W meczu 14 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc pokonał na własnym stadionie Skrę Drobin 3:2 (1:1) - 12.11.2008.

2008-11-18

Obie jedenastki przystępowały do tego meczu po porażkach w 13 kolejce, ale chyba w nieco innych humorach. Sierpczanie, delikatnie rzecz ujmując dostali lekcje futbolu w Maszewie (0:3 z Amatorem). Skra przegrała u siebie 2:3 z liderem z Gąbina, będąc jednak zespołem równorzędnym dla Błękitnych. Mecz w Sierpcu ułożył się dobrze dla gospodarzy. Już w 7. minucie arbiter główny wychwycił zagranie ręką w swoim polu karnym jednego z drobinian i podyktował rzut karny dla miejscowych. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Bednarski. Niecały kwadrans później było już 1:1. Kasztelan nie zrozumiał ostrzeżenia, jakim był strzał w słupek i chwilę po tym zdarzeniu dał się zaskoczyć. Niepilnowany Sławomir Gajewski uderzył spokojnie z 10 metrów do naszej bramki. Można śmiało powiedzieć, że pomiędzy 15., a 80.minutą Kasztelan grał w tym meczu straszną padlinę. Na szczęście w naszej bramce stał Grzegorz Pietrzak. Najpierw w 43.minucie obronił rzut karny (bezsensowny faul Andrzeja Geska), a w 68. piękną paradą uratował nas od utraty drugiej bramki. Niestety w 68. minucie po kolejnym błędzie obrony (ileż razy używaliśmy już tego zwrotu w tej rundzie - przyp.aut.) straciliśmy gola. Pietrzak obronił co prawda strzał z bliskiej odległości, ale wobec dobitki (bierna postawa obrońców) był bezradny. W 78. minucie nasz golkiper końcami palców przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale piłkarza Skry z 18 metrów. Chwile później niekryty piłkarz gości nie trafia z 2 metrów do bramki sierpczan. W 81. minucie po akcji Michała Dzięgielewskiego i Roberta Zielińskiego wywalczyliśmy rzut różny (pierwszy w drugiej połowie). Wrzutka Marcina Nowakowskiego trafia na głowę Krystiana Szpejny, który uderza na 2:2. Goście są załamani, a Kasztelan podkręca tempo. Trzy minuty później Mateusz Telesiewicz wykorzystuje błąd bramkarza Skry. Uderza lobem z 15 metrów i daje naszej drużynie trzeciego gola i bezcenne trzy punkty. Piłka jest okrutna, jeszcze raz potwierdziło się zresztą, iż niewykorzystane okazje lubią się mścić. Goście powinni po pierwszej połowie prowadzić 4:1, w drugiej również mieli okazję. Ale to grający słabo, choć trzeba przyznać, że lepiej przygotowani kondycyjnie miejscowi zgarnęli trzy oczka.