logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Spektakl "Imię" z Małgorzatą Foremniak i Wojciechem Malajkatem na scenie MWM w Sierpcu - 18.11.2023 r.

2023-11-19

Na Kolorowej Scenie Dźwięku i Obrazu w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zagrano spektakl "Imię", w którym wystąpili: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Dorota Krempa oraz Igor Obłoza, 18.11.2023 r.
Na Kolorowej Scenie Dźwięku i Obrazu w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zagrano spektakl "Imię", w którym wystąpili: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Dorota Krempa oraz Igor Obłoza, 18.11.2023 r.

Twórcy i realizatorzy spektaklu imię, który w dniu 18 listopada 2023 r. zagrano na scenie w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Twórcy i realizatorzy spektaklu imię, który w dniu 18 listopada 2023 r. zagrano na scenie w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Publiczność spektaklu "Imię" w MWM w Sierpcu, 18.11.2023 r.
Publiczność spektaklu "Imię" w MWM w Sierpcu, 18.11.2023 r.

Kolorowa Scena Dźwięku i Obrazu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu od dawna gości u siebie wybitnych artystów, aktorów, muzyków. Tym razem w swoich znakomitych aktorskich kreacjach wystąpili tu: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Dorota Krempa oraz Igor Obłoza.

Wspólnie z aktorami przenieśliśmy się do Paryża, na kolację do grupy przyjaciół. Wszystko za sprawą spektaklu "Imię", opowiadającego o paczce znajomych, których relacja w trakcie tego jednego wspólnego posiłku wystawiona zostaje na ogromną próbę. Niewinny żart jednego z bohaterów doprowadza do obnażenia wielu tajemnic oraz prawdy, jak rzeczywiście ci bliscy sobie ludzie, postrzegają siebie nawzajem. Po drodze wyłania się jeszcze skrywany latami romans i to właśnie on staje się największą próbą.

"Imię" francuskiego dramatopisarza Matthieu Delaporte, to nie jest zwykła komedia a mądra, odświeżająca fabuła, która zmusza do refleksji. Na scenie Muzeum Wsi Mazowieckiej ta świetnie napisana historia poruszyła widzów za sprawą doskonale zagranych ról. Wybitni aktorzy w sposób zachwycający poprowadzili swoje postacie. Spektakl zgromadził pełną widownię, a wielu widzów na pewno skłonił do przemyśleń, co w naszych relacjach międzyludzkich jest prawdą, a co skrywanym za sarkazmem zbiorem przekonań.

Spektakl został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Tagi: Skansen


Agnieszka Korolczuk

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.