W meczu 13 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc przegrał na wyjeździe z Amatorem Maszewo 0:3 (0:2) - 09.11.2008.

2008-11-10

Podopieczni Dariusza Kraski nie potwierdzili dobrej formy z meczu ze Zrywem Bielsk w konfrontacji z silniejszym Amatorem Maszewo. Doświadczeni maszewianie w barwach których gra kilku eks reprezentantów Kasztelana m.in.; Tomasz Włoczewski, Tomasz Golatowski, Jarosław Iwanowski, Tomasz Sudomir, Piotr Erzin (wszyscy zagrali znakomite zawody) byli o klasę lepsi od sierpczan. Nieszczęście Kasztelana rozpoczęło się już w 15. minucie. Miejscowi wykonywali rzut różny, a jeden z sierpeckich obrońców ewidentnie zaspał. To ułatwiło zadanie Tomaszowi Sudomirowi, który bez kłopotów uderzył pewnie z 4 metrów do bramki gości. W 33. minucie kolejny kiks innego sierpczanina, po raz kolejny z zimną krwią wykorzystał popularny Sudo. Kasztelan odpowiedział w tej połowie tylko minimalnie niecelnym strzałem Damiana Bednarskiego. W ostatniej minucie tej części gry sędzia podyktował rzut karny dla Amatora po faulu, którego nie było. Na drodze Tomasz Sudomira do hat-tricka stanęła jednak świetna interwencja bramkarza sierpczan - Grzegorza Pietrzaka. Kwadrans przed końcem było już po meczu. Gracze Kasztelana ustawili nieudaną pułapkę ofsajdową i Piotr Erzin wyszedł sam na sam z Grzegorzem Pietrzakiem nie marnując okazji. Wszystkie gole dla miejscowych zdobyli więc byli zawodnicy klubu z Sierpca. Zwyciężył bardziej doświadczony zespól, grający więcej z pierwszej piłki, bardziej zrównoważony w defensywie i ofensywie. Amator wygrał zasłużenie będąc zespołem o klasę lepszym od Kasztelana. Ta porażka sprawiła, że sierpczanie spadli na piąte miejsce w tabeli, za Wisłę Duninów (pokonała na wyjeździe Skrwę Łukomie 3:1). W ostatnich dwóch seriach gier Kasztelan zagra kolejno ze Skrą Drobin (dom) i Błękitnymi Gąbin (wyjazd).