logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła... ?!

2010-01-28

Śnieżne góry na ulicy Dworcowej, styczeń 2010 r.
Śnieżne góry na ulicy Dworcowej, styczeń 2010 r.

Panorama. Widok na rzekę Sierpienicę i zabudowania ulicy 11 Listopada, 3.01.2010 r.
Panorama. Widok na rzekę Sierpienicę i zabudowania ulicy 11 Listopada, 3.01.2010 r.

Hu Hu ha, hu hu ha, nasza zima zła... Jakże pasują do aktualnej sytuacji za oknem słowa tej zimowej piosenki, którą nuciliśmy w przedszkolu.

Duże opady śniegu, temperatury spadające nawet poniżej 20 stopni Celsjusza, zasypane drogi, rozładowane akumulatory samochodów to od kilkunastu dni temat numer jeden rozmów i zmartwień mieszkańców naszego miasta (i całej Polski).

Ale zima 2010 oprócz wielu niewygód to także niebywałe widoki - porażająca biel okolicznych pól, szronowe mozaiki na oknach, okryte śnieżnym puchem drzewa.

W naszej galerii, którą tworzymy dzięki zdjęciom przysyłanym przez Internatów można zobaczyć różne oblicza tegorocznej zimy w Sierpcu. Za dotychczas przysłane zdjęcia serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne zimowe obrazki 2010 roku.Zobacz galerię zdjęć dalej


Redakcja

Komentarze do artykułu: [12]


Kaja
2010-02-28 17:50:00 - Kochani!!! Co tam drogi w Sierpcu :):):) zobaczcie drogę 6 km od Sierpca w miejscowości Grodkowo Włóki ale nie tę zrobioną w ubiegłym roku nie nie !!! Tę nie zrobioną . Prowadzi ona z Grodkowa Włóki do Goleszyna . Może ktoś z was będzie miał odwagę i zrobi sobie rajd Grodkowo -Goleszyn a warto bo tor przeszkód prawie jak na Rajdzie Paryż -Dakar. POZDRAWIAM SOŁTYSA TEJ WSI


michał
2010-02-07 11:18:10 - nie wiem czy pamiętacie zimę 1978/79 r. to była zima stulecia. to ona praktycznie załatwiła komunę. gdyby taka zima była teraz to chyba rząd i samorządy sprzedawali ziemię niemcom aby mieć pieniądze


ktoś
2010-02-06 21:13:34 - Najgorsze są drogi, którymi zajmuje sie powiat. Nie rozumiem faktu, że pieniądze się skończyły. Większość dróg zlecono (oczywiście odbył się przetarg) do odśnieżania i odladzania firmom zewnętrznym. A jak te działają wlasnie widać. Jak wczytamy sie w SIWZ to widać, że ich zadaniem jest dokonywanie tych czynności na określonym terenie i w określonym przedziale czasu. Za to dostają ustaloną w drodze przetaru, stawkę. A że teraz zima przyszła bardziej sroga to taki interes już się im nie opłaci i jeżdżą i odśnieżają tak jak widać. Stąd też moja ocena: WIELKIE zaniedbanie Zarządu Dróg Powiatowych, który nie egzekwuje warunków podpianych umów. A ma przecież dbać o to, aby drogi były utrzymane należytym stanie. A na koniec jeszcze jedna dygresja: dziś na jednej z dróg jechałem za pługiem śnieżnym umieszczonym na traktorz URSUS, za ktorym zaspy powstawaly większe niż były wcześniej, bo pan sobie jechał z pługiem unieśnonym do góry i zgarniał śnieg z bocznych hałd na i tak ledwo przejezny pas ruchu.


mieszkaniec
2010-02-05 21:24:02 - Najciekawsze jest to, że w t trąbią w kółko: "fundusze przeznaczone na odśnieżanie już dawno się skończyły..." więc pytamy GDZIE są pieniądze z poprzedniej zimy przeznaczone na ten cel? nie było AŻ takiej zimy, więc gdzie podziały się te fundusze? czyżby zostały w kwietniu czy maju rozdane pracownikom jako "dodatki" za WSPANIAŁĄ pracę i GOSPODARNE zarządzanie miastami?


załamanyKierowca
2010-02-02 17:19:03 - to już nawet nie jest ważne kto odpowiada za odśnieżanie dróg powiatowych... płacąc podatek drogowy (akcyza) ludzie mają prawo oczekiwać w miarę dobrze utrzymanej drogi... a co dostane??, remont zawieszenia na wiosnę bo to co kurde jest na trasie do płocka to chyba jakieś kamienie wysypali czy co?? jeżdżąc codziennie tą drogą nie widziałem nawet 1 piaskarki tej zimy... dramat


do Pana Kierowcy
2010-02-02 17:06:54 - Żeby tak wszyscy rozumowali jak Pan to w społeczeństwie nie byłoby tyle nienawiści i zawiści. Nie burmistrz oraz rada są winni ,że niektóre odcinki dróg miejskich sa lepiej lub gorzej odśnieżone. Na terenie miasta jest czterech zarzadców dróg; miasto,powiat ,województwo ,spółdzielnia. Kto jak odsnieżył zarówno Pan jak i społeczeństwo widzi. Proszę zobaczyć drugą część osiedla jana pawła toż to koszmar. I czy za wszystko ma odpowiadąć burmistrz.Ile kosztuje odśnieżanie zobaczyłem w tvp ,niektóre miasta już wykorzystały środki na ten cel. Centrala twierdzi ,że zadanie jest gminy ,gmina ,że centrala a to po prostu jest winne prawo; według mnie wszystkie ulice ,które sa w zasiegu oddziaływania władz miejskich powinny należeć do nich i wówczas wiedzielibyśmy kto jest winny zaniedbań w tej materii.Obywatela nie interesuje czyje jest to czy tamto ,obywatel powinnien bezpiecznie korzystac z dróg i chodników.


Kierowca
2010-02-02 16:37:56 - Miasto nie jest od odśnieżania dróg powiatowych, a ul. Płocka i ul. Piastowska takimi drogami są. Nie wspomnę już o odśnieżaniu trasy do Płocka. Wystarczy żeby miasto zadbało o drogi miejskie, za które odpowiada. Jaki jest ich stan każdy sam niech oceni.


załamanyKierowca
2010-02-02 08:52:11 - pozdrawiam Pna Burmisttrza i sznaowną radę, dziekuję za wspaniale odśnierzoną i posypaną droge do Płocka. Wszystkiego Najlepszego, oby tak dalej


ziomie
2010-01-29 12:36:33 - Nie narzekaj , jak ci żle weż łopatę i machaj .czas ,który marnujesz na pisanie to ile metrów bys odsnieżył. jaką ty akcyzę płacisz jak rowerem jeżdzisz. wstydż sie janek.


ziom
2010-01-29 12:10:23 - zgadza sie zima w sierpcu to jedna wielka porazka ledwo przejezdne mniejsze uliczki zasypane parkingi i chodniki bo po co odsniezac i wywozic ten snieg jak mozna wziasc kase na to przeznaczona do kieszeni nawet glownej drogi na plock barany nie potrafia odsniezyc i jest problem z dojechaniem na co ida nasze podatki i akcyza z paliwa !!!!


a
2010-01-29 02:34:28 - temperatura poniżej 20 stopni Celsjusza i śnieg się utrzymuje? ;)


s
2010-01-28 21:20:35 - racja, zima w sierpcu to niebywałe widoki: chodniki zasypane śniegiem, zasypane też drogi. porażające lekceważenie mieszkańców przez władze. będziemy pamiętać podczas wyborów i te "niebywałe zimowe widoki" i Sylwester w mieście i dom kultury i jeziórko.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.