Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim - 22.05.2016 r.

2016-06-01

W dniu 22 maja 2016 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Młodzików i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników z 8 klubów: AZS AWF Warszawa, G8 Bielany, Taebaek Bielany, Legionowska Akademia Sportu,  AZS UWM Olsztyn, UKS-TKD Kórnik oraz gospodarz KS Taekyon.

Zawody rozgrywane były tylko w kategorii walki sportowej. Reprezentacja KS Taekyon składała się z 11 młodzików i jednej kadetki. Złote medale i tytuły Mistrzów Mazowsza dla naszego Klubu zdobyli Michał Kunda w kat +50 kg i Aleksandra Klasińska w kat +42 kg. Oboje w bardzo ładnym stylu wygrali swoje pojedynki choć Ola w pierwszej walce, po pierwszej rundzie przegrywała 0:3, ostatecznie wygrywając  8:4. Srebrne medale zdobyli: Kamil Okraszewski w kat. -44 kg, Igor Olczak w kat. +50 kg, Bartosz Nowak w kat. -31 kg, Karol Łazarski - 23 kg oraz Dominik Chrzanowski w kat. -30 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy Jakub Rutkowski w kat. -23 kg, Patryk Stachowicz w kat. - 30 kg i Bartosz Rębacz w kat. -33 kg. oraz Anna Obrębska w kat. -28 kg. W swoim debiucie w walce sportowej nasza jedyna juniorka młodsza Martyna Nowak w kat. -44 kg zdobyła brązowy medal.

Wyniki naszych zawodników spowodowały, że Klub Sportowy Taekyon zajął III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zawody były dla nas bardzo udane pod względem sportowym ale także i organizacyjnym. Udowodniliśmy po raz kolejny, że w kategoriach najmłodszych zawodników jesteśmy liczącym się Klubem nie tylko na Mazowszu ale i w kraju. Nasi najmłodsi zawodnicy w tym roku zdobywali już medale na Pucharze Polski.  Trochę gorzej nam się wiedzie w kategorii juniorów młodszych, ale mam nadzieję, że Martyna po zdobyciu brązowego medalu przyłoży się jeszcze bardziej do pracy i wyniki wkrótce będą dużo lepsze. Otwarte Mistrzostwa Mazowsza zostały zorganizowane wyłącznie ze środków Urzędu Marszałkowskiego przekazanych przez Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego.