logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 4. tydzień października - Sierpc mój widzę ogromny...

2009-10-21

Gdybym co tydzień w prasie lokalnej znajdował takie artykuły jak w nowym numerze Expressu Płockiego, miałbym wreszcie świadomość, że nasze tygodniki trzymają właściwy poziom. Jestem pozytywnie zaskoczony! Są to teksty lekko zadziorne, a przez to bliższe sercu zbulwersowanego stanem rzeczy sierpczaka.

Pierwszy traktuje o słynnym już burmistrzowskim planie zagospodarowania doliny rzeki Sierpienicy. Tym, czym szklane domy w powieści Żeromskiego, tym samym dla sierpczan pomysły burmistrza w sprawie owego zagospodarowania. Autorka słusznie przytacza słowa mieszkańców Sierpca. Po wielu latach powtarzania w kółko przez burmistrza jak będzie kiedyś cudownie, zdążyli już chyba wszyscy załapać, że jest to zwykły element kampanii wyborczej. Co więcej, co roku z budżetu miasta wydawane są grube sumy na kolejne plany zagospodarowania, a efektów zero! Najlepsza jest wypowiedź rzecznika prasowego Urzędu, który tłumaczy brak efektów prac nad Sierpienicą stwierdzeniem "Jak będą zakończone badania i plany, to można się spodziewać, że coś ruszy około 2011 roku". Naiwny wyborco zinterpretuj to sobie tak: jak zagłosujesz jeszcze raz na burmistrza, to jest szansa, że może wreszcie mrzonki o szlakach kajakowych, punktach widokowych, polanach piknikowych i boiskach sportowych zostaną zrealizowane... A świstak zawija te sreberka… i rechoce… Co by nie mówić tekst dobry, poruszający ważny problem naszej sierpeckiej egzystencji.

Ale to nie wszystko! Polecam też artykuł o pojemnikach na używaną odzież, rozstawionych w wielu punktach miasta. Jeśli myślicie państwo, że odzież trafia z owych kontenerów do potrzebujących osób w Polsce, to się mylicie. Nasze posortowane blezerki, pidżamki, kożuszki i beretki znajdują o wiele ciekawsze "zastosowanie" i o tym właśnie artykuł.

Kolejny tekst to już relacja z prac remontowych przy nowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Świętokrzyskiej. Brawo dla autorki za odważne nazwanie symbolem niegospodarności tego, co przez kilka lat działo się z budynkiem po byłym żłobku. Rozbraja przytoczona wypowiedź rzecznika Urzędu Miasta o zabiegach o fundusze pozabudżetowe, których tradycyjnie już nie udało się zdobyć, stąd inwestycja pokrywana jest z własnych środków.

Jest też deser dla fanów komedii... a może raczej dramatu w kilkudziesięciu już chyba aktach, a mianowicie o ostatnim przewrocie w sierpeckim starostwie. Okupacja gabinetu starosty, interwencja policji i wreszcie zniknięcie przewodniczącego rady powiatu to tylko niektóre z sensacyjnych, a zarazem żenujących wydarzeń, które rozegrały się w budynku starostwa.

I na koniec artykuł o biegach przełajowych w Studzieńcu. Pusty śmiech ogarnia jak czyta się o młodej zawodniczce, która ten bieg wygrała, niejako wyciągnięta "za uszy" będąc jedyną w swojej kategorii - gratuluję.

Tygodnik Płocki sierpeckie doniesienia zaczyna, rychło w czas, od informacji o tegorocznych laureatach medalu Pro Domo Sua. Jest również artykuł o wyróżnionych przez burmistrza w Dniu Edukacji Narodowej nauczycielkach i o otrzęsinach w sierpeckim ogólniaku. W krótkich "migawkach z Sierpca", jedyna aktualna informacja to ta o zamontowaniu kamer w placówkach oświatowych podlegających starostwu. W sierpeckim dziale jest też ogłoszenie o bezpłatnych badaniach mammograficznych i cytologicznych dla mieszkanek Sierpca i powiatu.

W Kurierze Sierpeckim w końcu druga część odpowiedzi burmistrza na pytania czytelników. Nasz włodarz to już nie tylko wizjoner (patrz cudo Jeziórka), ale także największy planista w tym mieście! Pod koniec kolejnej już kadencji słyszymy w kółko o planach zagospodarowania miasta, które powinny być zlecane na początku piastowania urzędu (jakieś 10 lat temu) a teraz li tylko realizowane! Może gdybyśmy wreszcie zobaczyli efekty byłby powód, aby w kolejnych wyborach jeszcze raz zaufać burmistrzowi.

W Kurierze tym razem naprawdę ciekawy reportaż o mieszkańcu Gorzewa, który w oryginalny sposób daje upust swoim frustracjom i rozczarowaniom naszą polską rzeczywistością. Jego charakterystyczne podwórko, "udekorowane" rozmaitymi hasłami widniejącymi na płotach, samochodach itd. znane jest niejednemu kierującemu się w stronę Płocka sierpczakowi. Może rzeczywiście to dobry sposób na zwrócenie uwagi na dotkliwy problem niesprawiedliwości i braku perspektyw. Warto poczytać też o pomysłowej inicjatywie, do której ambitnie włączyła się szkoła ze Studzieńca, która polegała na promowaniu wiedzy na temat prawdziwego chleba, wypiekanego na zakwasie. W Kurierze znalazł się też tekst o zakończonych właśnie pracach na cmentarzu w Osówce. Jeszcze raz trzeba podkreślić: całej realizacji odnowienia nekropolii podjęli się młodzi, niepełnoletni jeszcze uczniowie sierpeckiego Liceum.

Redaktorzy Kuriera pokazali w tym tygodniu, że jednak można pisać w miarę poprawne teksty (oczywiście nie wszystkie z tego numeru). Oby kolejne wydania tygodnika podążały w podobnym kierunku.

 


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [13]


Panie zglińskoskąteko
2009-10-28 16:30:25 - A CÓŻ TO ,NIE MA PAN PORANNEJ PRASY ? MY CZEKAMY NA PANSKI OBIEKTYWIZM PRASOWY Z ULICY MYSIEJ 5.


mmm&mmm
2009-10-28 16:17:26 - Gdzie nowy przegląd pracy. Jest już przecież środa Czyżby sklątek już zaprzestał swojego dzieła


mieszkaniec Sierpca
2009-10-27 10:23:59 - Wszyscy są dobrzy i obiecują kiedy wybory się zbliżają, a tak naprawde mają nas głęboko w d.... i liczą tylko swoje fundusze za nieróbstwo!


I
2009-10-24 18:38:09 - Sklątek na Sierpczanina Roku.Nie ma od ciebie lepszej kandydatuty.


SKLĄTEK !
2009-10-23 22:11:08 - Niczym dzik na rowerze.


emilek
2009-10-23 21:34:47 - czyli dobra!


gdanszczanin
2009-10-23 04:18:55 - jakie miasto taka prasa :)


fakju
2009-10-22 16:52:27 - Jest też deser dla fanów komedii... a może raczej dramatu w kilkudzie­sięciu już chyba aktach, a mianowicie o ostatnim przewrocie w sierpe­ckim starostwie. Okupacja gabinetu starosty, interwe­ncja policji i wreszcie zniknięcie przewodniczącego rady powiatu to tylko niektóre z sensacyjnych, a zarazem żenujących wydarzeń, które rozegrały się w budynku starostwa.


### xxx ###
2009-10-22 14:34:48 - Ta pani z expressu płockiego odgrzewa stare kotlelty i podaje to samo co było wałkowane już dawno w życiu sierpca. ale się napracuje dziewczyna, siedzi w mochowie i przepisuje ze starych gazet...


o jee
2009-10-22 14:29:45 - Proponuję aby gazety wydrukowała to czego oczekują mieszkańcy od swoich radnych, burmistrza, starosty i przewodniczących. Wtedy ci działacze społeczni wiedzieliby jak się zachowywać i jakie mają realizować cele. Bo jak na razie realizują swoje niecne cele. Nie wszyscy oczywiście mają niecne cele. uważam, że najlepiej cele wyborców realizuje burmisztr. najlepszym dowodem na potwierdzenie mojejgo poglądu jest fakt, że Pan Kośmider jest już tyle czasu burmistrzem. A kryminalni ze starostwa mają kiepską reputację w środowisku i chyba już nikt na nich nie będzie głosował.


Ewa Z.
2009-10-22 14:03:11 - Zbliżają się wybory więc burmistrz znowu zaczyna starą śpiewkę co to On nie zrobi w następnej kadencji.


straszne i okrutne
2009-10-22 02:06:50 - Szkoda, że żadna gazeta nie napisała czego mieszkańcy naszego powiatu oczekiwali po władzach powiatowych i staroście. Byłoby to dramatyczne, komiczne, porażające i straszne porównać z tym co jest. Chyba nawet nie warto porównywać jak powininny wyglądać władze powiatowe (starosta, przewodniczący i radni koalicji, bo radni opozycji to już "gabinet cieni") z tytm co otrzymaliśmy. Chyba nie warto też porównywać planów ohbecnych władz powiatowych z tym co mieszkańcy otrzymują, otrzymali i powinni otrzymać. Sodomia i Gomoria.


Radek
2009-10-21 22:48:40 - Sklątek, nie jesteś komentatorem, żeby się tak wymądrzać. Jesteś tylko sklątkiem, i nie uzurpuj sobie bycia głosem sierpczaka. Gdybyś był czymkolwiek więcej sam byś gazetę napisał, że mucha by nie siadła! A tu zostaje co? -tylko sklątkowe skrzeczenie, bo nawet nie rechotanie.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.