logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 1. tydzień listopada - Makabra równa się zysk...

2009-11-04

W tym tygodniu wyjątkowo zaczynam od Kuriera Sierpeckiego, z racji tego, że inne tytuły specjalnie się nie spisały. Niestety nie oznacza to, że ta gazeta czymś pozytywnym zaskoczyła. Wręcz przeciwnie, co wrażliwszym osobom odradzam lekturę. No chyba, że nie razi ich oglądanie trupa. Tak proszę państwa, tego w sierpeckiej prasie jeszcze nie było. Okładka z kolorowym zdjęciem zwłok, a w środku numeru to samo zdjęcie, tylko że czarno-białe jeszcze większe, tak żeby dokładniej popatrzeć na zwłoki... Epatowanie makabrą sposobem na lepszą sprzedaż numeru? Obrzydliwe i poniżej krytyki. To są standardy naszej prasy lokalnej. Za dwadzieścia, trzydzieści lat mieszkańcy Sierpca poczytają sobie i pooglądają właśnie takie wydarzenia - wypadki, zabójstwa, podpalenia itd. Tym żył Sierpc na początku XXI wieku...

Przebrnąłem jednak przez okładkę. I nie kryję zadowolenia, że panowie i panie redaktorki, choć w życiu się do tego nie przyznają, to jednak czytają moje cotygodniowe przeglądy. Dowodem tego jest sprostowanie odnośnie ubiegłotygodniowego cudu demograficznego, że Sierpc liczy rzekomo 56 tys. mieszkańców. Co więcej, oprócz sprostowania mamy rozmaite dane liczbowe za 2008 rok. I tak oprócz danych o liczbie mieszkańców (podanej już poprawnie), dowiadujemy się o liczbie narodzin, zgonów, ślubów, rozwodów a nawet ile książek czyta przeciętny sierpczak!

W Kurierze także króciutka notka o zdolnej uczennicy Liceum Ogólnokształcącego, która została stypendystką Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Napisano też o kapelmistrzu OSP w Bożewie, wyróżnionym tytułem "Zasłużony dla Gminy Mochowo". Odznaczenie przyznano kapelmistrzowi we wrześniu, prasa regionalna pisała o tym wydarzeniu kilka tygodni temu, ale w Kurierze czytamy o tym dopiero teraz. Z zaciekawieniem przeczytałem o kolejnym projekcie, którego podjęła się szkoła w Studzieńcu. Jego celem jest edukacja ekologiczna i nawiązywanie kontaktów z innymi europejskimi szkołami.

I to by było na tyle jeśli chodzi o Kurier.

W Expressie Płockim notka o nagrodzonych w ubiegłym tygodniu medalem "Zasłużony dla Miasta Sierpca" dwóch emerytowanych dyrektorach Zespołu Szkół nr 1 oraz informacja o ponownym przyjeździe do Sierpca mammobusu. Czegoś tu jednak nie rozumiem, na stronie Urzędu Miejskiego, gdzie jest zaproszenie na badania czytamy, że zaprasza na nie burmistrz. W Expressie natomiast czytamy, że mammobus przyjedzie tylko dzięki interwencji gazety. To w końcu jak to było? Suma sumarum, dobrze, że kobitki będą miały jeszcze jedną okazję, by się przebadać.

W Tygodniku Płockim informacje, które przeczytać mogliśmy w innych gazetach już w zeszłym tygodniu.

A więc ten tydzień bez rewelacji.


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [10]


Markus
2009-11-07 15:42:04 - Sklątek Tylnowybuchowy, ogarnij się człowieku. ile Ci płacą ja te "poglądy, i ciekawe" przeglądy prasy? A tak btw, wiesz co to prasówka ?? lol 1st of all nie powinna mieć czegoś takiego jak opinia.


Pięknie!
2009-11-05 19:05:27 - No Sklątku! Dobrze, że jesteś. Pisz, czytaj i komentuj. Twoje teksty wystarczą mi za całą i niejedną gazetę! Sklątku... ale "Rozmaitości" to nie czytasz? Chę?


nie spierajcie sie !
2009-11-05 13:56:58 - Czy wogóle jest co komentować w tej dennej prasie wyrostkowo -wisniewowo---malinowo ,barwy jesieni.


znajomy
2009-11-05 13:31:53 - Sklatek tak jak wyglada tak samo i pisze czyli masakra


ktoz
2009-11-05 13:25:56 - sklatek jest dobry sam sobie pisze pozytywne wpisy.


sindirella
2009-11-05 11:39:15 - Ludzie tu nie chodzi o to, żeby dowalic Sklatkowi jaki to on głupi itd. Chyba ideą tych przeglądów jest dyskusja o prasie sierpeckiej a nie o tym czy sie lubie autora czy nie. A swoja droga to dobrze, że znalazł sie ktos, kto chce pisac o tych bełkotach dziennikarskich. Bez uszczypliwych komentarzy Sklatka te beztalencia juz całkiem rozpanoszyli by sie w tym miescie. A przeciez to naprawde skandal, żeby w gazecie było tyle błędów i bzdur, które oni wypisuja! (Kurier mam na mysli oczywiscie)


rex
2009-11-05 09:51:34 - A mnie wydaje się nawiązując do wpisow ponizej,że sklątek to wyjątkowo inteligentna osoba.A takim miernota zazdrości.


tylnoupierdliwy
2009-11-04 23:48:36 - Donoszę, że dziennikarze nie mają racji, źle piszą, źle myślą i źle się wysławiają. Nie ma o czym pisać i gdzie. Ja jestem mądry, mądrala i przemądrzalec. A do tego wszystkiego wszyscy udają, że mnie nie czytają. Są więc kłamczuchami, leniami i nierobami. ja jestem mądry, piękny i urokliwy. Hurraa, hurraa, hurraaa....


Cienias sklątek
2009-11-04 23:37:01 - Skłatek mysli ze tylko on jest tak znakomity ze zauważył błąd w kurierze (myślenie przeczkolaka) gratulacje. Panie sklatek wiecej samokrytyki dla siebie bo ten przeglad prasy jest jak zwykle załosny


imie i nazwisko
2009-11-04 22:43:07 - Sklątek się wypala. Jak każdy normalny człowiek, który próbuje ogarnąć ten bełkot medialny. Okładki kuriozalnego kuriera nie widziało mi się, ale jest taka zasada prasy przełomu XX/XXI w.-nic tak nie ożywia gazety jak trup. Motłoch to lubi. I motłoch kupuje. "Wezmę Fakt, Kurier Sierpecki, dwa Sarmackie, bułkę i smalec...". Motłoch lubi też czytać, jak ktoś komuś dorzuca, flekuje i miesza z g... błotem. Jak sklątek. demos plebsos.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.