Znane nazwiska w pierwszym sparingu Kasztelana - 23.07.2011 r.

2011-07-28

Podczas meczu nie brakowało ostrej rywalizacji
W premierowym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego Kasztelan Sierpc zremisował z Błękitnymi Gąbin 3:3 (3:1)

Prawie stu kibiców zgromadzonych w sobotnie popołudnie na stadionie MOSiR-u interesowała nie tyle gra swoich pupili, wracających na zieloną murawę po wakacyjnej przerwie, co skład, w jakim mieli wybiec zawodnicy Kasztelana. Fani sierpeckiego klubu nie zawiedli się, gdyż na boisku od pierwszych minut zameldowali się obrońca - Artur Serocki, rocznik 1971 (w przeszłości gracz m.in. Petrochemii Płock, Arki Gdynia, Pelikana Łowicz), pomocnik - Mariusz Pesta, rocznik 1985 (Mazowsze Płock), pomocnik - Jarosław Iwanowski, rocznik 1986 (Wisła Płock, Amator Maszewo, Kryształ Glinojeck). W drugiej połowie do kolegów dołączył również nowy napastnik - Arkadiusz Ledwoń (Odra Wodzisław - jun., Four Model FC Luton), który podczas ostatniego sezonu był najlepszym strzelcem swojego angielskiego zespołu (27 goli w 30 spotkaniach).

Trzy gole do przerwy

Miejmy nadzieje, że wszyscy wymienieni wyżej piłkarze zwiążą się na dłużej z  sierpeckim klubem, bo zarówno ich sportowe CV, jak i aktualna forma pokazują, iż mogą wnieść zupełnie nową jakość do drużyny Pawła Dylewskiego. Potwierdziła to pierwsza połowa spotkania z beniaminkiem IV ligi. Gospodarze mogli, co prawda szybko stracić gola, ale uśmiechnęło się do nich szczęście i to miejscowi za sprawą Łukasza Paczkowskiego objęli prowadzenie. Rywale szybko wyrównali po golu bardzo aktywnego i szybkiego Arkadiusza Smagały. Na 2:1 wynik podwyższył w 35. minucie Paweł Gaul. Pomocnik Kasztelana uderzył kapitalnie z woleja zza pola karnego. Trzy minuty później było już 3:1 za sprawą bramki samobójczej autorstwa Arkadiusza Gąsiorowskiego.

Niezłe widowisko

Po przerwie to podopieczni Marka Lędziona byli bardziej zdeterminowani i głodni goli. Sporo zmian przeprowadzonych w ekipie Kasztelana wpłynęło również na zagubienie rytmu gry. Wykorzystali to goście i w 68. i 81. zdobyli bramki na wagę remisu w tym test meczu. Kasztelan wprawdzie nie wygrał, ale kibice mogli być zadowolenie ze stworzonego przez obie ekipy widowiska. Wracając do spraw personalnych oprócz opisanych wcześniej czterech nowych piłkarzy do zespołu seniorów zostało włączonych czterech młodych wychowanków Kasztelana, którzy jeszcze rok wcześniej grali w zespole juniorów. Są to Przemysław Frąckiewicz, Sebastian Szulc, Daniel Przybyszewski oraz Michał Kisielewski. Kolejny mecz sparingowy sierpczanie rozegrają z Mazurem Gostynin.