MKS KASZTELAN SIERPC - MARCOVIA 2000 MARKI 6:1 (2:0) - 20.10.2007.

2007-10-24

Pewna defensywa i zabójczy atak

Występujący w Mazowieckiej Lidze Seniorów piłkarze Kasztelana Sierpc wyraźnie nabrali wiatru w żagle. Po lekkim kryzysie formy, jaki przyszedł podczas meczu z Pogonią Siedlce 29 września (0:2) nie ma już śladu. Sierpczanie wygrali pewnie trzy ostatnie mecze, a stosunek bramek 10:2 mówi sam za siebie.

Balans i główka

Mecz z Marcovią 2000 Marki mimo, że rywale nie są zespołem z czołówki tabeli nie zapowiadał się na spacerek. Marcovia pokonała już przecież w tej rundzie 2:1 Naprzód Zielonki i zremisowała 1:1 ze Żbikiem Nasielsk. Te wyniki rywali, którzy przed tą kolejką zajmowali 11 miejsce w tabeli grupy północnej MLS nie przestraszyły gospodarzy. Od początku na stadionie w Sierpcu dominował bardziej doświadczony i lepszy technicznie zespół Kasztelana. Drużyna Rajmunda Koperka swoją dominacje potwierdziła już w 21. minucie, gdy Michał Dzięgielewski balansem ciała zwiódł obrońcę gości i strzelił z 12 metrów obok bezradnego bramkarza Marcovii. Dziesięć minut później nasz obecnie najlepszy napastnik podwyższył na 2:0. Robert Bielecki i Maciej Lemanowicz krótko rozegrali rzut rożny Ten ostatni wrzucił dokładnie piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył popularny Dzięgiel i głową uderzył nie do obrony pod poprzeczkę. Na początku drugiej połowy kolejną asystę w tym meczu zaliczył Lemanowicz. W swoim stylu zacentrował mocną piłkę lewą nogą. Futbolówka trafiła wprost do Łukasza Paczkowskiego, który strzałem z woleja (z 6 metrów) w krótki róg podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0.

Wolej jakich mało

Prawie 200 osobowa grupa najwierniejszych kibiców Kasztelana, która mimo zimnego wiatru i padającego deszczu zjawiła się na meczu mogła być dumna ze swojego zespołu. Sierpczanie ani na moment nie odpuścili, a w 57. minucie po zagraniu Tomasza Branieckiego – Robert Bielecki zdobył czwartą bramkę dla naszego zespołu. Gol kapitana sierpczan był przedniej urody. Popularny Bieleś uderzył z 20 metrów z woleja pod poprzeczkę bramki rywali. Kapitan sierpczan cztery minuty później podwyższył na 5:0. Najpierw otrzymał podanie od Łukasza Paczkowskiego. Potem jak slalomowe tyczki minął po kolei trzech obrońców Marcovii i pewnie posłał futbolówkę w długi róg bramki gości. Na pewno trudno w tym miejscu nie zwrócić uwagi na kolejny dobry występ wprowadzonego po przerwie (65’) wychowanka klubu Piotra Zielińskiego. Nasz młody środkowy pomocnik robi coraz większe postępy i już być może w przyszłym sezonie powalczy o miejsce w pierwszym składzie Kasztelana. W 66. minucie obrońcy gospodarzy popełnili w zasadzie jedyny poważny błąd w tym meczu. Goście dzięki niemu zdobyli honorowe trafienie. Na dziesięć minut przed końcem Dzięgielewski po indywidualnej akcji strzelił swojego trzeciego gola w tym meczu kompletując nieklasyczny hat-trick. Podopieczni Rajmunda Koperka zaprezentowali się niesamowicie skutecznie w ofensywie i niezwykle pewnie w obronie.

Kanadyjski duet

Warto podkreślić kolejny bardzo dobry występ trójki naszych obrońców (Piotr Górnicki, Tomasz Włoczewski, Rafał Michalski). Na pewno spory wpływ na małą liczbę straconych przez sierpczan bramek (najlepsza obok Kryształu obrona w lidze) ma także spora konkurencja na pozycjach defensywnych pomocników. Rywalizacja pomiędzy Tomaszem Branieckim, Pawłem Sławińskim, Marcinem Rokickim i wracającym po pobycie za granicą Tomaszem Golatowskim może tylko wyjść na dobre całemu zespołowi. Nie da się jednak ukryć, że to doskonała postawa Roberta Bieleckiego i Michała Dzięgielewskiego w ataku jest głównym motorem napędowym dobrej gry sierpczan. Ta dwójka po 12 kolejkach ligowych ma na koncie już na 17 punktów w tzw. punktacji kanadyjskiej  (Dzięgielewski 8 bramek i 1 asysta, Bielecki 4 bramki i 4 asysty). Póki co sierpczanie awansowali na czwartą lokatę w tabeli, ale przyszłość rysuje się jeszcze bardziej różowo. W kolejnych meczach ze Skrą (wyjazd), Amatorem (dom) i Victorią (wyjazd) sierpczanie są w stanie wywalczyć komplety punktów. Teraz najważniejszy będzie sobotni mecz ze Skrą Drobin. Miejmy nadzieję, ze drużyna będzie mogła liczyć na doping sporej grupy kibiców z Sierpca. Jeśli Kasztelan zagra tak jak w ostatnim meczu o sukces możemy być spokojni, choć w Drobinie nigdy nie było nam łatwo o punkty. Typ naszej redakcji to 3:2 dla Kasztelana.

Wynik i skład

MKS KASZTELAN SIERPC - MARCOVIA 2000 MARKI 6:1 (2:0)

BRAMKI: Dla Kasztelana: Dzięgielewski 3 (21’, 31’, 61’), Bielecki 2 (57’, 61’), Paczkowski (52’)

KASZTELAN: Pietrzak – Michalski, Włoczewski, Górnicki – Braniecki, Betlejewski (75’ Szulc), Golatowski (72’ Markowski), Lemanowicz (65’ Zieliński P.), Bielecki – Paczkowski (65’ Iwanowski), Dzięgielewski,

WIDZÓW: 180

Wyniki 12 kolejki: Kasztelan – Marcovia 6-1, Błękitni – Podlasie 0-0, Żbik – Huragan 4-1, Ciechanów – Wkra 0-2, Mazur – Kryształ 0-1, Naprzód – Victoria 4-0, Pogoń – Amator 3-1, Ostrovia – Skra 3-0