MKS KASZTELAN - KS ŁOMIANKI 6 : 1 (1 : 1) - 17 VI 2006r.

2006-06-26

W ostatnim meczu sezonu 2005/2006 piłkarze Kasztelana Sierpc pokonali na własnym stadionie KS Łomianki 6:1.

W bardzo dobrym stylu zakończyli rozgrywki Mazowieckiej Ligi Seniorów sezonu 2005/2006 piłkarze Kasztelana Sierpc. Sierpczanie już w 29 kolejce gier pokonali na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 5:2. Tym zwycięstwem sierpczanie zapewnili sobie byt w MLS.

Mecz z gośćmi spod Warszawy ułożył się dla piwoszy znakomicie. Już pierwsza akcja Piotra Erzina i Huberta Fortuny zakończyła się zdobyciem gola. Przyjezdni szybko, bo już pięć minut później wyrównali. Pierwsza połowa nie przyniosła już zmiany wyniku, choć nasi piłkarze mieli jeszcze kilka okazji do objęcia prowadzenia. Niestety w decydujących momentach szwankowała skuteczność.

W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Rozpoczął Piotr Erzin równo kwadrans od rozpoczęcia pierwszej połowy. Ten gol wyraźnie podciąć skrzydła Łomiankom. Ich słabość Kasztelan wykorzystał dziesięć minut później, a konkretnie Jacek Majchrzak, który przelobowal golkipera rywali. W 76.minucie było już 4:1. Ponownie na listę strzelców wpisał się Majchrzak. W 85.minucie popularny Myszka ustrzelił klasyczny hat-trick (trzy bramki w jednej połowie). Tuż przed ostatnim gwizdkiem Robert Bielecki dobił jeszcze gości szóstym trafieniem. Podopieczni Rajmunda Koperka rozegrali dobrą rundę wiosenną i zasłużenie zapewnili sobie utrzymanie.

Szkoda, że w przyszłym sezonie zabraknie w szeregach piwoszy niezwykle doświadczonego Jacka Majchrzaka. Popularny Myszka rezygnuje z futbolu by mieć więcej czasu dla rodziny. Kto wie może wróci jeszcze do naszego miasta na jakiś mecz benefisowy. Taki mecz na pewno mu się należy po prawie 10 latach spędzonych łącznie w Kasztelanie. Już po spotkaniu piłkarze i działacze Kasztelana celebrowali utrzymanie klubu w V lidze przy okolicznościowym grillu.