logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Przegląd prasy - 2. tydzień września - nadal tu jestem ;)

2009-09-09

Mili Państwo! Lektura Expressu Płockiego, do której przystąpiłem pozytywnie nastrojony po żwawym marszu ulicami naszego miasta, postawiła mnie przed poważnym dylematem. Niby 1,50 zł to niezbyt wiele, ale jak na 4 nieduże artykuliki o rodzimym mieście, to chyba nazbyt wiele. Skoro kolportuje się tytuł w Sierpcu, możemy chyba oczekiwać więcej artykułów z naszego podwórka? Tymczasem od dwóch tygodni mamy jednolite teksty skupione wokół tematyki starostwa powiatowego albo jego podległych placówek. Sierpc to przecież nie tylko powiat! Rozumiem, że wizyta w jednym urzędzie załatwia materiał na jeden numer gazety, ale wygląda to mało wiarygodnie w oczach ciekawego wydarzeń z własnego miasta czytelnika.

W tym numerze przeczytacie państwo z czterech, aż dwa teksty na temat Powiatowego Urzędu Pracy. Jeden zachęca do odwiedzania PUPu, by tam zasięgnąć "fachowej porady" w chwili, gdy stracimy pracę, a mamy kredyt hipoteczny na karku. Drugi tekst to bilans rosnącego w Sierpcu bezrobocia i obawy szefa PUP odnośnie rosnących wydatków i malejących dotacji na szkolenia i kursy przeciwdziałające bezrobociu. Trzecia sierpecka wiadomość to spór byłego sierpeckiego starosty i pewnej bezrobotnej pani inżynier o architektoniczną wizję domu dziecka. Nie wiem czy sprawa ta warta jest aż artykułu w prasie. No chyba, że teraz czytać będziemy cotygodniowe perypetie owej pani, znanej niejednemu urzędnikowi w mieście. Nie zmienia to oczywiście faktu, że jeśli rzeczywiście została pokrzywdzona, należy jej się rekompensata. Ale to już oceni sąd. Ostatni sierpecki tekst tego numeru Expressu już nie o urzędach powiatowych, a o zorganizowanym w Sierpcu ogólnopolskim turnieju Select Cup dla młodych zawodników piłki nożnej. Serce rośnie, gdy czyta się o ciekawym pomyśle, z którego radość i sportową energię czerpać może nasza młodzież.

Tygodnik Płocki, który słusznie informacje z poszczególnych miast, publikuje na wydzielonych stronach donosi w tym tygodniu m.in. o nowych formach terapii i profilaktycznych badaniach przesiewowych proponowanych najmłodszym przez Poradnię Psycholog.-Pedagog. To artykuł, który szczególnie zainteresować powinien rodziców. Opisana oferta placówki zasługuje na uznanie. Inną ciekawostką jest informacja o wyróżnieniu sierpeckiego skansenu w konkursie na najciekawszą wystawę i najlepszą imprezę 2008 roku. Reszta tekstów, to informacje o wydarzeniach, o których przeczytać mogliśmy już w innych tytułach w minionym tygodniu.

No i środowy Kurier. Duży plus za artykuł o chłopaku, który uległ wypadkowi (stracił rękę) w jednym z sierpeckich zakładów pracy. Historia ta krążyła po mieście od dawna, a teraz wreszcie możemy o niej przeczytać w gazecie. Czytamy o walce chłopaka o sprawiedliwość, bo wg niego bezpośrednią przyczyną uszczerbku na zdrowiu była zbyt późno udzielona pomoc. Winę za to ponosi podobno właściciel firmy, którego wypowiedzi w artykule niestety brak (zaznaczono w tekście, że dziennikarze próbowali się z nim skontaktować). Sprawa jest poważna, zainteresowała się nią też Telewizja Polska, która wyemituje na ten temat program.

Od prasy lokalnej wymagam przedstawiania sylwetek ciekawych osób, zwłaszcza takich, które mają jakąś pasję. To znalazłem w Kurierze. Polecam tekst o wielbicielu starych samochodów. W tym numerze gazety polecić można też tekst o interesującym projekcie, w którym udział wzięła m.in. szkoła w Gozdowie. Polegał on na zainteresowaniu młodzieży pracą twórczą, pobudzeniu jej do działania.

Niestety w Kurierze razi okładka. Pośród sześciu reklam niełatwo doszukać się jakiejkolwiek zajawki tego, co w środku. To kpina z czytelnika, który kupuje gazetę a nie ulotkę reklamową. No i jeszcze cała seria raportów policyjno-strażackich. Zdecydowanie tego za dużo. A już kuriozum numeru jest arcyważny artykuł o pożarze pustostanu w Babcu Więczankach.

I na koniec dygresja. Wbrew dosadnie wyrażanym nadziejom sierpeckich redaktorów nie zamierzam zrezygnować z przyjemności czytania i komentowania sierpeckiej prasy. Podobno mój pseudonim obraża czytelników gazet lokalnych. Dziwne, bo jakoś nie obraża kilkumilionowej rzeszy fanów literatury fantasy, dla których nazwa Sklątek Tylnowybuchowy (takie magiczne stworzonko) jest wręcz kultowa. Poza tym bardziej obraźliwe dla czytelnika są rażące błędy w tekstach z gazety niż jakiś tam pseudonim w internetowym artykule. Dlatego nie uginam się szanowni redaktorzy pod waszymi naciskami. Zalecam zamiast marnować siły na niegramatyczne maile i monotematyczne wpisy na forum, lepiej zająć się kilkakrotnym sczytaniem każdego artykułu. Wyjdzie to wszystkim na zdrowie.


Tagi: Tygodnik Płocki | Kurier Sierpecki


Sklątek Tylnowybuchowy

Komentarze do artykułu: [24]


Usha
2009-09-17 08:07:01 - Ale ile tu jest tych newsów?


Krostek
2009-09-16 22:13:19 - Redaktorku, spokojnie. Nerwy puszczają przed kolejnym przeglądem?


Bad Gad
2009-09-16 21:36:06 - Ile na tej rachitycznej stroniczce jest artykułów z Sierpca? 1- 2 w tygodniu!


Bad Gad
2009-09-16 21:34:37 - Jakie głupie stwierdzenie: "Skoro kolportuje się tytuł w Sierpcu, możemy chyba oczekiwać więcej artykułów z naszego podwórka? " Wprost też się kolportuje w Sierpcu i Rzeczpospolitą i Galę i CKM i Rycerza Niepokalanej! Ile tam jest artykułów z "twojego" podwórka? Zabawny jesteś i prowincjonalny.


Leo
2009-09-14 18:37:39 - czyli z 15 lat?


Bono
2009-09-13 12:54:27 - Jezeli ten z NTP to pewnie gazeta expresowo pociagnie tyle samo co NTP


Leo
2009-09-12 19:44:27 - Oczywiście Wereszczaka


Leo
2009-09-12 19:43:53 - Mała uwaga. Expressu Płockiego nie tworzą dziennikarze Życia Płocka. Lecz Rafał Wereszczak były naczelny NTP.


Właściciel
2009-09-12 11:06:02 - Kolego dzieciaków to sobie możesz znaleść w piaskownicy a jak jesteś taki twardy to zapraszam do biura Kuriera.


do Zbigniewa
2009-09-11 15:37:34 - Zgadzam się z panem w 100%. Tylko mała uwaga. Express tworza ci "wybitni" dziennikarze z byłego Zycia Płocka, natomiast Kurier to jakieś niezorientowane dzieciaki z Mławy.


Zbigniew
2009-09-11 15:26:10 - czego się można spodziewać po kurierze jak tam te same osoby piszą co doprowadziły do rozpadu życia sierpca, z takimi "dziennikarzami" to gazetka naie znajdzie uznania wśród mieszkańców, bez wykształcenia "dziennikarze" dla których jest to jedynym sposobem na byt w tym świecie próbują wszystkiego... a głupi Ci co kupują te "plotkarskie" newsweeki...


to jest dobre!
2009-09-10 22:02:58 - "Zalecam zamiast marnować siły na niegramatyczne maile i monote­matyczne wpisy na forum, lepiej zająć się kilkakrotnym sczytaniem każdego artykułu. Wyjdzie to wszystkim na zdrowie­". To dało mi do myslenia. Powinny dać też niektórym autorom poniższych wpisów, zwłaszcza osobnikowi, który nazywa innych kozakami na forum, a swoim wpisem pokazuje, ze zwyczajnie sam nim jest. Co, nerwy puściły?


do ten sam do @
2009-09-10 21:48:15 - człowieku a kim ty jesteś... człowieczkiem co potrafi grać kozaka na forum internetowym.... jesteś śmieszny wydając takie sondy o kimś kogo nie znasz


niewybuch
2009-09-10 20:10:36 - Boli redaktorków podsumowanie tych naszych tygodników oni zapominają,że ty kierujesz ich w stronę profesjonalizmu.Niech się uczą!


Do " do do @"
2009-09-10 19:02:29 - Gratuluję Panu budżetu i czasu, który Pan ma na kupowanie i czytanie wszystkiego... Gazeta lokalna powinna być, i bardzo się cieszę, że takową posiadamy. Szkoda tylko, że jest takiej jakości.Przecież można poświęcić troszkę więcej czasu na pracę nad tekstem by go dopracować, jeśli się za to dostaje wynagrodzenie. Rażące błędy, są wynikiem czego? Piszcie, ale też czytajcie co stworzycie :) Pozdrawiam


ten sam do @
2009-09-10 13:24:36 - Człowieku ty mnie nie umoralniaj i nie wypisuj tych nudnych frazesów o narzekaniu. Z mojej strony to jest po prostu bunt przeciwko miernocie którą serwuja naiwnym sierpczanom jakies młokosy podający się za dziennikarzy! jesli tobie to nie przeszkadza to sobie czytaj. Ja zwyczajnie wyraziłem zdanie swoje, ale podziela je wiele osób.


do do @
2009-09-10 12:23:13 - a czy ktoś pana zmusza do kupna???... ja kupuję wszytkie gazety lokalne i krajowe, chce wiedzieć co się dzieje w kraju... i na świecie, no chyba... że pan woli tylko narzekać na zły świat i zły los...pozdrawiam


do @
2009-09-10 12:00:18 - A mnie obchodzi bo mam identyczne zdanie jak ten pan na temat gazet lokalnych z tym ze ja juz dawno przestałem to kupowac.


Znajomy znajomego
2009-09-10 11:02:41 - No ja to dokładnie pamiętam... facet miał kompleksy i ... no właśnie teraz stara sobie podbić morale, krytykując innych. Krytykuje, a nic nie robi...


znajomy
2009-09-10 11:00:32 - Tata mi mówił że pamięta tego kolegę ze szkoły co pisze ten ,, przegląd prasy" że jak chodzili z zajączkiem (czyli z nim) na dziewczyny to nic nie mogli wyrwać.


@
2009-09-10 10:36:52 - Kogo obchodzi zdanie Sklątaka jak on widzi lokalna prase.


kibic
2009-09-10 08:31:15 - ... nerwy mi puściły miał być piłkarzy...


kibic
2009-09-10 08:30:25 - Załamał mnie poziom meczu polskich połarzy, ale jeszce większe dno to ten pseudo komentujący artykuł... blamaż, blamaż, blamaż...


prezes
2009-09-09 22:16:29 - i znowu ten szczekacz. gazeta to nie nędzna strona internetowa. ona utrzymuje się z reklam! i pis-owskie moherowe szczekacze nie podszywać się inne osoby.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.