Efektowne zwycięstwa futbolistów Kasztelana Sierpc w 21 i 22 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej. Sierpczanie pokonali 8:0 Start Proboszczewice i 7:0 Świt Staroźreby - 02.05.2009.

2009-05-05

W ostatnich tygodniach piłkarze Kasztelana nie rozpieszczali zbytnio swoich kibiców. Porażki z Orłem Goleszyn (2:4), Wisłą Duninów (1:2) i Błękitnymi Gójsk (1:2) mocno nadszarpnęły reputację piłkarzy i samego klubu. Małym kroczkiem w stronę swoistej rehabilitacji było zwycięstwo nad Unią Iłów (3:1). Wiktoria nad słabą ekipą z Iłowa nie mogła jednak w pełni zadowalać ani trenera, zawodników czy zarząd klubu. Zwłaszcza kibice, w obliczu braku jakichkolwiek szans na walkę o czołową trójkę w lidze, oczekiwali przynajmniej zaangażowania i efektownej gry ze strony swoich ulubieńców. Wydawało się, że są to tylko mrzonki, bo sierpczanie prezentują ostatnio zniżkę formy (po części usprawie­dliwioną utratą trzech kluczowych piłkarzy).
Rozbili czerwoną latarnię
Niespodziewanie piłkarze Kasztelana Sierpc odbudowali się już w starciu z ostatnim w tabeli Startem Proboszcze­wice. Czerwona latarnia ligi dokonała ostatnio rzeczy prawie niemożliwej. Jako pierwsza (po 20 ligowych kolejkach) odebrała punkty liderowi z Gąbina (2:2), prowadząc już zresztą 2:0. Sierpczanie nie zlekceważyli podopiecznych Rajmunda Koperka i wyszli na ten mecz bardzo umotywowani, choć bez leczących kontuzje Grzegorza Pietrzaka, Macieja Lemanowicza i Michała Dzięgie­lewskiego. W pierwszej połowie dopóki miejscowym (mecz odbywał się w Płocku) starczało sił, gra była dość wyrównana. Futbolistom Pawła Dylewskiego tyko raz, w 13. minucie udało się oszukać defensywę Startu. Mateusz Telesiewicz zagrał do Krystiana Szpejny, a ten nie zmarnował okazji i do przerwy było 1:0 dla gości. W drugiej połowie gole padały już, jak z rogu obfitości. Wszystkie do bramki gospodarzy. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Robert Zieliński, Łukasz Paczkowski, Patryk Gałamaga, Paczkowski, Daniel Trzciński, Marcin Szulc i ponownie Paczkowski. Popularny Tuta zaliczył tym samym klasyczny hat-trick. Aż strach pomyśleć ile bramek strzelałby ten uzdolniony napastnik, gdyby był w optymalnej formie. Wynik 8:0 robi wrażenie, ale warto docenić oprócz strzelców, także podających. Asysty w drugiej połowie zaliczyli kolejno: Marcin Nowakowski, Zieliński, Jarosław Brzemiński, Zieliński, Gałamaga. Przy bramkach na 4:0 i 8:0 nasi piłkarze popisali się indywidualnymi akcjami, solowo rozmontowując obronę miejscowych. Przyczyna tak wysokiego zwycięstwa była prosta. Lepiej przygotowani fizycznie piłkarze z Sierpca zabiegali w drugiej odsłonie oddychających już rękawami gospodarzy.
Czekamy na Mazura
Z podobnym pomysłem na grę, ale z jeszcze bardziej zdzie­siątkowanym kontuzjami i nie tylko składem, MKS Kasztelan podejmował Świt Staroźreby. Tym razem nawet na ławce rezerwowych zabrakło Pietrzaka, Lemanowicza, Ambrochowicza, Gałamagi, Szpejny i Sadowskiego. Na szczęście w wyjściowej jedenastce, po kilku tygodniach przerwy (kontuzja) na boisku pojawił się Michał Dzięgielewski. Nasz najlepszy strzelec dał o sobie znać już w 7. minucie wykorzystując dokładne podanie Daniela Trzcińskiego. Tuż przed przerwa popularny Dzięgiel skorzystał z asysty Marcina Nowakowskiego i po raz drugi ulokował piłkę w bramce rywali. Podobnie jak w meczu ze Startem druga połowa była istną demolką. Silniejsi fizycznie i lepiej przygotowani kondycyjnie sierpczanie, za sprawą bramek Emila Pniewskiego (karny), Marcina Nowakowskiego (2), Marcina Szulca oraz Michała Mazurowskiego rozbili Świt 7:0. Trzy zwycięstwa z rzędu i bilans bramkowy 18-1 robi wrażenie. Teraz kolejny mecz ze słabeuszem (Zorza Szczawin). Groźnym, bo broniącym się przed degradacją (do A-klasy spadają dwie ostatnie drużyny). Prawdziwym testem formy dla piłkarzy Pawła Dylewskiego będą oczywiście konfrontacje z Błękitnymi Gąbin, Amatorem Maszewo i Mazurem Gostynin (ten ostatnio w słabszej formie). Właśnie z ekipą z Gostynina zagramy już 16 maja na stadionie MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej.

Wynik i skład
START PROBOSZCZEWICE - KASZTELAN SIERPC 0:8 (0:1)
Kasztelan: Kajkoski - Pniewski, Gesek, Sławiński (46’Trzciński), Gałamaga - Nowakowski (65’Paczkowski), Mazurowski (60’Szulc M.), Szpejna, Telesiewicz (26’Zieliński R.) - Rutkowski, Brzemiński
Bramki: Dla Kasztelana - Paczkowski 3 (69’, 79’, 89’), Szpejna (13’), Zieliński R. (48’), Gałamaga (75’), Trzciński (80’), Szulc M. (89’)
KASZTELAN SIERPC - ŚWIT STAROŹREBY 7:0 (2:0)
Kasztelan: Kajkoski (80’Przybyszewski) - Pniewski, Sławiński, Brzemiński - Nowakowski, Telesiewicz, Rutkowski, Mazurowski, Zieliński R. - Trzciński (46’Szulc), Dzięgielewski (70’Paczkowski)
Bramki: Dla Kasztelana - Dzięgielewski 2 (7’,45’), Nowakowski 2 (71’,75’), Pniewski (56’k.), Szulc M. (84’), Mazurowski (89’)