Szósta i siódma kolejka mazowieckiej IV ligi. Kasztelan najpierw zremisował u siebie z Wkrą Żuromin 1:1 (1:1), po czym przegrał na wyjeździe z Bugiem Wyszków 2:4 (0:2) - 18.09.2010 r.

2010-09-21

Ambicji piłkarzom Kasztelana nie można było odmówić.

Gra z kontry przyniosła gościom bardzo cenny punkt.
Gra z kontry przyniosła gościom bardzo cenny punkt.
Założenia na szóstą i siódmą kolejkę rozgrywek IV ligi były proste. Wygrać z Wkrą i powalczyć o remis w Wyszkowie. Przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności cele te mogły zostać osiągnięte.

Tym bardziej, że już pierwsza akcja w meczu z Wkrą przyniosła nam gola. Bramkarz gości wypuścił piłkę, a ta padła łupem niezawodnego lisa pola karnego, jakim jest Michał Dzięgielewski.

Poprzeczka i słupek

Osiem minut później po strzale naszego najlepszego napastnika piłka otarła się o poprzeczkę. Goście nastawili się na kontry i to był dobry pomysł, bo w 35. minucie wyrównali wynik spotkania. Warto wspomnieć, że podczas meczu z żurominianami piłkarzy Kasztelana wspierała gorącym dopingiem zorganizowana, ponad 40-osobowa grupa kibiców Kasztelana Sierpc i Wisły Płock (za co piłkarze podziękowali im po meczu). Po przerwie sierpczanie starali się jak mogli. Otito Praise trafił w poprzeczkę (55.), Tomasz Golatowski nie wykorzystał klasycznej setki (65.), a Dzięgielewski trafił w słupek (87.). W drugiej połowie goście również nie pozostawali dłużni. Mieli trzy dobre okazje bramkowe (66., 75., 76.). Na szczęście bramkarz sierpczan pokazał się z bardzo dobrej strony. Mecz zakończył się remisem, który dał naszej drużynie tylko punkt. Z tym większą determinacją wybierał się Kasztelan na kolejny mecz do Wyszkowa.

Trener na trybunach

Najstarsi kibice nie pamiętają zapewne abyśmy kiedykolwiek wygrali z Bugiem, ale nawet remis piłkarze Kasztelana wzięliby zapewne w ciemno. Pierwsza połowa była dla podopiecznych Pawła Dylewskiego bardzo nieudana. Dwa gole Łukasza Szali dały miejscowym pewne prowadzenie po pierwszych 45 minutach. Druga część gry, to zdecydowana przewaga sierpczan, choć jej początek nie napawał zbyt optymistycznie. Jeden z piłkarzy Bugu w bezczelny sposób zatrzymał futbolówkę ręką w swoim polu karnym. Sędzia główny nawet nie zareagował. Zdenerwowało to trenera sierpczan, który powiedział co myśli o takim sędziowaniu. Arbiter usunął naszego szkoleniowca na trybuny, ale to nie zniechęciło piłkarzy z Sierpca, którzy ruszyli do ataku. W 74. minucie Otito Praise zagrał do Tomasza Sudomira, a ten strzelił kontaktowego gola. W 87. minucie asystę Michała Dzięgie­lewskiego wykorzystał Piotr Mysior i było 2:2.

Tylko trzy punkty

Wydawało się, że co najmniej jedno oczko jest w zasięgu sierpczan. Niestety sędzia znów dał popis nieudaczności i uznał bramkę (89.) zdobytą po faulu na naszym golkiperze. W końcówce piłkarzom Kasztelana puściły już nerwy, a Piotr Mysior za uderzenie rywala został ukarany czerwoną kartką. Istnieje niebe­zpieczeństwo, że nasz stoper nie zagra nawet w trzech meczach. Na domiar złego miejscowi w doliczonym czasie gry zdobyli gola na 4:2. Wynik niesprawie­dliwy ale, czasami taki właśnie jest futbol. Trzeba wygrywać u siebie, bo to podstawa utrzymania w jakiejkolwiek lidze. W sobotę kolejne spotkanie z gatunku być albo nie być. Jeśli mamy wygrywać w tej lidze (zwłaszcza u siebie), to właśnie z drużynami takimi jak Kryształ, Wkra, MKS Ciechanów(nasz kolejny rywal), czy Marcovia Marki. W meczu z Ciechanowem liczymy na trzy punkty, bo za chwilę czeka nas kolejny niewygodny wyjazd do Wołomina. Mecz w Sierpcu od godz. 16:00.