logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

PODSUMOWANIE SEZONU KASZTELANA 2004/2005 - 20 VI 2005r.

2005-06-22

Nareszcie skończył się tak bardzo nieudany sezon IV ligi mazowieckiej 2004/2005. Przed jego rozpoczęciem chyba nikt nie spodziewał się, że nasza drużyna zakończy rozgrywki na siedemnastej, przedostatniej pozycji, z dorobkiem zaledwie 25 punktów w 34 spotkaniach (0,73 pkt na mecz 7 zwycięstw 4 remisy 23 porażki).

Do bezpiecznej pozycji, gwarantującej utrzymanie (12 lokata Pogoń Siedlce) mieliśmy aż 19 pkt straty. Początek sezonu drużyna rozpoczęła pod wodzą Rajmunda Koperka, który wprowadził drużynę do 4 ligi (obecnie grający trener Startu Proboszczewice). Po kilku mniej udanych występach zespołu zarząd postanowił podziękować za współpracę trenerowi i zatrudnił na stanowisku trenera Leszka Harabasza (nie trzeba przedstawiać sylwetki, trener, który w swoim czasie wprowadził Petrochemię Płock do ekstraklasy).

Wydawało się, że trener z nazwiskiem będzie potrafił wykrzesać z drużyny więcej energii (zarząd zarzucał poprzedniemu szkoleniowcowi, że ten nieodpowiednio przygotował drużynę do rozgrywek i chyba miał rację, bo nasi piłkarze byli bardzo słabo przygotowani pod względem kondycyjnym, końcówki spotkań były fatalne, piłkarze nie mieli siły biegać po boisku) nic bardziej mylnego. Wiele osób twierdziło, że w drużynie było wielu sympatyków trenera Koperka i że grali przeciwko nowemu trenerowi. Chyba coś w tym jest, bo jak można wytłumaczyć serię kilkunastu spotkań ligowych bez zwycięstwa. Nawet, jeśli Koperek źle przygotował naszą drużynę kondycyjnie to chyba trener Harabasz miał dużo czasu, aby to poprawić. Niestety to mu się nie udało.

Kolejnym szkoleniowcem (po rundzie jesiennej) został jeden z naszych piłkarzy, który gra już ładnych kilka lat w naszym zespole -Jacek Majchrzak. Ten jednak doświadczenia jako szkoleniowiec nie miał wcale i chyba powierzenie mu funkcji pierwszego trenera czwartoligowego zespołu to nie była odpowiednia decyzja.

Owszem Majchrzak miał dosyć dobre wyniki meczy sparingowych (minimalna porażka po bardzo dobrym spotkaniu 0-2 z Koroną Kielce beniaminkiem ekstraklasy) to jednak nie miało to przełożenia na ligę. Drużyna grała słabo i o zdobywanie punktów było ciężko.

Nie można oczywiście wszystkiego zwalać na trenera, bo piłkarzy miał, jakich miał i nie było za bardzo alternatywy. Kwestia doboru zawodników to już chyba oddzielny temat, ale nie może być tak, że do drużyny, która gra w czwartej lidze przychodzą piłkarze, którzy prezentują dość niski poziom po za małymi wyjątkami.

Kolejna sprawa to drużyny młodzieżowe. Jeśli się nie mylę to w szerokiej kadrze seniorów było tylko dwóch młodych piłkarzy z juniorów Paweł Sławiński i Dawid Kopyciński. A gdzie reszta? Wynika z tego, że nie mamy dobrych trenerów w grupach młodzieżowych, bo to, że jest taka bieda w materiale to o czymś świadczy. Owszem zdarza się, że młodsze grupy osiągają jakiś sukces w swojej lidze i trenerzy mogą się tym chwalić, ale chyba nie o to chodzi. Miarą umiejętności szkoleniowych trenerów grup młodzieżowych jest to ilu juniorów z pod ich ręki trafi w przyszłości do seniorów i powinni przygotowywać drużyny tylko i wyłącznie pod tym względem. Ilu młodych trafiło do seniorów pisałem już wyżej.


Również piłkarze ręczni nie awansowali do pierwszej ligi, a więc ten sezon dla całego klubu był bardzo nieudany, (chociaż w drużynie ręcznych jest wielu naszych młodych chłopaków i na pewno ten sezon był dla nich po to, aby mogli się ograć i ten cel został osiągnięty.


To tyle od aspektu sportowego. Co do kibicowskiego spojrzenia na to wszystko, spadek do MLS-u wcale nie musi być dla nas zły (choć zawsze wiadomo, że lepiej, gdy klub jest w wyższej lidze). Układy tabel w IV lidze i Mls-ie doprowadziły do tego, że przyszły sezon może być dla nas jeszcze ciekawszy niż mijający. Wciąż czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia (podział grup MLS-u), ale już teraz wiemy, że w lidze zagramy min z Olimpią Warszawa, MKS-em Ciechanów, Wkrą Żuromin, Błękitnymi Raciąż, Wisłą II Płock, Mazowszem Płock. Do tych drużyn dołączy w naszej grupie jeszcze kilku bardzo ciekawych rywali (aspekt kibicowski), dlatego z niecierpliwością czekamy na ostateczny bieg wydarzeń i na terminarz.

Miejmy nadzieję, że nasza drużyna zostanie tak przygotowana do rozgrywek, że będzie z powodzeniem mogła walczyć o kolejny awans do czwartej ligi, na co każdy z nas kibiców liczy.


Jeśli ktoś ma inne poglądy lub nie zgadza się z moimi spostrzeżeniami to zapraszam do dyskusji na nasze forum.


(ze strony http://www.mkskasztelan.prv.pl, za zgodą autora; tam też można podyskutować na forum na temat jego refleksji)(by LISO)

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.