logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Co dalej z Kasztelanem?

2007-01-28

W dniu 16.01.2007 odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze MKS "KASZTELAN" - Sierpc. Powodem zwołania Nadzwyczajnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego była rezygnacja z funkcji Prezesa p. A. Malinowskiego i V-ce Prezesa ds piłki nożnej p. K. Stręciwilka. W czasie zebrania ujawniła się przyczyna - powód rezygnacji p.p. Prezesa i V-ce Prezesa, a był nim brak finansów, nie pozwalający realizować wizji rozwoju piłki nożnej.

I tu nasuwa się pytanie - czy budżet klubu jest tak mizerny - czy wizja rozwoju wybujała? Nie wyjaśniły tych wątpliwości- składane z pamięci- sprawozdania p.p.Prezesa i V-ce Prezesów. Nie wyjaśniła jej dyskusja nad sprawozdaniami- potraktowano jako formalność - której właściwie nie było.Udzielono absolutorium wynik: 25 za - 8 przeciw - 2 wstrzymało się.

Efekt - w najważniejszym punkcie porządku zebrania,wybór władz Klubu - ujawnił się impas - nie zdołano wyłonić-zgłosić kandydatów (ani jednego)do nowych władz klubu. W tej sytuacji podjęto jedynie logiczne rozwiązanie – przerwać zebranie, odkładając jego dokończenie w terminie, najpóźniej do 31.03.2007r i dokończyć - wybór władz klubu. W tym okresie dotychczasowy Z-d będzie działał, a jednocześnie przygotuje merytorycznie, ewentualnych kandydatów do nowych władz klubu i wypracuje strategię i cele dla nowych władz Klubu.

Sierpc - miasto powiatowe po prostu nie stać na "wielki" sport wyczynowy, tak finansowo jak i kadrowo.

Wobec tego - należy postawić sobie pytanie - jakie cele ma spełniać Klub?

Skoro nie mamy szans na "wielki" sport wyczynowy - to spróbujmy spełniać rolę wychowawczą młodzieży poprzez Sport. Organizując młodzież-zagospodarowując ich wolny czas pozaszkolny, odciągając ich od zajęć niekontrolowanych ( mówiąc delikatnie). Wykorzystując naturalne cechy młodzieży do rywalizacji, wyżycia się, ujmując ich w formy organizacyjne klubu np.: drużyn młodzieżowych. Zapewniając im możliwość rozgrywania meczów w grupie juniorów jak i seniorów, w klasie jaką wywalczą. Bez obciążania ich poczuciem winy za spadek, czy obowiązkiem awansu - dla zaspokojenia wygórowanych ambicji działaczy - wystarczą ich młodzieżowe ambicje. Spróbujmy wykorzystać zapał i zaangażowanie społecznych działaczy sportowych i społecznych sponsorów dla dobra młodzieży, spełniając rolę wychowawczą poprzez sport. Która jest niemniej zaszczytna od wątpliwych osiągnięć sportowych. A może bardziej potrzebna młodzieży i społeczności sierpeckiej.A. Olechowski

Komentarze do artykułu: [12]


www.mkskasztelan.prv.pl
2007-02-25 17:43:47 - Jeśli jest ktoś chętny by pisać relacje bądz jakieś felietony na temat tego co się aktualnie dzieje w klubie niech zajrzy na stronę www.mkskasztelan.prv.pl i napisze na maila kontaktowego podanego w najnowszym newsie. Może znajdzie się ktoś chętny by opisywać to co się aktualnie dzieje w klubie.


Angie
2007-02-09 12:31:22 - Czy jest w Sierpcu młodzieżowy klub piłki ręcznej?


Piłkarz
2007-02-03 14:46:41 - Miasto niech stworzy nowy klub!!! Jak na zebraniu mowil burmistrz ze to nie jest klub miejski. Niech masto stworzy nowy klub i bedzie lepjej


Marcin były piłkarz
2007-02-01 21:45:55 - Grałem w tym klubie i wiem kto i jak kasę do keszeni brał,doili ile się dało, od sponsorów i miasta, dobrze że Stręciwilk zrezygnował, najwięcej do koszeni zabierał po cichu!!!!


Tintyryntyn
2007-01-31 18:11:52 - Co do sytuacji w sierpeckim futbolu to wszystko przypomina sytuację Wisły Płock oczywiście zachowując pewną skalę porównania. W Płocku Orlen jedna z prężniejszych firm Europy środkowo-wschodniej przeznacza na 2 sekcje ręczną i nożną 10mln zł rocznie co jest kwotą śmieszną biorąc pod uwagę ich możliwości. Na sam Orlen Team nie wiadomo, komu potrzebny przeznaczyli 18 mln zł. Można by stworzyć bardzo dobry zespół, który spokojnie mógłby powalczyć w Europie, ale w Orlenie rządzą ludzie niezwiązani z Płockiem i pompują kasę nie tam gdzie trzeba a w Płocku zostają ochłapy. To samo w Sierpcu browar Kasztelan daje 60 tyś zł na rok, co również jest kwotą śmieszną. Tu tak samo rządzą ludzie spoza Sierpca i pompują kasę gdzie indziej (koszykówka we Włocławku) Można by stworzyć klub grający przynajmniej w 3 lidze, ale, po co. Szkoda niewykorzystanych możliwości zarówno w Sierpcu jak i Płocku. Teraz do tego miasto zaczyna kombinować i może wyjść tak, że klub zostanie roz… Panowie ogarnijcie się i niech dojdzie do jakiegoś kompromisu, bo może być nieciekawie. A tak na marginesie to dopuście do szkolenia jak i do zarządzania ludzi młodych niezwiązanych z kliką działającą od dłuższego czasu, bo z tego, co widać to w klubie działają od wielu lat ci sami ludzie i nie ma przypływu swierzej krwi. Młodych ludzi znających się na tym jest wielu tylko trzeba dać im szansę.


Orzeł Goleszyn
2007-01-31 13:57:31 - Dziwią mnie wypowiedzi na tym forum w sprawie sportu sierpeckiego. Sport moi drodzy jest potrzebny. Zgadzam się z panem Olechowskim, że jest najbardziej potrzebny młodym. Sport uczy pokojowej rywalizacji, uczy pokonywania własnych ograniczeń i uczy współżycia w grupie. Każdy z forumowiczów cieszy się gdy słyszy, że Polska wygrała z Rosją w piłce ręcznej czy siatkówce.... Takich radości nie będziemy mieć jeżeli nie będzie klubów takich jak Kasztelan. Statystycznie reprezentant Polski w danej dyscyplinie (np. piłce nożnej) wyłania się z kilku tysięcy rozpoczynających grę w najniższej grupie wiekowej. Inną sprawą jest fakt ilu działaczy sportowych potrafi myśleć racjonalnie i zgodnie z duchem czasu a ilu mysli po staremu. Jeśli się decydujesz na działanie w sporcie musisz wiedzieć skąd pójdą na ten sport pieniądze. Obecnie w klubie Kasztelan nikt nie rządzi ale mam nadzieję, że przyjdą nowi działacze i wszystko wróci na właściwe tory. Za mało jest sportu w mieście. Pamiętajcie krytycy-forumowicze, że jedynym obowiązkiem dorosłych jest danie szansy młodym pokoleniom na pełny start w życiu. Sierpc nie może być miejscem w którym dokonuje się "obcięcia skrzydeł ludziom zanim zaczną się latać".


opserwator
2007-01-30 11:24:30 - D0 "Do Olechowskiego kibic" gdyby wszyscy mieli takie zasługi dla sierpcekiego sportu jak P.Olechowski to nie było by takich ploblemów z Kasztelanem. Bo nie wielu jest działaczy społecznych, a ci którzy za takich się uważają to chcą ZAŁATWIĆ TYLKO SWÓJ INTERES (KASA, WYBÓR DO RADY, DOROBIĆ DO RENTY ITP.)


kibic
2007-01-29 21:01:52 - załość bierze jak sie czyta takie artykuly!kilku dzialaczy tworzy towarzystwo wzajemnej adoracji,a po okresie dobrej zabawy w pileczke robia rzad i zawijaja tylki za stolkow!po prostu made in Sierpc!jak to mozliwe zeby 30 tysieczne miasto nie mialo pilki noznej na odpowiednim poziomie?problemy kadrowe?niemozliwe!budżet klubu tez do malych nie nalezy!wiec w czym rzecz!pomyslcie szanowi prezesi ile moglibyscie zarobic prowadzac pilke na wyzszym poziomie!moze takie myslenie pozwoli cos zrobic w tym miescie...a nie brac ochlapy w lidze podworkowej!!!!!!


bezradny
2007-01-29 00:38:13 - Osobiście bym bardzo pochwalał jakikolwiek klub sportowy, który umiałby "wyciągać" powiedzmy 1.000 lub 2.000 ludzi tygodniowo do jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Może jakieś biegi, może cokolwiek innego. Godzina ruchu na powietrzu raz na tydzień dla 2.000 mieszkańców Sierpca. To byłoby działanie społecznie pożyteczne. Rzucam takie wyzwanie działaczom sportowym. Kasa miejska czeka na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia. Z Kasztelanem dajmy sobie spokój, bo to szkoda czasu i tylko ... demoralizacja wszystkich dookoła.


DO OLECHOWSKIEGO KIBIC
2007-01-28 21:16:25 - Panie kochoany jak Pana czytam i te Pna rozwazania to normalnie mi tak komuna zalatuje. Ale serdecznie Pana pozdrawiam i z szacunkiem niech Pan da sobie spokój.


fan
2007-01-28 19:39:45 - za zarzadanie klubem wzięli sie 3 lata temu biznezmeni na czele z Malinka i Lipka. Miało byc nowoczesnie i profesjonalnie jak rzekomo w ich firmach Finał ich działalności jest taki, ze panowie uciekaja jak szczury zostawiajac długi dla nastepców. Teraz ta sama ekipa dorwała sie do powiatu. Finał łatwo przewidzieć


Jacek
2007-01-28 13:48:23 - Własnie! Skończyć z wygórowanymi ambicjami paru działaczy.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.