logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 1. tydzień grudnia - Bombek nam nie zabraknie!

2009-12-02

Wśród sierpeckich doniesień Expressu Płockiego wieje nudą. Jest relacja z jubileuszu PCK, podczas którego nie obyło się bez wręczania honorowych odznak oraz przypomnienia czym sierpecki PCK się zajmuje. Jest też opis wystawy fotografii nastolatki w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Za to intrygujący wydał mi się nagłówek z okładki - "dżin z pytonicą". Już myślałem, że to przepis na jakiś nowy rodzaj egzotycznego drinka na bazie anglosaskiej jałowcówki ;) Ale nie, to tekst o artyście estradowym z pobliskiego Gójska - Ginie Alifie, który snuje refleksje nad obecną kondycją sztuki cyrkowej.

W Tygodniku Płockim dobra wiadomość dla kierowców. Według zapewnień sierpeckich drogowców w tym roku zima nas nie zaskoczy, czego gwarantem ma być już przygotowany ciężki sprzęt, dodatkowo wyposażony w nawigację GPS. Zobaczymy i ocenimy już niebawem.

Kurier Sierpecki w tym tygodniu bardziej przypomina sklepową gazetkę reklamową niż czasopismo lokalne. Rozumiem, że reklamodawcy najwięcej płacą za stronę tytułową, ale jakiś umiar i odrobinę przyzwoitości należy jednak zachować. Tym bardziej, że to od ciekawych zajawek na pierwszej stronie zależy czy numer nas zainteresuje czy nie. W środku, o dziwo kilka ciekawych tematów - nie tekstów, bo te nadal pozostawiają wiele do życzenia. Przede wszystkim dobrze, że znalazł się artykuł o wernisażu wystawy, na którym między innymi swoje prace prezentował chłopak, który niedawno stracił rękę w jednym z sierpeckich zakładów pracy. Jego prace w warszawskim Centrum Artystycznym podziwiali, oprócz bliskich, także tzw. vipy, a utrwaliły okiem kamery stacje telewizji publicznej.

W numerze także przypomnienie, że w mieście istnieje pracownia, która dokumentuje nasze dzieje. Rzadko możemy poczytać o poczynaniach tej instytucji, ostatnio myślałem nawet, że zawiesiła działalność. W tekst wpleciono ciekawe informacje o cennych dla historyka znaleziskach z czasów II wojny światowej, które kryją się w piwnicach poniemieckich bloków. Redaktor, który podjął się "trudu" opisania owych znalezisk na koniec zlokalizował pracownię na nieistniejącym - trzecim piętrze budynku sierpeckiej biblioteki.

W gazecie podano także wyniki plebiscytu na rolnika roku (organizowanego przez starostwo powiatowe). Zainteresowanych odsyłam jednak do strony internetowej starostwa, gdzie jest obszerna relacja z wydarzenia. W Kurierze skopiowano fragmenty opisu z tej właśnie strony, dodano kilka zdjęć.

Mam mieszane odczucia co do tekstu z Kuriera Sierpeckiego o żeńskiej siatkówce, autorstwa niejakiego osobnika JAM. Identyczny artykuł publikuje Express Płocki, tam podpisany jest on przez AK. Czyli bez cienia wątpliwości mamy plagiat. No chyba, że osobnik AK z Expressu i JAM z Kuriera to jedna i ta sama osoba, która swoim tekstem podważyła i tak nadwątloną reputację Kuriera - bo to na ten tytuł spada podejrzenie plagiatu. Redaktorze kryjący się pod pseudo AK czy JAM  - to nieuczciwe w stosunku do czytelników a także naczelnych obydwu tytułów. Fe!

I na koniec informacja, której powaga wstrząsnęła mną, wbiła wręcz w fotel. Przeczytałem mianowicie o nowej, arcyważnej i poważnej inicjatywie burmistrza miasta Sierpca! Na bok remont Domu Kultury, na bok drażliwe kwestie wiecznych, niemogących się ziścić inwestycji, któżby tam przejmował się karykaturą Jeziórek! - teraz najważniejszy jest drodzy sierpczanie konkurs organizowany przez naszego włodarza na ....uwaga... napięcie sięga zenitu.....OZDOBĘ CHOINKOWĄ!!! Tak, tak konkurs ten adresowany jest do sierpeckich rodzin! Ileż w tym pomysłu, ileż inwencji i jaki wnosi to powiew świeżości w naszą szarą sierpecką rzeczywistość!!!


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [12]


Radosław K.
2009-12-08 08:53:17 - Dom Kultury , to chyba żart , Burmistrz jeszcze większy, pomimo ogromnego wkładu Pana K. w rozwój miasta i środki przeznaczone na promocję , z duma i bystrym okiem zauważam , że to chyba najbardziej zmarnowane pieniądze jakie mógł zmarnować w swoich nieudanych próbach wypromowania miasta Sierpc. Władza dla Ludu , reszta na emeryturę!!!!!


AWARIA WODOCIĄGÓW
2009-12-06 10:09:04 - Dzisiejsza awaria wodociągów uświadomiła mi wielkie szczęście, jakie spotkało mnie i tysiące sierpeckich rodzin. To wielkie szczęście, że wodociągi nie są sprawą powiatu, bo awarii nie naprawiliby w tydzień. I to jest ta różnica i ta wartość jaką niesie z sobą urzędujący burmistrz.


MOJE UKOCHANE MIASTO
2009-12-06 10:02:58 - Wracam zawsze bo to jest moje miasto. A wesołe miasteczko wspominam podczas odpustu 15 sierpnia na dawnym rynku.


Do Wpisu Poniżej
2009-12-06 09:58:30 - I tak będzie za rok ,że wybierzemy ponownie naszego ojca miasta na kolejną kadencję.A ,ŻE TY TU NIE MIESZKASZ TO BARDZO DOBRZE ,WRÓCIŁEŚ DO macierzy.


Smutne miasteczko
2009-12-06 09:29:54 - To rzeczywiście dzieje się w tym Sierpcu.Burmistrz zajmuje się rozstrzyganiem konkursu na ozdobę choinkową. Latem konkurs na najładniejszy balkon. Nic, tylko być emerytem i beztrosko mieszkać w tym miasteczku. Czy naprawdę Sierpc nie ma szans na żaden rozwój i jakieś perspektywy dla młodych ludzi? Przecież odpowiedzialnego za ten stan marazmu i zaniku perspektyw należałoby wywieźć na taczkach! Ale spolegliwi sierpczanie zapewne znowu przy wyborach dokonają takiego samego wyboru :( Dlatego już tu nie mieszkam :)


Ciekawy
2009-12-04 21:38:33 - A to w Sierpcu jest Dom Kultury???


Waldek
2009-12-04 19:24:37 - Nie dyskutuj ze SKLĄTKIEM który nie dosłyszy ludu pracujaceo miast i wsi. Wtym temacie masz rację ---to Dom Kultury ogłosił ten konkurs.Powiedz Sklątkowi ,żeby przyszedł na godzine 14 minut 30 na Plac Europejski zobaczy ogrom dzieci ,piękną choinkę i Mikołaja .Oj ,bedzie się działo.A na koniec Waldku powiem Ci,że będzie lada dzien NIESPODZIANKA na jezórkach.Nie ,NIE pomysl,że będzie zatapian no wiesz koalicja czy sklątek coś innego.


waldek
2009-12-04 18:46:44 - Wybacz ale konkursu na Ozdobę choinkową nie organizował Burmistrz ale Dom Kultury.


zza winkla
2009-12-03 02:03:36 - A to Sklątek się naraził "spądkowi". Od razu widać, że "Kurier Sierpecki" chce być nietykalny. Zawsze najlepszy, zawsze mądry, zawsze pierwszy,... Poprostu biustonosz. Ale nic to. Niech się podnieca i pomstuje. Ludzie i tak wiedzą co sobą przedstawia. Chyba nie dorósł do wolności słowa i demokracji. A w tej demokracji krytyka jest dozwolona jeśli nie wykracza poza przyjęte normy. Jako obserwator z boku uważam, że nie wykracza. I tu jest problem, bo "spądek" uważa inaczej. I najgorsze, że prawdziwa cnota krytyk ma się nie bać, a boi się. I najgorsze, że żadengo wniosku nie wyciąga. Brawo Sklątek!


spądek oporopowrotowy
2009-12-03 00:25:32 - Jakoż to było? - przepis na sukces? Wystarczy skrytykować kilka artykułów, dokopać tradycyjnie Kurierowi - i jest tekst na prywatnej stronie internetowej. I złudzenie, że strona ta jest potrzebna i poczytna nadal podtrzymane. A kimże jest sklątek tylnowybuchowy? (ojoj, prawa autorskie do nazwy, panie sklątek) - toż to mało ważne tak naprawdę. Najważniejsze aby wrażenie pozostało. I miejsce, gdzie anonimowy frustrat może się spełnić, samodocenić i masturbować wizualnie swą grafomańską paraTFUrczością. Żałosną i cieniutką, jak i minione "dokonania".


CZYTELNIK
2009-12-02 21:48:10 - Sklatek według mnie jest karykaturą normalego człowieka.


czytelnik
2009-12-02 21:39:16 - zgadzam się że tym razem wieje nudą z expresu płockiego bo autorzy rodzimi, żeby nie powiedzieć zaściankowi. bo dobre teksty o sierpcu piszą ludzie z płocka
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.