W zaległym meczu 16 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc przegrał u siebie z Błękitnymi Gójsk 1:2 (0:1) - 22.04.2009.

2009-04-28

Kolejne już dla Kasztelana derby powiatu sierpeckiego zapowiadały się bardzo interesującą. Przed tą kolejką piłkarze z Gójska zanotowali cztery remisy z rzędu i bardzo chcieli przełamać tę passę. Tym bardziej, że zajmowane przez nich 14 miejsce w tabeli, wciąż nie zapewnia ligowego bytu. Gospodarze z kolei grali ostatnio w kratkę. Sezon rozpoczęli od wygranej, potem przyszły dwie porażki i ostatni triumf nad Unią Iłów. Mimo atutu własnego boiska i znacznie wyższej pozycji w tabeli sierpczan, trudno było wskazać faworyta tego meczu. Podopieczni Pawła Dylewskiego gdzieś zagubili formę z pierwszego wiosennego meczu z Bzurą Sochaczew. Brak doświadczonych (kontuzje) Grzegorza Pietrzaka, Michała Dzięgie­lewskiego i Macieja Lemanowicza był dodatkową szansa dla ich rywali. Pierwsze pół godziny gry były dość wyrównane. Miejscowym gra nie kleiła się zbyt dobrze, ale i goście bali się zaryzykować bardziej zdecydowanych ataków. W 36. minucie fatalny błąd sędziego liniowego sprawił, że będący na metrowym spalonym piłkarz Błękitnych zdobył prowadzenie dla gości. W odpowiedzi Jarosław Brzemiński zagrał długim (przekątnym) podaniem w pole karne do Mateusza Telesiewicza. Ten ładnie przyjął piłkę, ale jego strzał lobem z kilku metrów nieznacznie minął poprzeczkę. W 47. minucie już pierwsza ofensywna akcja MKS Kasztelan przyniosła upragnionego gola. Jeden z piłkarzy gości zagrał ręką w polu karnym, co na szczęście zauważył sędzia główny, bo arbiter liniowy znowu się nie popisał. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Emil Pniewski. Uderzył ładnie pod poprzeczkę bramki Błękitnych. Niestety druga połowa należała zdecydowanie do gójszczan. W 65. i 75. minucie pewne interwencje Przemysława Kajkoskiego (bardzo dobry występ) uchroniły nas od utraty kolejnych bramek. Na sześć minut przed końcem w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Robert Zieliński, ale jego strzał w długi róg nieomal otarł się o słupek. W 89. minucie kapitalna parada naszego golkipera zapobiegła nieszczęściu. Niestety nie na długo, już w doliczonym czasie gry wzorowa kontra Błękitnych dała im gola na wagę trzech punktów. Zaraz po tym, zniesmaczeni kibice Kasztelana zaczęli opuszczać stadion. Nasza drużyna zagrała kolejny słaby mecz, a wynik 1:2 to tak naprawdę najmniejszy wymiar kary.
Warto też powiedzieć dwa słowa o sędziach. Od ponad roku widać, że arbitrzy niezbyt przychylnie patrzą na naszą drużynę. Nie da się ukryć, że w czasach gry Kasztelana w Mazowieckiej Lidze Seniorów (zwłaszcza podczas meczów w Sierpcu) błędy na naszą niekorzyść zdarzały się bardzo rzadko. Nie można jednak wyłącznie na nich zrzucać winy za niepowodzenia naszej drużyny.