logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

XVI Jesienne Spotkania z Muzyką Rockową - 15.11.2008 r.

2008-11-17

Koncert Ceti
Koncert Ceti
Tegoroczne XVI Jesienne Spotkania z Muzyką Rockową, zorganizowane w sierpeckim Domu Kultury, bez wątpienia należały do zespołu Ceti. Występ tej kapeli w Sierpcu to z całą pewnością spore wydarzenie. Zaprezentowane przez Ceti kawałki z nowej płyty Perfecto Mundo robiły wrażenie.

Zespół powstał w 1989 roku, a jego założycielem był wokalista zespołu Turbo Grzegorz Kupczyk. Nazwa zespołu Ceti pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence). Pierwsza Płyta zespołu" Czarna Róża" z 1989 roku została nagrana z udziałem Czesława Niemena.

Wokalista zespołu Grzegorz Kupczyk był jednym z jurorów oceniających tegoroczny przegląd muzyki rockowej w Sierpcu (przewodniczący Grzegorz Kupczyk, Marek Raduli oraz Krzysztof Misiak). Jego zdaniem było kilka zespołów, które nie zrobiły na nim najmniejszego wrażenia. Więcej: nie pamiętał, co śpiewali. A wystąpili: Open To The Public - Sierpc ( ubiegłoroczni laureaci przeglądu), DD Truck - Gąbin, Amnestia - Kutno, Help Your Self - Płońsk, Charisma - Otwock, Fili Noptis - Kiernozia, Rospors - Zawidz Kościelny, Jack The Ripper - Brodnica, Comise - Trójmiasto i Stan Wojenny z Gąbina. Ten ostatni spodobał się najbardziej. Zespół miał charyzmę i to coś. Przewodniczący jury uważa, że wybór nie był trudny, chociaż nie łatwo jest oceniać innych: "- Nie wiadomo, co dany artysta chciał przekazać publiczności - mówił- Dlatego ocenianie innych jest poniżające. Niestety tu jestem do tego zmuszony"- Dodał Muzyk, który ma za sobą doświadczenia w branży ostro skrytykował zespoły, w których "nie ma duszy". Uważa, że co najmniej trzy z dziesięciu przez niego ocenianych, nic do muzyki nie wniosły.

Krytyce również poddał wokalistów:"- Nie wiadomo, co śpiewali. Były dziewczyny i choćby żywcem wyjęto je z Hollywood to wokalistek z nich nie będzie"- mówił Kupczyk. Niezbyt pochlebnie wyrażał się także o ubiegłorocznym laureacie Spotkań, czyli sierpeckim zespole Open To The Public: " - Wokalista zespołu nie umie się poruszać na scenie, całość się ze sobą nie komponuje- mowa o muzyce zespołu i śpiewie Rogera. Niestety brak wokalistów jak zaznaczył muzyk to problem naszych czasów" - twierdził. Inaczej w oczach członków jury wypadł Pinio ze Stanu Wojennego: "- Facet śpiewał. Tam się wszystko kleiło"- mówił Kupczyk. W ocenie jurorów  w grze zespołów chodzi mniej więcej o to, czy zespół "ma jaja". Czyżby nie miały ich zespoły, które nie zdobyły nagrody?

Główna nagroda w postaci okrągłej sumki 1 tyś. zł trafiła do Stanu Wojennego  z Gąbina. Muzycy zagrali w składzie: wokal i bas Pinio, gitara Dave i Witos perkusja. Swój artystyczny debiut mieli   w Jarocinie. W sali Domu Kultury zaprezentowali premierowy kawałek " Atomowa śmierć". "- W tym samym składzie gramy już ponad 20 lat- mówi Pinio- Nie robimy tego dla kasy tylko dla publiczności"- dodaje. Zespół pochodzi z Gąbina. Zaczynał z kapelą Farben Lehre z Płocka. Niestety nie dorobił się płyty. Chłopaki ćwiczą w rodzinnym Gąbinie w tutejszym Miejskim Ośrodku Kultury. Być może po sukcesie w Sierpcu, gdzie przebili wszystkie zespoły znajdzie się ktoś, kto zechce wypromować Stan Wojenny. "Oni mają duszę, tego chce się słuchać"- tak mówił o zespole Grzegorz Kupczyk. Mówił też, że podobny przegląd jak ten w Sierpcu nic nie zmieni w życiu zespołów.  Rynek muzyczny jest już zapchany. Szkoda, że XVI Jesienne Spotkania z Muzyką Rockową nie zakończyły się występem laureata.

 Zobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Jesienne Spotkania z Muzyką Młodzieżową


JG

Komentarze do artykułu: [18]


iksigrekzet
2009-01-27 22:59:01 - co roku ci sami anonimowi kretyni piszą te same szablonowe bzdury... załóżcie sobie nowy, jakże fantastycznie ożywiający i porywający tłumy zespół. i grajcie. i przyciągajcie tłumy. i może wtedy przestaniecie anonimowo pisać chore przemyślenia...


crew
2009-01-27 13:59:57 - Co roku grają te same zespoły... Więc poziom zamiast rosnąć - maleje. I nie ma się czemu dziwić.


AMSTRONG
2008-11-29 09:16:06 - nie mam istotnych uwag do prezentowanych artystów , żałuję ,że choroba wyeliminowała udział w przeglądzie OKTETU ŚWIETOKRZYSKIEGO I KWARTETU NIEZALEZNEGO .Te dwa zespoły grajace na wspólna nutę zaczeły wydobywac w swojej twórczości inne dżwięki ,bardziej zbiżone do jazzu z lat 50-tych i 60-tych .Wszak sam wirtuoz KASKO ma 65 wiosen.


Sybilla
2008-11-28 23:08:08 - A mi się podobało!! Open the Public- jak zwykle wypadł dobrze technicznie. Fili Noctis - dobry tradycyjny thrash Jack The Ripper - ciekawie, klimatyczne metalowe granie Te trzy zespoły typuje jako najciekawsze dla mnie, które wystąpiły na tegorocznym pzeglądzie.Pozdrawiam wszystkich :)!!!!!


hiehie
2008-11-28 09:42:44 - Z niektórych wpisów można wnioskować, że po raz kolejny jeden sepleniący wokalista, ale mający się za cud świata, został skrytykowany przez Jury. Graliście gorzej niż rok temu, wokal tragiczny :p


taki sobie gość
2008-11-27 23:39:06 - widzę,że nie wstawiono mojego całego tekstu...pozdro dla admina


taki sobie gość
2008-11-27 23:35:55 - ...byłem, słuchałem i widziałem...winić Szanowne Jury za to,że sami blokują młodych muzyków, opowiadając im historyjki jak to się powinno robić(mam na myśli muzykę;)to chyba nie ma sensu.Bo co takie Szanowne Jury może powiedzieć na temat muzyki jak samemu robi z siebie błazna(mam tu na myśli komentarz pana Życzliwego i jego wyszukany link...brawo)jak np.misztrzu gitary Szanowny Pan K.M.Nie inaczej jest z pozozstałymi Jurorami,ale co tam nawet jak się gwiazdą nie jest to trzeba udawać...a nie lepiej byłoby doradzić w jakim kierunku kapela ma się poruszać, opowiedzieć(lub też przyznać się)jak to się samemu zaczynało, czasami nawet grając cuda ludowe(hej sokoły),ale czy taki juror się przyzna,że sokoły mu nie pomogły?Oczywiście, że nie bo nie zaproszono bygo na taki przegląd i nie zarobiłby paru złotych,lepiej udawać gwiazdę o której nikt nie słyszał,ale za to od innych wymagać na starcie cudów....Jednak czy warto mieć pretensje do jurorów?Chyba nie.Wystarczy przeczytać komentarz pana Życzliwego i obejrzeć: )Myślę że na ludzi którzy sami robią z siebie błaznów nie ma co zwracać uwagi tylko robić swoje-grać....ale... pretensje można mieć do organizatorów!Szanowni Organizatorzy!Nie wiem kto za tym stoi,czy najwyższa władza DK,czy jakiś inny typ z DK,ale nie przynoście wstydu młodym ludziom i temu miastu,muzyka rockowa to nie spęd na witosa,to nie też wesele!Organizacja tegorocznego przeglądu ma wiele do życzenia!Kto normalny wynająłby taką firmę nagłośnieniową, chyba ten kto organizuje "festyn otpustowy".Podobnie jest ze sprawą jury.Poszliście najmniejszą linią oporu!Zero zaangażowania, zero wkładu od siebie.Szanowni Organizatorzy!DK to nie sklep tu trzeba się znac na czymś i włożyć troche chęci w pracę,a nie przyjść, odsiedzieć swoje i do domu.Bo chyba to ma na myśli większość pracowników DK!A sama władza niech nie myśli że zarządzanie kulturą to tylko plener plastyczny,bal seniora,czy teatrzyki, Kulturę tworzą ludzie nie z przymusu tylko z chęci!Jednak widzać,że sonda internetowa nie pomogła,więc pytanie po co to


LEWY
2008-11-27 17:17:01 - Myślę, że nie ma co sie przejmować gadaniem jakiś tam dziadków czy discopolowców z Płocka. Jeśli chodzi o tematy konkurencji pomiędzy zespołami czy pomiędzy "owymi profesjonalistami", którzy to grając całe życie nawet nie dorobili sie porządnej gitary to już moim zdaniem trzeba sobie zadać pytanie czy warto grać jakieś takie przeglądy, m.in. konkurować i słuchać bzdur. Ów znawcy będą przyjeżdzać do Sierpca co roku, wiadomo kogo to zasługa;) Stan wojenny jak również wszystkie zespoły nie słyszałem więc nie mogę się z Toba zgodzić "SatyrX", notamiast pierd...e o faworyzacji przez Kupczyka Dickonson`a to szczerze mówiąc tamte czasy minęły i już nie potrzeba w nowych trendach wyjców mezzo-sopranem. Odnośnie twojej adnotacji do "Wygranych" to wogóle bez sensuu piszesz mówiąc, że na innych przeglądach nie miałby zespół żadnych szans (niby na jakich... ciekawe... Grabii nie mają tyklo dłonie więc grać potrafią, jak??? to już w zależności jaka muza kręci danego odbiorcę. Moja propozycja dla wszystkich - grajcie koncerty, gdzie ludzie przychodzą sie wyluzować, ale nie jakieś tam przeglądy co nic tak naprawdę nie wnoszą nowego i nie znaczą poza tym, że w Sierpcu to juz tradycja. Pozdrawiam wszystkich znajomych występujących i nie występujących w tym roku:)


SatyrX
2008-11-27 12:08:17 - Co do tegorocznego przeglądu uważam że poziom zespołów nie odbiegał od lat poprzednich. Było nie najgorzej.Za to komisja była fatalna!!Zespół który został wybrany przez szacowne jury na innych tego typu przeglądach nie miałby żadnych szans.Wielcy technicy za jakich się uważają panowie Kupczyk i Raduli wybierają zes. Stan Wojenny który nie potrafi grać, niestety to o czymś świadczy.Czyżby bali się konkurencji która powoli spycha ich na margines muzyczny.Gadanie o braku orginalności i technice wykonania jest na pewno mobilizujące dla tych początkujących zespołów. Panie Kupczyk niestety nie wszystkie wyśpiewane przez pana słowa były zrozumiane przez publiczność,a gdzie tu orginalność?, naśladować Bruce'a Dickinson'a z Iron Maiden mija się z sensem wypowiedzianych komentarzy przez pana.A pan Raduli niech sobie przypomni te wszystkie fałsze na gitarze z czasów kiedy grał w Budce Suflera. Niestety ludzie też mają uszy i oczy, nikt nie jest doskonały. Niestety niszczycie sami młodych muzyków.dlatego takie przeglądy jak ten nie mają przyszłości.Żenada!!!


życzliwy
2008-11-26 17:04:18 - oto jeden z jurorów tegorocznego przeglądu(gitarzysta)...myślę, że nic więcej nie trzeba mówić...oto wspaniały Krzysztof M. wraz zespołem Bayer Full. http://pl.youtube.com/watch?v=iKBmj8vDpIA


fiszu
2008-11-26 12:10:58 - widziałem jedynie ostatnie trzy kawałki, ale po opiniach wiem że wiekszość zespołów wcześniejszych lepiej by sie sprawdziła jako gwiazda wieczoru. od czasów kiedy zagrał NONE te przeglady sa coraz mizerniejsze. no ale ostatecznie dobrze że jest COKOLWIEK. to miasto mogło by więcej zainwestować w kulturę. wydać 1 000 000 zł na kupe piachu na jeziurkach mogą a na pożądną kapelę raz do roku nie?


do Ob. Serwator
2008-11-26 10:04:36 - Kiepskie nagłośnienie i nic więcej nie dodawaj. Bo to tak jakby oceniać tancerzy po ciemku.


Ob. Serwator
2008-11-25 20:05:30 - Fakty: 1. Nagłośnienie do bani. 2. Poziom festiwalu marny. 3. Z wieloma opiniami Kupczyka niestety muszę się zgodzić. 4. Pomimo powyższych wad . . . JEDNAK FAJNIE, ŻE JEST U NAS TAKA IMPREZA :)


joł
2008-11-25 14:34:49 - Przecież juror misiak od zawsze nienawidzi Sierpc. A dar przekonywania posiada. Oto główna przyczyna mało udanego widowiska.


opetany
2008-11-22 16:34:23 - nagłośnienie rodem z wiejskiego weselicha.organizator, czyli DK nie popisał się w tym roku.a szkooooda.


### kisiel ###
2008-11-21 23:45:14 - Może kiedyś doczekamy się koncertu Lao Che w Sierpcu


janker
2008-11-21 22:40:41 - akustyk prosto z weselnej konsoli, zresztą podczas koncertu wielkiej gwiazdy momentami nie wiedziałem w jakim języku śpiewa Kupczyk...


hej yo
2008-11-21 18:40:58 - Co niektórych zatkało? byliście na przeglądzie, kicha w tym roku
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.