|
| Msza żałobna przy Pomniku Katyńskim -Sierpc - 14.04.2010 r. |
|
|
| Wieniec składany przez władze samorządowe Sierpca podczas Mszy żałobnej - 14.04.2010 r. |
|
|
| Msza żałobna przy Pomniku Katyńskim -Sierpc - 14.04.2010 r. |
|
|
| Msza żałobna przy Pomniku Katyńskim -Sierpc - 14.04.2010 r. |
|
W Sierpcu 14 kwietnia zaplanowano mszę polową w intencji ofiar zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat. Nieoczekiwanie historia dopisała do i tak długiej listy ofiar, kolejne, dobrze nam znane i lubiane. Tragedia, która zdarzyła się w sobotni poranek 10 kwietnia, katastrofa lotnicza prezydenckiego samolotu, lecącego na uroczystości katyńskie, wstrząsnęła wszystkimi Polakami.
Naturalnym odruchem większości mieszkańców naszego miasta był więc udział w środowej mszy świętej w pobliżu Pomnika Katyńskiego. Modliliśmy się za dusze 96 Polaków - Pary Prezydenckiej i najważniejszych osób w państwie.
Szczególną cześć oddaliśmy sierpczaninowi księdzu Bronisławowi Gostomskiemu oraz Honorowemu Obywatelowi naszego miasta, ostatniemu prezydentowi RP na uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu.
Pamiątką po tej wyjątkowej uroczystości są zdjęcia od jednego z naszych Internautów.
Red.
Komentarze do artykułu: [17]
Alex2010-04-21 18:47:30 - Super zdjęcia i cały artykuł bardzo wyczerpujący.
UL2010-04-20 07:32:25 - Dobre zdjęcia.Pokazują dostojność uroczystości
### aga ###2010-04-17 17:03:12 - http://ekai.pl/wydarzenia/x28139/pogrzeb-ks-pralata-bronislawa-gostomskiego-w-czwartek/
katarzyna ślęzak2010-04-17 08:00:56 - Ksiądz prałat był wyjatkowych człowiekiem, nie znajduję słów,zeby napisać jak bardzo. Jego kosciół był jedynym ,do którego chętnie chodziłam, a jego kazań słuchałam od początku do końca. Na pewno z córką, ktorą przygotowywał do Komunii świetej odwiedzimy waszą miejscowość, zeby pomodlić się przy grobie naszego księdza. Zosia napisała w szkole- "ta katastrofa była dla mnie straszna, nie dlatego,ze zginął prezydeny, bo go nie znałam, ale dlatego że zginął mój ksiądz"
do Ewa2010-04-16 13:27:30 - dołączam się do prośby.Też jestem ateistą.
Ewa2010-04-16 12:07:55 - Miałabym prośbę, aby Msza w rocznicę wymordowania polskich oficerów w Katyniu odbywała się już co roku. Brakowało w naszym mieście uroczystości, która upamiętniałaby pamięć o tych którzy tam zginęli. Jeszcze jedna uwaga, czy dla osób niewierzących nie można byłoby zorganizować apelu poległych. Są wśród nas też ludzie, którzy nie modlą się, ale chcieliby oddać hołd pomordowanym, a także tym, którzy zgninęli w katasrofie.
łączymy sie2010-04-15 20:53:44 - W bólu z RODZINA Ks. BRONISŁAWA GOSTOMSKIEGO TRAGICZNIE ZMARŁEGO W KATASTROFIE LOTNICZEJ---koleżanki i koledzy z lICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACEGO NR 46 W SIERPCU .
Magda2010-04-15 19:28:59 - Przepraszam ale żle sie wyraziłam .Otóz chodziło mi ,że już niektórzy duchowni co przeczytałam na onecie pl, krytykuja władze panstwowe ,że nawet ukleknac nie potrafia ,że to antychrysty i stad była ta moja pochwała. Natomiast kazanie było wspaniałe.
hehe2010-04-15 18:39:51 - hehe możliwe na katyniu są jeszcze świecidełka ze świąt widac nawet na zdjęciach :)
wy nie poprawny2010-04-15 18:32:47 - narodzie ,zadna TRAGEDIA ,zadna UROCZYSTOŚC was cymbały nie zadawala.
Barba2010-04-15 16:24:05 - ke??? Wystrój bożonarodzeniowy? Niemożliwe.
sierpc2010-04-15 15:45:19 - ja mam prośbę może nasze władze wreszcie zdjęłyby lampki świateczne z parku. To aż wstyd dla miasta a tym bardziej że została tam zorganizowana msza w mamy połowę kwietnia a lampki jeszcze wisza. Smutne to trochę ale chyba nasza władza ma tak pełne ręce od robienia kawy i jej picia że nie wie że jeszcze w mieście jest wystrój Bożonarodzeniowy
ad Magda 2010-04-15 14:59:482010-04-15 15:31:04 - "Zwóciłam uwaga na (...) wzorowe zachowanie duchowieństwa." - Faktycznie: ani nie przeklinali, ani nie smarkali, ani nawet nie szeptali do siebie nic na ucho.
Magda2010-04-15 14:59:48 - Zwóciłam uwaga na znalomite kazanie księdza oraz wzorowe zachowanie duchowieństwa.
ANDRZEJ K,2010-04-15 14:58:16 - Mnie sie spodobało zachowanie władz miasta Sierpca ,iż została zauważona RODZINA ks, Bronisława Gostomskiego ,złozyli Panowie Kondolencje i przeznaczyli miejsce honorowe dla wszystkich członków RODZINY .Brawo to świadczy o kulturze rządzacych.
uczestnik2010-04-15 14:53:57 - Nie wazne ilu przyszło ,kto czuł taka potrzebę ,wziął udział w uroczystościach pod Pomnikiem Katyńskim. Liczy sie fakt,że cos takiego upamietniajacego TAK WAZNE DLA NARODU POLSKIEGO WYDARZENIA ZOSTAŁY UWIDOCZNIONE.Podziekowania dla organizatorów , pomysłodawców, uczestnikoów i ludzi DOBREJ WOLI .
arm2010-04-15 14:33:14 - "Naturalnym odruchem większości mieszkańców naszego miasta był więc udział w środowej mszy świętej" no faktycznie co dwudziesty mieszkaniec przyszedł. Chyba, że sierpc liczy dwa tysiące mieszkańców to może i większość przyszła...
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów