logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 4. tydzień listopada - Przepis na sukces

2009-11-25

Sierpczan w Expressie Płockim przede wszystkim zainteresują dwa teksty, obydwa z kręgu Temidy, dotyczące placówek podlegających starostwu powiatowemu. Pierwszy tekst opisuje perypetie byłego starosty sierpeckiego, któremu Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła zarzut dotyczący niewłaściwego sposobu zatrudnienia obecnego p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Były starosta, który nadal aktywnie uczestniczy w pracach zarządu powiatu znany jest ostatnio nie ze swojej skuteczności politycznej, a z częstych wizyt w sądzie. O tejże, jakże "chlubnej" sferze aktywności lokalnego polityka regularnie informuje Express.

Drugi tekst to już opis kontrowersji wokół kierownika basenu, któremu zarzucano łamanie przepisów prawa pracy i mobbing. Z tekstu dowiadujemy się, że sprawa prowadzona przeciw kierownikowi przez płocką Prokuraturę Okręgową została umorzona. Nie znaleziono wystarczających i jednoznacznych dowodów na łamanie prawa. Za to kierownik znalazł dowody na niegospodarność swojej poprzedniczki (w sprawie słynnej wymiany 6 metrów płytek za 13 tys. zł) i właśnie ta sprawa pozostaje jeszcze do wyjaśnienia przez prokuraturę.

Zarówno w Expressie, jak i w Tygodniku Płockim relacja z otwarcia pierwszego w Sierpcu boiska Orlik. Na sierpeckich stronach Tyg. Płockiego warto też poczytać o nowej wystawie w ratuszu. Dodam tylko, że przenosi ona widza w czasy beztroskiego dzieciństwa...

Gazeta informuje także o przeprowadzonej niedawno w sierpeckim szpitalu tzw. "Białej niedzieli ginekologiczno-położniczej". Nie przypominam sobie niestety, aby o tej akcji informowały plakaty czy sierpeckie media. Choć podobno akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem pań, mam wrażenie, że jednak nie wszystkie dowiedziały się o możliwości bezpłatnej konsultacji czy badania. Podobno za trzy miesiące powtórka akcji i może wówczas będzie ona szerzej rozpropagowana, tak jak było to w przypadku przyjazdu mammobusu. Za to do 26 listopada na bezpłatne badania mają szansę zapisać się kombatanci, repatrianci, inwalidzi wojenni i wojskowi (w ramach "Białej niedzieli dla kombatantów").

W Kurierze Sierpeckim po raz kolejny przepis na to, jak zrobić nowy numer, ale tak, żeby się nie przepracować. Potrzebne są do tego: dobry kontakt z oficerem prasowym policji, który napisze za nas większość tekstów, nie mniej dobra znajomość z oficerem prasowym straży pożarnej, bo jak wiadomo wypadek plus pożar równa się tania sensacja, co przełoży się na zysk. Oprócz tego stosujemy zasadę: od każdego, kto chce się czymś pochwalić bierzemy gotowy tekst, bez patrzenia na treść i sens, nie sprawdzamy go, bo liczymy na to, że błędów nikt nie zauważy. Następnie rezerwujemy sobie pół dnia na przejażdżkę do pobliskiej gminy (w tym tygodniu to akurat Szczutowo) i dopełniamy cały numer niusami o problemach lub radościach miejscowości wchodzących w skład owej gminy. Sprzedaż, przynajmniej na tym terenie mamy zagwarantowaną. Niezłym patentem jest też dołożenie dodatku, np. budowlanego, motoryzacyjnego albo rolniczego. Tutaj uratują nas niewyczerpane zasoby internetu. Tak sprytnie zgromadzone materiały dziennikarskie okraszamy mega fotami i obrzucamy całą masą reklam. Ewentualnie dorzucamy na koniec coś nieco ze sportu. W ten sposób cieszymy się, że mamy kolejny 16-stronicowy numer gazety lokalnej.

Pozostaje jeszcze problem takiego małego wrednego Sklątka, no ale jego teksty możemy bezproblemowo komentować na forum. Jak napisze źle, my się odwdzięczymy swoimi komentarzami, jak dobrze - odpuścimy czepialskiemu typowi.

A teraz serio. Z tekstów, do których ewentualnie można zerknąć zaliczę relację z otwarcia boiska Orlik, reportaż o kłopotach małżeństwa z Dąbkowej Parowej, które do życiowego pecha dorzucić może jeszcze brak mieszkania, polecam też relację z uroczystości towarzyszących zasadzeniu dębu katyńskiego na terenie szkoły w Studzieńcu. Nie sposób pominąć tekstu o delegacji naszych "prominentów", którzy wzięli udział w urodzinach prezydenta Kaczorowskiego. W całym numerze znów roi się od błędów. Proponuję część zysków z reklam przeznaczyć na dobrego korektora, może to uchroni tytuł od kolejnej porażki.


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [10]


emilek
2009-12-01 20:42:49 - Nie Kurier Płocki lecz Express Płocki


???
2009-11-27 08:34:04 - Kurier Płocki napisał o poprzedniczce Krzysztofa Placka na stanowisku kierowniczki basenu. Czy to chodzi o Marię Teresę Jamiołkowską?


czytelnik
2009-11-26 19:24:36 - Komentatorze nie wiem po co pisać o tygodniku płockim przeciaż tam nigdy nie od 10 lat nic ciekawego. żadnych interesujacych kontrowersyjnych materiałów. same oficjalne banały było, odbyło się to co im przysla faksem albo ich zaprosza na jakies dyrdymały. tygodnik wyrósł z PRL i tam pozostał


brawo Sklątek
2009-11-26 12:10:19 - Co do ginekologicznej ,białej niedzieli, w szpitalu panie mogły się dowiedzieć z ulotek, które leżały w kiblach i na poczcie. Z tego wniosek, że panie nie chodzą do kibli i nie zaglądają na pocztę. Co do Fułka i Placjka chciałbym zauważyć, że Olejniczak odwala jaja. Na temat kuriera sierpeckiego chcę napisać kilka zdań. Głównie chodzi mi o ogłoszenia, reklamy i zdjęcie do "artykułów". Właściwie to nie są artykuły a kilka zdań podpisanych pod zdjęciami. W wydawanym kiedyś "Misiu" więcej było treści zamieszczanych pod rysunkami. Kurier sierpecki kojarzy mi się z komiksem. A na zdjęciach? Pucołowate gęby niby działaczy społecznych, którzy za wszelką cenę i na różne sposoby, bodaj po trupach, muszą pokazać swoje sprośne lico, aby obraz ich bezwstydnych nochali i prosiaczych oczętów wyborca mógł skojarzyć z tym na kogo należy głosować. Do informacji o koalicji kryminalno-powiatowej nie będę się odnosił, bo skoro Prokuratura bada, to niech sobie bada. Można by jej podrzucić otoskop, aby lepiej mogła zbadać.


czy to chodzi o pana Krzysztofa Placka?
2009-11-26 12:02:04 - Osiemnaście lat po transformacji systemowej najwyższa pora, by stworzyć profesjonalny korpus urzędników państwowych. Taki, w którym nie ma miejsca dla amatorów, a stanowisko w administracji nie jest nagrodą za serwilizm polityczny.


pływak
2009-11-26 11:29:59 - a jak ze sprawą przeciwko Plackowi o sfinansowanie prywatnego party z budżetu basenu? Już to jest w sądzie?


Pirat z Karaibów
2009-11-26 11:02:49 - Sklątek-srątek. Czy ty na prawdę myślisz że ludzie na poważnie biorą to co piszesz? Przecież nawet dziecko w końcu zauważy że najeżdżasz tylko na jedną gazetę. Nie jestem jej wielkim fanem, czytam bo czytam, ale widać że masz w tym jakiś interes.


czy to chodzi o pana Sławomira Fułka (pseudonim "Dla Dobra Powiat
2009-11-26 09:26:10 - Sie­rpczan w Expre­ssie Płockim przede wszystkim zainte­resują dwa teksty, obydwa z kręgu Temidy, dotyczące placówek podle­gających starostwu powiatowe­mu. Pierwszy tekst opisuje perypetie byłego starosty sierpe­ckiego, któremu Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła zarzut dotyczący niewłaściwego sposobu zatrudnie­nia obecnego p.o. dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Były starosta, który nadal aktywnie uczestniczy w pracach zarządu powiatu znany jest ostatnio nie ze swojej skute­czności polityczne­j, a z częstych wizyt w sądzie. O tejże, jakże "chlubnej" sferze aktywności lokalnego polityka regularnie informuje Expre­ss.


Sklątek za to Cię popieram
2009-11-26 08:38:33 - A mianowicie o napisaniu jednego zdania na temat delegacji ; prominentnych ; działaczy na urodzianach u Prezydenta Kaczorowskiego.Otóż jedyna osobą ,która otrzymała zaproszenie ,to był Pan Burmistrz Marek Kośmider /który uczestniczył bez jedzenia we mszy i teatrze / ci wymienieni panowie prominentni wydzwaniałi do organizatorów z zapytaniem dlaczego nie zostali zaproszeni.Wreszcie powiedziano im ,przyjedżcie ,przecież do kościoła nikomu wstepu nie można odmówić.I tak prominentni działacze zobaczyli Pałac Kultury i Nauki.Gratuluje Operatywności iDobrego Samopoczucia.Fe !


Nie lubie dupłowazów
2009-11-25 23:50:24 - CHODZĄCA PORAŻKA I WIELKIM NIEUDACZNIKIEM TO JESTES TY ORAZ MALYM SKLĄTKIEM TYLNOWCHODZĄCYM W TYŁEK
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.