logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim z udziałem sierpczan - 5-6.10.2018 r.

2018-10-09

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim w Bornym Sulinowie z udziałem reprezentantów KS Taekyon - Sylwii Marcinkowskiej i Bartosza Duszyńskiego, 5-6.10.2018 r.
Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim w Bornym Sulinowie z udziałem reprezentantów KS Taekyon - Sylwii Marcinkowskiej i Bartosza Duszyńskiego, 5-6.10.2018 r.

W dniach 5-6 października 2018 r. w Bornym Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach tej rangi zadebiutowała dwójka reprezentantów KS Taekyon - Sylwia Marcinkowska i Bartosz Duszyński.

Niestety w przypadku Bartka tych zawodów nie możemy zaliczyć do udanych. W półfinale uległ on zawodnikowi Startu Olsztyn 7:8. Niestety w walce repasażowej musiał uznać wyższość zawodnika z AZS OŚ Poznań i ostatecznie wylądował poza strefą medalową.

Pechowy występ, choć zakończony lepszym wynikiem, zaliczyła także Sylwia. W walce półfinałowej pod koniec pierwszej rundy doznała kontuzji. Na początku wyglądało to dość poważnie, z podejrzeniem zerwania więzadeł bocznych w kolanie, ale na szczęście okazało się to mocnym stłuczeniem, które jednak uniemożliwiało kontynuowanie pojedynku. Sylwia ostatecznie zdobyła medal brązowy. Jest to swego rodzaju historyczne wydarzenia w naszym Klubie, ponieważ Sylwia jest pierwszą kobietą, która zdobywa medal na imprezie tej rangi.

Bezpośrednio po zawodach Bartek wraz z innymi zawodnikami Kadry Narodowej udał się na zgrupowanie przygotowawcze przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy, które to odbędą się w listopadzie w Warszawie. Na tym zgrupowaniu będzie starał się przekonać trenerów Kadry do otrzymania powołania na ten turniej. Trzymamy kciuki. 


Tagi: KS Taekyon


Artur Balcerowski

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.