logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

BIEGACZKA TKKF Kubuś JEDZIE DO PEKINU - 16 I 2005r.

2005-01-17

Już po raz czwarty reprezentanci Ogniska TKKF Kubuś wystartowali w warszawskich biegach prze­łajowych organizowanych przez Dzielnicę Bielany pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. 16 styczeń 2005 r. okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych biegaczy.

W pierwszym z biegów - Biegu Chińskim na dystansie 5 km bardzo chętnie stratują kobiety z całego kraju, gdyż nagrodą za zajęcie pierwszych pięciu miejsc w klasyfikacji generalnej jest ucze­stnictwo w sztafecie EKIDEN w Pekinie. Wyjazd organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki. W IX edycji tego biegu wzięły udział dwie biegaczki Ogniska - Ewa CzajkowskaDorota Olendrzyńska. Ewa po wspaniałym biegu, z czasem 19 min. 41 s. zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

- Nie wierzę - to pierwsze słowa naszej biegaczki, gdy dotarło do niej, że to ona będzie w tym roku repre­zentować Polskę w Pekinie. - Przed metą ktoś krzyknął, ze biegnę na czwartej pozycji. Czułam oddechy rywalek, przyspie­szyłam. Ciągle nie dociera do mnie, to że wystarczyło przebiec 5 km, aby pojechać do Chin.

Ewa zapisze się w historii Sierpca, jako pierwsza, której udało się zakwalifikować do tak elitarnej stawki biegaczek. Jest to ogromny sukces, okupiony ciężką pracą. Ale jak widać warto.

Dorocie Ole­ndrzyńskiej zabrakło dokładanie minuty, aby podzielić sukces koleżanki. Ostate­cznie zajęła X miejsce w klasyfikacji gene­ralnej, a IV w kat. do 19 lat.

W Biegu Chińskim startował również nasz rodzynek, Bartłomiej Mysera. Na 121 ucze­stników zajął III miejsce.

Sama organizacja biegu była na wysokim poziomie, ale podczas wręczania nagród zdarzył się skandal. Do organizatorów nie dotarły puchary i nagrody, które miały być ufundowane przez Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej. Wyjaśnie­niem tej sprawy ma zająć się Urząd Dzielnicy Bielany. Mamy nadzieję, zwycięzcy otrzymają należne im trofea wraz z przeprosinami.

Drugim biegiem rozgrywanym na Bielanach był XXII Bieg Chomiczówki. W tym roku padł rekord, jeżeli chodzi liczbę ucze­stników. Aż 439 biegaczy stanęło na starcie. Było to międzynarodowe towarzystwo, wśród którego znalazła się sie­rpczanka, repre­zentantka TKKF Kubuś, Danuta Kozłowska. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle, po 5 km każda. Trasa wiodła osie­dlowymi uliczkami Chomiczówki. Składała się głównie z zakrętów.

Czuję ją w kolanach - powie­działa pani Danusia po zakończe­niu biegu.

Ostatecznie nasza biegaczka zajęła II miejsce w swojej kategorii ( 50 lat i powyżej).

Prezes Ogniska TKKF Kubuś Jakub Grodzicki, który zainicjował wyjazdy na warszawskie biegi i od czterech lat zabiera tam naszych zawodników, podsumował: – Jestem bardzo zadowolony z postawy biegaczy, a zarazem dumny, że udało mi się zebrać tak wspaniałą ekipę. To, czego nie udało się dokonać w zeszłym roku Dorocie Ole­ndrzyńskiej (zajęła IV miejsce) w tym roku osiągnęła Ewa Czajkowska. Jej sukces jest ogromnym splendorem dla Ogniska, ale przede wszystkim dla Sierpca. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy świadkami jak nasi zawodnicy będą sięgać po najwyższe laury.Anna Matuszewska

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.