Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo Olimpijskim - Sierpc 7.10.2017 r.

2017-10-08

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo Olimpijskim, Sierpc 7.10.2017 r.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo Olimpijskim, Sierpc 7.10.2017 r.

W sobotę 7 października 2017 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Mistrzostwa Mazowsza w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach brały udział dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Do Sierpca przyjechało prawie 200 osób z 16 Klubów Mazowsza oraz województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Miasto reprezentowały dzieci z Klubu Sportowego Taekyon Sierpc.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rywalizowali zawodnicy w wieku 10-11 lat, w Mistrzostwach Mazowsza dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W sumie blisko 200 zawodników z 16 Klubów z czterech województw: Mazowieckie, Podkarpackie, Świętokrzyskie i Lubelskie. W zawodach Młodzików nie rozgrywa się zawodów rangi Mistrzostw Polski, a turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików jest najwyższej rangi turniejem w tej kategorii wiekowej w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: w dwuboju sprawnościowym złożonym z kopnięcia dosiężnego z wyskoku oraz konkurencji wielokrotnych kopnięć w ciągu 10 sekund; poomse (układy formalne) oraz kyorugi (walka sportowa). W tych zawodach wystartowało trzech reprezentantów KS Taekyon. W dwuboju sprawnościowym  5 miejsce z pośród naszych zawodników zdobył Konrad Nowicki. W konkurencji walki sportowej niestety Konrad odpadł w eliminacjach, za to pozostali nasi zawodnicy wypadli zdecydowanie lepiej. Najpierw Patryk Stachowi uległ dopiero w półfinale zawodnikowi z UKS G-8 Bielany Mateuszowi Krystianowi i zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Jednak największy sukces odniósł Jakub Rutkowski. Kuba jak burza przeszedł przez ten turniej. W pierwszym pojedynku przed czasem pokonał zawodnika z UKS ZS Bełżyce Kajetana Widelskiego (przewaga 20 pktów w drugiej rundzie kończy pojedynek przed czasem), w pojedynku półfinałowy, także przed czasem, pokonał Bartosza Płonkę z Centrum Walki Warszawa.

W finale przeciwnikiem Kuby miał być zawodnik OSTO Ostrowiec Świętokrzyski Jakub Falura. Obawialiśmy się wyniku tego pojedynku ponieważ oglądaliśmy wcześniejsze pojedynki tego zawodnika i podobnie jak nasz Kuba przeszedł przez wcześniejsze walki jak burza. Szczególnie w pojedynku półfinałowym pokonał zawodnika KS Tebek Bielany Dawida Guzowskiego gdzie po pierwszej rundzie wynik był 19:0. Jednak przed walką ustaliliśmy taktykę dokładnie pod tego zawodnika. Kuba wyszedł do pojedynku mocno skoncentrowany i zmotywowany ponieważ na trybunach pojawiła się jego cała rodzica z najgoręcej dopingującym dziadkiem. Kuba walczył bardzo mądrze jak na kategorię młodzika. Bardzo rzadko w tej kategorii wiekowej zawodnik zachowuje dyscyplinę taktyczną i potrafi zmienić taktykę dokładnie w tym momencie kiedy to jest niezbędne. Te zalety pozwoliły Kubie wygrać kolejny pojedynek przed czasem wynikiem 37:17, choć przeciwnik był jednak lepszy technicznie. Ale to jednak zawodnik KS Taekyon zdobył złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W Mistrzostwach Mazowsza Dzieci wystartowało 17 zawodników KS Taekyon we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: kopnięcie dosiężne z wyskoku (Twio ap chagi), wielokrotne kopnięcie na czas (dollyo chagi) oraz w konkurencji mini-kyorugi  (walka sportowa z ograniczoną możliwością atakowania głowy). Niestety zawodnicy KS Taekyon nie wystartowali w konkurencji mini-kyorugi z uwagi na brak badań lekarza sportowego. Za to w konkurencjach sprawnościowych wielokrotnie stawali na podium:

W konkurencji twio ap chagi medale zdobyli (medale były wręczane do piątego miejsca):

- chłopcy 7 lat i młodsi (11 zawodników)