logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Sierpecki Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprasza na odczyt o historii sierpeckiej kolei, który wygłosi mgr Michał Weber - 24.10.2019 r.

2019-10-12

Tak wyglądała kolejka wąskotorowa około 1915 r. Na zdjęciach stacje w Sierpcu, Koziebrodach, Lipnie i rozkład jazdy do Rypina. Fotografie dostępne w internecie.
Tak wyglądała kolejka wąskotorowa około 1915 r. Na zdjęciach stacje w Sierpcu, Koziebrodach, Lipnie i rozkład jazdy do Rypina. Fotografie dostępne w internecie.

Stacja Sierpc. Ol-49-69 nabiera prędkości kierując się na tor w kierunku Nasielska, 20.07.2018 r.
Stacja Sierpc. Ol-49-69 nabiera prędkości kierując się na tor w kierunku Nasielska, 20.07.2018 r.

Sierpecki Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprasza na odczyt mgr. Michała Webera, dyrektora Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca, zatytułowany "Początki kolei sierpeckiej w dwudziestoleciu międzywojennym".

 Odczyt odbędzie się 24 października 2019 r. (czwartek) o godzinie 17.00, w Ratuszu, siedzibie sierpeckiego Oddziału TNP przy pl. Kardynała Wyszyńskiego 1. Wstęp wolny.


Redakcja Sierpc Online zachęca do przejrzenia zdjęć, które na przestrzeni ponad 20 już lat publikowali na naszej stronie Internauci. Zgromadziliśmy ogromną kolekcję ukazującą zmiany na sierpeckiej kolei na przestrzeni wielu lat. Zachęcamy do publikowania zdjęć na naszej stronie.

GALERIA ZDJĘĆ DOTYCZĄCYCH SIERPECKIEJ KOLEI


Tagi: PKP | Towarzystwo Naukowe PłockieKomentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.