logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Zeschnięte brzozy na sierpeckim skwerku - pomogłaby kropla wody?

2014-07-07

Zeschnięte brzozy na skwerze im. T. Mirosławskiego, 5.07.2014 r.
Zeschnięte brzozy na skwerze im. T. Mirosławskiego, 5.07.2014 r.

Nasadzenia kilkudziesięciu dorodnych drzewek na Skwerze im. Tadeusza Mirosławskiego było miłą odmianą po wielu wycinkach i ogólnie zaniedbanym, pod względem zieleni, mieście. Wydarzenie, zasponsorowane przez największy zakład produkcyjny w mieście, z udziałem młodzieży szkolnej i lokalnych społeczników, zostało spopularyzowane w lokalnych mediach, ale przede wszystkim cieszyło zwykłych mieszkańców. Od chwili posadzenia minęły 3 miesiące, a z dorodnych, mieniących się zielonymi listkami drzew zostały jedynie suche badyle z brązowymi liśćmi. Na 40 sadzonek, przyjęło się około 10.

Gdzie i czy w ogóle należy szukać winnego?

Sprowadzone aż z Holandii sadzonki brzozy niskopiennej, według ogólnodostępnych informacji, mają skromne wymagania podłoża. Te sierpeckie, zaopatrzone zostały też w specjalne systemy ułatwiające nawadnianie. Czy zatem prozaicznym powodem ich uschnięcia była zbyt mała ilość wody, niezbędna w przyjęciu się młodych drzewek?

Szkoda, że tak piękna inicjatywa zakończyła się niepowodzeniem. Powinien to być sygnał dla osób, którym na sercu leży ładny wygląd miasta, że posadzone w klombach kwiaty, drzewa, krzewy, trzeba podlewać, zwłaszcza w słoneczne miesiące letnie - tyczy się to zarówno osób odpowiedzialnych za zieleń, ale też zwykłych mieszkańców miasta, którzy w ramach społecznej inicjatywy mogliby drzewka czy kwiaty, podlać. To nie wymaga dużego wysiłku ani kosztów.

Po co wydawać pieniądze na rośliny, które potem umierają i straszą wyglądem?Jadran

Komentarze do artykułu: [12]


ttrtrtr
2014-08-30 02:29:07 - Niech lepiej nie podlewa, bo znowu zaschną, jak po ostatnim podlaniu, bo mieli problemy z uczuleniem,


Klakier burmistrza
2014-08-29 20:56:07 - ja jezdem wszędzie i o każdej porze.za swoje a nie podatnika.


do ttr
2014-08-29 20:38:43 - Klakier, ty nawet tu?!?!?


ttr
2014-08-29 20:13:41 - Te reporter to moze sam bys zaswiecil przykladem i zaczol podlewac te drzewa bo to mądrzenia to pierwszy ale do roboty to ostatni.


maruda-(
2014-07-08 10:01:40 - TU jest POLSKA nikt nie odpowiada za to co robi!(pijaki, złodzieje i pr...tki) Cała młoda zieleń niszczona systematycznie przez DEBILI Z ZADUPIA!!!


Wkurzony Jan
2014-07-08 00:17:13 - Urzędnicy powinni pobrać próbki gleby i zbadać czy ktoś czego nie podlał, bo za dużo było przy tym hałasu i dopięto swego.Prostactwo i nic więcej.


alergik
2014-07-07 21:09:04 - I Chwała Bogu, że to alergizujące świństwo uschło! Komu przyszło do głowy wsadzać drzewa, które mają jedne z najbardziej alergizujących pyłki. Bóg łaskaw, że uschły!


zielen
2014-07-07 19:12:26 - Jadran ma dobre intencje naglasniajac sprawe ale zawsze sie znajdzie taki co na opak zrozumie. Jak na swoim osiedlu podlewasz to chwala ci za to. Takie felietony służą zwróceniu szerokiej rzeszy uwagi na problem i ukierunkowanie na konkretne zachowanie - w tym przypadku dbanie o coś na co wydana zostala czyjaś - nasz kasa


do Jadrana
2014-07-07 17:42:47 - jAK NIE WYMAGAŁO TO DUŻEGO WYSIŁKU TO PO CO JADRAN NIE WZIAŁĘS KUBEŁECZKA I NIE PODŁAŁEŚ TY CZY MIESZKAJĄCY NIEOPODAL LOKATORZY BLOKÓW.DO WSZYSTKIEGO WAM SA POTRZEBNI WINNI .JA NA SWOIM OSIEDLU BIORE KUBEŁEK I PODLEWAM.


MY MIESZKAŃCY
2014-07-07 15:45:00 - pytamy kto jest odpowiedzialny za zieleń w UM?


drzewa
2014-07-07 15:17:56 - Za te uschłe drzewa powinien zapłacić burmistrz za brak nadzoru. Po to ma mandat społeczny żeby pilnować. Jego na mieście w ogóle ni widać. Za co bierze pieniądze.


Alibaba
2014-07-07 15:14:53 - Tak jak większość inicjatyw dobry, wykonanie jak zawsze. Wkopano nawet rury do podlewania, tylko zapomniano kto ma podlewać. To samo przy Jeziórkach, zrobiono alejki ale trawnika nie było komu wyrównać, posiano trawę na nierówności o gęstości zasiewu jak słupy telegraficzne , miejscami gęściej... A zejście na aleję tylko 1 przy CEŻiśż-u, resztę obsiano trawą. Nawet jak wzejdzie nie będzie można skosić. Na polanie wschodzącej trawy nie ma szans ze względu na wspomniane nierówności. W większości miast przy takiej inwestycji robi się zraszacze kropelkowe, u nas jak za komuny weźmie się młodzież co w czynie społecznym posadzi i będzie.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.