W jubileuszowym XV meczu Noworocznym pomiędzy oldboyami, a seniorami MKS Kasztelan Sierpc padł remis 3:3 (2:0) - 01.01.2009.

2009-01-03

Gra była twarda, ale w duchu fair play.
Gra była twarda, ale w duchu fair play.

Mimo zimna atmosfera wśród zebranych była gorąca.

W tym roku już po raz 15 na stadionie miejskim w Sierpcu podczas meczu noworocznego spotkały się drużyny Oldboyów i Seniorów Kasztelana Sierpc. Punktualnie o 12.30 rozległ się pierwszy gwizdek prowadzącego to spotkanie Adama Markowskiego. Zgodnie z tradycją rywalizacja dawnych piłkarzy Kasztelana z obecnymi kadrowiczami była bardzo widowiskowa i emocjonująca, choć pierwsze minuty należały zdecydowanie do bardziej doświadczonych oldboyów.

Prezes na początek

Pierwsi do siatki rywali trafili właśnie oni (12’), a dokładnie sam prezes Stowarzyszenia TKKF Oldboy Sierpc - Wiesław Lorek, który przeszedł do historii, jako strzelec pierwszego  Dariusz Zieliński, który trzy minuty później dokładnym podaniem obsłużył Marcina Michalskiego, a ten podwyższył na 2:0. Ten gol podziałał mobilizująco na seniorów. Niestety po strzałach Marcina Nowakowskiego i Jarosława Brzemińskiego piłka trafiła w słupek bramki oldboyów, a nieco wcześniej precyzyjne uderzenie z dystansu Marek Kordulasiński zdołał sparować na poprzeczkę. Do przerwy (grano 2x20minut) było więc 2:0.

Zaraz po przerwie było już 3:0 dla byłych piłkarzy MKS Kasztelan. Leszek Janakiewicz zagrał w przysłowiową uliczkę do Marcina Michalskiego, a ten nie zmarnował okazji. Wydawało się, że po raz pierwszy od wielu lat ten wyjątkowy (zimowa sceneria, -6°C) mecz nie zakończy się remisem. Na szczęście seniorzy obudzili się na dziesięć minut przed końcem spotkania. Futbolówka zagrana lobem trafiła do Piotra Zielińskiego, a ten nie dał już szans bramkarzowi rywali. W 33. minucie Piotr Zieliński zagrał w zamieszaniu podbramkowym do Mariusza Turalskiego, a ten zmniejszył straty seniorskiego teamu na 2:3.

Zagrają dla WOŚP

Seniorzy natarli z furią, a oldboye wyprowadzali groźne kontry. Gdyby nie kapitalna postawa Zbigniewa Jakóbowskiego w bramce, seniorzy przegrali by to spotkanie. Bramkarz żółtych wygrał pojedynki sam na sam z Leszkiem Jankiewiczem i Marcinem Michalskim. W ostatniej minucie meczu atak rozpaczy przyniósł seniorom upragnione wyrównanie. Dobrze dysponowany tego dnia Piotr Zieliński zagrał do Pawła Sławińskiego, a ten z zimną krwią pokonał golkipera oldboyów.

Zaraz po spotkaniu zgodnie z tradycją zawodnicy obu zespołów złożyli sobie życzenia na nowy 2009 rok. Potem przyszedł czas na lampkę szampana i wspomnienia dawnych meczów i licznych sukcesów. Kolejnym sprawdzianem formy dla sierpeckich oldboyów będzie halowy turniej organizowany przez nich samych z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (11 stycznia od 9.30 w hali przy SP 2 w Sierpcu). Szerzej o turnieju już wkrótce.