Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

I Biegi Sierpienicy + I Bieg Kokoszki- 2 X 2005r.

2005-10-06

Po raz pierwszy parafia ¶w. Benedykta w Sierpcu zorganizowała Biegi Sierpienicy. 2 paĽdziernika 2005 r. na placu koronacyjnym przy klasztorze spotkali się biegacze w różnym wieku, aby stan±ć do sportowej rywalizacji.

Jako pierwsze wystartowały przedszkolaki. Tuż po nich biegali uczniowie szkół podstawowych. W grupie starszej na dystansie 800 m zwyciężyła Ewa Podgórska z TKKF Kubu¶ Sierpc. Najlepsz± w kat. 1983-1986 była Dorota Olendrzyńska, która pokonała trasę 1400 m. Również pierwszy, ale na dystansie dwukrotnie dłuższym (2800m) był jej rówie¶nik Bartłomiej Mysera.
Bardzo dużo emocji wzbudziła rodzinna sztafeta 3 x 300 m. Wystartowało 15 trzyosobowych zespołów. Na trzecim miejscu bieg zakończył team Olendrzyńskich reprezentuj±cych Ognisko TKKF Kubu¶. Pobiegli oni w składzie: Łukasz - syn, Adam - ojciec i Dorota - córka. Menadżerem grupy był najmłodszy Bartosz.
Główny punktem imprezy był Bieg Kokoszki na dystansie 7500 m. Na starcie stanęło 28 zawodników. Bardzo trudna, crossowa trasa, która zaprzeczyła pogl±dom, ze Sierpc jest położony na nizinnym terenie, dała się bardzo we znaki wszystkim zawodnikom. Na mecie na wszystkich czekała grochówka, a dla najlepszych puchary i nagrody. W¶ród zwycięzców kategorii wiekowych znaleĽli się biegacze TKKF Kubu¶ Sierpc - Paweł KaĽmierczak (50 lat i powyżej), Bogumiła KaĽmierczak (40-49 lat), Danuta Kozłowska (50 lat i powyżej). Drugie miejsce w kat. 50 lat i powyżej wywalczyła Krystyna Chojacka, A trzecie miejsce w najmocniej obsadzonej kategorii 20-29 lat zajęła Ewa Czajkowska. Czwarte miejsca przypadły najstarszemu biegaczowi - Ryszardowi Wi¶niewskiemu (64 lata), który startował w kat. 50 lat i powyżej oraz Łukaszowi Krysztofiakowi w kat. 20-29 lat.

W sumie w biegach wzięło udział 256 zawodników, z tego 165 dzieci i młodzieży szkolnej, 42 osoby w biegach rodzinnych (14 rodzin) oraz 49 w biegu otwartym.