BŁĘKITNI GĄBIN - MKS KASZTELAN SIERPC 0:4 (0:2) - 27.05.2007.

2007-06-01

Zrobili błękitnych na szaro

Występujący w Okręgowej Lidze Juniorów Starszych piłkarze Kasztelana Sierpc pokonali na wyjeździe Błękitnych Gąbin 4:0. Dzięki temu zwycięstwu sierpczanie zachowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze z Gąbina mimo, że grali na własnym terenie, a dodatkowo plasują się przecież w górnej części tabeli nie byli faworytem w meczu z liderem OLJ młodszych. Od początku przewaga zespołu prowadzonego przez Romana Betlejewskiego była bardzo wyraźna. Sierpczanie górowali nad rywalami zarówno wyszkoleniem technicznym, jak i przygotowaniem fizycznym. Piłkarze Kasztelana w 25.minucie udowodnili swoją przewagę strzelając pierwszego gola w tym meczu. Robert Zieliński zagrał po ziemi w pole karne rywali. Tam najszybciej przy piłce znalazł się Marcin Szulc, który bez kłopotów pokonał golkipera gospodarzy. W 37. minucie było już 2:0. Rewelacyjną akcję przeprowadził Piotr Zieliński, który minął kolejno czterech rywali i zagrał dokładnie w pole karne do Łukasza Paczkowskiego. Ten uderzył celnie z pierwszej piłki z woleja obok słupka bramki Błękitnych. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, bo goście nie forsowali tempa, a miejscowi nie potrafili poważnie zagrozić bramce sierpczan. W drugiej połowie Kasztelan cały czas był stroną atakującą. W 67. minucie ładną akcję przeprowadził Piotr Okoński, który dograł piłkę do Mateusza Telesiewicza. Ten strzelił pewnie z kilku metrów pod poprzeczkę bramki gąbinian. Podopiecznym Romana Betlejewskiego wychodziło w tym meczu prawie wszystko. Gospodarzom prawie nic. Na dwanaście minut przed końcem nasi juniorzy starsi zadali rywalom jeszcze jeden cios. Łukasz Betlejewski zagrał w popularną uliczkę do Dawida Bartkowskiego. Ten wybiegł zza pleców obrońców i uderzył pod ręką golkipera gąbinian. Po tej wygranej młodzi piłkarze Kasztelana (zapewnili już sobie awans) mają 13 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli OLJ.