Piłkarze nożni Kasztelana Sierpc rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy pod wodzą nowego trenera. Przegrali 0:3 (0:1) z Jagiellonką Nieszawa, ale nie wynik był najważniejszy - 01.02.2009.

2009-02-01

Do swojego pierwszego meczu kontrolnego z Jagiellonką Nieszawa sierpczanie przystępowali bez swoich najlepszych piłkarzy z powszedniego sezonu - Grzegorza Pietrzaka i Michała Dzięgie­lewskiego. Zastępujący ich młodzi wychowankowie klubu (Przemysław Kajkoski i Robert Zieliński) chcieli jednak udowodnić Pawłowi Dylewskiemu, że warto także na nich stawiać. Początek meczu ułożył się dla Kasztelana pechowo. Nasi rywale grający aktualnie w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Okręgowej oddali w 10. minucie groźny strzał. Nasz bramkarz nie zdołał złapać oszronionej futbolówki i ta wtoczyła się do bramki. Warunki na sztucznej murawie treningowego boiska Wisły Płock nie były złe, ale padająca, marznąca mżawka utrudniała życie bramkarzom obu ekip. Sierpczanie odpowiedzieli już dziesięć minut później. Niestety Mateusz Telesiewicz w dobrej sytuacji, strzelił tuż obok słupka. W pierwszej połowie obie drużyny chciały głównie nie stracić goli, dlatego po 45 minutach wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie mecz był już zupełnie innym widowiskiem. Jedni i drudzy chcieli przechylić szalę na swoją korzyść. Pierwsi groźnie zaatakowali sierpczanie. W 55. minucie będąc sześć metrów od bramki Piotr Szulc trafił w słupek. Dziesięć minut później bramkarz rywali końcami palców odbił futbolówkę po strzale Roberta Zielińskiego. W 68. minucie błąd naszej obrony spowodował, że Jagiellonka wyszła na prowadzenie 2:0. Dwie minuty później mocnym strzałem z ponad 25 metrów odpowiedział Maciej Lemanowicz, ale piłka przeleciała pół metra nad poprzeczka. Kasztelan był w tym okresie gry bardzo aktywny (jak na zespół w pełni okresu przygotowawcze­go), ale to rywale zdobyli trzeciego gola. Znów po błędzie bloku defensywnego. Podopieczni Pawła Dylewskiego walczyli do końca o honorowe trafienie. Niestety w 85. minucie techniczny strzał Daniela Trzcińskiego obronił golkiper nieszawian. Kasztelan Sierpc przegrał swój pierwszy mecz sparingowy przed startem sezonu 2009/2010, ale nie wynik był tu najistotnie­jszy. Sierpczanie będący aktualnie w ciężkim treningu (pracują już od 7 stycznia) przeprowadzili sporo ciekawych akcji. Brakowało tylko skuteczności i odrobiny szczęścia, ale to, miejmy nadzieję przyjdzie z czasem. Kolejny test mecz Kasztelan rozegra w sobotę (7 lutego) o 14.00 w Sierpcu. Rywalem sierpczan będzie A-klasowy Wicher Wielgie. Jeśli aura w Sierpcu nie dopisze mecz odbędzie się w Płocku (godz. bez zmian).