logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Słaba postawa sierpeckich drużyn podczas czwartej kolejki Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej - 14.01.2009.

2009-01-18

Piąta i szósta seria spotkań, składające się na czwartą kolejkę gier w MLPS przyniosły zmiany w ligowej czołówce. Doszło, do aż trzech pojedynków zespołów aspirujących do medali w V edycji MLPS. W pierwszym starciu wieczora  Mega Zawidz gładko, w dwóch szybkich setach pokonała Gimnazjum z Gozdowa. W meczu jednych z faworytów ligi, Życie Sierpca zwyciężyło 2:1 Urząd Gminy Zawidz. Wszystkie trzy sety były zacięte, a w tie-breaku Życie triumfowało 15:12.

LO nareszcie wygrało

Również konfrontacja Liceum Ogólnokształcącego z Osiedlem Niepodległości zgodnie z przypuszczeniami była bardzo wyrównana. Obie ekipy chciały udowodnić, że bardzo słaby początek ligi, to tylko wypadek przy pracy. Rehabilitacja lepiej udała się licealistom, którzy pokonali osiedlowy team w 3 setach. W meczu drużyn aspirujących do ligowego podium Urząd Gminy Zawidz nie bez kłopotów 2:0 rozprawił się z Urzędem Miasta Sierpc. Jeszcze łatwiejszą przeprawę miała Mega Zawidz, która w dwóch szybkich partiach rozbiła Sierpc Online. Grający w najmocniejszym składzie internetowcy wciąż nie mogą złapać właściwego rytmu gry. Widać, że zespołowi brakuje zgrania, a same nazwiska (choć mocne jak na sierpeckie realia) nie grają.

Waleczne gimnazjum

Do niespodzianki doszło z kolei w meczu gimnazjalistów z Gozdowa oraz licealistów z Sierpca. Obrońcy tytułu po wygraniu pierwszego seta spoczęli na laurach. To zemściło się na nich w drugiej partii, gdzie gozdowianie prowadzili już sześcioma punktami. Ogólniak walczył ambitnie i doprowadził do stanu po 24. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Piotra Lemanowicza. Wygrali seta 26:24 i doprowadzili do tie-breaka. W nim trwała zacięta walka, ale głodni pierwszej ligowej wygranej siatkarze z Gozdowa okazali się lepsi 15:12. Ostatni mecz dnia zakończył się pewnym niesmakiem. Słowo zakończył jest tu w zasadzie nie na miejscu, bo mecz się nawet nie rozpoczął. Na drużynę UM czekało tylko czterech zawodników z ZSnr1. Podobno, w myśl regulaminu MLPS na sezon 2008/2009 spotkanie może się rozpocząć gdy drużyny liczą minimum po 5 graczy. Jeśli jedna z nich liczy 4 zawodników na rozpoczęcie gry muszą się zgodzić rywale, którzy mogą również zażądać walkowera. Tak też się stało w tym przypadku. Mimo próśb popularnych mechaników Urząd Miasta odmówił wyjścia na parkiet i bez gry zainkasował dwa punkty i niezły bilans małych oczek (25-0, 25-0).

Co z tym Sierpcem?

Nie nam oceniać postawę obydwu zespołów. Z jednej strony czy w tak dużej szkole jak Mechanik ciężko jest znaleźć sześciu (nawet pięciu) chłopaków do reprezentowania barw szkoły (a jeszcze 15 lat temu o miejsce w reprezentacji ZSnr1 walczyło 20 zawodników, a każdy, kto zakładał koszulkę z napisem Mechanik był z tego dumny!!!)? Z drugiej, czy urzędnicy w duchu fair-play nie powinni wyjść na parkiet? Zostawiamy to subiektywnej ocenie internautów. Pozostając jednakże przy sierpeckim wątku szkolnym, warto zauważyć, że w tym roku z udziału w lidze zrezygnowało Gimnazjum Miejskie oraz Zespół Szkół Zawodowych nr2 (ci już po raz drugi z rzędu). Jednocześnie Ogólniak przegrywa mecz za meczem, a Mechanik oddaje (przegrywa) go walkowerem. Czyżby dobra koniunktura na siatkówkę w Sierpcu już się przegrzała? Na te pytania muszą sobie odpowiedzieć dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i sami uczniowie, bo bez zaangażowania tych ostatnich to wszystko nie ma sensu. Ta liga jest przecież robiona głównie z myślą o młodych ludziach. Póki co, MLPS ze względu na zimowe ferie zawiesza rozgrywki na dwa tygodnie. Terminarz dalszych gier jest na razie nie znany...

wyniki

4 kolejka

MEGA ZAWIDZ - GIM. GOZDOWO 2:0

ŻYCIE SIERPCA - UG ZAWIDZ 2:1

LO SIERPC - OŚ.NIEPODL. 2:1

UG ZAWIDZ - UM SIERPC 2:0
MEGA ZAWIDZ - SIERPC ONLINE 2:0

LO SIERPC - G.GOZDOWO 1:2

ZS NR 1 - UM 0:2 (wo)

tabela

1. MEGA ZAWIDZ 6 12 12:1

2. ŻYCIE SIERPCA 6 11 10:4

3. U.GM. ZAWIDZ 6 10 10:4

4. URZĄD MIAST. 6 10 9:5

5. SIERPC ONLIN. 6 10 8:5

6. LICEUM SIERPC 6 7 3:11

7. GIM GOZDOW. 6 7 2:11

8. ZS nr1 SIERPC 5 5 3:8

9. OSI. NIEPODL. 5 5 1:10Mariusz Turalski

Komentarze do artykułu: [19]


pesymista optymista
2009-02-03 15:27:22 - "2009-01-19 14:43:49 - a pomyslałes moze, ze ja mam np przed liga trening o 17 do 18.30, pozniej musze czekac 3 godziny do meczu czyli wracam do domu ok. godz 22.30 i jeszcze nie jestem z sierpca... wiec sie zastanow co w ogole wpisujesz... chcieliscie łatwo zgarnac dwa punkty, bo przegrliscie przed tym meczem jeden i z Nami tez nie wygralibyscie, wiec lepiej walkowera sobie wpisac !!!" A może pomyślałeś, o tym, że nikt Cię do tego nie zmusza, żebyś przyjeżdżał na te mecze?. Reguły zostały po to ustalone, żeby ich przestrzegać, a nie naginać sobie na prawo i lewo. Przypuśćmy, że UM zgodziłby się na mecz w 4 to potem innej drużyny też by chciały naginać parę zasad, a chyba nie o to tu chodzi. Co do całego artykułu, nie odniosłem się żeby był jakimś tekstem negującym postawę UM. Mariusz napisał to tak jak uważał za słuszne nie stając tu po żadnej ze stron. Siatkówka w Sierpcu rozwinęła się i mam nadzieje, że dalej będzie się rozwijać, fakt faktem, że część szkół nie wystawia drużyn, ale to nie zależy od nich tylko od zaangażowania uczniów, większość młodzieży, jak ktoś wyżej wymienił woli teraz siedzieć przed komputerem, telewizorem itp.


Zielony i Zatroskany kibic
2009-01-24 10:24:37 - Jasne, że znamy się jak "łyse konie". W sumie w Sierpcu jest nas niewielu i mocno pełnoletnich. Nawet po stylu komentarza wiem, kto napisał swoją wypowiedz. Wszyscy są zapalonymi siatkarzami. A to pisanie, jest elementem walki psychologicznej przed meczami. W dawnych czasach byli harcownicy zmiękczający przed walką przeciwnika. W siatkówce bardzo ważnym elementem jest to, żeby w trakcie rozgrzewki ściąć kilka razy efektownie (postraszyć i zniechęcić rywali). A najlepiej przy okazji trafić jeszcze któregoś przeciwnika. Więc, gdy jest jeszcze okazja napisać kilka komentarzy pod różnymi pseudonimami i dorzucić komuś, to czemu nie. Gdyby drużyna UM była na końcu tabeli (jak było w poprzednich latach) to nikt by tych zawodników nie niepokoił. Ale oni w tym roku stanowią potencjalne zagrożenie dla drużyn z Sierpca, więc trzeba ich trochę ugryźć (trzy drużyny z poza Sierpca są poza zasięgiem). Większość obecnie grających w lidze to zapaleńcy (do tego grona nie można zaliczyć części drużyny Technikum " jeszcze im dołożyłem hi hi hi). Mariusz jako wytrawny i najwybitniejszy redaktor od razu rozpoznał, że "zielony" i "zatroskany kibic" to ta sama osoba (przyznaję się bez bicia). Pozdrawiam wszystkich sierpeckich siatkarzy.


siatkarz
2009-01-23 22:35:41 - Panowie skończcie juz tę dykuscje. Z tego co mi wiadomo znacie sie wszyscy kupe lat wiec po co wylewac żale na tym forum. Nie lepiej tak po koleżensku puscic esemes do kolegi. A po nastepnej kolejce to najlepiej idzcie na piwko i zapomnijcie o sprawie. Z tego co mi sie wydaje to kazdy z nas grających w siatkjówke powinien ciągnąc ten wózek razem w jedna strone. Pozdrawiam


rygorysta
2009-01-23 20:47:04 - Ja stawałem w obronie zasad, jak zresztą większość wypowiadających się w obronie decyzji urzędników. Czemu więc wizjonerze podgrzewasz niepotrzebnie atmosferę? Czyżby dlatego, że chcesz zatrzeć złe wrażenie jakie zrobiło jedno słowo za dużo w Twoim artykule? Co się stało to się już stało - ale nie ma potrzeby psuć tego co było dobre.


wizjoner
2009-01-23 20:32:39 - zatroskany kibic i zielony ujeli sedno sprawy, a raczej artykułu. autorowi chodziło o pokazanie problemu, kryzusu sierpeckich druzyn szkolnych a nie o krytyke zrspołu UM. Wiec nie macie sie o co kłocic. wszystkim nam sierpczonom powinno zalezec aBY siata w sierpcu nie padła. pamietacie przed 2003 w sierpcu byl 1 góra 2 turnieje na rok.jak teraz nie podniesiemy tego problemu na rok, gora dwa lata MOSIR zlikwiduje lige bo nie bedzie jej przeciez robił dla zawidza, lelic i gozdowa.Mój wniosek jest taki, atakujecie człowieka, który nawiasem mówiac zrobił w ostatnich latach mnóstwo dobrego dla promocji siatki jako organizator turniejów i dziennikarz promujący tę grę. A ws\yskto dlatego ze smiał napisac cos niekoniecznie przychylnego o zespole UM, choc dla mnie był to artukuł neutralny. Ciekaqwe ze jak was wychwalał po pierwswyzch kolejkach to sie wam podobało i było cacy.Panowie troche dystansu do siebie i autokrytyki a bedzie dobrze.


Zielony do "do rygorysty"
2009-01-23 08:22:26 - Czegoś tu nie rozumiem. Wydaje mi się, że "ducha sportu" nie mieli ci zawodnicy, którzy nie przyszli na ten mecz. W sumie po to ustala się jakieś reguły i przepisy, żeby się ich trzymać i przestrzegać. Sierpeckie drużyny, w porównaniu do drużyn wiejskich wypadają bardzo mizernie. Tu jest główny problem. Gdyby Technikum było "na fali zwycięstw" to przyszłoby ich ma mecz dwunastu, a nie czterech (z czego trzech nie z Sierpc). Ha ha ha.


rygorysta
2009-01-23 08:15:17 - "sport to nie tylko sztywne zasady...Jest jescze duch sportu i to cos co ma niwielu sportowców i ludzi wogóle" Mówisz tak jakby ktoś kto przestrzega zasad, był czymś gorszym. Twoje słowa mają charakter anarchistyczny, ale może kiedyś zmądrzejesz...


do rygorysty
2009-01-22 23:27:26 - sport to nie tylko sztywne zasady. Pasujesz jak ulał to tej urzędniczej menażerii: tylko zasady, przepisy , paragrafy ble ble ble. Jest jescze duch sportu i to cos co ma niwielu sportowców i ludzi wogóle


Zatroskany kibic
2009-01-21 16:20:35 - Po przeczytaniu tego artykułu i komentarzy, rysuje mi się obraz sierpeckiej siatkówki. Zawodnicy z Lelic, dwie drużyny z Zawidza, i Gimnazjaliści z Gozdowa mogą przyjechać na rozgrywki w komplecie z odległych miejscowości (jestem pod wrażeniem). Dwie drużyny seniorów -Urząd miasta i Sierpc Online, również nie zawodzą (dla tych drużyn pełen szacunek i podziw). Liceum przegrywa z drużyną Gimnazjum z Gozdowa (szok)! Ekonomik i Gimnazjum Sierpc nie wystawia w ogóle drużyn (szok do potęgi!). Z reprezentacji Technikum przychodzą na mecze w większości zawodnicy z poza Sierpca (szok). Chlubę sierpeckiej młodzieży przynoszą tylko niezawodni od kilku lat zawodnicy z Osiedla Niepodległości (pełen szacun!). Co się dzieje z siatkarzami z Sierpca? Zastanawiające. Dobrze, że doszło do tego walkowera zawodników z Technikum. Może w końcu ktoś się obudzi, i zauważy że z miejską siatkówką coś jest nie tak.


rygorysta
2009-01-21 15:16:52 - Panie Autorze. Czy na przyszłość może Pan sobie darować bredzenie? W co drugim zdaniu ostatniej wypowiedzi Pan sobie sam zaprzecza, aż zęby bolą. Jak Pan stawia tezę, że ktoś nie zachował się w duchu fair play, to niech Pan jej broni, a nie: "nie miała być krytyka" "nikt mnie nie wyprzedzi" "nie osądzam", a za chwilę "nikt mnie nie wyprzedzi". Nie można być "za, a nawet przeciw".


Mariusz Turalski
2009-01-20 23:11:54 - Pisząc ten text czułem, że zostanę wywołany do tablicy. Jednak moją intencją nie jest ciagle klepanie tych samych formułek: ten wygrał, ten przegrał. Sport sierpecki leży mi na sercu i wiele rzeczy, które się w nim dzieją mnie denerwuje, drażni, niekiedy niepokoi. Czasem gryzę się w język (klawisz) i odpuszczam sobie, nie chcąc wkladać kija w mrówisko, gdy wiem że nic to nie da. Przesłaniem mojego textu nie miała być krytyka zespołu UM, tylko zwrócenie uwagi na coraz mniejszy udział i coraz niższy poziom sierpeckich szkół w naszej sitakarskiej lidze. Do do argumentów Wojtka Witkowskiego, którego szanuję, nie do końca się z nimi zgadzam. Po pierwsze np. w mojej drużynie Sierpc Online jest 12 zawodników (wszyscy dorośli). Trzech ma obecnie kontuzje. Dwa tygodnie temu doszło do sytuacji, że ze względów rodzinnych (chore dzieciaki), zawodowych (praca, egzaminy na studiach) z pozostałej 9 graczy na parkiecie przed meczem z Gimnazjum Gozdowo stanęło 4 ludzi, dwóch kolejnych było w drodze, ale bez szans na punktualne dotarcie do hali. Co na to trener Gim. Gozdowo pan Lemanowicz? Mówi, że nie ma sprawy, gramy 6 na 4. Wiedział, że w ciągu 10 min będzie już 6 na 6. Mógł powiedziec: sorry biorę walkower, ale tak nie zrobił i za to wielki szacun. Po drugie z tej czwórki graczy ZSnr1, kótrzy wyszli na mecz z Urzędem tylko jeden jest z Sierpca. Pozostali musieli wrócic do Zawidza, Lelic i Dabrówek. Odwracając twój tok myślenia, gdyby oni wiedzieli, że z nimi nie zagracie na pewno nie czekali by na hali (jeden z nich sędziował mecze) do 22:20. Tylko poszli by do domu o 20.00. Popełnili błąd, że nie zapytali waszego kapitana czy wogóle z nimi zagracie. Niechcący ukaraliście tę czwórkę chopaków za, być może nieodpowiedzialność (nie znamy przyczyn absencji pozostałych graczy) kolegów. Reasumując, ja was nie osadzam w artykule, ale zawsze są dwie strony medalu. Nikt mnie nie wyprzedzi w sympatii i szacunku dla drużyny UM, ale muszę być bezstronny. Pozdrawiam obie drużyny, obyśmy więcej nie polemizowali na temat walkowerów.


rygorysta
2009-01-20 20:04:49 - Staję po stronie "pionek", "odpowiedź do "do pionka" oraz "Wojciech Witkowski". Z drugiej strony, o ile można zrozumieć chłopaka z Mechanika, który jeszcze mężczyzną nie jest, to nie mogę zrozumieć Autora artykułu. Czemu służą te prowokacyjne sformułowania w duchu nieprzestrzegania zasad? Czy futboliście, który staje sam na sam z bramkarzem przychodzi do głowy czekać aż bramkarz, który się potknął stanie na równe nogi? Oczywiste, że nie. I oczywiste, że za lekceważenie zasad trzeba płacić.


Wojciech Witkowski
2009-01-19 18:53:11 - Przeczytałem uważnie artykuł Mariusza i zadaję sobie pytanie - jaki duch "fair-play"? Gdyby ktokolwiek z drużyny przyszedł o 20 do nas z informacją o absencji zawodników (chociażby z powodu choroby), to nie ma sprawy. Zażyć się może, przekładamy spotkanie. Dlaczego czekaliście z tą wiadomością do 22? Drużyna Urzędu Miasta nie jest już najmłodsza wiekiem, więc większa część zawodników pracuje zawodowo. Czasami żeby móc brać udział w środowych spotkaniach, jesteśmy zmuszeni brać w tym dniu wolne w pracy (urlop). Odebraliśmy Wasze zachowanie, jako zlekceważenie przeciwnika. Nie możecie zrzucać na nas winy, że nie przyszliście na mecz. A o tym, czy wygracie z nami, będziemy mogli się przekonać w rundzie rewanżowej. Mam nadzieję, że tym razem przyjdziecie w komplecie i w najmocniejszym składzie (żeby mecz był na jak najwyższym poziomie).


odpowiedź do "do pionka"
2009-01-19 18:27:15 - Wiesz po co się pisze regulaminy zawodów? żeby ich przestrzegać. Czy byśmy z wami przegrali-może, ale na zawodach (18.01.08) w niedzielę to nie my tylko Wy dostaliście BĘBEN i koniec kropka. Będziecie mieli szanse rewanżu w późniejszej fazie gier jeśli się wcześniej nie wycofacie. Zacznijcie się zachowywać jak facecie a nie jak dzieci.


do pionek
2009-01-19 14:43:49 - a pomyslałes moze,ze ja mam np przed liga trening o 17 do 18.30, pozniej musze czekac 3 godziny do meczu czyli wracam do domu ok. godz 22.30 i jeszcze nie jestem z sierpca... wiec sie zastanow co w ogole wpisujesz... chcieliscie łatwo zgarnac dwa punkty,bo przegrliscie przed tym meczem jeden i z Nami tez nie wygralibyscie, wiec lepiej walkowera sobie wpisac !!!


pionek
2009-01-19 11:06:07 - "czy urzędnicy w duchu fair-play nie powinni wyjść na parkiet?" Nie po to załatwiam sobie wolne lub zamieniam się w pracy chcąc grać w siatkówkę żeby młodzież OLAŁA mecz. Robiąc precedens w liczbie grających, do czego dojdziemy?. Niech Ci młodzi ludzie też nauczą się odpowiedzialności, Czas najwyższy. Nie wiem po co ta polemika skoro regulamin mówi, że "Zawody odbywac sie będa zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej z tolerancyjnym przepisem w sprawie odbicia podwójnego" a w w/w przepisach PZPS niema określenia min.5 osób może zejdziemy na 4 lub 3.


kibic
2009-01-19 09:35:42 - Brawo Gimnazjum Gozdowo !!!! Do przodu....!!!!


mech
2009-01-19 00:01:11 - pamietam te czasy, jak rywalizowalismy pod okiem sora Miążkiewicza by byc chociaz w meczowej 12. To było cos byc w kadrze szkoly a dziś, eee szkoda gadać. Z tych nygusów z naszych szkól juz nic nie zrobia


rodzic
2009-01-18 23:49:56 - smutne, ale prawdziwe. Mlodym ludziom juz coraz mniej sie chce uprawiac sport. Wolą tv, laptopa, muzykę, albo co gorsze używki
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.