logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Trzy medale zawodników KS Taekyon Sierpc na Pucharze Polski w Olsztynie - 11-12.12.2015 r.

2015-12-16

W turnieju wystartowała 3 osobowa reprezentacja juniorów KS Taekyon Sierpc w składzie: Oliwia Perczyńska, Sylwia Marcinkowska i Bartosz Duszyński
W turnieju wystartowała 3 osobowa reprezentacja juniorów KS Taekyon Sierpc w składzie: Oliwia Perczyńska, Sylwia Marcinkowska i Bartosz DuszyńskiBartosz Duszyński
Bartosz Duszyński

W dniach 11-12 grudnia 2015 r. w Olsztynie odbył się ostatni w tym roku turniej Taekwondo Olimpijskiego rangi Pucharu Polski. Turniej niezwykle ważny ponieważ wyniki uzyskane na tych zawodach liczone będą już do rankingu przyszłorocznego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W turnieju wystartowała 3 osobowa reprezentacja juniorów KS Taekyon w składzie: Oliwia Perczyńska, Sylwia Marcinkowska i Bartosz Duszyński.

Pierwszy do walki przystąpił Duszek. Bartek do tej pory największe sukcesy odnosił w kategorii kadetów. To miał być debiut w kategorii juniorów. Przeciwnikiem był zawodnik z Opolskiego Klubu Taekwondo Filip Maksymczuk. Przeciwnik próbował wywrzeć na Bartku wrażenie atakując od pierwszej chwili agresywnie kopnięciami obrotowymi. Nie wywarło to większego wrażenia na Duszku, który kontrolował pojedynek i ostatecznie wygrał 5:3. W kolejnym pojedynku o finał przeciwnikiem był Mateusz Szczęsnowski z UKS Koryo Mszana Dolna - do niedawana kadet, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów. Ostatni pojedynek z tym zawodnikiem skończył się przegraną przez Bartka przed czasem na Pucharze Polski w Krynicy. Od tego czasu jednak Bartek wykonał duża pracę treningową. Dobrze opracowana taktyka i konsekwentne jej stosowanie doprowadziło, że po dwóch rundach wynik był 4:4. W trzeciej rundzie jednak przeciwnik trafił na głowę zdobywając 3 punkty. Bartek chciał bardzo szybko odrobić stratę i "na podpaleniu" ruszył do przodu. Przeciwnik właściwie na to czekał. Zaprocentowało doświadczenie zdobyte na imprezach międzynarodowych. Niestety Duszek przegrał 4:11. Ostatecznie zdobył brązowy medal.

Następna do walki ruszyła Sylwia, która trenuje najkrócej z całej trójki. Do tej pory nie udało jej się zaliczyć znaczącego sukcesu. W pierwszym pojedynku zmierzyła się z Olgą Szostak z UKS 5-tka Leszno. Mimo początkowej tremy Sylwia zaczęła się rozkręcać z każdą sekundą walki. Szybko uzyskała przewagę i cały czas ja powiększała. Po drugiej rundzie prowadziła już 15:8. Zaczęła już się wyraźnie cieszyć z wygranej, ale po zdyscyplinowaniu słownym przez trenera do trzeciej rundy wyszła skoncentrowana na tyle, że nie straciła żadnego punktu, a swój dorobek punktowy powiększyła do 21. Pojedynek zakończył się przed czasem. Następną przeciwniczką była Zuzanna Bambrowicz z Klubu Białe Tygrysy Jarocin. Przeciwniczka zdecydowanie bardziej doświadczona i utytułowana od Sylwii. Niestety Sylwia przegrała ten pojedynek przed czasem 4:16.

Ostatnia do walk przystąpiła Oliwka. Pierwszą przeciwniczką była Wiktoria Osińska z UKS G-8 Warszawa Bielany. Oliwka miała dość długo przerwę w startach, bo od września nie walczyła. Było to widoczne szczególnie w pierwszej rundzie pojedynku. Ostatecznie zwyciężyła 6:4, ale walka nie nastrajała optymistycznie przed kolejnymi pojedynkami. W walce o finał przeciwniczką była Aleksandra Mikulicz z KS Start Olsztyn. Na szczęście Oliwka nie walczyła już tak zachowawczo jak w pierwszym pojedynku. Bardzo dobrze taktycznie przygotowała się do walki i zaczęło to przynosić efekty. Kilka punktów zdobytych w ataku pozwoliły ustawić się na kontrę i punktować błędy przeciwniczki, która bezradnie atakowała z coraz większym zacięciem, co skutkowało błędami w obronie. Oliwka bardzo pewnie zwyciężyła 11:2. W finale przeciwniczką była kolejna zawodniczka ze Startu Olsztyn Natalia Nikliborc - uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Świata Kadetów. Niestety w tej walce olsztynianka była zdecydowanie lepsza od Oliwki. Już po 10 sekundach walki było 0:6. Oliwka uległa w finale przeciwniczce z Olsztyna i ostatecznie zdobyła srebrny medal.

Dobry wynik naszych zawodników to efekt dobrej, ciężkiej pracy na treningach. Choć to młodzi zawodnicy to jednak cieszy, że bardzo profesjonalnie podchodzą do treningu. Nieobecność, jednej z tych trzech osób na treningu to po prostu rzadkość. Profesjonalnie też podchodzą do samego startu w zawodach. Mocno skoncentrowani na starcie, rozgrzewka przeprowadzona w odpowiednim czasie przed walką itp. Duża wygoda dla trenera ponieważ pozwala też skupić się na innych ważnych rzeczach, związanych na przykład z obserwacją przeciwników i ustalaniem taktyki.

Teraz przed nami kolejna edycja Pucharu Polski w Kórniku w Wielkopolsce już 16 stycznia. Termin tych zawodów jest niezbyt fortunny dla nas, ponieważ przerwa świąteczno-noworoczna powoduje, że nie mamy gdzie trenować. Problemem też będą środki finansowe ponieważ nie ruszą jeszcze żadne dotacje na 2016 rok, ale akurat z tym problemem borykają się wszystkie Kluby w kraju.


Tagi: KS Taekyon Sierpc


Artur Balcerowski

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.