W dniu dzisiejszym, około godziny jedenastej, mieszkańcy Sierpca byli świadkami przejazdu przez miasto kilkudziesięciu wozów strażackich na sygnale, radiowozów policji i karetek pogotowia ratunkowego. Od razu pojawiły się plotki na temat pożaru Skansenu czy którejś z pobliskich stacji benzynowych. Jednak nic takiego nie miało miejsca.
Po prostu w podsierpeckich lasach odbywały się duże ćwiczenia jednostek straży pożarnej oraz jednostek wspomagających - służby leśnej, pogotowia i policji.
W akcji wzięła udział 14 Kompania Gaśnicza Płock. Siły oraz środki użyte podczas ćwiczeń pochodziły z terenu powiatów: sierpeckiego, płockiego i gostynińskiego, co świadczy o skali przeprowadzanej akcji.
Manewry odbywały się w terenie leśnym, w okolicach Uroczyska Walerianowo Leśnictwo Szczutowo. Nacisk położono na umiejętną koordynację przebiegu ćwiczeń. Sprawdzano w ten sposób nie tylko możliwości bojowe strażaków, ale też sprawność we współdziałaniu policji, pogotowia i służb leśnych. Po manewrach odbył się krótki piknik z tradycyjna grochówką dla wszystkich uczestników.
Tomasz Krukowski (wc:)
Komentarze do artykułu: [13]
bartek b2007-07-22 21:02:27 - SIERPC TA LADNE I MALE MIASTECZKO ,WIEM BO MIESZKALEM NIEDALEKO SIERPCA WE WSI SUDRAGI.
STRaSzak :)2007-04-22 09:04:44 - Brałem udział w tych ćwiczeniach. W całej akcji brało udział 25 pojazdów należących do jednostek OSP i JRG z terenów powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpreckiego. Najlepszy był przejazd przez miasto kolumny wozów na sygnałach, ludzie z domów wychodzili, przechodnie zatrzymywali sie na ulicy bo niewiedzieli co się dzieje :) Ale były to tylko ćwicznia :)
strazak2007-04-21 15:36:34 - ja tam brałem udzial w tych cwiczeniach
Maciejooooooooo2004-05-04 18:56:45 - a ja pisalem kartkowke i gdy jechaly wozy to facetka sie patrzyla w okno i udalo mi sie sciagnac... hehehehe :-)
makon12004-04-27 23:03:18 - Dulas jeszcze kilka miechów i zasilisz psp jeszcze sobie poćwiczysz ...
frizo2004-04-27 21:47:40 - apropo zakończenia ćwiczeń nie zakończono grochówką tylko chlaniem na zajeżdzie oaza sam byłem tego świadkiem
luk 2 nate2004-04-25 23:16:11 - do redaktora toma nic nie mam, ale dziennikarz nie widzący takiego błędu :P
nate 2 luk2004-04-25 22:21:04 - zostaw ze Tomka w spokoju :D
Kucia2004-04-23 13:43:31 - Fajnie ze tym razem nie zapomniales sie podpisac!!!!
Luk2004-04-23 00:07:16 - Przed literą "a" powienien znaleźć się przecinek p. Krukowski :)
Dulas2004-04-22 21:53:05 - Fajne ćwiczenia szkoda że nie mogłem w nich brać udziału :)
konik2004-04-22 20:08:43 - fajnie było
_mineter_69_2004-04-22 16:58:45 - A już myślałem że dorwali bin Ladena??? No cóż może następnym razem im się uda!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów