logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Damian Gregorczyk mistrzem w wyciskaniu sztangi leżąc - Kielce, 20-21.06.2014 r.

2014-07-06

W dniach 20-21 czerwca 2014 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Wyciskaniu Sztangi leżąc oraz Trójboju Siłowym. W zawodach świetnie zaprezentował się uczeń klasy pierwszej sierpeckiego Zespołu Szkół nr 1 (Mechanik), Damian Gregorczyk, zdobywając złoty medal wynikiem 140 kg w kategorii wagowej do 83 kg w wyciskaniu sztangi leżąc.

Damian tydzień wcześniej zajął  pierwszą lokatę w zawodach zorganizowanych w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu, co jest potwierdzeniem jego wysokiej formy. Należy podkreślić fakt, że nasz reprezentant uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji open, tj. wśród wszystkich juniorów do lat 18 w tej konkurencji.

W wyciskaniu sztangi leżąc wystartował nasz jeszcze jeden zawodnik Piotr Szlufik, rywalizował on w kategorii do 66 kg, Piotrek zajął czwarte miejsce wynikiem 107,5 kg, do trzeciego miejsca zabrakło niewiele bo 2,5 kg, ale był to dla niego ogromny wyczyn w tym dniu, co potwierdził swoim dużym zadowoleniem z wyniku i zadeklarował  że na następnych zawodach stanie na podium, czekamy na dotrzymanie słowa i kolejne sukcesy, które przynoszą tak wiele radości i dumy z naszych podopiecznych.

W trójboju siłowym na pomoście powalczył Paweł Przybojewski w kategorii wagowej do 74 kg. Zawodnik UKS Mechanik zdobył brązowy medal wynikiem 420 kg (155+95+170). Paweł był najmłodszym zawodnikiem w swojej kategorii, a mimo tego podnosi tak duże ciężary, jesteśmy mocno zadowoleni z jego startu i pokrywamy ogromne nadzieje na przyszłe występy w tej dyscyplinie, która jest jedną z najcięższych konkurencji siłowych na świecie. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Lechowi Stasiak, Prezesowi firmy Melbud, za wsparcie finansowe naszego występu w zawodach sportowych. Serdecznie dziękujemy!Wojciech Skorłutowski

Komentarze do artykułu: [2]


do p.k.
2014-11-03 20:48:31 - p. nie szalej pamiętamy jak było ha ha


p.k
2014-10-12 19:26:36 - wojtek daj chlopaka troche metki bo wyniki bardzo slabe sam jadles sila szla a tu co jest?
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.