzględniając liczbę miejsc w szkole". Pewnie dla niego właśnie miejsca nie starczyło :(.


___K2___
2017-06-22 12:21:24 - Drodzy mieszkańcy Sierpca i nie tylko takie małe ostrzeżenie jeśli chodzi o ul. Słowackiego przy przychodni nie parkujcie bo szkoda waszych pieniędzy a policja są znaki zakazu parkowania oraz linia ciągła podwójna wiadomo znaku można nie zauważyć bo tam zawsze każdy parkował na pamięć ale linie zostały też specjalnie narysowane żeby kierowcy wiedzieli że została wprowadzona zmiana organizacji ruchu w tym miejscu


Mariusz Górecki
2017-06-22 11:14:14 - 2017-06-22 11:12:32 - Wczoraj przybłąkał się do mnie piesek z czerwoną obróżką. Bardzo łagodny i towarzyski.Może ktoś go poszukuje. Mój nr telefonu 507639765.


felicjan
2017-06-22 00:56:10 - Szanowna Gruba J. tak zaiste. Odkąd stało się szkołą publiczną czyli kilka lat muszą przyjąć kto się zgłosi jak każda inna szkoła Ale ciebie już nie przyjmą. Bo gimnazja są wygaszane jak wszyscy wiemy. A co do liceum to nie wiem. Ale to szkoła średnia więc powinni się tam uczyć tylko ci którzy naprawdę chcą się uczyć a nie ci którzy chcą mieć papier.


Gruba J.
2017-06-20 12:30:22 - Szanowny Felicjanie! Czy "leonium bierze wszystkich bo jest szkołą publiczną" oznacza, że każdy kto się zgłosi zostanie przyjęty?


felicjan
2017-06-19 22:32:29 - Pojawiły się wyniki egzaminu gimnazjalnego na stronie gimnazjum leonium. W skali gminy nokautują gim miejskie, w skali powiatu to śmiech już. A w skali województwa kładą wszystko. Niech tak robią z nowym liceum bo mają potencjał. A dla tych którzy powiedzą że tam są wybrani uczniowie odpowiedź jest jedna. Od kilku lat leonium bierze wszystkich bo jest szkołą publiczną. Brawo!!!


magdam
2017-06-19 13:17:54 - Poszukuję osoby do naprawy pralki. Polecicie kogoś?


Joanna2018
2017-06-16 09:33:05 - Panie Pawle niech pan się weźmie za robotę bo ciągłe siedzenie na forach wyjałowiło panu szare komórki. Niech pan pospaceruje ale tak bez stresowo, bez oglądania się na innych. I wtedy może pan zrozumie, że o swoje sprawy trzeba dbać. Może też dojdzie do pana, że roszczenia należy załatwiać twarzą w twarz a nie skarżyć się w internecie. A szastanie czyimś nazwiskiem bez powodu jest conajmniej w złym guście...


jola12345
2017-06-13 20:02:23 - Panie Pawle.jest pan w bledzie.oczernic kogos to nie sztuka.Pani Jagodzinska jest porzadna kobieta i wydaje paczki jak sie nalezy.prosze tej pani nie obczerniac


Kopernik
2017-06-13 18:15:39 - W zasadzie koordynator, jest jak nazwa wskazuje od koordynowania, w tym przypadku wydawania paczek, ale cała sytuacja jest dla mnie żenująca. Zamiast marnować energię na dopominanie się o zapomogę, mógłby zainteresowany zająć się pracą, która zapewniłaby mu egzystencję. Niektórym tak się poprzewracało w głowach od wyciągania ręki, że chyba oczekują żeby urzędnik przyniósł im tę paczkę do domu. Wstyd!


karpow7@vp.pl
2017-06-13 11:05:49 - koordynator programu UE d/s wydawania paczek żywnościowych panJakimowicz Michał właśnie teraz dzwonił do mnie ,że mam udać sie do MOPSU po odbiór paczki i jednocześnie przeprosił za problem-to powinien być standard zachowania urzędnika-a pa ni Jagodzińska jest kłamcą.


Jacyna
2017-06-12 21:07:51 - Wydaje mi sie ze taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu przeciez tylko winny sie tlumaczy. A w dodatku jak mozna mowic o czyjejs nieuczciwosci jesli samemu mowi sie klamstwa? Paczki sa rozdawane dwa dni z rzedu i jesli komus zalezy zeby taka paczke dostac to sam pilnuje terminu. A niemozliwoscia jest zeby taki termin ustalic na rok w przod. Zwolnic to trzeba troche swoje wybujale ego. A takie oskarzenia to zachowac dla siebie bo to zwykly stek bzdur i klamstw. Pozdrawiam.


papa2004
2017-06-12 11:06:02 - Do pana ponizej - karpow7@vp.pl - o swoje trzeba dbać i pilnować a nie wypisywać głupoty w internecie. Ogłoszenia o wydawaniu żywności wiszą z odpowiednim wyprzedzeniem, wszyscy wiedzieli kiedy jest wydawanie a tylko pan nie widział ?


mala
2017-06-12 07:00:18 - Panie Pawle z tego co wiem to zadnej paczki po telefonie do Warszawy Pan nie dostal.Latwo sie pisze klamstwa i oskarza innych nieslusznie.Ogloszenia sa zawsze z duzym wyprzedzeniem rozwieszane na korytarzach trzeba tylko ruszyc tylek i sprawdzac. Radze zamiast siedziec na internecie i pisac klamstwa sprawdzic kiedy bedzie kolejne wydawanie zeby Pan nie mial znow nieslusznych pretensji.Osmiesza sie Pan takimi wpisami zwalniac moze Pan pieska z lancucha.


Annacisowska11
2017-06-11 20:10:36 - Szanowny panie Pawle jakim prawem pan piszesz oskarżenia na Panią Marzenkę masz termin wyznaczony to go strzeż a nie i zwalniać to Pan se może psa z łańcucha skończyłam tą żenującą dyskusje czepiasz pan się wszystkich popatrz na siebie


karpow7@vp.pl
2017-06-09 12:29:45 - Pani Jagodzińska z PKPS nierzetelnie wydaje paczki żywnościowe-po mojej interwencji w Warszawie, została zmuszona do wydania paczki mimo ,że termin wydawania minął-ponadto termin wydawania paczek powinien być podany na rok z góry-żadna łaska -proszę się zgłaszać jeżeli ktos przez to panią został nierzetelnie obsłużony,może ją zwolnimy-paczki są nie Jej lecz z Unii-moj telefon 515541022 Paweł


mariusz160375
2017-06-05 21:44:11 - Do Jurenio.. Ten grób nie jest rozjechany przez auta tylko mial być zlikwidowany ale ktoś się tym zajął i winę zwalono na wiatry..i tak rok za rokiem mija i krzyż gdzieś leży..


Kopernik
2017-06-03 18:26:15 - Władze naszego miasta stawiają na zdrowy styl życia (biegi, rajdy rowerowe, imprezy plenerowe), ale jednocześnie utrudniają funkcjonowanie pieszym, a przecież najcenniejsza dla zdrowia jest systematyczność - codzienny energiczny marsz. Uliczka łącząca Osiedlową z Braci Tułodzieckich została pozbawiona chodnika. Nie jesteśmy jeszcze na tym etapie rozwoju żeby na to pozwolić, gdyż kierowcy traktują pieszych z pozycji siły.Dostrzegam w tym posunięciu jawną dyskryminację i apeluję o więcej poprawności politycznej.


marso
2017-06-01 23:00:29 - Już niedługo koniec roku i kolejne nagrody burmistrza.Panie burmistrzu my rodzice bardzo prosimy o docenienie wysiłków dzieci i młodzieży którzy mają osiągnięcia ciężko pracują cały rok i nigdy nie otrzymali tej nagrody.Sztucznie nabita średnia "medialny szum" to nie wszystko nagradzanie ciągle tych samych wzbudza jakieś dziwne podejrzenia.Mamy w naszym mieście naprawdę wiele zdolnej młodzieży a i tak wiadomo z góry kto wygra..Trzeba się zastanowić czy ta nagroda na sens


Administrator serwisu nie odpowiada za treść wpisów
zamieszczonych na tej stronie przez internautów


Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.