logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Parkingi czy zieleń miejska?

2006-09-13

Z roku na rok coraz większe tereny zieleni w naszym mieście zamieniane są w parkingi dla samochodów, których liczba zwiększa się zasadniczo. Daje to do myślenia, ponieważ uważa się, że zamożność naszego społeczeństwa nie stoi na wysokim poziomie i raczej nie widać przesłanek, aby szybko miało się tu coś zmienić. Widać jednak, że parkingi są potrzebne.

Nie należy jednak winić zarządy spółdzielni mieszkaniowych, czy obecne władze miasta za zastany stan rzeczy, tzn. pomniejszanie terenów zielonych na rzecz nowych parkingów. Nasze sierpeckie blokowiska w większości powstawały na przełomie późnych lat 70-tych, 80-tych. W planach zagospodarowania tych terenów, na których miały powstać bloki mieszkalne, w ogóle nie przewidywano, że samochód stanie się dobrem tak powszechnym, że potrzebne będą jakiekolwiek tereny parkingowe. Terenów zielonych także nie planowano, powstawały w większości tylko skromne trawniki, skrawki zieleni.

W latach 90-tych zmieniło się jednak myślenie związane z planowaniem terenów zielonych, umilając nam przy okazji życie w betonowych, wielkich sypialniach. Dziś spółdzielnie i władze miasta starają się zbilansować liczbę parkingów, zagospodarowując na osiedlach coraz więcej terenów zielonych. Budują parki zabaw dla dzieci, sadzą coraz więcej drzew i krzewów, wytyczają nowe ścieżki, by znośniej się żyło w naszym Sierpcu.michał

Komentarze do artykułu: [18]


misiek096
2006-11-27 08:42:52 - Dokładnie wypisujesz artykuły a byś się za konkretną robotę zabrał!a nie liczysz na ojca znajomości, choć on i tak nic nie zwojuje już w Sierpcu.


zielmen
2006-11-25 18:03:52 - Ten artykuł napisał syn Dumowskiego dawnego Burmistrza Sierpca,co twój ojciec drogi kolego zrobił dla naszego miasta co?


...
2006-11-01 16:53:44 - problem parkingów staje się centralnym problemem mieszkańców miasta w taki dzień, jak dzisiejszy. tylko zieleni jakby trochę mniej


Olek
2006-10-10 17:33:20 - Zaiste, gdyby nie wybory to świat byłby smutniejszy. A to tyle emocji! A co Kazik powiedział, a co Antek odpowiedział... a tak to jest śmieszno, a czasem straszno...


Heniek
2006-10-09 14:01:09 - Trawy coraz mniej. To chyba jesień idzie? Oj, idzie, idzie i idom (czasem: idą, a czasem zbliżają ą ą ą ą się ę ę ę ę ąę ) wybory. Mimo jesiennego smutku świat staje się radośniejszy, żeby nie powiedzieć - śmieszniejszy. Pozdro. Heniek


olek
2006-09-20 21:16:16 - Znów niektóre głowy forumowiczów rozpalają się do białości. Zbliżają sie wybory, więc warto wiedzieć co Kazik powiedział a Antek odpowiedział. Panowie - zapraszam na zieloną trawkę, zachęcam by pooddychać świeżym powietrzem z dala od rury wydechowej swojego lub cudzego samochodu.


wsk
2006-09-18 22:11:05 - Były próby tworzenia prywatnych parkingów, np. w okolicy Żeromskiego, przy drodze na skansen. Widziano tam parę samotnych ciężarówek do czasu, kiedy właściciel parkingu splajtował. Zlikwidował przytulną budkę stróżówkę, zwinął siatkę ogrodzeniował i poszybował w siną dal.


do romualda
2006-09-18 21:59:11 - Niech Ci się zachce, Romualdzie. Ciekawe co tez ciekawego wypatrzyłeś.


Romuald (nie Romek)
2006-09-18 21:40:55 - problem parkingów jest ciekawy, i wcale nie jest oczywsite, ze to gmina ma zapewniać obywatelom miejsca parkingowe. Czytalem kiedyś na jakiejś grupie ciekawą wypowiedź na ten temat, ale nie wiem czy ma mi się chcieć żeby ją szukać.


jk
2006-09-18 20:21:47 - W tej masie samochodów na osiedlowych parkingach co drugi albo co trzeci jest po przejściach (granicznych).


czytelnik
2006-09-18 13:29:20 - Pamietam jak prasa lokalna kiedys pisała, że kilku radnych miało "pomysła", żeby urządzić parking dla ciężarówek poszerzając plac manewrowy dworca PKS, czyli mniej więcej tam, gdzie teraz jest Plac Europejski. Kłótnia była nie z tej ziemi. Autorom "pomysła" nie przeszkadzało, że to jest teren uzbrojony, że w promieniu parunastu metrów jest osiedle mieszkaniowe. Na szczęście znalazl sie ktoś przytomny.


do ss
2006-09-17 11:05:03 - Nie czuję się ubogi estetycznie. Potrzebuję zieleni.


ab
2006-09-17 11:02:33 - Kiedy budowano szare blokowiska, takie jak osiedle Jana Pawła, to nie myślano o tym, że tym biedakom, pracowniokom budżetówki jakies parkingi będą potrzebne. A tu teraz okazuje się, że przy ponad 20 % bezrobociu brakuje miejsca na zaparkowanie samochodu! Dziwny jest ten świat!


ss
2006-09-14 22:15:29 - "zamożność naszego społeczeństwa nie stoi na wysokim poziomie i raczej nie widać przesłanek, aby szybko miało się tu coś zmienić. Widać jednak, że parkingi są potrzebne". Przecież jak ktoś ma malucha to też musi go gdzieś postawić, a poza tym to chyba Sierpczanie na brak luksusowych aut też nie mogą narzekać, więc skąd stwierdzenie, że " nie ma przesłanek".A co do terenów zielonych to jesteśmy też na tyle ubodzy estetycznie, że nie potrzebujemy jej.


January
2006-09-14 20:59:03 - Wypowiedzi Pań Czytelniczek świadczą o tym, że na tym forum jest także potrzeba i miejsce dla sensownej dyskusji, która jest nie tylko sumą inwektyw. Zachęcam Pana Michała nie do szukania kąsliwości - bo po co, a do wyraźniejszego określenia swojego pozytywnego stanowiska w różnych kwestiach lokalnych.


do czytelniczek
2006-09-14 20:48:21 - Szanowne Panie! Jak chcecie sobie poczytać o seksie na basenie, który tak naprawdę seksem nie jest, to czytajcie innego klasyka współczesnego, lokalnego. Bo może kąśliwy jest i spełnia jakies inne istotne kryterium gatunku, ale że nieuczciwy jest, to moze nie takie istotne? Czytelnik Michała


Bezimienny
2006-09-14 18:36:05 - Panie Michale - przed publikacją proponowałbym poczytać trochę mistrzów tego rodzaju publicystyki, np. Macieja Rybińskiego czy Daniela Passenta. Tekst jest słaby i jak wspomina moja poprzedniczka brak w nim kąśliwego, złośliwego subiektywnego spojrzenia autora - co jest kwintesencją tego rodzaju publikacji. Właściciela portalu powinni raczej stawiać na jakość nie ilość ...


Do autora tekstu Michała
2006-09-14 17:56:34 - Czytając Pański artykuł zastanawiam się jakiego Pan jest zdania. W końcu potrzebne są parkingi czy nic na to nie wskazuje, że są potrzebne? Rozumiem, że obiektywizm Panu nie pozwolił na przekazaniu nam o co w tym tak naprawdę chodzi. Liczyłabym na to, że napisze Pan jakieś post scriptum i wreszcie się wypowie. Z tego co tu czytam to są to felietony(więc autor powinien mieć swoje zdanie), a tu króluje czysta grafomania.Liczę na odpowiedź z Pana strony. Czytelniczka
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.