|
| Jarosław Iwanowski (żółta koszulka) nie ma lekkiego życia z obrońcami rywali |
|
|
| Michał Dzięgielewski wykorzystał w tym sezonie już dwa błędy drużyn przeciwnych |
|
Piłkarze Kasztelana Sierpc rewelacyjnie, bo od trzech zwycięstw rozpoczęli sezon 2011/2012 w mazowieckiej IV lidze. Sierpczanie pokonali 1:0 (0:0) Tęczę Płońsk, 2:0 (1:0) Marcovię Marki oraz 2:1 (1:1) KS Łomianki.
Podopieczni Pawła Dylewskiego rozpoczęli sezon podobnie jak przed rokiem. Wtedy jeszcze, jako beniaminkowie rozgrywek sierpczanie pokonali kolejno Kryształ Glinojeck (5:2), Iskrę Krasne (4:0), MKS Przasnysz (2:1) i Koronę Ostrołęka (3:1). Tym razem sierpczanie rozprawili się kolejno z Tęczą Płońsk (1:0), Marcovią 2000 Marki oraz KS Łomianki.
Dziś w Szydłowie
Czwartym kolejnym rywalem zespołu Pawła Dylewskiego będzie nomem omen także Korona, ale tym razem Szydłowo (nieopodal Mławy). Jeśli dzisiejszej środy w Szydłowie padnie, co najmniej remis, Kasztelan zostanie samodzielnym liderem, ponieważ współ lider z Mławy dziś pauzuje. Wszyscy w Sierpcu liczą jednak na podtrzymanie znakomitej passy i czwarte kolejne zwycięstwo. Wracając jednak do trzech pierwszych potyczek ligowych sierpczan to trzeba przyznać, iż w starciu z Tęcza przy naszej drużynie był przysłowiowy piłkarski fart. Bramka autorstwa Marcina Nowakowskiego (asysta Dzięgielewski) padła dopiero w doliczonym czasie gry. Zupełnie inaczej ułożył się mecz z Marcovią (rozegrany na stadionie Junaka), gdzie Kasztelan już w 10. minucie za sprawą Michała Dzięgielewskiego (asysta Piotr Mysior) objął prowadzenie. Nasz najlepszy strzelec w ostatnich latach dołożył w 73. minucie swojego drugiego gola, tym razem po akcji Łukasza Stefańskiego.
Wszystkie siły na Targówek
Ostatnia rywalizacja z KS Łomianki nie należała z kolei do spacerków. Goście po golu Wojciecha Kalinowskiego już w 2. minucie objęli prowadzenie. W pierwszej połowie mieli jeszcze dwie wyśmienite sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale w bramce Kasztelana nie zawodził Mateusz Ambrochowicz. Niewykorzystane okazje gości zemściły się na nich w 35. minucie, gdy Mariusz Pesta pięknym strzałem pokonał golkipera gości. Druga połowa należała już do gospodarzy, którzy w 65. minucie po akcji Michała Dzięgielewskiego i debiutanckim golu Arkadiusza Ledwonia wygrywali 2:1. Sierpczanie mogli wygrać wyżej , ale strzał Dzięgielewskiego z rzutu karnego obronił Mateusz Matracki. Chyba mało, kto spodziewał się, że po trzech kolejkach Kasztelan usadowi się w fotelu lidera. Czy go obroni i podbudowany wyjdzie na trudny sobotni mecz z GKP Targówek przekonamy się już niebawem? Póki, co zapraszamy kibiców piłki nożnej z całego powiatu na sobotni mecz (11:00) ligowy z Targówkiem. Na trybunach powinno być równie ciekawie, jak na boisku, gdyż swój przyjazd zapowiedziała liczna grupa fanów zielono-białych.
Wyniki i składy
KASZTELAN SIERPC - TĘCZA PŁOŃSK 1:0 (0:0)
Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Serocki, Mysior, Pesta (72’Nowakowski) - Gaul, Winnicki, Iwanowski - Sudomir (88' Paczkowski), Kisielewski (85’Stefański), Dzięgielewski
Bramki: Nowakowski (90’+2’)
Widzów: 220
MARCOVIA 2000 MARKI - KASZTELAN SIERPC 0:2 (0:1)
Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Serocki, Winnicki, Mysior - Pesta (46’Nowakowski) - Gaul, Iwanowski, Kisielewski - Sudomir (65’Stefański), Dzięgielewski (88’Frąckiewicz)
Bramki: Dzięgielewski 2 (10’, 73’)
Widzów: 200
KASZTELAN SIERPC - KS Łomianki 2:1 (1:1)
Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Mysior Serocki, Nowakowski - Pesta (71’Iwanowski), Gaul, Winnicki, Kisielewski (46’Stefański) - Sudomir (61’Ledwoń), Dzięgielewski (80’Paczkowski)
Bramki: Dla Kasztelana - Pesta (40’), Ledwoń (73’)
Widzów: 300
Tabela
IV liga - grupa mazowiecka (północ)
1.Kasztelan 3 9 5-1
1.Mława 3 9 5-1
3.Tęcza Pł. 3 6 5-2
4.Bug Wysz. 3 6 5-4
5.Nadnarw. 3 6 6-8
6.Korona Sz. 3 4 2-3
7.Łomianki 3 4 8-3
8.Huragan 2 4 4-3
9.Ostrovia 3 4 4-4
10.Targówek 3 3 4-4
11.Wkra Ż. 3 3 2-2
12.Ciechanów 3 3 4-4
12.Wisła II 3 3 4-4
14.Błękitni G. 3 3 4-5
15.Przasnysz 3 0 3-5
16.Amator 2 0 2-6
17.Marcovia 3 0 1-9
MARIUSZ TURALSKI
Komentarze do artykułu: [18]
mks2011-09-29 12:25:59 - MARKI, ŁOMIANKI, TARGÓWEK PAMIĘTACIE? BO MY TAK :-)
do ponizej2011-09-05 16:47:55 - haha dobre.
Sierpc2011-09-05 10:49:30 - Legia Warszawa - Mistrz Polski
HANYS2011-09-04 15:48:59 - GÓRNIK-ZABRZE MISTRZEM POLSKI...
ziutek2011-09-03 19:04:28 - o;1 ;)))) kasztelan zawsze z legią
smerf2011-09-03 14:31:24 - no to kto pierwszy ucieknie;) z ze stadionu moi milusińscy...
marro2011-09-02 11:33:50 - seba ma rację, natomiast online i futbolowo moim zdaniem dobrze sie uzupełniaja i obie na swój sposób robia dobra robote dla sierpeckiej piłki, ale teraz musimy zapełnic stadion na jutro i to jest wazna sprtawa
seba2011-09-01 19:16:13 - kibic sluchaj zajrzałem na tą twoją stroną sierpc.net.pl te info jest ze strony www.mkskasztelan.futbolowo.pl ponieważ są minuty zdobytych goli... a niestety z naszych kibiców i dziennikarzy nikogo nie było w Szydłowie.
kasztelan2011-09-01 13:33:07 - oni bedą kibicowac a my nie spieramy druzyne glosnym krzykiem kasztelan gola nie bujcie sie kibicow targowka jestemy w wlasnym miescie damy z siebie wszystko
papa2011-09-01 12:28:28 - Na trybunach powinno być równie ciekawie, jak na boisku, gdyż swój przyjazd zapowiedziała liczna grupa fanów zielono-białych... znowu, kto pierwszy ucieknie:)ech
pipi2011-09-01 12:27:33 - HUTNIK WARSZAWA _ PAMIĘTACIE?: )MY TAK.
diablo2011-09-01 11:43:14 - Bezczelne gnojki zarzucają ściąganie pomysłów - śmiechu warte. Mario od dawna pisze artyki sportowe na sierpc.com.pl Jesli ktos tu sciąga cokolwiek to ci dziecinni pseudoadministratorzy którzy nie majac swoich pomysłów bazuja na tym co juz jest na tej stronie plus sciagaja nudne artyki ze strony urzedu miasta. A do tego reklamuja sie u konkurencji - szczyt dziecinady a pewnie desperacji
do kibica2011-09-01 11:40:45 - tak z ciekawości wszedłem na sport na stronie sierpc.net.pl by zobaczyć te "szybkie informacje". W skali 1-6 daję 1, żenujący poziom gramatyczno-stylistyczny, a błędów rzeczowych też nie mało. Sorry, ale to redaguje chyba jakiś (aś)? analfabeta, co przy okazji w ogóle nie czuje sportu. Tak dla brechtu wejdźcie i sami oceńcie, dla mnie info sport w sierpc online do pięt nie dorastają. Oczywiście oceniam tylko sport, bo na inne linki nie wchodziłem.
marro2011-09-01 10:07:40 - Cieszmy się że Kasztelan wygrywa i ze mass media o tym piszą, bo wszystkim nam zależy na dobru klubu, wiec nie ma co się kłócić. A w sobote na 11 wszyscy na stadion, do zobacz.
fan2011-09-01 07:56:27 - Kibic czy raczej dziecinny administratorze przestań już palić głupa Każdy kibic jak chce coś wiedzieć o naszym klubie to wchodzi na strony futbolowo i w sekundzie wie co się dzieje. Swoją drogą reklamy są płatne. Na punkcie administracji powinieneś dostać bana śmieciu. Więc spadaj na tę swoją stronę.
kibic2011-09-01 00:40:05 - szybko te informacje... na www.sierpc.net.pl wiem od razu co sie dzieje z naszym zespolem i innymi sprawami.. widac ze ktos tutaj sciaga pomysly...
obserwator2011-08-31 21:31:54 - Tak będzie Ciekawie!!! Tak jak w sobotę, staruszki spie...przed 10 wyrostkami z Lomianek. Gdzie się podziali prawdziwi kibice kasztelana???
fan2011-08-31 21:26:54 - dodaj jeszcze mecz z koroną wygrany 4-1
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów