Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MAZOWSZA W TENISIE STOŁOWYM - 15.04.2007.

2007-04-18

Olimpijczycy z Jeżewa wciąż w formie

Najlepsi juniorzy i kadeci z naszego województwa spotkali się w Piasecznie podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w tenisie stołowym. Najwyżej z naszych zawodniczek na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Ogrodniczak, która w meczu o wejście do finału uległa 2:3 Karolinie Garstce z Gostynina. Ewelina Brygier zajęła miejsca 5-8, a Magdalena Nadrowska 9-12. Pozostali zawodnicy trenujący na co dzień w Olimpijczyku Jeżewo uplasowali się na dalszych miejscach. W zawodach drużynowych Ogrodniczak i Brygier zajęły trzecie miejsce. Magdalena Nadrowska ( Jeżewo) i Anna Janisiewicz  (Siedlce) okazały się najlepszą parą na Mazowszu w kategorii juniorek. Daniel Nowakowski (Jeżewo) i Patryk Lichocki (Płock) zajęli miejsca 5-8.
Co warte podkreślenia kilka dni wcześniej w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza, jako eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Brygier i Ogrodniczak okazały
się najlepsze na Mazowszu pokonując rywalki z Siedlec, Piaseczna i Warszawy. Zaraz po turnieju w Piasecznie "olimpijczycy’ udali się do Borowiczek, gdzie rozegrano Eliminacje Rejonowe do 52 Turnieju im. Janusza Strzałkowskiego (dawny turniej o Puchar 7-redakcji). –Aż sześć osób z Olimpijczyka Jeżewo dostąpi zaszczytu zagrania w turnieju finałowym, który odbędzie się 28 kwietnia w Różanie. Magdalena Nadrowska otrzymała limit z Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego za wysokie miejsce na liście
rankingowej i nie musiała grać eliminacji rejonowych. Bardzo dobrze w Borowiczkach zagrali również Ewelina Brygier oraz Arkadiusz Joachimowicz, którzy zajęli pierwsze miejsca i awansowali do finałów. Jednak największą niespodziankę sprawił Jarosław Kozakiewicz, który pokonał w finale utytułowanego Amadeusza Domańskiego i również wygrał w kategorii młodzik. Świetnie walczył uczeń trzeciej klasy SP Arkadiusz Kalisz, który uległ tylko Arkowi Joachimowiczowi i z drugiego miejsca uzyskał awans do 52 finału. Bardzo dzielnie walczył Daniel Nowakowski w kategorii kadet. W swoje grupie miał bardzo silnych rywali z Gostynina, Szczawina i Płocka. W finale po bardzo zaciętej walce uległ tylko Tomkowi Kowalczykowi ze Szczawina i z 2 miejsca awansował do finałów. Sześciu zawodników z Jeżewa na 12 wchodzących z całego rejonu płockiego w skład którego wchodzą powiaty: sierpecki, płocki, gostyniński i sochaczewski to olbrzymi sukces – wyznali z dumą trenerzy Olimpijczyka Jeżewo – Andrzej Nadrowski i Wiesław Rentfleisz.  Pozostaje nam tylko życzyć młodym zawodnikom jak najlepszych wyników na 52 finale w Różanie, a już 6 maja o godz 11:00 w hali w Zawidzu dziewczęta zagrają ostatni w tym sezonie mecz II ligi z Grajewem.