Cieszy nas każdy, nawet najdrobniejszy przejaw sympatii i utrwalania historii oraz wiedzy o naszym mieście. Jest to szczególnie warte docenienia, gdy kroki w kierunku pokazania ciekawego, często mniej znanego oblicza Sierpca czynią młodzi ludzie, jak choćby Tomasz Kowalski, tegoroczny absolwent Liceum Ogólnokształcącego, student I roku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Tomek znany jest z wielu historycznych pasji i inicjatyw, przy których podjęciu brakuje często odwagi dorosłym (wspomnijmy tu chociaż renowacje podsierpeckich nekropolii czy pomysł upamiętnienia sierpeckich powstańców listopadowych).
Młody pasjonat historii lokalnej znany jest jeszcze z prowadzenia niezwykle ciekawej strony internetowej poświęconej staremu Sierpcowi: www.starysierpc.blog.onet.pl. Choć strona w swojej nazwie zawiera słowo blog, co może kojarzyć się z rodzajem internetowego pamiętnika, jest to raczej wortal poświęcony tylko i wyłącznie tematyce historycznej naszego miasta. Unikalne fotografie, pozyskane często dzięki wiedzy i urokowi osobistemu Tomka, niezwykłe rekonstrukcje dawnych wydarzeń, ogrom sierpeckich ciekawostek, monograficzne ujęcia poszczególnych zagadnień - to i wiele innych niezwykle ciekawych wydarzeń odnaleźć można na stronie.
"Stary Sierpc" ma już swoje stałe grono sympatyków, o czym świadczyć mogą chociażby pozytywne komentarze pod publikowanymi co pewien czas nowymi artykułami. Strona dostrzeżona została również w konkursie Syrenka w Sieci III, organizowanym przez warszawski miesięcznik Stolica, otrzymując podczas finałowej imprezy w Warszawie 23 października wyróżnienie w kategorii stron mazowieckich o tematyce lokalnej (nominowanych było 20 stron warszawskich i 20 stron mazowieckich).
Relację z gali wręczenia nagród obejrzeć można: TU
Wyróżnienie przyznane przez warszawskie media to niesamowita motywacja dla Autora strony do kontynuowania jej prowadzenia, a także ogromny dowód uznania dla wielkiej pracy włożonej w przygotowanie dotychczasowych artykułów.
Redakcja Sierpc Online przyłącza się do gratulacji. Życzymy też powodzenia w realizacji kolejnych inicjatyw.
Tagi:
Tomasz KowalskiMagdalena Staniszewska
Komentarze do artykułu: [7]
wz2010-11-12 01:12:15 - Gratuluje Sierpcowi
mateusz2010-11-08 11:55:31 - super gratuluje :)
radny miejski2010-10-30 17:20:16 - Tomku szczere gratulacje .Nadmienie ,że Tomek wystąpił z kolejną inicjatywa ,a mianowicie Upamietnienie Miejsca Zabitych Powstanców Listopadowych przy ulicy Piastowskiej W OKLICACH TZW; EDENU; Uroczystość odsłoniecia tablicy odbedzie sie 29 listopada 2010 .SERDECZNIE POZDRAWIAM.
w2010-10-30 16:05:40 - No może bez tego uroku osobistego..
Piotr Kuberski2010-10-29 19:38:11 - Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
w2010-10-29 16:43:21 - hehs urok osobisty. nie mogę :)
Olka2010-10-29 13:39:11 - Znam tą stronę polecam,bardzo ciekawa!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów