WARSZAWIANKA II WARSZAWA - KASZTELAN SIERPC 27 : 26 ( 15 : 11 ) - 11.11.2007.

2007-11-17

Zabrakło skuteczności i 15 sekund

Piłkarze ręczni Kasztelana Sierpc w meczu 5 kolejki rozgrywek grupy trzeciej II ligi rywalizowali w Warszawie z tamtejszą Warszawianką II. Oczywiście zdecydowanym faworytem tej konfrontacji była siódemka ze stolicy. Gospodarze zajmowali przed tą kolejka nieco wyższe miejsce w tabeli, a ich gra (choć w kratkę) wyglądało z boku nieco lepiej niż sierpczan. Początek meczu potwierdzał te przypuszczenia. Warszawianka grała szybciej oraz dokładniej i w 5. minucie prowadziła już 4:1. Swoja przewagę powiększyła jeszcze w 20. minucie do czterech trafień (8:4). Ciężar gry na swoje barki wzięli w pierwszej połowie Mariusz Klimek (4 bramki w meczu) i Michał Kozłowski (4). Ich dobra gra nie zmieniła już jednak znacząco wyniku i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 15:11. Od początku drugiej połowy na parkiecie hali w stolicy niespodziewanie warunki zaczęli dyktować sierpczanie. Ostro zmobilizowani w szatni przez Marka Listkowskiego zaczęli grać agresywniej w obronie i skuteczniej w ataku. Warszawianka nie grała źle, ale ich przewaga topniała w oczach. Kasztelan potrzebował zaledwie dziesięciu minut by zniwelować straty. W 40. minucie był już remis 19:19. Nasi szczypiorniści poszli za ciosem (świetna gra Adriana Prątnickiego – zdobywcy 7 bramek) i pięć minut później prowadzili już 23:21. Gdy w 50.minucie przewaga podopiecznych Marka Listkowskiego wynosiła już trzy trafienia (25:22) wydawało się, że mecz jest już pod kontrola naszej drużyny. Niestety zgubiły nas największe grzechy i bolączki tego zespołu, czyli brak skuteczności i koncentracji. W kolejnych trzech akcjach nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali z czego poszły kontry dla miejscowych. Na domiar złego w 51. minucie czerwoną kartką (faul na rywalu wychodzącym z kontrą) ukarany został Michał Kozłowski, a chwilę potem (55.) z gradacji kar (3x2min.) z parkietu spadł Mariusz Klimek. Mino tych wydarzeń sierpczanie dzielnie dotrzymywali kroku Warszawiance, a w 60. minucie na tablicy wyników było 26:26. W ostatniej akcji meczu (na 15 sekund przed końcem) miejscowi rzucili nam zwycięska bramkę i dwa punkty pozostały w stolicy. Szkoda, bo sierpczanie swoją postawa na parkiecie zasłużyli choćby na punkt. Dziś o 17.00 w hali przy SP nr2 w Sierpcu Kasztelan zagra w meczu derbowym z Hand Med-em Płock. Emocji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy kibiców szczypiorniaka do gorącego dopingu.

WYNIK I SKŁAD

WARSZAWIANKA II WARSZAWA – KASZTELAN SIERPC 27 : 26 ( 15 : 11 )

KASZTELAN: Malanowski –  Klimek 4, Prątnicki 7, Szpejna 2, Kozłowski T.2, Kozłowski K. 2, Krukowski 2, Kozłowski M. 4, Gadziński M.2, Kowalczyk, Królikowski 1,

WIDZÓW: 50

wyniki

5 kolejki: WARSZAWIANKA II – KASZTELAN 27:26, HAND MED – AZS UW 24:28,  WŁÓKNIARZ – WISŁA II 28:26, UMCS – UMKS TRÓJKA 42:18, MOKS STOK – CHKS 20:47