logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim - 27-28.05.2016 r.

2016-06-09W dniach 27-28 maja 2016 r. w Zalasewie (gmina Swarzędz) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 54 Klubów z całej Polski, w tym 3-osobowa reprezentacja KS Taekyon: Oliwka Perczyńska w kat. - 52 kg, Sylwia Marcinkowska - 52 kg, oraz Bartosz Duszyński w kat. - 45 kg.

Pierwsza do walki przystąpiła Oliwka. Jej pierwszą przeciwniczką była Maria Gawęcka z AZS AWF Wrocław. Walka zaczęła się od agresywnych okrzyków przeciwniczki, które nie zrobiły na Oliwce większego wrażenia, ponieważ szybko objęła prowadzenie. W ciągu całego pojedynku stopniowo zwiększała dorobek punktowy, skutecznie się broniąc. Ostateczny rezultat to 11:2 dla Oliwki. W kolejnej walce trafiła na uczestniczkę Mistrzostw Europy z poprzedniego roku - Łucję Oleszczuk z promyka Ciechanów. Pierwsza runda pojedynku zakończyła się remisem 3:3. W drugiej rundzie niestety dała się zaskoczyć przeciwniczce i po trafieniu na głowę przegrywała już 3:6. Niestety trzecia runda nie przyniosła już zmiany rezultatu. Łucja Oleszczuk ostatecznie zdobyła tytuł Mistrza polski juniorek w kat. - 52 kg. Zostało nam oczekiwanie na repesaże. W walce repasażowej Oliwka niestety uległa 2:7 Wiktorii Strzeszewskiej z AZS UWM Olsztyn i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

W tej samej kategorii Sylwia Marcinkowska w pierwszym pojedynku zmierzyła się z Aleksandrą Łojko z Tygrysa Kętrzyn. Pierwsza runda zakończyła się remisem 0:0. Sylwia bardzo skutecznie się broniła i przeciwniczka nie mogła znaleźć na nią sposobu. Niestety na początku drugiej rundy zawodniczka z Kętrzyna zaatakowała skutecznie na Sylwii głowę i po dwóch trafieniach wynik był 0:6. Sylwia bardzo szybko chciała odrobić straty i rzuciła się do ataku. Niestety to było najgorsze rozwiązanie bo przeciwniczka tylko na to czekała i zaczęła skutecznie kontrować. Nasza zawodniczka przegrała 2:13 i odpadła z dalszej rywalizacji.

Najdłużej czekaliśmy na pierwszy pojedynek Bartka Duszyńskiego. W pierwszej walce przeciwnikiem był Przemysław Bagiński z Dragona Długie Stare. Wiedzieliśmy, że ten pojedynek nie będzie stanowił dużego wyzwania dla Duszka. Bartek był lepszy w każdym aspekcie tego pojedynku. Lepiej atakował, lepiej kontrował, skuteczniej się bronił i częściej atakował głowę przeciwnika. W końcówce walki popełnił jednak błąd, który mógł zakończyć się knockoutem. Bartek zbyt pewnie ruszył do ataku i nadział się na kontrę przeciwnika, który trafił prosto w szczękę. Bartek wylądował na macie, jednak szybko się podniósł i zanim sędzia doliczył do ośmiu, był już gotowy do walki. Ostatecznie zwyciężył wynikiem 19:7 przed czasem w 3 rundzie (12 pkt. przewagi w trzeciej rundzie kończy pojedynek).

Najtrudniejszy pojedynek czekał Bartka w drugiej walce. Przeciwnikiem był Mateusz Szczęsnowski z UKS Koryo Mszana Dolna. Wiedzieliśmy, że będzie wyzwaniem. Bartek wyszedł do walki bardzo skoncentrowany i na początku to on objął prowadzenie. Jednak pierwsza ruda zakończyła się remisem 2:2. W drugiej rundzie zawodnik z Mszany wykonał skuteczny atak na głowę za 3 punkty i wynik był 2:5. W trzeciej rundzie obaj zawodnicy zdobyli po jednym punkcie i ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 3:6 dla Mateusza, który w finale przed czasem pokonał innego zawodnika z Dragona przed czasem. Podobnie jak w przypadku Oliwki o przegranej zadecydowało jedno trafienie na głowę.

W walce o brązowy medal Bartek zmierzył się z Filipem Maksimczukiem OK Pole TKD. Tutaj znów od początku zaznaczyła się duża przewaga Bartka. Przeciwnik był nam już znany, ponieważ Bartek pokonał go na Pucharze Polski w Olsztynie. Bartek znów był szybszy i lepiej zorganizowany taktycznie od swojego przeciwnika. Pewnie zwyciężył pojedynek przed czasem 13:1 i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W tym miejscu chciałbym nadmienić że w 10 lipca Bartek wylatuje na Światowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które w tym roku odbędą się w Tajpej na Tajwanie. Będziemy trzymać kciuki za kolejny udany występ.

 


Tagi: KS Taekyon Sierpc


Artur Balcerowski

Komentarze do artykułu: [1]


kasia25
2016-07-28 18:16:27 - Oby więcej takich inicjatyw.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.