|
| "Majowa wielka woda". Widok na Sierpienicę ze wzgórza cmentarnego, 19.05.2010 r. |
|
|
| "Majowa wielka woda". Widok na Sierpienicę ze wzgórza za Lidlem, 19.05.2010 r. |
|
Wszyscy z przerażeniem obserwujemy tragiczną sytuację powodziową na południu Polski. Ogromne opady deszczu ostatnich dni dramatycznie podniosły stany wód we wszystkich polskich rzekach. Także nasza spokojna do tej pory Sierpienica niebezpiecznie podniosła swój poziom. Dzięki zdjęciom Internauty Tao możemy zobaczyć stan Sierpienicy w okolicach cmentarza oraz szpitala w dniu 19 maja.
Komentarze do artykułu: [18]
Ania P.2010-06-07 21:43:00 - A czy Zgliński to jest jeszcze w Sierpcu?
SB2010-06-06 15:55:16 - Pan Marek Zgliński jest redaktorem, a pan lub pani "tao" jest internautą.
KinguSia2010-06-02 21:30:48 - Sierpienica wylała !!! Przy moście koło Fary woda wylała na łąki i zalała domy ... Trwa pomaganie osobom poszkodowanym . Takiego deszczu nie było już od dawna !
Sierpaczk_włóki2010-05-22 14:20:24 - Obecnie za Lidlem to nic. a przedtem lata 60 cały "dołek" pływał a my na wannach i robionych łódkach za CPN. "Doły" pływały, drewniane ławy / obbecnie betonowe/ przyciągali poźniej od cmentarza aż do szpitala. cały jordanek na dołku był zalany.
Pan Jan2010-05-21 20:41:42 - Dla ciekawych dodam, że na przeciwko domu za cmentarzem po drugiej stronie rzeki stał drewniany młyn.Tzw.młyn na Bobrowie.Sierpienica w tamtym okresie płynęła innym korytem,przy młynie były stawidła i drewniany most.W czasach "regulacji" rzeki obiekty zniknęły.
B.K.2010-05-21 11:37:48 - Mogłaby taka woda być do wakacji, ale super.
Crack2010-05-21 09:44:17 - Wprawdzie w Sierpcu już nie mieszkam ale mieszkałem na tyle długo żeby wiedzieć, że to co jest na zdjęciach to bynajmniej nie jakiś ewenement. Sam pamiętam wielokrotnie zalane łąki za Farą, teren dochodzący od strony rzeki do oczyszczalni i cały dopływ w stronę Skrwy (dla nieznających chodzi mi o meandry Sierpienicy). Woda jest rzeczywiście wysoka ale mieści się w korycie więc życzę żeby tak zostało i pozdrawiam Sierpc i Sierpczaków :) Emigrant
Z daleka2010-05-21 07:43:21 - Ja jestem Sierpczakiem, ale los mnie rzucił daleko od rodzinnego miasta i dzięki Wam i galerii foto "mogę być" w Sierpcu.Sierpienica piękna.
### sierpczanin ###2010-05-20 17:16:13 - mleczarni nie starczy miejsca w rowie do wylewania ścieków
do admin.2010-05-20 17:14:21 - "Dzięki zdjęciom Internauty Tao możemy zobaczyć stan Sierpienicy w okolicach cmentarza oraz szpitala w dniu 19 maja." Można się też samemu przejść i zobaczyć stan wody w "rzece"
Radek2010-05-20 17:02:35 - Z tą wielką wodą to chyba trochę przesadziliście.
Magda2010-05-20 16:37:49 - Widać , że niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy. Skąd masz pewność że nic się nie stanie? Trzeba być gotowym na wszytko ...
P.R2010-05-20 13:40:41 - A właśnie, że wielka jak na Sierpienicę.
aaa2010-05-20 11:16:30 - I to jest wielka woda, chyba nie oglądasz telewizji
do ponożej2010-05-20 10:33:53 - senny to chyba jesteś ty bo żyjesz przeszłością. sierpienica to nie jest rzeka a raczej uregulowany rów, ściek. ogarnij się człowieku
### sierpczanin ###2010-05-20 09:22:52 - nic tylko szykować trzeba kajak i na rzekę, jak będzie ładna pogoda to z pewnością szlak borkowo skansen zaliczę
do poniżej2010-05-20 07:54:47 - Jeśli jesteś senny to idź spać i nie pisz głupstw, poczytaj historii miasta ,a dowiesz się co Sierpienica potrafiła robić!!!!
w2010-05-20 00:00:36 - to straszne a raczej żałosne. wielka woda to jest na południu Polski a nie w tym sierpeckim ścieku
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów