logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Dwóch sierpeckich zawodników Taekwondo Olimpijskiego w składzie na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

2014-09-03

Damian Słupecki i Aleksander Dobrzeniecki
Damian Słupecki i Aleksander Dobrzeniecki

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Bornym Sulinowie odbył się pojedynek między Damianem Słupeckim (wychowanek KS Taekyon - obecnie AZS AWF Warszawa) a Albertem Milertem  z AZS AWF Poznań o zakwalifikowanie się do Reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kat. do 63 kg. W związku z zawiłościami rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego obydwaj zawodnicy mieli prawo startu w tej imprezie, a w danej kategorii każdy kraj może wystawić jednego zawodnika. Uznano, że najsprawiedliwszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie bezpośredniego pojedynku.

Walka stała na wysokim poziomie i była bardzo wyrównana. Po regulaminowych trzech rundach wynik był 5:5. Dogrywka na zasadach "złotego punktu" przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść Damiana Słupeckiego. W kategorii  do 63 kg to Damian będzie reprezentował nasz kraj na imprezie, która odbędzie się w dniach 26-28.09.2014 r. w Insbrucku.

Wcześniej awans do Reprezentacji uzyskał Aleksander Dobrzeniecki (także obecnie AZS AWF Warszawa), który w wystartuje w kat. + 87 kg. Dla Aleksa do już drugi start w tej imprezie. Rok wcześniej w Kiszyniowie (Mołdawia) startował w kat. - 87 kg i niestety w pierwszym pojedynku uległ 4:5 późniejszemu zwycięzcy kategorii.

Obecnie Aleks i Damian są po dwutygodniowym obozie kondycyjnym, który odbył się nad naszym morzem, w Łazach. Za chwilę obaj wyjeżdżają do Warszawy kontynuować przygotowania do imprezy w Klubie.

Czekamy na następców Aleksa i Damiana. Od września wznowiliśmy treningi i zapraszamy wszystkich chętnych.Artur Balcerowski

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.