Barwne korowody, spektakularne występy zespołów z całego świata
oraz międzynarodowy jarmark sztuki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na gości XV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Kasztelania 2010".
W dniach 7-11 lipca 2010 roku północno-zachodnie Mazowsze stanie się centrum międzynarodowego folkloru. Tegoroczna edycja festiwalu jest pierwszą, w której występy wszystkich zespołów będzie można podziwiać aż w 4 miastach: Rypinie, Gostyninie, Żurominie i Sierpcu.
"Kasztelania" to możliwość przeniesienia się w świat niezwykłych przeżyć kulturalnych. Zapierające dech w piersiach tańce wykonywane w przepięknych strojach, którym towarzyszyć będą melodie płynące z tradycyjnych instrumentów z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów. Tylko na naszym festiwalu istnieje możliwość bezpośredniej interakcji z zespołami. W Sierpcu przed sceną główną zamieszczona zostanie specjalna scena, na której zespoły będą nauczać podstawowych elementów swoich tańców.
W "Kasztelanii 2010" udział wezmą:
- Kesan H.E.M Folk Dance Group z Turcji
- Ludowy Zespół Tańca Folklorystycznego "Barvinok" z Ukrainy
- Reprezentacyjny Zespół Tańca Ludowego "Mezdar" - Bułgaria, Mezdar
- "Al Tannoura Troupe for Cultural Heritage" z Egiptu
- Zespół Folklorystyczny "Tikvesh" z Republiki Macedonii
- Agrupación Artistica "Amigos de la Jota" z Hiszpanii
- Zespół Regionalny “Istebna" z Istebnej
- Ludowy Zespół Artystyczny "Kasztelanka" z Sierpca - gospodarz festiwalu
Program festiwalu:
7 lipca 2010 r.
Koncert w Rypinie - Rypińskie Centrum Promocji i Kultury
14:45 korowód ulicami miasta
17:00 - 22:00 koncert zespołów
8 lipca 2010 r.
Koncert w Gostyninie - Rynek
16:30 korowód ulicami miasta
18: 00 koncert zespołów
9 lipca 2010 r.
Koncert w Żurominie - Żuromińskie Centrum Kultury
17:00 korowód ulicami miasta
18:00 koncert zespołów
10 lipca 2010 r.
Koncert w Sierpcu - Plac na Osiedlu Niepodległości
16:30 korowód ulicami miasta
Ze względu na nowe miejsce imprezy korowód zespołów przejdzie nową trasą.
Start: Szkoła Podstawowa nr 3 - ul. Konstytucji 3-go Maja - ul. Gabriela Narutowicza - krótka prezentacja zespołów przy budynku poczty - ul. Piastowska - krótka prezentacja na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i ul. Wiosny Ludów - ul. Wiosny Ludów - Szkoła Podstawowa nr 2 - Zakończenie korowodu
18:00 koncert zespołów na scenie festiwalowej
ok. 21:30 Gwiazda Festiwalu - zespół "Berkut"
11 lipca 2010 r.
Koncert w Sierpcu - Plac na Osiedlu Niepodległości
12:30 Msza Święta z udziałem zespołów w Kościele Farnym w Sierpcu
18:00 koncert zespołów na scenie festiwalowej
ok. 21:30 koncert zespołu "Czerwone Gitary"
23:30 ceremonia zamknięcia festiwalu, pokaz sztucznych ogni
Organizator festiwalu:
Dom Kultury w Sierpcu
Burmistrz i Rada Miejska w Sierpcu
Współorganizatorzy festiwalu:
Rypińskie Centrum Promocji i Kultury
Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie
Żuromińskie Centrum Kultury
Tagi:
KasztelaniaInformacja prasowa Domu Kultury
Komentarze do artykułu: [16]
rambo2010-06-19 13:43:54 - spokojnie, pojawią się 5 lipca...(jak wszystko dobrze pójdzie)
John2010-06-18 12:39:16 - A plakatów jak nie było tak nima :-)
niki2010-06-15 18:17:09 - hahahahahahahahahahaha...
Dekalog2010-06-14 16:08:01 - Co wy gadacie musi być wspaniała skoro władze wybrały ją na drugą kadencje i przyznały nagrodę, medal. :-)
rudy2010-06-14 15:04:21 - z pustego i Salomon nie naleje...
do poniżej2010-06-14 14:43:40 - wspaniała pani dyrektor ogólnie niewiele potrafi na stanowisku, które piastuje.
do SIERPCZANKI2010-06-14 13:19:35 - niezupelnie zaluja pieniedzy...po prostu wspaniala pani dyrektor nie potrafi ich zdobyc od sponsorow. dlatego z roku na rok jest gorzej. porownajcie kasztelanie sprzed 5+ lat i teraz...
do byłego sierpczanina2010-06-12 21:47:58 - Dobrze ,że juz nim nie jesteś ,my lubimy NASZE MIASTO i nadal będziemy wierni Naszej Kasztelanii. Jest demokracja ,możesz wybrać .Nikt za toba szary człowieczku nie będzie biadolił. BYWAJ DZWONKU.
SIERPCZANKA2010-06-12 15:05:18 - A ja znam wielu miłośników Kasztelanii, fakt jest gorzej, ale tylko dlatego, że żal im kasy na ten festiwal, a to tylko na nim można zabalować, popatrzeć na występy i napić się piwka i jest w ogóle lux KONIEC!!!
wiocha2010-06-12 14:19:21 - i tyle
folkman2010-06-12 12:08:58 - Spektakularne wystepy zespołów... Byłem, widziałem juz nie raz tę "spektakularność" w sierpekim wydaniu... No cóz napisać można wszystko, ocenia i tak widzowie...
były sierpczanin2010-06-12 07:53:30 - co roku jest coraz gorzej z tym festiwalem zamiast go promować i rozbudowywać to miasto woli wyspę na jeziórkach stawiać widać że same mózgi zasiadają w radzie żaallll!!!!!!
Iro2010-06-11 14:54:21 - Mnie Kasztelańskie to kojarzy się tylko z piwkiem.
bystry2010-06-11 10:57:10 - To częśc mieszkańców pomyśli, że Rodowicz jest gwiazda Kasztelanii a nie Kasztelańskiech Dni Sierpca! Nieźle przemyslane! Sierpczanie! To dwie różne imprezy!!!!!
Kuberski2010-06-11 10:45:36 - Tak, Maryla Rodowicz wystąpi w piątek o 22 w ramach Kasztelańskiego Dnia Sierpca.
### aga ###2010-06-11 10:35:20 - Czy wystąpi Maryla Rodowicz?
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów