logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

German Open z udziałem sierpeckiej ekipy taekwondo - 8-10.03.2013 r.

2013-03-18

W dniach 8-10 marca 2013 r. w Hamburgu odbył się drugi w tym roku Turniej klasy A w Taekwondo Olimpijskim. German Open zaliczany jest do najbardziej prestiżowych turniejów w Europie, zaś pod względem prestiżu na świecie ustępuje tylko US Open. W zawodach uczestniczyło ponad 1200 zawodników i zawodniczek z całego świata, cała czołówka światowa, łącznie ze wszystkimi mistrzami olimpijskim z Londynu. Barwy KS Taekyon tym razem reprezentował Damian Słupecki, który wraca do startów po niemal półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Rywalizacja w kat. - 63 kg, w której starował Damian rozgrywana była w niedzielę. Wystartowało w niej 66 zawodników. Damian w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Białorusi Alekseya Piskunova. Przeciwnik był naszemu zawodnikowi dobrze znany, ponieważ Damian wraz z zawodnikami AZS AWF Warszawa przebywał na zgrupowaniu w Brześciu na wspólnym obozie z kadrą narodową Białorusi. Damian wygrał pewnie wynikiem 6:2, nie dając przeciwnikowi za dużo szans na zwycięstwo.

Kolejnym przeciwnikiem był bardzo utytułowany zawodnik z Holandii - Rafik Zohri. Ten urodzony w 1983 r. zawodnik ma na swoim koncie znaczne sukcesu. Do największych należy zaliczyć brązowy medal Mistrzostw Świata w Pekinie w 2007 r., złoty medal na uniwersjadzie w Belgradzie, był uczestnikiem i medalistą wielu turniejów mistrzowskich i klasy A, 18 - krotnym reprezentantem Holandii. Walka Damiana z tym zawodnikiem należała do najlepszych pojedynków na całym turnieju. Pojedynek był bardzo wyrównany o czym świadczy fakt, że po dwóch rundach wynik był 2:2. Niestety Damian przegrał wynikiem 2:3, ale w końcówce pojedynku trafił przeciwnika na głowę (za 3 pkty), ale niestety sędziowie tego nie zaliczyli. Pojedynek mógł się zakończyć na korzyść Damian. Holender ostatecznie zwiększył swój dorobek o brązowy medal kolejnego turnieju klasy A.

Start Damiana nie pozostał bez echa. Trenerzy Reprezentacji Polski na tych zawodach byli pod wrażeniem występu naszego zawodnika i aktualnie pojawiła się szansa wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do 21 lat), które odbędą się w kwietniu w Mołdawi. Niestety, w tej kwestii zaczynają nas dotykać skutki "reformy" sportu pani "ministry" Muchy. Jako reprezentanci Polski na imprezach mistrzowskich ze środków ministerialnych mogą startować jedynie zawodnicy, którzy zdobyli medale w turniejach klasy A w ubiegłym lub w tym roku. Damian od września leczył kontuzję i niestety był wyłączony z możliwości startów, a co za tym idzie nie mógł zdobyć medalu. Poza tym na turniejach klasy A rywalizuje się z seniorami, a Damian ma w tej chwili 19 lat. Taka sztuka udała się jedynie czwórce Reprezentantów Polski. W związku z tym pojawiła się propozycja z Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, aby Damian pojechał na Mistrzostwa Europy na koszt Klubu. Koszt wyjazdu i pobytu to w tej chwili ok. 2000 zł. Podobna propozycja dotyczy drugiego naszego zawodnika Aleksandra Dobrzenieckiego, który nie mógł wystartować w Hamburgu z uwagi na kontuzję pleców, jakiej nabawił się na szkolnym turnieju koszykówki. Aleks nie ma w tej chwili konkurencji w kraju w swojej kategorii wagowej i jeżeli dojdzie do siebie po kontuzji i znajdziemy środki na jego wyjazd to będzie uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Taekwondo Olimpijskim.


Tagi: Taekyon Sierpc


Artur Balcerowski

Komentarze do artykułu: [5]


Artur Balcerowski
2013-03-28 11:37:38 - Do obiektywny: w którym miejscu jest napisane, że to nie jest sukces Damiana? Damian jak najbardziej jest członkiem nasze ekipy :-). Co do tytułu to jest pomysł administratorów, mój był inny, ale nie widzę w nim nic niestosownego.


do toć ja i obiektywny
2013-03-27 21:29:46 - Takiego gościa który będzie ci wygrywal takie pojedynki na tak prestiżowym turnieju to trzeba sobie wychować, nigdy nie widziałeś takiego turnieju a co dopiero wygrać jedną walkę i w drugiej stawić czoła tak utytułowanemu zawodnikowi . Zasługa sierpeckiej ekipy jest duża, ponieważ to za klubowe pieniądze ten gośc tam jechał. Od Taekwondo lepiej się odczepcie bo dzięki tym gościom i gosciowka nasze miasto jest godnie reprezentowane .


Cezar
2013-03-18 14:20:19 - A dlaczego Damian przeprowadził się do Warszawy?


Obiektywny
2013-03-18 13:10:13 - Damian Słupecki uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Damian Słupecki od września będzie uczęszczał do II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sportowych w Warszawie. będzie uczniem II klasy. Dalej pozostaje zawodnikiem naszego Klubu natomiast uczył się, trenował i mieszkał będzie w Warszawie. To czyj to sukces? Chyba Damiana, a nie sierpeckiej ekipy. Troszkę umiaru Panie Trenerze w tych sukcesach.


Toć to ja
2013-03-18 12:01:25 - Wiec gościu wygrał jeden pojedynek i jeden przegrał. Wraca po kontuzji i nie wiadomo czy jest w formie. Dlaczego państwo polskie ma finansować z publicznych pieniędzy sportowca, o którym właściwie nic nie wiadomo? Później jedzie taki jeden z drugim za pieniądze społeczeństwa i zajmuje 184 miejsce....
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.