logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Rowerowe przygody, czyli jak połączyć odpoczynek ze sportem...

2007-05-28

Wiatr we włosach, zapach, walka z przeciwnościami, łzy wzruszenia, pot, duma z pokonania własnych słabości, piękno i potęga natury, cudowne wspomnienia, łzy wściekłości, smak przygody, poczucie własnej wartości... - to tylko niektóre z doznań, jakich może dostarczyć rower, czyli najwspanialsza maszyna jaką wymyślił człowiek.

Mogą one stać się i twoim udziałem, gdy tylko zdobędziesz się na ten pierwszy krok, na to by się trochę zmęczyć, przełamiesz strach, niepewność, niezdecydowanie, lenistwo i ruszysz na rowerowy szlak.

W naszym mieście w ciepły i słoneczny dzień na rowerową ekspedycję możemy się wybrać nad Sierpienicę (między Borkowem a ujściem do Skrwy rozciągają się wspaniałe tereny, których mogą nam pozazdrościć mieszkańcy wielu miast), do okolicznych lasów (tam każda droga i dróżka może być szlakiem rowerowym),do Skansenu, czy też nad jeziora (do Bledzewa, Szczutowa).

Przy okazji można znaleźć jakąś polane .Biwaki na pachnących, niedawno skoszonych łąkach albo w leśnych ostępach, wieczorne ogniska przy dźwiękach gitary, "długie nocne Polaków rozmowy" przy piwie, to atrakcje czekające na rowerzystów. Sezon na rowery trwa od maja do października. Przesiada się na nie coraz więcej Polaków, bo rower to nie tylko relaks, ale i zdrowie. Jazda na nim poprawia kondycję psychofizyczną oraz zmniejsza wystąpienie zawału serca.

W wielu polskich miastach powołano specjalne zespoły konsultacyjne, które opracowują najbardziej optymalne koncepcje budowania ścieżek rowerowych i zagospodarowania terenów wokół nich. W ciągu najbliższych kilku lat powstanie w Sierpcu nowoczesny szlak rowerowy. Będzie on biegł od Klasztoru przez dolinę Sierpienicy do Skansenu. Ta inwestycja może przyciągnąć rowerowych globtroterów całej Polski.

W Europie od lat rower jest jednym z najbardziej popularnych środków transportu, dlatego na potęgę buduje się tam ciągnące w nieskończoność rowerostrady. Szlaki te mają sprzyjać rozwojowi turystyki rowerowej na całym kontynencie, budowane są w oparciu o już istniejącą sieć lokalnych ścieżek i dróg, łącząc je w jeden system. I tak na przykład z północy na południe Europy ma wieść szlak wybrzeżem Atlantyku i Szlak Bursztynowy od Morza Bałtyckiego po Morze Adriatyckie; z zachodu na wschód Szlak Rzek - od Oceanu Atlantyckiego po Morze Czarne i Szlak Śródziemnomorski z Kadyksu po Ateny.

Jazda na rowerze jest wspaniałym zajęciem, które pozwala na pobycie sam na sam z naturą. Adrenalina i prawdziwa przygoda i odpoczynek- gwarantowane. Zacznijmy więc już teraz!Marcin Radomski (Młodzieżowe Studio Sierpc)

Komentarze do artykułu: [4]


RADEK
2008-12-16 11:45:13 - Ja polecam spacerek na ipiwka mozna się napić


Faust.
2007-06-23 15:13:52 - Tak naprawdę każda trasa na rower jest dobra...polecam te boczne drogi i nie myślenie o dotarciu do celu:) wspomnienia na długo zostają...a jak zabraknie wody: nie obawiajcie się poprosić o nią mieszkańców miejscowości w której jesteście-ludzie chętnie pomagają a wiem to z autopsji:)


TRAPER
2007-05-31 07:58:39 - Tylko nie przesadzajcie z tym piwkiem na rowerze, bo jak będziecie wracać ze wspaniałej wycieczki namierzą was chłopcy radaowcy .Dmuchniecie w balonik i Zabiorą Wam rowerek ...


Jorg.
2007-05-30 20:13:04 - Ja polecam trasę. Miszczk, Żochowo, Dobaczewo, Tama w Choczeniu a potem lasem do bledzewa - naprawdę ładna trasa dla górskich rowerów - ok 30 km ale warto.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.