Zgodnie z naszymi przewidywaniami w derbach powiatu sierpeckiego nie było zwycięzcy. Kasztelan Sierpc tylko zremisował ze Skrwą Łukomie 1:1 (1:0) - 12.10.2008.

2008-10-13

Derbowy pojedynek ze Skrwą Łukomie miał być przełomowym występem podopiecznych Dariusza Kraski w rundzie jesiennej. Tuż przed tą potyczką drużyna z Sierpca traciła bowiem do liderujących w tabeli Ligi Okręgowej Błękitnych Gąbin już 11 punktów. Co równie istotne, mecz ze Skrwą i ewentualne wysokie zwycięstwo miało odbudować dobrą atmosferę, której ostatnio w naszej drużynie brakowało. Niestety sprawdziły się te pesymistyczne (albo raczej realistyczne) scenariusze. Już w 8. minucie goście powinni prowadzić. Piłkarz Skrwy w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kasztelana trafił w słupek. Niespełna siedem minut później było 1:0 dla sierpczan. Będący na szóstym metrze od bramki łukomian Robert Zieliński wyskoczył najwyżej i piękną główką zdobył prowadzenie dla miejscowych, trafiając w samo okienko bramki rywali. W 35. minucie Michał Dzięgielewski strzelił z ostrego kąta, ale jego strzał zdołał odbić golkiper Skrwy. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy goście wykonywali rzut wolny z pod linii bocznej na wysokości pola karnego. Wysoka centra trafiła na głowę zupełnie niekrytego piłkarza Skrwy, który minimalnie chybił. Podsumowując pierwszą połowę trzeba przyznać, że była prowadzona pod dyktando Kasztelana, który zdołał wykorzystać tylko jedną okazję. Niepewna gra obrońców Kasztelana, sprawiała jednak, że akcje gości stwarzały duże zagrożenie pod bramką Grzegorza Pietrzaka. Druga połowa rozpoczęła się dla sierpczan fatalnie. Obrońca miejscowych Arkadiusz Topolewski zderzył się dość przypadkowo w polu karnym z napastnikiem łukomian Mariuszem Beksą. Sędzia podyktował rzut karny, który sam poszkodowany zamienił na bramkę. Można powiedzieć, że w tym momencie Kasztelan zakończył swoją grę w tym meczu. To goście przejawiali większą ochotę do gry i wkładali w to co robią więcej serca. W drugiej odsłonie brakowało ładnych akcji. Było za to więcej walki w środku pola, co zresztą bardzo odpowiadało podopiecznym Romana Betlejewskiego, którzy ku zaskoczeniu wszystkich świetnie wytrzymali ten mecz kondycyjnie. W końcówce to goście mogli przechylić szalę na swoją stronę, ale jeden z piłkarzy Skry uderzył tuż nad poprzeczką. Sam szkoleniowiec gości nie krył po meczu swojej radości. - Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, zwłaszcza w drugiej połowie. Chłopcy pokazali wielkie zaangażowanie i wolę walki. Ambicja i dobra atmosfera w drużynie sprawiły, że podjęliśmy walkę i w drugiej połowie mogliśmy nawet zdobyć drugiego gola. Na pewno Kasztelan dysponuje o wiele szerszą kadrą, zapleczem organizacyjnym i potencjałem, ale dziś dzięki ogromnemu zaangażowaniu moich piłkarzy nie było tego widać - wyznał trener Skrwy, Roman Betlejewski.  Wracając do sierpczan czeka ich teraz mecz wyjazdowy ze Stegnami Wyszogród. Drużyną, która przegrała 7 ostatnich meczów z rzędu, zaliczając w nich bilans bramkowy 4-36! Jeśli nie wygramy w Wyszogrodzie, to chyba najwyższy czas, by pomyśleć w MKS Kasztelan o pewnych zmianach. Najlepiej zarówno kadrowych, jak i organizacyjnych. Po rundzie jesiennej, może być na nie już niestety za późno.

Wynik i skład

KASZTELAN SIERPC - SKRWA ŁUKOMIE 1:1 (1:0)

Kasztelan: Pietrzak - Gesek, Topolewski, Bednarski M. (70’Lisowski), Szpejna - Telesiewicz (55’Sadowski), Bednarski D., Zieliński R. (72’Szulc M.), Trzciński - Paczkowski, Dzięgielewski

Bramki: Dla Kasztelana - Zieliński R. (15’), Dla Skrwy - Beksa (50’k.)

11 kolejki

Stegny Wyszogród - Kasztelan Sierpc, Błękitni Gójsk - Start Proboszczewice, Świt Staroźreby - Unia Iłów, Zorza Szczawin Kościelny - Wisła Duninów, Mazur Gostynin - Orzeł Goleszyn,  Skrwa Łukomie - Bzura Chodaków, Zryw Bielsk - Błękitni Gąbin, Amator Maszewo - Skra Drobin