logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 3. tydzień listopada - Inni i tak mają gorzej...

2009-11-18

W Expressie Płockim warto zapoznać się z tekstem o społecznych konsultacjach w sprawie Jeziórek. Widać szpetota zbiornika zaczęła doskwierać także naszym włodarzom, stąd zaangażowanie zespołów specjalistów z SGGW, żeby jeszcze nadać temu jakiś kształt. Z drugiej strony można też pomyśleć, że to niezły sposób podzielenia się odpowiedzialnością, w razie jak znowu coś nie "pójdzie". Sprawa jest naprawdę "poważna", bo jako pierwsi zdanie w sprawie Jeziórek wyrazili uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych! Ich futurystyczne wizje traktować można jednak w kategorii żartu. Jeśli chodzi o dorosłych, to ci z kolei najbardziej chcą powrotu na Jeziórka domku dla ptaków, który przypomina im uroki młodości i "smak" pierwszych randek. Tak czy siak trochę będzie nas to jeszcze kosztowało.

W numerze także tekst, w którym autor narzeka na niską frekwencję podczas I Biegu Niepodległości. Czytamy, że byli organizatorzy, sponsorzy, kibice, wspaniałe nagrody, ale zabrakło biegaczy (stawiło się 15 osób). Nietrudno z tego wysnuć wniosek - jaki jest sens organizowania z każdej okazji biegów? To już, jak widać jest nudne nawet dla samych zawodników.

W Expressie i Tygodniku Płockim teksty o 15. rocznicy nadania sierpeckiej szkole muzycznej imienia twórcy ognisk muzycznych Marcina Kamińskiego. Przy okazji przypomnienie dorobku twórczego i inicjatyw, które pozostawił po sobie patron sierpeckiej szkoły. W Tygodniku także informacja o najzdolniejszych uczniach sierpeckich szkół średnich, którzy zostali stypendystami premiera RP.

I wreszcie Kurier Sierpecki. Czyżby ubiegłotygodniowa krucjata tytułu powoli zaczęła przynosić skutki? Ten numer wręcz zaszokował mnie ciekawymi informacjami! Nareszcie doczekałem się zapowiadanego tekstu o kryzysie (chyba w tej chwili można to tak nazwać) w sprawie remontu Domu Kultury. Jak już wiadomo z wcześniejszych doniesień prasowych Urząd Marszałkowski zmniejszył dofinansowanie na remont, w związku z czym miasto ma dołożyć ok. 1,5 mln zł, ale wcześniej złożyć kolejny, poprawiony wniosek. Nasi włodarze uspokajają, miasto ponoć stać na wydatek tego rzędu. Ich zdaniem i tak nie jesteśmy w złej sytuacji, bo inni mają gorzej. Tylko co to za wytłumaczenie?

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem optymistyczny tekst, o chłopaku, który niedawno w jednym z sierpeckich zakładów pracy stracił rękę, a dziś prezentuje swoje prace plastyczne w Warszawie. Wraz z dwoma podobnie poszkodowanymi kolegami reprezentuje pokolenie 20-latków, dla których nie ma barier w realizowaniu pasji.

I jeszcze jedna ciekawostka Kuriera - wywiad z pochodzącym z Sierpca młodym wizażystą, który na co dzień upiększa gwiazdy estrady.

W Kurierze też krótka relacja z wtorkowego (!) otwarcia wystawy w ratuszu! No naprawdę jestem w szoku. Czyli jednak można wydać porządny, bez większych błędów numer. Dodatek budowlany i temat z okładki osnuję milczeniem.


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [9]


do czytelnika wybuchowego
2009-11-22 20:24:47 - Masz rację, ale ja jestem bliżej tych jaj ze środkami unijnymi.Uwierz mi one są i o nich słychać w telewizorni a tak naprawde ludzie w centrali nie sa przygotowani di ich konsumowania.Miasto w ty przypadku nie popełniło żadnego błędu ,swoje powinności wykonywał zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami. Ale kiedy parytet władz się zmienił to widziałeś w telewizorni jak dwukrotnie otwierano drogę w gminie płock ,raz przez parytet PO ,a drugi raz przez parytet PSL.


czytelnik niewybuchowy
2009-11-22 19:14:09 - "I wreszcie Kurier Sierpe­cki. Czyżby ubiegłotygodniowa krucjata tytułu powoli zaczęła przynosić skutki? Ten numer wręcz zaszokował mnie ciekawymi informacjami! Nareszcie docze­kałem się zapowiadanego tekstu o kryzysie (chyba w tej chwili można to tak nazwać) w sprawie remontu Domu Kultury. Jak już wiadomo z wcześnie­jszych doniesień prasowych Urząd Marszałkowski zmnie­jszył dofinansowanie na remont, w związku z czym miasto ma dołożyć ok. 1,5 mln zł, ale wcześniej złożyć kolejny, poprawiony wniosek. Nasi włodarze uspokajają, miasto ponoć stać na wydatek tego rzędu. Ich zdaniem i tak nie jesteśmy w złej sytuacji, bo inni mają gorzej. Tylko co to za wytłumacze­nie?" To już jasne jest kiedy Kurier jest interesujący. Wtedy, kiedy napisze coś przeciwko włodarzom miasta. Nawet jeśli bez sensu i zaprzeczając faktom podawanym w tej samej gazecie 2 czy 3 tygodnie wcześniej.


Maciej
2009-11-21 16:27:50 - Czy to prawda o Kasztelanie, że warzy się go poza Sierpcem? Napisałem do Carlsberga maila, ale pytanie widocznie nie przypadło im do gustu.


Obserwujący...
2009-11-19 20:50:29 - Mnie ten przegląd prasy bardzo sie podoba. Co jak co, ale fajna "wypowiedź" na temat lokalnej prasy. A czy to ważne czy jest ona pozytywna czy negatywna??Kazdy ma prawo do wyrazenia swojego zdania. Fakt no przyznam ze Kurier nie powala swoimi tekstami(a niestety), ale czy to nie jest dla Was wieksza motywacja by bardziej skupic sie na jakosci i tresci tych artukułów(nie wspominam o objetości)??Napisac na forum ze ktos lub cos jest do d... to nie jest problem. Spójrzcie na ten artykuł od strony merytorycznej...Co jak co ale jest bardzo fachowo napiany...


Pawcio
2009-11-19 13:03:50 - Jednemu co tu żal du.... ściska to sklątkowi bo jemu gazeta nie wyszła i zbankrutował, dlatego tak zazdrości.


Sklątku
2009-11-19 12:35:02 - Widzisz jak to jest w tym miescie gdzie nikomu nie dogodzisz. Pisałes negatywnie o jednej gazecie - było zle, napisałeś dobrze - też się nie podoba. I bądż tu teraz mądry? Dam ci jedną radę - rób dalej to co robisz, a tych komentarzy to najlepiej wogole nie czytaj bo żal komuś d... sciska i czepia sie nie wiadomo czego.


Sylvester Stallone
2009-11-19 11:16:29 - Sklątek nadal brnie w przepaść swojej pychy. Najpierw krytykował Kurier jak się tylko dało. Teraz do swoich wypocin dołożył przypisywanie sobie zasług za dobry numer. Tak w ogóle... to nie jest jakiś nadzwyczajnie dobry numer, jest mniej więcej taki jak zawsze, czyli zgodnie z tym co napisał sklątek w tym tygodniu dobry.


Mizio
2009-11-19 09:45:18 - Panie Sklątek życzę uważniejszej lektury podczas przeglądania gazet. w tp ukazał się też artykuł o sierpeckim klubie motocyklistów "Szlif", który rozprzestrzenia się na Płock. Chyba to też godna uwagi zasługa Sierpczan. w tp pisali też o Browarze, który zamierza wprowadzić piwo niepasteryzowane przez cały rok.


Krzyś
2009-11-18 23:56:49 - Czego można sie było spodziewać od sklatka. To że jego (zasługą) są w tym tygodniu dobre artykułu w kurierze. Panie sklątek skad żeś sie urwał. Bo naprawde to co piszesz jest żałosne do potęgi!!!!!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.